Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איזה מחשב נייד מומלץ לרכוש על מנת לעבור תואר במדמ"ח בשלום?

Alkash
שימו לב! השרשור הזה בן 2011 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הילד מתחיל ללמוד תואר ראשון במדעי המחשב באוניברסיטת בן גוריון.

יש לו מחשב נייח די חזק אבל אין לו מחשב נייד כלל.

המחשב אמור לשמש אותו ללימודים ולשימושים אחרים של נערים בגילו כגון פייסבוק וצפיית סרטים.

התיעצתי עם מספר חברים שילדיהם כבר עברו את השלב הזה והם המליצו לי לא לקנות משהו יקר. אמרו שבשביל תואר במדמ"ח מספיק מחשב נייד 14 אינץ' עם I5, 250GB SSD, 8GB RAM.

יש את

Dell Vostro 5468 עם I5 מהדור האחרון שמציע בדיוק את זה ב2800 ש"ח ללא מערכת הפעלה ועם 3 שנות אחריות. (מערכת הפעלה נתקין לבן).

מצד שני כמה חברים אחרים טענו שאני חייב לתואר במדמ"ח מחשב "מפוצץ" עם I7, 250GB SSD,1TB HDD, מסך 15 אינץ' ולא פחות, ורצוי שיהיה גם קל והסוללה תחזיק הרבה זמן.

כשבדקתי מה העלות של המחשבים הניידים עם המפרט הזה הכחלתי קצת. כ6000 ש"ח למחשב כבד "גיימינג" עם המפרט הזה ו9000 ש"ח וצפונה בשביל מחשב דק וקל משקל.

מישהו יכול לשפוך בבקשה אור על האמת? מה לקנות?

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 145
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

נייד מצויין במחיר מינימאלי:

https://www.amazon.com/gp/product/B0762S8PYM/ref=s9_acss_bw_cg_PCLTMC_2d1_w?pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_s=merchandised-search-2&pf_rd_r=2QMJS0YCD8X86CR1GXW7&pf_rd_t=101&pf_rd_p=de54f589-5532-4f78-a7ff-7a1bd7b531cf&pf_rd_i=565108

קניתי גם לאמי, גם מסך איכוי, מעבד חזק 8250U בשביל קומפייל בויזואל סטודיו וקל וניייד.

לי יש נייד של שיומי עם מעבד זהה והוא ממש מצויין לתואר(גם אני סטודנט למדמ"ח).

אני קניתי גם את גירסת הHDD 1TB והולך ליקנות SSD SATA 256 ולהתקין.

פחות מ250GB SSD לא כדאי כי רק התקנת ויזואל סטודיו לוקח מעל 30GB.

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מחשב נייד עם מעבד I5 מ 3 הדורות האחרונים ו SSD בנפח של 128GB ומעלה יספיק לתואר במדמ"ח.

כמובן ש 128 זה ממש מעט וכדאי לקחת 256+, אבל אין יותר מדי סיבה להפציץ ביותר מזה.

במידה ויש הרבה שימושי מדיה במחשב במקביל אפשר לתבל בכונן חיצוני של 500GB או משהו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תואר במדמח הוא תואר מאוד תובעני. צריך מחשב שגם יענה על הדרישות האקדמאיות וגם שישמש אותו בשעות הפנאי (המועטות).

אם הוא לוקח את הנייח איתו (או לפחות מסך, מקלדת ועכבר) אז אפשר להתמקד בדברים החשובים באמת:

- 8 גיגה ראם לפחות, רצוי 16 (הרבה טאבים בדפדפן שפתוחים באופן קבוע + קימפולים + מכונות וירטואליות שיעלו לעיתים)

- מעבד מהדור החדש, I5 לפחות. (I7 יקצר את זמן הקומפילציה בכמה שניות מעטות. לא משהו באמת קריטי)

- כונן SSD (חובה!!) בלבד על המחשב. בגודל 250 גיגה לפחות. כונן מכני משפיע באופן משמעותי על זמן הסוללה (לרעה). לכן כדאי לוודא שיהיה כונן SSD בלבד על המחשב ולהחזיק כונן קשיח נייד בצד.

- מסך באיכות גבוהה (FHD לפחות)

- זמן סוללה סביר

- משקל נמוך יחסית

*המלצה נוספת:

ניתן היום לקנות מעין HUB של USB (רצוי אחד באיכות גבוהה) ומתאם כבל ETHERNET TO USB. כך, יוכלו להיות לו מסך, מקלדת, עכבר וכבל רשת על השולחן ואז ב2 חיבורים (USB של ההאב והכבל של המסך אל המחשב) הוא מקבל חוויה של נייח.

הכותב הינו סטודנט למדמח (סמסטר אחרון)

אם הוא גם מתכנן לשחק משחקים על המחשב אז מדובר ברמת תקציב שונה לגמרי

נדמה לי אתה יכול להביא אותו עם 172 כ"ס, וזה יותר ממה שאתה מבקש ב 22 כ"ס, אז אל תלחץ עד הסוף.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לו מסך נורמלי אחר (וכנראה שכן, כי יש לו נייח) אז הייתי ממליץ על המסך הגדול ביותר שיאפשר למשקל להישאר מתחת ל2 קילו.

רק קחו בחשבון שלמחשבים הקטנים אין מקלדת מלאה, אלא בלי הצד הנומרי (כלומר בלי המספרים שבצד ימין של המקלדת).

לא דיל ברייקר בכלל לדעתי, אבל יש כאלה שעבורם זה כן.

נדמה לי אתה יכול להביא אותו עם 172 כ"ס, וזה יותר ממה שאתה מבקש ב 22 כ"ס, אז אל תלחץ עד הסוף.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל נייד סביר עם ssd.

8 ג׳יגה זיכרון מומלץ לכל מחשב בלי שום קשר.

נפח דיסק - לא מעניין בכלל.

ניידות וקלות זה דבר חשוב שעולה למרבה הצער הרבה כסף אם ממש פונים לעניין הנטבוק, סטייל xps.

האסוס קל מאוד ונכנס לתקציב, אבל לעולם לא אמליץ על אסוס (אולי האמינות שלהם כיום פחות איומה מבעבר? לא יודע).

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נייד מצויין במחיר מינימאלי:

https://www.amazon.com/gp/product/B0762S8PYM/ref=s9_acss_bw_cg_PCLTMC_2d1_w?pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_s=merchandised-search-2&pf_rd_r=2QMJS0YCD8X86CR1GXW7&pf_rd_t=101&pf_rd_p=de54f589-5532-4f78-a7ff-7a1bd7b531cf&pf_rd_i=565108

קניתי גם לאמי, גם מסך איכוי, מעבד חזק 8250U בשביל קומפייל בויזואל סטודיו וקל וניייד.

לי יש נייד של שיומי עם מעבד זהה והוא ממש מצויין לתואר(גם אני סטודנט למדמ"ח).

אני קניתי גם את גירסת הHDD 1TB והולך ליקנות SSD SATA 256 ולהתקין.

פחות מ250GB SSD לא כדאי כי רק התקנת ויזואל סטודיו לוקח מעל 30GB.

כבר עשיתי מחקר באינטרנט, החלטתי שזה מה שאני צריך, עשיתי עגלת קניות הכוללת SSD ועוד 8GB RAM ועכשיו אני קולט שהם לא שולחים לארץ את הלפטופ הזה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תואר במדמח הוא תואר מאוד תובעני. צריך מחשב שגם יענה על הדרישות האקדמאיות וגם שישמש אותו בשעות הפנאי (המועטות).

עשית תואר במדעי מחשב? אני שואל ברצינות בלי טיפת ציניות...

אין שום דבר ״תובעני״ בתואר במדעי מחשב - המקסימום שהוא יריץ זה כמה פרויקטים בויזואל סטודיו / אקליפס בגודל מצחיק יחסית לעולם האמיתי - ואפילו קורסים בגרפיקה ממוחשבת וAI יהיו קלילים לגמרי.

וגם אני לא מבין את הצורך במסך FHD לפחות...

רוב התואר הוא מתמטיקה + קורסים דיי בסיסיים בתוכנה שרמת העומס שלהם על מחשב דיי מצחיקה.

Alkash - מה שהסט חברים הראשון + מה שהאנס כתב מדויק.

אין ש ו ם צורך בשום דבר מפוצץ - במיוחד אם זה לא תחליף למחשב שולחני קבוע לדברים שכוללים משחקים.

לסטודנט במדעי מחשב יש את הצרכים הבאים:

1. שיהיה קל כמה שיותר (אני ממליץ בכלליות עד 13-14״ גג ו2 קילו אם אפשר - כמובן שמשקל קל עולה כסף)

2. חיי סוללה טובים.

3. SSD - אכן עדיף מעל 128 ג׳יגה - אבל לא היסטרי אם לא שמים על זה ״זבל״ - סה״כ - מערכת הפעלה + ויזואל סטודיו + אקליפס ועוד כמה דברים - לא ממש יקחו 128 ג׳יגה.

4. 8 ג׳יגה זיכרון (16 נחמד , לסטודנט! במדעי מחשב - ממש לא נחוץ)

במהלך התואר שלי בזמנו עברתי את כל הגדלים - התחלתי מ15״ חזק שהוחלף לאחר כחצי שנה ל12״ (IBM X) , שהוחלף למקבוק 13״ והוחלף בסוף לAir 11" עם SSD. האחרון - היה המחשב הכי טוב שהיה לי בתור סטודנט (זה והIBM X).

היה פשוט סופר נח לסחוב אותו במהלך התואר - ומבחינה טכנית - הSSD שלו + חיי סוללה עדיפים של מקים על PC עשו את כל ההבדל.

נשמע שהדל ווסטרו שהסתכלת עליו יכולה להיות אחלה בחירה לתקציב.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם לא מדמ"חיסטים, אבל שני הבנים שלי שלומדים הנדסה בטכניון (האחד לתואר ראשון והאחר לתואר שני) משתמשים, מיומם הראשון במוסד, במחשבי "13.3 עם מעבד i3 עדכני ליום הקניה, זכרון 8GB ובשנים האחרונות גם SSD. מחשבים בתצורה זו מספקים את הצרכים למשך 3-4 שנים מיום רכישתם ונותנים את השילוב המתאים בין עלות, משקל, חיי סוללה ויכולות. יוצא מהכלל אחד היה המחשב הראשון של הבכור, שהיה "מחשב מדיה" מבוסס על מעבד AMD שהתפרק אחרי שנתיים על הגב ולימד את חשיבות רכישת מחשב באיכות בניה גבוהה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נגמר לי זמן התיקון - מעבדי i5.

לגבי מעבד ה-AMD מלפני 9 שנים - גם הוא היה צרה לא קטנה, היה חם למערכת הקירור רעשה כל הזמן.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצרכים שלכם הייתי נשאר עם Dell vostro 5468 מההודעה הראשונה שלך. או קונה את hp עם מעבד דור 8 ( שיש לו כבר 4 ליבות ) ומסך ברזולוציה יותר גבוהה

https://m.ivory.co.il/catalog.php?id=23191

גם כאן יש את 3 שנים אחריות עד הבית, אותו כרטיס מסך, משקל 1.5 קילוגרם. כמובן, מערכת הפעלה מעלה אתה מחיר בהשוואה ל Dell.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר היחיד שמדאיג בHP הזה - שאכן מבחינת מפרט נראה מעולה (מה שנקרא מעל ומעבר) - זה הסוללת 3 תאים - זה נשמע כאילו זה כויל למשקל נמוך (שכל דבר מתחת ל2 קילו מבחינתי זה מעולה) ולא לחיי סוללה ארוכים.

בגדול סטונדט חייב להיות יכול להעביר לפחות שעתיים שלוש אינטנסיביות או 4-5 בעבודה קלילה בלי להטעין - ולרוב סוללות 3 תאים פשוט לא מסוגלות לזה.

אני גם מסכים לגמרי לגבי איכות בניה - ואני אוסיף משהו ליד - ארגונומיה.

(הווסטרו קצת מיושנים במראה אולי אבל בנויים לא רע לרוב. לכן מומלץ לרוב לדלג על הליינים הזולים אם אפשר. גם על חשבון ביצועים)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לו נייח הייתי אפילו אומר שהצורך בנייד בקושי קיים בשנה הראשונה.

בשנה א' שלי בבנ"ג אני זוכר שהיה נחמד אם היה לי לפטופ קל משקל [13" לכל היותר].

לא היה לי כזה, היה לי מפלץ ישן של HP בן לא יודע כמה שנים (15") ואייפד PRO [שנתן עבודה והיה נוח יותר מכל לפטופ]

פעם ב- שהיה צריך לקמפל משהו הייתי עושה בלפטופ העגלה והוא היה מסתדר מצוין.

הדבר היחידי שהלפטופ ישמש אותו בשנה א' זה לפתיחת מסמכים, פה ושם חיפושים בגוגל, קימפול 3-4 עבודות במבוא למדעי המחשב (סמסטר א'), קימפול עבודה אחת בדיוק במבני נתונים (סמסטר ב'). ממש אין צורך במשהו חזק מדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים נוטים להגזים קצת, והנה, יש לך כאן יותר מתגובה אחת של מי שלמד/לומד מדמ"ח בבן גוריון.

הדברים קצת השתנו בבן גוריון,

אבל אכן בשנה א' אין הרבה עבודות תכנות. (2 עבודות מעשיות במבני נתונים ו-5 במבוא למדמ"ח - שתיהן ב-Java)

באופן עקרוני - עם כל מה שיעשה בתואר, יוכל להתמודד גם מחשב בסיסי יחסית. להגיד לך שזה יהיה כיף? כנראה שלא.

לכן אני ממליץ לרכוש לפטופ סביר, לא צריך לפטופ גיימינג ועדיף לא לרכוש לפטופ פשוט מאוד.

אני הייתי מציע ללכת בכיוון של מעבד i5 מהדור השמיני, 8GB ראם לפחות, SSD 256GB ומעלה (או SSD 128GB והרדיסק בנוסף אליו), מסך 13.3-14, משקל נמוך ואחריות ארוכה (דל נותנים 3 שנים שזה אחלה).

השיקול לגביי הרדיסק/SSD בגודל סביר הוא בעיקר שנה ב' וצפונה. הוא יזדקק ללינוקס עבור קורסים כמו SPL, ארכיטקטורה ומערכות הפעלה. אז שיהיה לו מקום להתקין מכונה וירטואלית (לא ממליץ) או להתקין את הלינוקס בדואל בוט. (יותר ממליץ)

אני באופן אישי משתמש בדגם ישן יותר של דל, עם מעבד i7 מהדור השישי, 8GB ראם ו-SSD 256GB. העסק מתפקד יפה מאוד לשימושים של התואר גם בשנה השניה.

אם אתה לא באר שבעי, אני ממליץ שיהיה לילד מסך בדירה או במעונות, שיוכל להתחבר עם הלפטופ ולתכנת על מסך גדול. לא ממש כיף לתכנת על מסך 13.3-14.

אגב, לא באמת חייב לפטופ - זה פשוט יותר נוח. (אני גם כותב בלפטופ בחלק מהקורסים, ועדיין יכולתי להסתדר בלעדיו ולכתוב בדפדפת)

יש מחשבים לא רעים בכלל במעבדות, אבל אם יש שם מעבדה, בדיקות פרונטליות או שיעור ויש לך זמן לקדם עבודה - זה באסה.

עריכה אחרונה על ידי dorsht

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...