Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצולם - התקנת מראות מתקפלות אוטומטיות אאודי A4

Tair
שימו לב! השרשור הזה בן 2130 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי

לאחרונה קניתי את הרכב הראשון שלי בארה"ב, אאודי A4 2012, וגיליתי שאין לו מראות מתקפלות חשמלית, ושהדבר בכלל לא קיים בשנים האלו בארה"ב בדגמי ה A4, מכיוון שאני אוהב להתעסק עם הרכב ועשיתי את זה בעבר ל A3 שלי בארץ החלטתי לעשות זאת שוב.

אז ככה, מכיוון שהרכב שלי מצוייד במראות עם חימום, מתכהות נגד סינוור, זיכרון, ו Audi Lane Assist, לקח לי קצת זמן לחפש מראות שיכללו את כל הפונקציות הנ"ל + קיפול חשמלי.

המקט"ים עבור ההרכב הם:

מראות - 8K1 857 409 AJ 01C, 8K1 857 410 AJ 01C

משענת פלסטיק לדלת - 8K1 867 171 E 7PE

כפתור שליטה על המראות - 8K0 959 565 C WEP

טבעת שיושבת מתחת לכפתור עם סימון קיפול מראות - 8T0 919 173 A

יש להצטייד במברג פיליפס, טורקס T20,T30, כלי יעודיים מפלסטיק על מנת לא להרוס את הרכב כשמפרקים חלקים.

מתחילים עם פירוק המראות, הזמנתי מראות קומפלט מגרמניה אבל הן לא היו בצבע הנכון, בכל מקרה יש צורך לעשות את התהליך לכל מראה על מנת להחליף את המנגנון/זרוע עצמה.

המראות:

cz322etvoytj.jpg

מתחילים בהוצאת המראה עם הכלי מפלסטיק, המראה יושבת על 2 קליפסים ופשוט מושכים על הידיים:

ujzym5ywzyzr.jpg

אחרי שהמראה בחוץ לא למשוך חזק, תלוי רמת איבזור,היא מחוברת בכמה חיבורים, יש לסמן חימום ונגד סינוור על מנת להחזיר לאותו מיקום:

moitgmjva3nr.jpg

g3ioityojtyz.jpg

אחרי שהמראה בחוץ יש 2 ברגים שצריך להוציא:

n42ymtmyvyzw.jpg

כמו כן יש שלושה קליפסים, שמצאתי שהכי נוח לתקוע קיסם שיניים/כל חלק אחר מפלסטיק על מנת שלא יקפצו חזרה בזמן הורדת הכיסוי:

umtj2ngdtzli.jpg

עם הכלי פלסטיק יש לעבור סביב המראה ולשחרר קליפסים:

zd2lmvmthimm.jpg

בזהירות יש לשלוף את הכיסוי כלפי מעלה, לוקח כמה דקות אבל אחרי המראה הראשונה זה מאוד קל וזורם, שוב כתלות האיבזור לא למשוך בחוזקה, אצלי היו עוד חיבורים של Audi Lana Assist ואיתות במראות שיש לנתק:

kjjmoy4dmhvt.jpg

zmn2nhfzjwgm.jpg

עוברים לדלת, יש לפרק את שני החלקים הבאים עם כלי פלסטיק, הם יושבים על קליפסים:

gnkmmbmdzjhd.jpg

dd2oynyjrlgq.jpg

לגבי החלק התחתון, יש מין חור מתחת שצריך להכניס מברג דק ואז למשוך בעזרת הכלי פלסטיק:

ntwthkdkym2j.jpg

אחרי שפירקנו את שני החלקים יש 5 ברגי T20, מסומנים בצבע אדום, וזה משחרר את הפלסטיקה של הדלת, בעזרת הכלי פלסטיק ניתן לשחרר מהצדדים את הדלת ולתת משיכה באזור שמסומן בצהוב, לא לדאוג, מקסימום נשבר קליפס שעלותו אפסית באיביי:

4n3didzqmm2u.jpg

אחרי שכיוסי הדלת יוצא לא למשוך אותו! הוא מחובר חשמלית למראות ולידית הדלת, יש לנתק אותם:

zy2efimmlmlt.jpg

o3jhmqz02tmu.jpg

מאחורי הפלסטיקה יש לפרק כמה ברגים עם T20:

ljwgymniqlwf.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשך:

אחרי הפירוק מחליפים את הפאנל, חדש מול ישן:

jzxdz1zkzemm.jpg

חוזרים לדלת, יש לפרק את כיסוי הטוויטר, יושב על קליפסים:

xzwlozmzdcgm.jpg

ואז להוציא את קצת את המסגרת על מנת להגיע לברגים:

mrmghkzznjhn.jpg

mmre30tdglym.jpg

יש שלושה ברגי T30, שאחרי זה המראה פשוט נשלפת מבחוץ:

fium3zm2a4nz.jpg

עושים אותו תהליך גם בצד השני:

oz1tgchj2nmd.jpg

מרכיבים הכל חזרה:

y52mmzmyrz4n.jpg

ועכשיו נשאר לקודד, אני משתמש ב OBDeleven, אפשר כמובן גם ב VCDS.

קידוד מראת נהג:

[42 - Door Elect. Driver]

[Coding - 07] -> [Long Coding Helper] -> Byte 4 Bit -> 4 Change 0 to 1

Or Check the box for "Foldable Mirrors Installed "

קידוד מראת נוסע:

[52 - Door Elect. Pass]

[Coding - 07] -> [Long Coding Helper] -> Byte 4 Bit -> 4 Change 0 to 1

קידוד למערכת MMI:

[46 - Central Conv.]

[Coding - 07] -> [Long Coding Helper] -> Byte 7 Bit -> 7 Change 0 to 1

יש לשנות התפריט הMMI לאחר הקידוד:

yimzjjyzj2dw.jpg

n2i4zcdnxmjh.jpg

וזהו.. יש מראות מתקפלות חשמלית :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המראות שהזמנתי הגיעו במקרה עם המודול, כשפירקתי והרכבתי השוותי את המק"ט למה שהיה מותקן באוטו, זהה, מוזר שהאופציה לא הגיעה מלכתחילה בארה"ב..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל בין המודול שיש לו את היכולת הזאת לזה שאין לו אותה הוא כל כך קטן שקשה להבין מדוע בכלל מייצרים את שני הסוגים במקום לייצר סוג אחד.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו, שאפו!

לפעמים מעצבנת אותי העובדה שגם ב-A4 S-Line אין פיצ'ר כל כך בסיסי ועוד יותר מעצבנת אותי העובדה שיש לך keyless entry ב-2012 ולי אין ב-2013(4) :(.

הסתכלתי בנושאים האחרונים שלך כי גם אני לא קיבלתי מזמן A3, אמנם 8V אבל אנסה ללמוד קצת.

לגבי ה-OBDEleven - אשמח אם תוכל לצרף לינק מהיכן רשמת ואיך מתבצע coding? דרך האפליקציה עצמה?

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Fraysa

תודה!

חייב לציין שה Keyless entery, זה פיצ'ר מאוד נוח, פעם ראשונה שיש לי את זה ברכב וזה מאוד נוח!

לגבי ה OBDeleven, אני הזמנתי את שלי מ ECStuning, אבל לא בטוח אם הם שולחים לישראל, אתה יכול להזמין גם ישירות מהאתר שלהם, או מאמזון/איביי.

לגבי הקידוד,

על מנת שתוכל לקודד ולא רק לבדוק תקלות/לאפס אותם, אתה חייב לרכוש את ה PRO, שזה בעצם קוד חד פעמי שאתה מכניס בהרשמה לאפליקציה, שאפשר להוריד ב Play store, זה עובד רק במכשירי אנדרואיד, לא מתאים אם יש לך אייפון לדוגמא.

כמובן בניגוד ל VCDS, אין צורך במחשב וכבלים, הכל עובד דרך BT.

הקידוד יכול להתבצע בשני דרכים, דרך ה APPS באפליקציה, שזה בעצם קיצורי דרך לקידוד שקיימים באפליקציה, שעולים "קרדיטים", שאותם אפשר לרכוש דרך ה Play store, או לקבל 6 בחינם כל יום ע"י צפיה בכמה פרסומות באפליקציה, דוגמא ל APPS האלה, שדרך אגב יש די מעט מהם, והם מותמים לפי הרכב:

mhnzf2oxymwd.png

ogtijf4nvyhj.png

אופציה שניה זה קידוד ארוך, שזה בעצם תצטרך לרוב לעשות, בדיוק כמו ב VCDS, ופשוט תצטרך למצוא מדריכים רגילים לקידוד בקשת ולפעול לפיהם:

qnzgiymzwm4d.png

gn3y2yjym1ir.png

0j5wtykntucm.png

אישית לי יש גם את ה OBDeleven וגם VCDS, ואין פה בכלל שאלה מה עדים ונוח יותר לשימוש, בהחלט ממליץ!

עריכה אחרונה על ידי Tair
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה המפורטת!

האמת שזו נראית אחלה אלטרנטיבה ל-VCDS ממספר סיבות עיקריות שנמנעתי מהן עד כה: מחיר וממשק. בלי להעליב אף אחד ב-Ross-Tech, אבל אם יש להם את הטכנולוגיה לעקוף דברים כאלו אפשר לבנות ממשק ממש נוח ומיוחד כדי להקל על המשתמש בסופו של דבר ונראה ש-OBDEleven עשו את זה בדיוק כמו שאני דמיינתי!

שאלה אחרונה - בסופו של דבר יש לי A3 1.4TFSI 2013 בלי שום חבילת אבזור לכן תקן אותי אם אני טועה אבל אני לא רואה צורך ממשי לרכוש את הדבר הזה. כן, זה מגניב, אבל האם באמת יש שם פיצ'רים שיכולים לעזור לי? חוץ מה-Mirror Dip שנראה מגניב, לא רואה שם משהו מיוחד כל כך.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שהראיתי זה אפליקציות שמותאמות לרכב שלי,A4, וזה רק חלק מהן, לA3 אני מניח שיש אפלקציות נוספות/אחרות, כמו כן בקידוד רגיל אפשר לעשות את הכל בחינם.

גם בגרסת הבסיס יש מלא דברים שאפשר לקודד לנוחות שלך, כל מה שאפשר לקודד עם ה VSDC אפשר גם עם OBDeleven.

גם בגירסת הבסיס זה מאוד שימושי לדעתי, איתור ואיפוס תקלות, מידע על הרכב בזמן אמת ועוד כל מיני דברים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על המדריך המפורט!

לגבי ה- OBDEleven - המון תודה על ההמלצה.

לא הכרתי את המוצר וכאחד שיש לו VCDS מקורי, נראה שהדונגל של OBDEleven עשוי להיות תחליף ראוי ל-VCDS.

יש לי VCDS עם כבל מקורי ואני שוקל ברצינות לקנות את ה- OBDELEVN בגלל הנגישות והפשטות שלו.

החיסרון הגדול של ה-VCDS לדעתי, הוא בסרבול בגלל הצורך בחיבור מחשב נייד לרכב.

פתאום עם OBDEleven זה נראה כל כך נוח.. :)

שימו לב שהתוכנה איננה זמינה בחנות PLAY של ישראל (בשל ענייני רישוי מול VW שטרם הוסדרו ע"י החברה) ולכן צריך להוריד את הAPK ממקור חיצוני.

למי שמעוניין מצאתי את המחיר כולל משלוח הכי זול ב-EBAY והזמנתי יחידה אחת הרגע.

הקפידו לשלם ב-PAYPAL

https://www.ebay.com/itm/OBDeleven-OBD-diagnostic-tool-for-Audi-Skoda-Seat-Vw/202320424260?hash=item2f1b3cad44:g:0IoAAOSwxOFag~At

עריכה אחרונה על ידי fusion-x
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על המדריך המפורט!

למי שמעוניין מצאתי את המחיר כולל משלוח הכי זול ב-EBAY והזמנתי יחידה אחת הרגע.

הקפידו לשלם ב-PAYPAL

https://www.ebay.com/itm/OBDeleven-OBD-diagnostic-tool-for-Audi-Skoda-Seat-Vw/202320424260?hash=item2f1b3cad44:g:0IoAAOSwxOFag~At

היי

שים לב שמה שהזמנת זה רק הדונגל, ללא הPRO, ובעצם ללא אפשרות לקודד, תצטרך להוסיף עוד 30~ דולר עבור הקוד.

This is not PRO version. If you need OBDeleven + PRO code check our other listings.

אם אני לא טועה, באתר הרשמי שלהם מחיר רק לדונגל, כולל משלוח ומסים יוצא 53 דולר, שזה 10 פחות מהלינק שלך, אם אתה עדיין יכול אני מציע לך לבטל את ההזמנה ולהזמין ישירות מהאתר שלהם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ תודה על התגובה.

הזמנתי מ-EBAY כי הם לא שולחים לישראל (ניסיתי להזמין מהאתר) בדיוק מאותה הסיבה שהאפליקציה איננה זמינה בחנות הישראלית. מדובר בענייני רישוי שטרם הוסדרו עבור ישראל מול פולקסווגן העולמית.

מידע נוסף:

OBDEleven.png

מקור: https://voltas-it.helpshift.com/a/obdeleven/?s=restrictions&f=why-i-can-t-find-obdeleven-application-in-google-play-store&p=android

עריכה אחרונה על ידי fusion-x
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז במקרה כזה, תתחדש!

זה בהחלט מונע את הסרבול של להיות עם המחשב והכבל, ואם העניין מתארך והסוללה נגמרת וכ"ו וכ"ו.

יש אגב פורום יעודי ל OBDeleven, עם תתי פורומים שמחולקים לקטגוריות הרכבים ועם רשימות ענקיות של קידודים.

הכי פעיל שם זה הפורום של VW ובעיקר הגולף..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ תודה על התגובה.

הזמנתי מ-EBAY כי הם לא שולחים לישראל (ניסיתי להזמין מהאתר) בדיוק מאותה הסיבה שהאפליקציה איננה זמינה בחנות הישראלית. מדובר בענייני רישוי שטרם הוסדרו עבור ישראל מול פולקסווגן העולמית.

מידע נוסף:

[ATTACH=CONFIG]505570[/ATTACH]

מקור: https://voltas-it.helpshift.com/a/obdeleven/?s=restrictions&f=why-i-can-t-find-obdeleven-application-in-google-play-store&p=android

תתקין תוכנת VPN בטלפון ובחר שרת אמריקאי

משם התקנה קלה

עשיתי את זה עם האלקסה של אמזון שלא נותנים להתקין בישראל

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה קובי.

הורדתי אתמול את ה-APK מכאן ועדכנתי אותו לגרסה העדכנית ביותר.

במקרה שלי, חיבור באמצעות VPN לא גרם לאפליקציה להופיע בחנות (הגדרתי את ארה"ב בהגדרות החשבון של Google Play).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2130 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...