Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פוטנציאל לשיפור איביזה 2008 ספורט 1.6 ידני

שימו לב! השרשור הזה בן 2075 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי, יש לי הרכב הנ"ל (פרטים ותמונות כאן). מנוע הרכב הוא 105 כ"ס (על הנייר לפחות). חיפשתי כל מיני אופציות לשדרוג לרכב אחר במחיר סביר, ובאמת שלא מצאתי. החלטתי להשאר עם הרכב.

בחודשיים הקרובים אצטרך לקחת את הרכב לטיפול תקופתי, וחשבתי האם יש אופציה "לרענן" את הרכב עם שיפור כלשהו שיוסיף קצת כ"ס, והאם הרכב יוכל לעבור טסט ככה. ראיתי הרבה איביזות 2008 משופרות, אבל מדגם FR, כאמור הדגם אצלי הוא ספורט 1.6 ידני עם 5 דלתות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במנוע אטמוספרי אתה לא תקבל שיפור ניכר אם בכלל ובטח לא במחיר שווה לכל נפש..

ברכבי טורבו לרוב יש תוכנות שמעלות הספק באיזור של בין 20-50 כ"ס ובעלות של 2-3 אלפים בממוצע.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מה לעשות.

הדבר היחיד שאני יכול לחשוב עליו זה ג'אנט 15 קל עם צמיגים צרים יותר (195). אבל זה גם יהיה שולי.

מבחינת מנוע וכו' אין מה לשפר ממש.

אם תמכור את הרכב, תוכל למצוא אולי איביזה או פולו מהדור הזה במחיר דומה. אולי קליאו גם כן.

למעט אלה תצטרך להוסיף איזה 20k על מה שתקבל על הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה ואני מחליף מערכת פליטה ומתלים, זה לא יתן אף שיפור? בנוסף האם יש אופציה "לשדרג" את הקלאצ' ולקצר את ידית ההילוכים?

בס"ד

אתה מערבב בין כמה דברים:

1. מערכת פליטה- שדרוג שלה יכול לתת כמה סוסים צנועים מקס' 10.

2. מתלים- ביחד עם צמיגים, תוכל לשפר את האחיזה והרכב יהיה יותר יציב.

3. קלאצ'- שידרוג שלו זה רק כאשר שיפרת את המנוע, והקלאצ' אמור לעמוד בעומסים יותר גבוהים, מחליפים לקלאצ' קראמי, אבל זה ממש לא המקרה אצלך.

4. ידית הילוכים- קיצור המוט יתן אשליה של החלפה יותר מהירה, קים גם קוויק שיפטר למעוניינים.

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

אתה מערבב בין כמה דברים:

1. מערכת פליטה- שדרוג שלה יכול לתת כמה סוסים צנועים מקס' 10.

2. מתלים- ביחד עם צמיגים, תוכל לשפר את האחיזה והרכב יהיה יותר יציב.

3. קלאצ'- שידרוג שלו זה רק כאשר שיפרת את המנוע, והקלאצ' אמור לעמוד בעומסים יותר גבוהים, מחליפים לקלאצ' קראמי, אבל זה ממש לא המקרה אצלך.

4. ידית הילוכים- קיצור המוט יתן אשליה של החלפה יותר מהירה, קים גם קוויק שיפטר למעוניינים.

היי,

1) מה זה קוויק שיפטר?

2) יתן "אשליה" של החלפה יותר מהירה או יאפשר לי החלפה יותר מהירה? אם כן אז זה מן הסתם יוכל לאפשר לי להאיץ את הרכב מהר יותר מעצירה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

קוויק שיפטר כשמו כן הוא

, העברת הילוכים יותר מהירה. (תרגום מאנגלית).

בהתקנה שלו הוא יאפשר החלפה יותר מהירה של ההילוכים, וכן אפשר להגיד שתוכל להאיץ יותר מהר.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

quick-shift או כל דבר אחר הוא בסה"כ מנגנון לשינוי מהלך על חשבון הכוח שתפעיל היד שלך להעברת ההילוך.

יחסי ההעברה אינם משתנים, המהלך בין הגג"ש בגיר לא משתנה, הדבר היחיד שמשתנה זה כמה כוח אתה מפעיל, וכמה מהלך הידית הילוכים תעשה - וכל זה, חוץ מתחושה אישית, לא יקצץ גם לא עשירית שניה בהאצה.

השיפור הכי טוב שתשיג לרכב שלך, ותסלח לי אם זה ישמע קלישאה, זה יישור קו שהכל ברכב יתפקד ברמת החדש, צמיגים אוחזים, וכמה קורסי נהיגה.

תתפלא מה רכב עם 105 כ"ס עם נהג מיומן יודע לעשות.

עריכה אחרונה על ידי yuraskor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אתה מנסה להשיג מהשיפור, רק שיפור בתאוצה?

במנוע אטמוספרי אין יותר מידי לעשות, כדי להגיע לתוצאות מורגשות במנוע אטמוספרי תצטרך להשקיע סכום יפה מאוד שהתוצאה הסופית תהיה פחות טובה מלהחליף לאיביזה טורבו.

אם אתה מחפש שיפור לטובת נהיגה ספורטיבית ונהיגה במסלול אז תתמקד בשיפורים התנהגות ושיפור הנהג, הכוונה היא מתלים, צמיגים, קורס נהיגה או שניים, תעלה על המסלול ותראה כמה תהנה גם מרכב עם 105 כ"ס.

אם אתה רוצה ללכת צעד אחד קדימה, תמיד אפשר להוריד משקל (גלגל ספייר, כל קשקוש שנמצא ברכב, פירוק מושבים אחוריים) - תקבל הרגשה של רכב קליל יותר והתאוצה תשתפר באופן מסויים, אבל זה גורם לרכב להיות די לא שימושי לאופן יום יומי.

תשים לעצמך קודם כל יעד ותבין בעצמך מה אתה רוצה לקבל מהשיפור, אחרי זה תבין איך אתה עושה את זה ותבנה תקציב, יתכן מאוד ובעלות הזו יהיה עדיף להחליף רכב,

בהצלחה

עברתי לסקייטבורד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

שבוע הבא קבעתי תור למוסך אנרג'י בחיפה, קראתי המון המון המלצות עליהם. אני חושב שאצלי ברכב אין מחשב, אבל נראה מבחינה מכאנית מה הם יכולים לעשות על מנת לשפר אחיזה / בלימה / תאוצה. וגם חוץ מזה כבר הגיע הזמן לטיפול 10,000. האם למישהו יש ניסיון בטיפול אצלם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה יפה שאתה חושב, אבל ברכב שלך יש בערך 3-4 מחשבים.

אחד מהם מנהל את מערכות המנוע, אחד אחר את הABS והESP, מחשב נוסף את כריות האוויר ומערכות הבטיחות הפאסיבית האחרות וכו'.

אין פה קסמים, חוקית אי אפשר לשפר את המנוע שלך באופן באמת מוחשי. כן אפשר לשפר התנהגות ובלימה, אבל אני יוצא מנק' הנחה שהיום אתה הוא החוליה החלשה ברכב (במידה והוא תקין בסה"כ).

תשקיע את הכסף בעצמך וביכולות שלך - ואז תשקיע ברכב.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה יפה שאתה חושב, אבל ברכב שלך יש בערך 3-4 מחשבים.

אחד מהם מנהל את מערכות המנוע, אחד אחר את הABS והESP, מחשב נוסף את כריות האוויר ומערכות הבטיחות הפאסיבית האחרות וכו'.

אין פה קסמים, חוקית אי אפשר לשפר את המנוע שלך באופן באמת מוחשי. כן אפשר לשפר התנהגות ובלימה, אבל אני יוצא מנק' הנחה שהיום אתה הוא החוליה החלשה ברכב (במידה והוא תקין בסה"כ).

תשקיע את הכסף בעצמך וביכולות שלך - ואז תשקיע ברכב.

הרכב תקין ואני נוסע עליו כבר 6 שנים, כך שלא הבנתי איך אני החוליה החלשה. אין לי בעיה עם הביצועים שלו ובגלל זה החלטתי לא להחליף אותו אלא להשקיע בו רק כי אני אוהב אותו.

ואם אפשר להנות ממנו יותר, אז למה לא? לא מבין למה כל הזמן אתם רושמים לאנשים פה "תשקיע ביכולות שלך"

אז אתה טוען שיש לו מחשב ואפשר להתקין עליו תוכנה לניהול מנוע??

עריכה אחרונה על ידי Liran3331
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2075 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...