Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגעה לנתב"ג ואפשרויות חניה בשדה

SurfHigh
שימו לב! השרשור הזה בן 1576 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

או להמיר בארץ, צ'ינג' מחוץ לשדה התעופה לא אמור להיות יקר.

כן,אבל בארץ כנראה ירצו להמיר דולרים (שיש לנו כרגע) לשקלים,ואז ללארי,ואז יעני נרוויח פחות כסף.

בחו"ל,אתה ממיר את המטבע הזר ישירות למקומי,אז (בערך) נחסך התיווך

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 88
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מציע לחפש ברשת אתרים של צ'יינג'ים ובנקים בארץ היעד כדי לבדוק מה העמלות שהם גובים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארץ רוב הצ'ינג'ים לא ממירים המרה כפולה משקל למטבע זר, דווקא מיורו או דולר למטבע זר יש המרה לשקל.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבחור מדבר על המרה הדולר לשקלצואז משקל למטבע הגיאורגי. יש לי תחושה שלא רק שתגבה עמלה כפולה, אלא שאם בכלל יהיה מטבע גיאורגי שער ההמרה יהיה שערורייתי

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על הליי שילמתי בנתב"ג (!) עמלה של כ-3.5%, כולל עמלה קבועה והפרשי שער. אילו רכשתי יותר ליי העמלה היתה יותר נמוכה באחוזים, שכן הרכיב הקבוע לא היה משתנה. חברים מהקבוצה שילמו בארץ כ-2.5% על האירו, ועוד 3.5% ברומניה על המרת האירו לליי, כלומר הסתכם בכ-6%. בגיהוץ כרטיס האשראי העמלה היתה 2.3%, שהיא העמלה הסטנדרטית של ישראכרט.

אני בורח מהצ'יינג'ים הישראליים מאז שרצו ממני לא פחות מ-15% על יואן סיני.

לגבי הונגריה - בדקתי זאת שלשום, כי אחד הבנים שלי טס הבוקר לבודפשט. שם יש משהו מיוחד - עמלה של 0.03% על המרת אירו, כך שלמעשה משלמים רק את מחיר רכישת האירו בארץ. באותו צ'יינג' (לפי הפרסום שלו במרשתת) העמלה על המרת שקלים היא 3% - כלומר אפילו בלי ביקור בדואר או בבנק אפשר לרכוש פורינטים במחיר סביר מאד.

אני חוזר ואומר, אחרי בדיקה יסודית: בדרך כלל שיטת התשלום הזולה ביותר היא גיהוץ כרטיס האשראי. שיטת החישוב הישנה והיקרה חוסלה כבר לפני די הרבה שנים, אבל זה לא מחלחל לקהל, נתקלתי בחוסר הידיעה הזה אפילו אצל מדריכי טיולים שמתובבים בעולם כמה חודשים כל שנה.

כלומר ששימוש בכרטיס אשראי בארץ היעד יותר זול?

מוזר

אני תמיד הייתי בטוח שמזומן לדולר-אירו יותר זול

אגב, איפה כדאי להחנות אם הטיסה היא בלילה?

יש רכבות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיפור על 26 מוזר - לפני למעלה משנה חניתי בו בתשלום מלא. אבל נדמה לי שיש 27 או 28 או מספר דומה, אולי הכוונה אליו.

לפני חודש הגענו לחניית טווח ארוך הרגילה. בכניסה הפנו אותנו לחניון 26 (ונתנו פלייר עם הסבר איך להגיע).

בכניסה לחניון 26 לא היה אף אחד שבדק מי נכנס וכך גם ביציאה, 11 ימים אח"כ.

חסך לנו כמה מאות שקלים.

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלומר ששימוש בכרטיס אשראי בארץ היעד יותר זול?

מוזר

אני תמיד הייתי בטוח שמזומן לדולר-אירו יותר זול

אגב, איפה כדאי להחנות אם הטיסה היא בלילה?

יש רכבות?

יש לנו קבעון לגבי כרטיסי האשראי לפי שיטת החיוב שהיתה נהוגה בעבר, עם עמלה בסכום קבוע לכל פעולה בתוספת אחוזית מעל שער ההמרה. כבר מספר שנים שהתוספת הקבועה בוטלה, כך שאין בעיה לרכוש אפילו כרטיס אוטובוס. אננחנו משתמשים בזה כל הזמן באיביי\עליאקספרס, ומשם מה שוכחים מהשינוי כשר נוסעים לחו"ל.

במספר מדינות שבהן בדקתי השימוש בכרטיס האשראי היה יותר זול. המקום היחיד שבדקתי לאחרונה ונמצא חריג היה הונגריה, כיון שעמלת ההמרה מאירו לפורינט הוא 0.03%, כלומר למעשה כלום - אז העלות היחידה היא רכישת האירו בארץ.

בארצות בהן המטבע הרשמי הוא אירו, וכן בארה"ב, הזול ביותר יהיה גיהוץ כרטיס האשראי כאשר הוא מקושר לחשבון אירו \דולר (בהתאמה) בבנק בישראל. עמלת הרכישה של אירו ודולר לחשבון בישראל היא פחות מאחוז, ואין עמלה נוספת. משיכת אירו\דולר בכספומט עולה 19 ש"ח לפעולה (מחירון ישראכרט), כך שבמשיכת מעל 100-120 אירו זה יוצא פחות מעמלת המרה בכספומט (שנעה בין 3-4% בהתאם לכרטיס).

לגבי הרכבת - באמצע השבוע יש, בסופ"ש יש שאטלים.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יעני צריך למצוא שם צ'יינג' נורמלי שלא שוחט בעמלה ?

כשתגיע בשדה תעופה תמיר סכום קטן שיספיק למונית +עוד קצת, ואז בעיר תמצא לך צ'יינג' עם שער טוב. לרוב השער דומה מאוד בכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשתגיע בשדה תעופה תמיר סכום קטן שיספיק למונית +עוד קצת, ואז בעיר תמצא לך צ'יינג' עם שער טוב. לרוב השער דומה מאוד בכולם.

:mm_yeah::mm_yeah:

טיול מאורגן,אין צורך במונית :)

נמיר איזה 100$ ונראה מה יש לקנות בכלל..

לפני חודש הגענו לחניית טווח ארוך הרגילה. בכניסה הפנו אותנו לחניון 26 (ונתנו פלייר עם הסבר איך להגיע).

חסך לנו כמה מאות שקלים.

אתה מדבר על חניון 15 ? (חניון לטווח ארוך בכלל,והיחיד שלוקח 40ש"ח ליממה)

עדיין מפנים משם לחניון החינמי? אם כן,חסכתי 160ש"ח :D

GTI

סאאמק כולכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מה זה חניון 15.

מכיר רק את חניון טווח ארוך הרגיל ובעקבות הנסיעה האחרונה את חניון 26, שנמצא מצפון מערב לטרמינל 3.

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חסך לנו כמה מאות שקלים.

באפריל הופנתי אליו גם, בוא נעזוב בצד את זה שהשאטל לשמה הוא פשוט זוועתי - אני שילמתי אוטומטית במכונה ליד התחנה של השאטל וזכור לי שער? אולי לא היה? לא חשבתי על זה בכלל.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טסתי כמה ימים לפני ראש השנה. באתי לחנות בחניון לטווח ארוך שנמצא באזור של טרמינל 1 (החניון הישן שגובים בו 40 ש"ח ליום). החניון היה מלא ובכניסה ישב עובד שהפנה לחניון 26 (נמצא ליד השער כניסה של אחד מאזורי התפעול). כששאלתי כמה יעלה שם (כי ראיתי באתר שיש גם חניון ב 80 ש"ח ליום) נעניתי שהחניה שם היא בחינם וכך היה. כנראה כשיש עומס אז מפנים לשם.

השאטל משם לטרמינל 3 לא היה נוראי ואפילו יצא לי בפעם הראשונה לנסוע באוטובוס חשמלי.

בפעם לפני כן שטסתי לפני מספר שנים, חניתי בחניון התת קרקעי בתחנת רכבת בתחנת ראשונים. החניה היתה חינמית (מאז בנו את הקניון וצריך לבדוק אם זה שינה את ההסדר עם חניון הרכבת). משם נסענו עם רכבת לתחנת תל אביב ההגנה, חיכינו כמה דקות וחזרנו עם רכבת לנתב"ג. בחזרה בלילה אין רכבות והתור למוניות היה פשוט סיוט.

עד היום כששואלים את הילד שלי (כיום בן 5) איך מגיעים מישראל לקפריסין הוא עונה שנוסעים ברכבת (היה אז בן שנתיים וחצי ולא זוכר את הקטע של הטיסה במטוס)

אסף

עריכה אחרונה על ידי AssafO

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מה זה חניון 15.

ככה הוא נקרא לפי אתר רשות שדות התעופה - חניון לטווח ארוך (חניון 15)

http://www.iaa.gov.il/he-IL/airports/BenGurion/Parking/Pages/default.aspx

דווקא מאתר כזה הייתי מצפה לעדכון על החניונים חינמים \ פעולות בשעת עומס וכו'..

טסתי כמה ימים לפני ראש השנה. באתי לחנות בחניון לטווח ארוך שנמצא באזור של טרמינל 1 (החניון הישן שגובים בו 40 ש"ח ליום). החניון היה מלא ובכניסה ישב עובד שהפנה לחניון 26 (נמצא ליד השער כניסה של אחד מאזורי התפעול). כששאלתי כמה יעלה שם (כי ראיתי באתר שיש גם חניון ב 80 ש"ח ליום) נעניתי שהחניה שם היא בחינם וכך היה. כנראה כשיש עומס אז מפנים לשם.

השאטל משם לטרמינל 3 לא היה נוראי ואפילו יצא לי בפעם הראשונה לנסוע באוטובוס חשמלי.

חן חן לך :)

GTI

סאאמק כולכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקליד במפות גוגל "חניון 26" ותקבל סיכה במקום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...