Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תוכנה למונדאו אקובוסט טרנד

שימו לב! השרשור הזה בן 2114 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

התחלתי לחשוב כרגע על רכישת מונדאו,אני מעדיף לרכוש את דגם הטיטניום אבל מסגרת התקציב אוכל לקבל את דגם טרנד עם שנתון גבוה יותר וק"מ נמוך יותר.

הבנתי שניתן להעלות את ההספק המקורי של הטרנד (203 כ"ס) עד ל 270 כ"ס, האם מישהו ביצע את העדכון הזה ויכול להעיד לאחר פרק זמן של כמה חודשים לפחות אם יש פגיעה כלשהיא במנוע\גיר\טורבו עקב העדכון, או אם לפחות עדכון זה עשוי לגרום לנזק?

ובאופן כללי האם יש הבדלים (למעט ההספק המופחת) בין הטרנד לטיטניום בכל הקשור לדינאמיות, היגוי , שילדה וכו?

במידה וארכוש את דגם הטרנד אשדרג את החישוקים לאותה מידה כמו בטיטניום.

אשמח לקבל כל פידבק נוגע לרכב

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

עשיתי חיפוש לפני שכתבתי את הפוסט, לא מצאתי מידע על אמינות הרכב לאחר השדרוג

כנ"ל על הבדלים ביכולות הכביש.

עריכה אחרונה על ידי Krd
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא אמנם מכיר מעולה את המונדאו אך למיטב ידיעתי לא עשה שיפור כזה בעצמו (וגם יש לו טיטניום ולא טרנד).

הייתי מציע לך דווקא ליצור קשר עם aloniM3, שכן עשה שיפור שכזה למונדאו טרנד שלו.

אני בטוח שהוא ישמח לעזור לך.

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, אכן.

לרכב יש פוטנציאל גבוה והרבה לא יודעים.

בנוגע לכח, יש המון חברות שמציעות מפות, כל אחת ומה שמייחד אותה, BR למשל, מציעים מפה מאוד אגרסיבית, היה לי את התוכנה הזו כמעט שנה, לא היו לי שום בעיות במנוע או ברכב, הלך לי מחזיר שמן בגיר אבל זה בגלל שהבעלים הקודם לא שמר על הגיר וזה היה פשוט בלאי של הרכיב,

מעבר לזה הכל פיקס,

שמתי לפני איזה חודש תוכנה של REFLASHTEAMIL, התוכנה הזו הרבה יותר טובה מה BR לדעתי האישית, הרכב מגיב מצוין מסלד נמוך מאוד, דוחף חזק מאוד ב 140 ומעלה עד מהירויות מאוד לא חוקיות.

המנוע מאוד רובוסטי, הטורבו גם, ברכב הזה חשוב לשים לב לתחזוקה מונעת, לקצר מרווחי טיפולים, לטפל בשמנים הכי טובים... אם נפלת על יוצאת ליסינג עם היסטוריה לא משהו אכלת אותה, יהיו תקלות כי הרכב רגיש לתחזוקה.

אם אתה מטפל בזמן ויש לך אקזמפלר טוב ביד הרכב הזה יחזיק הרבה זמן, הוא מאוד חזק, לפעמים זה מצחיק כי אנשים מקשרים מונדאו לרכב כבד ועגלה (כנראה חושבים על גרסת ה 2.3) אבל בגרסת 2.0 משופרת אתה יורד מ 7 שניות בקלות מ 0-100, ככה שהרכב מפנק ולא מרגיש כבד בשום צורה.

הרכב מאוד מרווח, לי זה יתרון בגלל האשה והילד.

שוב, תפנה אליי בפרטי ואקשר אותך לטיונר שעשה לי את התוכנה, אני מאוד מרוצה.

Opel INSIGNIA 2013 2.0T Edition - For me

ReflashTeam IL stage 1 Remap.

Opel INSIGNIA 2015 2.0T Cosmo - For the wife ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרבית הרכבים שנרכשו הם יוצאי ליסינג כך שהתחזוקה שלהם הייתה לקויה, לא תקינה וגם על גבול "תחזוקת שבר".

הלכו לא מעט מכלולי טורבו, מנועים וקלאצ'ים.

קשה לומר האם זה בגלל השדרוגים או לא ולכן אין כזה מידע באמת, אין נתונים סטטיסטיים מה היה לפניי השדרוג ואחריי לאחר שדגמו 20 רכבים, הבנת את הרעיון.

יש תוכנות טובות יותר ויש פחות, בעיקרון העדפה היא ללכת לטיונר קאסטום ולבצע את הכיולים על דיינו, כיוון שאם אתה מתכנן להשקיע באמינות וגם הספק מכובד (גבוה יותר מהתוכנות) וגם לדעת כמה אתה מקבל בפועל - רק קאסטום.

יש תוכנות שמתקרבות בעלויות שלהן לקאסטום ויש תוכנות זולות יחסית לשוק.

דני מקס טיונינג הוא האיש שמכיר את הרכב טוב.

כאשר עושים שדרוג קאסטום קל לנטר ולהבין מה הפרטמרים המתאימים ביותר עבור הרכב שלך ולכן, סביר להניח שאם עושים תוכנת מדף כזו או אחרת היא עלולה לגרום לכשלים מוקדמים או לבלאי מואץ.

כלל מספר אחד בחיים זה - שדרוג רכיבים ותוספת כוח תמיד תביא עימה בלאי מואץ כתלות באופי וסגנון הנהיגה שלך.

כלל נוסף במונדאו טורבו - המנע מרכבי ליסינג עם עבר לא ברור כיוון שזה מתכון לצרות בעתיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם קראת כמו שאתה אומר שקראת, היה מוכן לשיפוצי גיר בעלויות של 12K וצפונה, החלפת טורבו וכן הלאה במקרה של רכבים "שבורים" מהליסינג.

אתה תצטרך לטפל ברכב בתחזוקה מונעת מוקפדת מאוד ולכך, יש הוצאות בדמות שמנים יקרים וכמובן, קיצור המרווחים.

אתה הולך לרכוש רכב ולבצע בו שדרוג עם תוכנת מדף כאשר ואם וכשילך לך הטורבו מדובר על 6 אלף שקל + תצטרך להחליף שמן מנוע ופילטר שמן על הדרך או קלאצים לגיר כי הרכב ליסינג טופל בצורה גרועה וכן הלאה.

טיפול בגיר הזה לא עושים כל 60K אלה כל ~45K ואף פחות ולכן, דע לאן אתה הולך.

במקומך הייתי הולך על קאסטום במקום לקחת תוכנת מדף, העלויות לא בשמיים, בוודאי לא מול העלויות שאתה עומד להכנס אליהן ידידי.

סוד כמוס בקרב חובבי הרכב, ניתן לשדרג את הרכב לכ ~325+ כ"ס במנוע ו ~295 כ"ס בגלגלים ומספרים שלא מהעולם הזה, בדוק וקיים - בישראל.

השאלה רק אם יש לך ~20K לשם כך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם על התגובות.

אם באמת אלך על דגם הטרנד אין סיכוי שאני קונה יוצאת ליסינג, ראיתי לא מעט מבעלות פרטית שטופלו במורשה.

באופן כללי המונדאו מתחילה להצטייר כמלכודת דבש, את עלות החלפת הטורבו אפשר לצמצם כמעט בחצי ע"י הזמנת החלק מחול ותיקון עצמי, אבל נראה שהגיר זו הוצאה שלא ניתן לחמוק ממנה(אני עדיין מברר עלות הזמנת מצמדים מחול ועלות עבודת שיפוץ במכון)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם על התגובות.

אם באמת אלך על דגם הטרנד אין סיכוי שאני קונה יוצאת ליסינג, ראיתי לא מעט מבעלות פרטית שטופלו במורשה.

באופן כללי המונדאו מתחילה להצטייר כמלכודת דבש, את עלות החלפת הטורבו אפשר לצמצם כמעט בחצי ע"י הזמנת החלק מחול ותיקון עצמי, אבל נראה שהגיר זו הוצאה שלא ניתן לחמוק ממנה(אני עדיין מברר עלות הזמנת מצמדים מחול ועלות עבודת שיפוץ במכון)

בס"ד

עלות קיט מצמדים מחו"ל היא 2600 פאונד (לפני מיסים שתצטרך לשלם בארץ).

עלות טורבו היא 5700 ש"ח לפני מיסים, שוב פעם מחו"ל, כך שלחסוך חצי לא ההיתי בונה על זה.

אני ממליץ לך לחפש מודל 13 וצפונה, כך אולי ו... תוכל לקבל רצון טוב מפורד לגבי הגיר (אם חלילה יקרה משהו), רק לבדוק שטופל במורשה בלבד.(שוב פעם, המלצה בלבד, תלוי ברצון הטוב של היבואן).

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל הרצון להנות מיתרונות המונדאו(בעיקר המנוע) אני לא רואה את עצמי משלם כמעט בוודאות יותר מחצי עלות הרכב על תיקונים, הרושם הוא שאי אפשר לברוח מהתקלות האלה.

אני מנסה לבדוק עוד אופציות שיתנו תמורה דומה או לפחות קרובה למונדאו במסגרת התקציב, אם יש למישהו רעיונות אשמח לשמוע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביצועים, אני כרגע עם סיוויק סדאן 2007 שמשרתת אותי ממש טוב, רוצה לקבל בעיקר יותר ביצועי מנוע היגוי ושילדה, אם הרכב יכול להיות מקטגורית המנהלים עדיף אך לא חובה.

ניתן להתפשר על צריכת דלק ועלות טיפולים, התקציב הוא עד 40k

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תקח טרנד, שווה יהיה לך לשדרג את הגאנטים ל 17 או 18 ובכך תוכל להעלות את ההספק ל ~280 כ"ס ו ~42 קג"מ בתוכנת קאסטום על דיינו ולהתמודד עם הכוח.

עם צמיגי 16 אינצ' וחישוקי "ברזל" יחד עם צמיגים ברוחב 215 בסיסיים, אין לך סיכוי שלא לפרפר ולנצל היטב את הרכב.

אני יושב על PS4, 235/45/17 (פיילוט ספורט 4) ולכן, יודע על מה מדובר כיוון שאלו הצמיגים שמתמודדים עם 240 כ"ס ו 37 קג"מ באובר בוסט היטב.

בנוסף, לאחר השדרוג יהיה עלייך להתקין פלאגים בדרגה אחת "קרה" יותר, למרות שהמקוריים אמורים להספיק.

איך יודעים? שוב... תוכנת קאסטום עם ניטור כל הפמטרים - משהו שתוכנת מדף לא תגיד לך.

וכמובן, דלק 98 (שנדרש גם ב 203 ו 240 בגלל יחס הדחיסה).

נוסף על כך, מומלץ יהיה לך לרכוש התקן לשינוי אופי הפעולה של הגיר מבית TMC (יש לכמה חבר'ה) או לחלופין, כאשר תעשה תכנות קאסטום, בצע שינוי בהילוך הראשון בכדי לא לפרפר את החיים עם השדרוג החדש במידה ולא תשדרג גאנטים וצמיגים.

קח בחשבון דבר נוסף, צלחות הבילום המקוריות במונדאו מתעוותות תחת בלימות קשות ואם זה סגנון הנהיגה שלך, צפה להחלפת צלחות בתדירות.

למה? כשתגיע ל 0-200 ב 19 שניות לאחר השדרוג או 100-160 בשניות בודדות כאשר הרכב שוקל 1.6 משקל בסיס, תבין מה הסיבה לזה.

הרכב בסטוק 240 כ"ס עם 98 "סוגר" 260 על הספידומטר בכ ~50 שניות ללא שדרוג ולאחר השדרוג שמעתי בחול שמגיעים להרבה יותר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2114 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...