Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמעט עשיתי תאונה פעמיים ברציפות... מרגיש נורא

iopjklbnm22
שימו לב! השרשור הזה בן 2157 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

באתי לצאת שמאלה מצומת (סוג של T) לכביש ראשי (צומת שאני מכיר, שכבר יצאתי ממנה המון פעמים).

משום מה רק הסתכלתי שלא בא רכב משמאלי בכביש הראשי וישר התחלתי לצאת שמאלה פתאום קלטתי שנכנסתי בזמן שנכנס רכב מימיני לתוך הצומת, שנינו בלמנו והוא יצא מהצומת והמשיך ישר.

נכנסתי לפאניקה וישר אחרי שהוא יצא והמשיך הסתכלתי שוב רק שמאלה בלי להסתכל ימינה וישר ניסיתי לצאת שוב וזה קרה עוד פעם עם עוד רכב שבא אחריו (כל זה היה עניין של כמה שניות), למזלי הרכב כנראה ראה את הטעות המחרידה שלי ונזהר ממש וכשעשיתי את אותה הטעות בפעם השנייה הוא נזהר להיכנס לצומת ועצר לפני, ואחר כך השלים את הפנייה.

אני לא יודע מה עבר עליי היום.. תמיד אני מסתכל לכל הכיוונים תמיד מדקדק על הכל ומוודא במיוחד במקומות כאלה, ופתאום קורה שלא הסתכלתי, פעמיים.

אני מרגיש ממש נוראי לגבי זה, אומנם ווידאתי שהרכב שבא משמאלי בכביש הראשי במרחק נכבד (וככה תודה לאל לא קרתה תאונה), אבל אם הייתי עוד יותר פחות ערני יכולתי לפגוע ברכב שבא מימיני..

בנוסף לזה הרכב השני עצר לידי אחרי שהוא נכנס לצומת (שעצרתי לגמרי לעכל את הסיטואציה) ואישה שנהגה בו ממש כעסה וצעקה (ובצדק לחלוטין) והאשימה אותי שאני לא יודע לנהוג ואני לא יודע את חוקי זכות הקדימה (אני יודע לנהוג ואת החוקים כמובן.. ותמיד נזהר מאוד).

עכשיו אני מרגיש על הפנים לגבי זה, עכשיו אני מהטמבלים האלה שאתם מסתכלים עליהם ואומרים ״מי נתן לו לנהוג״... כמעט עשיתי תאונה פעמיים ובכללי יכולתי לעשות תאונה קטלנית..

(אני אציין שיש לי בסביבות השנה רישיון..)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולם בהתחלה עשו שגיאות כאלה ואחרות ואפילו נהגים שהם נוהגים שנים על הכביש אבל זה כבר שהכביש שייך לאבא שלהם. הכי חשוב זה לחזור להגה ולא לפחד אבל עדיין לנהוג זהיר והרבה מבטים למראות לצדדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכביש צריך ביטחון, לא מעט מדי ולא הרבה מדי. צריך גם החלטיות, וכמובן לפתח לעצמך הרגלים אינסטנקטיביים (איתות, מבטים תכופים למראה ולצדדים,) תמשיך לגלוש בפורום כדי שחומר כזה יכנס לך כל יום לראש וישאר בהירסטיקת הזמינות שלך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קורא את התגובות כאן ונגעל . לפני כשנה אישתי כמעט עשתה תאונה שלא באשמתה. והנהג צרח עליה כאילו אין מחר. כתבתי על זה בפורום. התגובות שהיו כאן זה שאישתי רוצחת. לא יודעת לנהוג. להוריד אותה מהכביש. שבטוח גרמה להמון תאונות וברחה. אם הייתי יודע הייתי נותן קישור לזה. אבל כאן גבר אומר שהוא כמעט עשה 2 תאונות ביום התגובות כאן הן בסגנון של "אל תדאג חמוד הכל בסדר קורה" בגלל התגובות שהגבתי נחסמתי בפורום. עכשיו אדון מנהל הפורום שחסם אותי. תהייה בן אדם הוגן ופרסם את התגובה שלי. אפילו עם עריכה מצידך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא עשה טעות והוא מודע לה, מאמין שלהבא הוא למד את הלקח ויהיה עירני יותר.

מה אתה רוצה שנגיד לו? שלא יעלה יותר על הכביש?

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפס ציניות, באמת באמת שאני כותב ברצינות גמורה:

"טעות קטנה" בכביש, במיוחד טעות כמו שציינת עשויה לגרום לתוצאות הרות אסון עבורך ועבור נהגים אחרים. אני מציע לאמץ את מודל חיל האוויר. במקרים של "כמעט ונפגע" כמו שתיארת מעלה, קודם כל עוצרים הכל. עוצרים את כל טיסות האימונים בחיל, של כל הכלים מכל הסוגים. מתחקרים מה השתבש ומה הגורם ל"כמעט תאונה" ומסיקים מסקנות - תחקור סיבת שורש. לאחר מכן מחליטים על פעולות מונעות - מה היינו עושים אחרת. אז ורק אז, ממשיכים לטוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי מה העצה, שיפסיק לנהוג לתקופה? אם כן, לכמה זמן?

אני חושב הפוך.

לא להכנס ללופ על השגיאה, להמנע מנהיגה ורק להחמיר את חוסר הביטחון, אלא ההפך, להמשיך לנהוג. בניגוד לטייס (או טנקיסט), לנהג אין אפשרות לשחזר את התאונה באופן מסודר, בליווי עדים ואנשי מקצוע. יש לו רק את הזיכרון הלא מהימן של עצמו, וממנו אי אפשר לתחקר. תיחקור צריך שיטה ומערך.

מה שמגן עלינו משגיאות אלו הרגלים שיפצו על טעויות בתזמון ובתפיסת המרחב. למשל, תמיד לבדוק צומת לפני שנכנסים, גם בירוק. תמיד לאותת, גם שהכביש ריק, למקרה שלא שמנו לב שהוא לא, ובכל זאת נתנו לרכב שלא הבחנו בו רמז מה הולך לקרות. לא לעבור נתיב בחטף, תמיד לתת שנייה השהייה קודם, ותמיד לבדוק בשתי המראות. זה משאיר זמן לרכב שלא הבחנת בו, בשטח המת של המראות, להזהר.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאלי כתב ,כמעט כמו כל דבר בחיים :חשוב מאוד בטחון עצמי , כדאי ללכת לכבישים שוממים בלי צמתים לנסוע קצת ולצבור נסיון , למשל שבת בבוקר הכבישים מאוד שוממים אפשר לנסוע קילומטרים רבים בלי לראות אף רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולם טועים על הכביש. חלק מהטעויות יותר חמורות וחלר פחות אבל כולנו טועים (אפילו אשתי שתמיד צודקת).

עכשיו לך ותכתוב 100 פעם שבכניסה לצומת מסתכלים לכלי הצדדים (לא רק ימינה ושמאלה אלא גם ישר וגם במראה) וכשמתחילים לצאת שוב מסתכלים לכל הצדדים. שכחת את זה, נלחצת מהפעם הראשונה ומהלחץ עשית את זה שוב.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קורא את התגובות כאן ונגעל . לפני כשנה אישתי כמעט עשתה תאונה שלא באשמתה. והנהג צרח עליה כאילו אין מחר. כתבתי על זה בפורום. התגובות שהיו כאן זה שאישתי רוצחת. לא יודעת לנהוג. להוריד אותה מהכביש. שבטוח גרמה להמון תאונות וברחה. אם הייתי יודע הייתי נותן קישור לזה. אבל כאן גבר אומר שהוא כמעט עשה 2 תאונות ביום התגובות כאן הן בסגנון של "אל תדאג חמוד הכל בסדר קורה" בגלל התגובות שהגבתי נחסמתי בפורום. עכשיו אדון מנהל הפורום שחסם אותי. תהייה בן אדם הוגן ופרסם את התגובה שלי. אפילו עם עריכה מצידך.

שים לב להבדל - הבחור כתב, שהנהגת צעקה עליו "ובצדק" ואתה באת להתלונן על הנהג, שצעק על אשתך. הבחור המום ומבואס מהטעות שעשה ומנסה להבין מה קרה לו. הוא לא אמר - "בסדר, כמעט עשיתי תאונה, אבל למה לצועק אלי?"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל נהג עושה טעויות.

גם כי זו פעולה טכנית שאתה כבר רגיל לעשות וגם כי כולנו בני אדם וטועים לפעמים.

תמשיך לנהוג ולהבא תזכור להסתכל,גם כשזכות הקדימה שלך.

המורה נהיגה שלי היה אומר לי שזכות קדימה מקבלים ולא לוקחים.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לתרגל ולתרגל ולתרגל עוד, ואפילו כשהראות מושלמת ביום אביב בהיר - להסתכל לאן שצריך מראש, כמו מכונה. אתה נוהג רק שנה, אז ההרגלים עוד לא לגמרי נצרבו במוח, ככה זה.

בנוסף, יש נטייה לעירנות מופחתת בסביבה מוכרת, למשל ליד הבית, איפה שכבר היית מאות פעמים. השיטה שאני ממליץ עליה בנקודות האלה היא להפחית באופן אוטומטי את המהירות דווקא כשאתה מתקרב לסביבה כזאת (בגבולות ההיגיון ובלי להפריע לתנועה חלילה).

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי מתאונות לומדים הכי טוב, זה נצרב בזיכרון.

הדרך היותר נחמדה זה לסגל הרגלי נהיגה, לתקופה הקרובה תפסיק לנהוג על אוטומט ותתחיל לסגל שוב הרגלי נהיגה.

ודרך אגב, הדרך הכי מהירה לעשות תאונות זה מילחץ ולכן העצה הכי טובה שאני יכול לתת לך זה ברגע שאתה מרגיש שאתה לחוץ תעצור תנשום ואם צריך תעצור בצד הדרך, הכמאט תאונה שניה זה מלחץ.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

דווקא אחרי מקרים כאלה חשוב לחזור לנהוג כמה שיותר מהר (לא לנהוג מהר אלא לחזור מהר לנהיגה).

זה עניין של ניסיון ותרגול. צריך לפתח ביטחון עצמי מתוך הבנת המשמעות של כל פעולה שעושים בנהיגה בלי להסס, להתבלבל ולהיות מפגע לנהגים האחרים.

כולם טועים, אין מה לעשות חוץ מלהמשיך ולהשתפר.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2157 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...