Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מזגן אינוורטר: ניסיון שני או לרדת מהעץ

Giant_TA
שימו לב! השרשור הזה בן 2078 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בשנת 2013 התקנתי שני מזגני תדיראן אינוורטר 160A לסלון ו- 100R לחדר שינה. המזגנים עבדו קשה וללא תקלות תקופה של 5 שנים.

לפני מספר חודשים התחילה תקלת E6 (תקשורת בין יחידות) בשני המזגנים במקביל.

בהתחלה היה אפשר להתגבר על התקלה ע"י כיבוי/הדלקה של המזגן, או השארתו במצב דלוק לפרק זמן לא ידוע.

לפעמים התקלה היתה חוזרת עם כל הפעלה מחדש ולפעמים עם הפרשים של שבועות.

מיום ראשון המזגן בסלון החליט להתפגר סופית ונכנס למצב תקלה קבוע. מה שמוזר שבשעות הבוקר המוקדמות/לילה המדחס כן מצליח להכנס לפעולה, אבל אחרי עבודה של 2-3 דקות נכבה ושוב מציג תקלה E6.

קראתי קצת בפורומים מחו"ל, במיוחד על מזגניי Gree והבנתי שהתקלה היא כנראה בכרטיס יחידה חיצונית.

בארץ הטכנאים לא יודעים להתעסק עם תיקונים כאלו ונשארת רק אפשרות אחת - להחליף כרטיס בעלות מטורפת שלא מצדיקה את כדאיות התיקון, או רכישת מזגן חדש...

כרגע פירקתי את הכרטיס על מנת לעשות לו מספר בדיקות(הידע שלי באלקטרוניקה מוגבל) שבסופם כנראה לא יהיה מנוס מלקנות מזגן חדש :-D

ההתלבטות שלי היא האם שוב לרכוש אינוורטר או שבמצב שלי עדיף מזגן רגיל?

מתלבט בין התדיראן A240 אינוורטר לתדיראן אלפה רגיל.

תיאור סביבת העבודה של המזגן:

-דירת גג פינתית בבניין ישן(רכבת) עם בידוד לא טוב.

-קו ראשון לים(המדחס חשוף לצד הים).

-בחורף/קיץ המזגן עובד כמעט 24/7 בגלל הכלבה.

-שטח של 25 מטר סלון + מטבח.

-אפשרות של השכרת הדירה בשנה שנתיים הקרובות.

מה אתם הייתם ממליצים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 102
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני רק רוצה לשאול מי זאת הכלבה.... [emoji3]

ועכשיו ברצינות. לאבי הייתה תקלה e6 ב תדיראן לפני שבוע, ומה שסידר את זה, וגם לי היה קשה להאמין, זה לנקות את הפילטרים שהיו סתומים בטירוף. שווה לנסות.

ליאור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האינוורטר הרבה יותר יעיל מבחינת קירור וצריכת חשמל , מה שכן המזגנים הסיניים ממש לא אמינים ואכן הכרטיס יקר מאוד (גם אלקטרה וגם תדיראן מיוצרים בסין ומורכבים בארץ ) מה שכן אם אתה הולך על

אינוורטר לך על היפני או הקוראני כמו LG , היטצי , מיצובישי הם כמובן יקרים יותר אבל הרבה יותר אמינים .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה מורכב בארץ? התדיראן הוא גרי תוצרת סין.

דוקא 5 שנים זה הצלחה מרשימה. האלקטרה (תוצרת ישראל, און-אוף) שהיתה לי לפני הגרי החזיקה פחות. הגרי הנוכחי (גם און אוף) מחזיק כבר 5 שנים. (טפו טפו). המזגן הבא יהיה כנראה גם און אוף. החסכון בחשמל עדיין מתבטל על ידי האמינות הנמוכה יותר.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אתמול קיבל אישור גישה וכבר מראה פעילות ענפה באוף.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עפ"י מה שהבנתי תקלת E6 יכולה להיות קשורה לפילטרים רק במזגן מיני מרכזי.

למרות שאין לי בעיה להזמין מזגן חדש, אני עדיין סקרן לגלות איזה רכיב הוא עקב האכילס בשני המזגנים.

שניהם מציגים את אותם הסימפטומים בפרק זמן זהה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל המשמעותי בין מזגני אינוורטר ללא אינוורטר הוא שהאינוורטרים מוציאים אוויר בטמפ אחידה ונעימה.

נכון שהאינוורטרים נחשבים ליותר חסכוניים במידה ותשקלל עלות הקניה, ביחד עם האמינות הנמוכה ועלויות התיקון תמצא שהחסכון זניח אם בכלל יהיה כזה.

אם אופן הוצאת האוויר פחות מרגשת אותך, לקנות מזגן "רגיל" תהיה החלטה חכמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסה לבדוק אם לתדיראן יש כרטיסים משופצים או חדשים בעלות הגיונית, לפעמים יש הפתעות.

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארץ הטכנאים לא יודעים להתעסק עם תיקונים כאלו ונשארת רק אפשרות אחת - להחליף כרטיס בעלות מטורפת שלא מצדיקה את כדאיות התיקון, או רכישת מזגן חדש...

באיזה סכום מדובר? שואל כי גם לקרוב משפחה יש Gree.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ויכולות WIFI ללא תוספת מחיר משמעותית.

לא יודע אם זה יתרון - זה גם פתח של שכלול חכם, וצרות.(עוד כרטיס חכם)

הוא יכול לפתוח עלייך ברשת ולהשתנקר, :wink: כאילו עד-מדינה.

אתה נותן לה אליבי שנרדמתה בבית, ובבדיקה מרחוק מתברר שהמזגן היה כבוי..(לא הייתה בבית)

והלך האליבי, ותחשוב על-זה.

לדעתי עדיין אין בשלות מלאה למזגני האינוורטר בבתים, הייתי נשאר עם האון-אוף.

זה לא רק העלות הגבוהה, זה יותר החשש לכשל אפשרי בימים חמים, ולהשאר ללא מזגן.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר תדיראן אלפא - אז תיקח את דגם האקספרט. הוא מתקדם יותר ומציע 7 מהירויות מאוורר.

אני מנחש ששפע מהירויות כזה לא מגיע מ-7 סלילים שונים בסטטור מנוע המאוורר אלא ממד מהירות על ציר המנוע (משהו בסגנון טרנזיסטור אפקט הול) וכרטיס ניהול נוסף, וזה בטח לא מוסיף לאמינות.

מעבה הפועל קרוב לשפת הים כנראה סובל מקורוזיה מואצת, ולדעתי כל מזגן יזדקן מוקדם.

אם אתה יכול לממן זאת, רק אינוורטר. אם הוא נבחר נכון כלומר עם עודף עוצמה סביר מתקבל אפקט קירור מהיר מאד, הפעולה שקטה וכמובן רציפה ו-5 שנות פעולה להן זכית נשמעות לי סבירות מאד.

יוסי

עריכה אחרונה על ידי yosi05
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמעט בכל שרשור שעולה בו אינוורטר בא מישהו שאומר שלא אמין.

ניסיתי לגגל את נושא האמינות ממקורות לועזיים, והעליתי חרס בידי. הסחורה שמביאים לישראל כזו מחורבנת או שהטכנאים כאלו לא יוצלחים?

גילוי נאות: יש לי בבית אינוורטר יפני בן שלושה שבועות. און אוף לא היה אופציה לאור מורכבות המערכת.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי האמינות - לא בטוח אם אינוורטרים מתקלקלים יותר ממזגני און אוף (כנראה שכן), אבל כשהם מתקלקלים, בסיכוי גבוה יותר התיקון יקר ולא כדאי, בהשוואה למזגני און אוף.

עוד בעייה היא שרבים מטכנאי המזגנים מסרבים/לא יודעים לתקן מזגני אינוורטר.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...