Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיה במזגן והחלפת מדחס שלא לצורך סובארו אימפרזה 2006

Maximiliano
שימו לב! השרשור הזה בן 2134 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב

ברשותי אימפרזה 2006 מנוע 2000. לפני מס' שבועות התחלתי לשים לב שכשמדליקים מזגן, הוא מקרר לבערך 10-15 שניות, לאחר מכן יוצא רק אוויר חם לבערך 5 שניות, ולרגע מרגישים את האוטו כאילו קצת "נבלם", כאילו יש איזה חלק שמאתחל את עצמו במנוע, ואז הוא חוזר לקרר כמה שניות ואז מפסיק לקרר כמה שניות.

הלכתי למוסך שמומחה במזגנים ואחרי בדיקה קטנה המוסכניק החליט ש'הלך' המדחס. (הפעלתי מזגן ונתתי גז קבוע של 3 אלף טורים בזמן שהוא מסתכל על המנוע ואז שמעו את הרעש של הפריקה (תססס) והוא אמר שזה המדחס) החליף לי למדחס משופץ ועם רצועת אביזרים ומילא לי גז. ביחד לקח 1000 שקל. היום נסעתי באוטו והתקלה נשארה בעינה.

בנוסף לפני 3-4 חודשים בערך המזגן הפסיק לקרר, הלכתי למורשה סובארו שם ראינו שהרצועה כבר שחוקה בגלל שהפולי היה כבר שחוק והיה קורע את הרצועה לאט לאט. החלפתי פולי ורצועה (שהוחלפה שוב במוסך של המזגנים).

השאלה שלי היא, מה זה יכול להיות? והשאלה השניה היא - אני כמעט בטוח שלא היה צורך בלהחליף מדחס, הרי התקלה היא אותה התקלה. עכשיו פחות שומעים את הרעש של הפריקת לחץ הזאת. במידה ואני חוזר אל אותו ברנש והוא "יגלה" שיש בעיה אחרת, הוא יכול לחייב אותי על תיקון חוזר?

עריכה אחרונה על ידי Maximiliano
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קיבלת תקופת אחריות כלשהי על התיקון ?

אכן קיבלתי אחריות ל3 חודשים, אבל לפי דעתי קיבלתי אחריות על המדחס ולא על תיקון התקלה שדיברתי עליה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי לפני כמה זמן הוחלף המדחס ?

תנסה לחזור להיכן שהוחלף ולדבר עם מי שאבחן את התקלה כמדחס , אולי יקח אחריות על התיקון/האיבחון השגוי.

אם לא יקח אחריות הייתי ממליץ ללכת לבעל מקצוע מומלץ אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי לפני כמה זמן הוחלף המדחס ?

תנסה לחזור להיכן שהוחלף ולדבר עם מי שאבחן את התקלה כמדחס , אולי יקח אחריות על התיקון/האיבחון השגוי.

אם לא יקח אחריות הייתי ממליץ ללכת לבעל מקצוע מומלץ אחר.

המדחס הוחלף במוסך הנ"ל לפני כמה ימים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאד קשה לאבחן תקלה כזו דרך הפורום.

יכול להיות חיישן לחץ גבוה/נמוך (ויכול להיות שהם לא השתגעו, אלא מצביעים על בעיה אמתית- קרי סתימה או חוסר גז) , יכול להיות מאוורר שלא נכנס לפעולה, יכול להיות תרמוסטט שמשגע את המערכת, אולי (בסבירות נמוכה) ריליי מדחס.

בעקרון, מדחס שנכנס ויוצא כמו מטורף יכול באמת להצביע על בעיה בקלאץ' שלו, אבל לא הייתי רץ להחליף מדחס לפני ששוללים בעיות אחרות^

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאד קשה לאבחן תקלה כזו דרך הפורום.

יכול להיות חיישן לחץ גבוה/נמוך (ויכול להיות שהם לא השתגעו, אלא מצביעים על בעיה אמתית- קרי סתימה או חוסר גז) , יכול להיות מאוורר שלא נכנס לפעולה, יכול להיות תרמוסטט שמשגע את המערכת, אולי (בסבירות נמוכה) ריליי מדחס.

בעקרון, מדחס שנכנס ויוצא כמו מטורף יכול באמת להצביע על בעיה בקלאץ' שלו, אבל לא הייתי רץ להחליף מדחס לפני ששוללים בעיות אחרות^

תודה על התגובה.

באמת יכול להיות שאחת מהן היא הבעיה. פשוט מה שניסיתי לחשוב עליו זה האם היה צורך בלהחליף מדחס. הרי המדחס שהוא החלק הכי חשוב במזגן ברכב הוחלף והבעיה היא אותה בעיה, האם היה באמת צורך להחליף מדחס?

מחר על הבוקר אני קופץ אליו, אעדכן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אחרי שהייתי אצלו עוד פעם והוא אמר לי שהוא ניקה את הפילטר של המזגן, הבעיה בכל זאת לא נפתרה. הגעתי למסקנה שזה פשוט המחדס נכבה ונדלק כל כמה שניות, כשהמדחס דולק יוצא אוויר קר, ואחרי כמה שניות הוא נכבה ויוצא אוורור רגיל. אחרי שהחלפתי מדחס, ורצועה, ופולי, הגעתי למסקנה שמדובר כנראה בחיישן. נראה לי הגיוני אם המדחס וכל החלקים האחרים הוחלפו.

עד כמה זה מסובך ברכב הנ"ל והאם הגיוני שזאת התקלה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחליף מזזגניסט.

לאחד שיבצע בדיקת לחצים בשני הקווים, בתור התחלה.

זו בעיה שצריך להשקיע זמן באיתור שלה.

כנראה שאין לו (ידע או סבלנות).

מהיכן אתה?

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחליף מזזגניסט.

לאחד שיבצע בדיקת לחצים בשני הקווים, בתור התחלה.

זו בעיה שצריך להשקיע זמן באיתור שלה.

כנראה שאין לו (ידע או סבלנות).

מהיכן אתה?

כנראה. באותו יום שבאתי אליו הוא היה עמוס בלקוחות, עבד לבד וקיפץ בין רכב לרכב. תוך 2-3 דקות החליט שהלך המדחס. גם לי זה היה נראה קצת תמוה.

נצרת עילית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2134 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...