Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איזה מחשב נייד מומלץ לרכוש על מנת לעבור תואר במדמ"ח בשלום?

Alkash
שימו לב! השרשור הזה בן 2029 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

^+1

נהגתי כך במשך שנים. היום אני כבר עם הפתרון של הביוקר - תחנת עגינה. סטודנט בהחלט יכול להסתפק ב"אין תחנת עגינה", ומסך 22-24 עולה גרושים.

13.3" הוא לדעתי הגודל המושלם למחשב נייד לסטודנט.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 145
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

סיפקתי השבוע שני מחשבים מאותו דגם: YOGA 530. אמנם יקר יחסית, אבל שווה את הכסף. מעבד I7 מדור 8, 16GB RAM וSSD 512GB. מסך מגע (יותר בשביל בכיף פחות פרקטי ברוב המקרים).

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב עוד 2 אופציות.

DELL LATITUDE 5490 500SSD/16GBRAM/i7/MX130

ASUS VIVO BOOK 14 500SSD/16GBRAM/I7/MX150

הDELL עולה 5500 ש"ח ומגיע עם 3 שנות אחריות. הASUS מגיע עם שנה אחריות בלבד אבל עולה כ4600 ש"ח.

ולדל סוללה ואיכות בנייה עדיפים, הASUS עם מסך 14 אינץ' כמו דל אבל בגוף לפטופ של 13.3 ועם כרטי סמסך MX150.

אפשר להוזיל את הדל ולקחת אותו עם המעבד המובנה של אינטל 620 בכ300 ש"ח. האם כדאי להשקיע 300 ש"ח בשדרות 620 מובנה של אינטל בMX130 2GB של NVIDIA?

אני נוטה לכיוון הדל. הוא נראה מחשב עבודה אמין יותר. הASUS נראה ומרגיש כאילו יצרו אותו מבקבוקי פלסטיק. הכל מקרקש, מרגיש זול ושנה אחריות בלבד.

יש למישהו משהו להגיד על הדל? במיוחד בדגש על האם כדאי להוסיף 300 ש"ח על כרטיס מסך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לך על הדל.

לי יש אפשרות לבדוק דגמים שונים של מחשבים, והלטיטיוד הם הכי טובים.

גם המחשב עבודה העיקרי שלי זה דל לטיטיוד, אומנם מדגם כמה דורות אחורה. התלונה היחידה שלי זה חיי סוללה, אבל זה בעיקר בגלל שעמוס עליו המון זבל תוכנתי.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לך על הדל. יש להם 3 שנות אחריות, שירות מצוין, סדרת לטיטיוד ידועה באיכות הבניה הגבוהה שלה ונחשבת אמינה, אני אחזור שוב - באמת שאין טעם ב-i7. גם i5 יעשה את העבודה מצוין (ובינינו, גם i3), וכך ישאר לך תקציב למאיץ גרפי שאינו מובנה, במידה והתצורה קיימת.

מה שכן, בתור סטודנט למדמ"ח באותו מוסד, אני יכול להגיד לך שסביר מאוד להניח שהבן שלך לא ימצא זמן לשחק במחשב, כמו רוב הסטודנטים בתואר הזה, לכן בעיניי אין טעם להשקיע במחשב עם מאיץ גרפי מיוחד.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאז ומתמיד AMD הציעו מעבדים עם ציונים מאוד גבוהים ויחס מאוד גבוה של תמורה למחיר.

מתעניין בלפטופ עם מעבד חזק מאוד, יתרון ליכולת הגבוהה ביותר לליבה (יענו fast single-core performance)

4 ליבות.

תקציב באזור ה-7000, אבל הצעה עם מעבד חזק יותר תישקל בהתאם.

הצעות תתקבלנה בברכה!

הוחלט בשעה טובה על Asus ROG Strix GL702ZC

הדגם לא מיובא סדיר ונמצאה יחידה שהוחלף בה SSD, עם אחריות, בהנחה משמעותית.

המעבד AMD RYZEN 1700 כמו שחשבתי בהתחלה. לא מס' 1 אבל כנראה תמורה הכי טובה בתקציב הזה.

המחשב קיבל ציונים טובים סה"כ.

עוד שאלות קטנות:

הוא מחשב לגיימרים. כרטיס המסך לא שואב משאבים מהמעבד/BUS/זכרון כללי (לא שחסר)?

הסוללה 4 תאים מסוג 4S1P, 4-cell Li-ion. זה סטנדרט?

תודה לכל המייעצים!

עריכה אחרונה על ידי Eily
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסוס, אה? אתה תצטער על זה. mark my words.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לך על הדל. יש להם 3 שנות אחריות, שירות מצוין, סדרת לטיטיוד ידועה באיכות הבניה הגבוהה שלה ונחשבת אמינה, אני אחזור שוב - באמת שאין טעם ב-i7. גם i5 יעשה את העבודה מצוין (ובינינו, גם i3), וכך ישאר לך תקציב למאיץ גרפי שאינו מובנה, במידה והתצורה קיימת.

מה שכן, בתור סטודנט למדמ"ח באותו מוסד, אני יכול להגיד לך שסביר מאוד להניח שהבן שלך לא ימצא זמן לשחק במחשב, כמו רוב הסטודנטים בתואר הזה, לכן בעיניי אין טעם להשקיע במחשב עם מאיץ גרפי מיוחד.

אותו המחשב עם i5,16gb,250ssd משאיר עודף מ4000₪.

לא בטוח האם יש טעם לשדרג לi7 שמגיע עם 500gb ssd במחיר 5300₪ כדי ללכת על בטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום טעם ל-i7. באמת, נמאס לחזור על זה שוב ושוב.

בנוגע לנפח הדיסק - תמיד נחמד, אבל זה תמיד מרגיש כמו תמורה נמוכה לכסף, למרבה הצער.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסוס, אה? אתה תצטער על זה. mark my words.

אם יש מחשב מקביל עם תצורה דומה או זהה, או מעבד עם ביצועים מקבילים, באותו תקציב, זה הזמן לציין.

זה הזמן לפרט, אפשר בכלליות. סתם לזרוק מילה נגד אסוס: לי זה לא עוזר כל כך...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כזה, משום שאמינות או איכות הרכבה זה משהו שלא מופיע במפרט.

אסוס מאז ומעולם שיחקו את הקלף של המחיר הנמוך ביותר,

וכל עוד מסתכלים על העניין דרך החור שבגרוש,

אנשים ימשיכו לקנות את התוצרת המתפרקת שלהם.

אני יודע שזאת תשובה שקשה לקבל, אבל באמת שאין חיה כזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קשה לקבל. התשובה הרבה יותר מפורטת מהקודמת.

בכל זאת 3 שנים אחריות. מילה על השירות VIP?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותו המחשב עם i5,16gb,250ssd משאיר עודף מ4000₪.

לא בטוח האם יש טעם לשדרג לi7 שמגיע עם 500gb ssd במחיר 5300₪ כדי ללכת על בטוח.

אני עם SSD 256GB ו-8GB RAM מסתדר נפלא, תכף מסתיימת השנה השניה והמחשב עושה את העבודה היטב.

אני לא מעמיס על המחשב בשטויות, הוא מיועד בעיקר ללימודים ואני לא משתמש בו בבית כמעט, כלומר אני לא מאחסן בו תמונות, מוזיקה או סרטים. אולי במקרה שהבן שלך ירצה את הדברים האלו, שווה לחשוב על 500GB. (בכל מקרה עם 256GB עדיין נשאר לי לא מעט מקום פנוי)

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסוס מאז ומעולם שיחקו את הקלף של המחיר הנמוך ביותר,

וכל עוד מסתכלים על העניין דרך החור שבגרוש,

אנשים ימשיכו לקנות את התוצרת המתפרקת שלהם.

היה לי טלפון אסוס זנפון 2, שכל הזמן הציק עם תקלות תוכנה קטנות מעצבנות, אסוס עשו טובה ששידרגו אותו לאנדרואיד 6 ב2017 (או שלא עשו, לא נשארתי לחכות), והדובדבן בקצפת היה שהוא התעקם.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...