Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מזגן אינוורטר: ניסיון שני או לרדת מהעץ

Giant_TA
שימו לב! השרשור הזה בן 2106 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 102
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יש לי חמישה אינוורטרים בבית, כולם של תדיראן. שלושה מהם קטנים (אלפא? אחד 120A ושניים 160A) ושניים גדולים (300A והרכש האחרון, 350A). הקטנים בני ארבע (וגם עברו איתי בית), הגדולים בני שנתיים וחדש לגמרי.

כולם מקררים מעולה, ואני לא חוזר לON\OFF. המזגן עובד מדוייק, שקט, לא מפיל את הפאזה של החשמל בכניסה של המדחס (בעיה עם המזגנים הגדולים יותר) - הוא ברקע ולא מורגש. אפס תקלות עד עכשיו, ולמעשה ה300A שרד אפיזודה מגעילה של שקע חשמל שהתפרק וריסט את המזגן במשך כמה שעות כל כמה שניות. לא האמנתי כשראיתי את זה.

מבחינת כשל אפשרי באינוורטרים - קודם כל, יש כאן הרבה יותר אלקטרוניקה. אני בספק אם מה שהולך אלו הFET-ים ומערכת ההינע, אלא הבקרות הדיגיטליות העדינות יותר. ולא שיש כאן משהו מסעיר או cutting edge, אלו טכנולוגיות בקרה ומיתוג שיש לכם בעשרות - אם לא יותר - בכל רכב סטנדרטי מהחמש שנים האחרונות.

בכל מקרה, לי אין טענות בכלל - מרוצה מתדיראן עד הגג.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי, לחלוטין מסכים עם הרגשתך לגבי אינוורטרים. מושלמים, ואצלי זוג כאלה של טורנדו פועל כבר 4 שנים. אחד מהם במיוחד פועל כמעט ברציפות.

הסוד לדעתי הוא בצורת התמיכה של המעבה, רמת האוורור של המעבה ורמת הקירור הנדרשת בחדרים.

החיסרון היחידי שלהם הוא במחירם, אבל עבור הנאה וביצועים משופרים משלמים.

ולכל המלעיזים והמומחים מטעם עצמם, המשיכו לדבוק באמונתכם.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני התמכרתי לאינוורטר. במיוחד בחדרי שינה, שעכשיו כל לילה הוא עובד רצוף, ופשוט לא שומעים אותו בכלל, ומצד שני לא קופאים מקור. תענוג ששווה כל שקל.

יש לי תדיראן 350 עוד מעט בן שש ו2 120 בחדרי שינה בני שנתיים.

בכלל, גם השרות שלהם בסדר גמור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסוד לדעתי הוא בצורת התמיכה של המעבה, רמת האוורור של המעבה ורמת הקירור הנדרשת בחדרים.

אני מסכים לגמרי עם זה שאינוורטור עובד יותר טוב והוא מזגן טוב יותר, כתבתי את זה בשירשור.

אבל במקרה שלי, כל הדברים שבציטוט היו בסדר גמור. מעבה מותקן במקום מאוורר מאוד ופתוח, ללא שמש ישירה בכלל, עם 4 תושבות גומי והמזגן הופעל תמיד בטמפרטורה 23-24 מעלות ובמהירות מאוורר הנמוכה ביותר.

זה לא הפריע לשני כרטיסי פיקוד להתקלקל. מחיר כרטיס אחד היא כ 50% ממחיר המזגן (מזגן קטן אלקטרה 10000BTU). ובאמת טכנאים לא מוכנים לתת שרות גם כשאתה מוכן לשלם. החלפתי את הכרטיס בעצמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שכרטיסי בקרה לא מתקלקלים בגלל צורת ההתקנה של המעבה, וכנראה גם לא בגלל משטר הפעלת המזגן (לא אכפת להם אם הפרש הטמפרטורה בין הפנים לחוץ הוא 4 מעלות או 14 מעלות). הם בדרך כלל מתקלקלים בגלל תכנון חשמלי לא מספיק עמיד + אספקת חשמל לא נקיה (הנחה סבירה אם מתקלקלים מזגנים שונים באותו הבית) או משהו בעייתי במזגן עצמו (אם הולכים כרטיסים שוב ושוב), כמו איזה סנסור\ספק כוח\מנוע שמייצר ויברציה או אלוהים יודע מה.

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שכרטיסי בקרה לא מתקלקלים בגלל צורת ההתקנה של המעבה, וכנראה גם לא בגלל משטר הפעלת המזגן (לא אכפת להם אם הפרש הטמפרטורה בין הפנים לחוץ הוא 4 מעלות או 14 מעלות). הם בדרך כלל מתקלקלים בגלל תכנון חשמלי לא מספיק עמיד + אספקת חשמל לא נקיה (הנחה סבירה אם מתקלקלים מזגנים שונים באותו הבית) או משהו בעייתי במזגן עצמו (אם הולכים כרטיסים שוב ושוב), כמו איזה סנסור\ספק כוח\מנוע שמייצר ויברציה או אלוהים יודע מה.

מתיקון של כמה כרטיסים של מזגנים רגילים ON/OFF לדעתי הבעיה בשימוש ברכיבי אלקטרוניקה כמו ממסרים וקבלים זולים תוצרת סין העממית שהם מאוד נפוצים במזגני אלקטרה/תדיראן.

בכרטיסים שיוצרו בתקופה שאלקטרה/אלקו ותדיראן היו מייצרים מזגנים בארץ בדרך כלל היה שימוש ברכיבים תוצרת החברות הבאות:

לדוגמא :

ממסרים - OMRON, Schrack, Panasonic,Nichicon

קבלים - AVX

היום אתה תתקל בדרך כלל בממסרים תוצרת HONGFA וחיקויים שלהם. הממסרים של HONGFA לא רעים אבל אם תקנה כמה ממסרים לרוב אחד מתוך 10 לא יהייה תקין.

כול זה נכתב לאחר מסע ארוך בבדיקת ממסרים של ייצרנים שונים לצורך פרוייקט מסויים..

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שבאינוורטר יש בכלל ממסרים, אלא FET או SSR. אתה לא הולך למתג אף ריליי במהירויות שאינוורטר ממתג את המנוע...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרעיון של אינוורטר הוא להשתמש במתח DC ולהמיר אותו ל-AC בתדירויות שונות. השוני בתדירות נעשה ע"י מיתוג טרנזיסטורים או SCR (בהתאם למנוע: סינכרוני או בראש DC).

היתרון בפעולה כזו היא חסכון של הדלקת המנוע. כלומר בשביל להפעיל מנוע, צריך להזרים זרם גבוה מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שבאינוורטר יש בכלל ממסרים, אלא FET או SSR. אתה לא הולך למתג אף ריליי במהירויות שאינוורטר ממתג את המנוע...

ראשית לא דיברתי על מזגן אינוורטר אלא כתבתי דוגמא על איכות החלקים במזגני ON/OFF.

הפעלת המדחס בקרה/שליטה לא נעשית על-ידי FET או SSR כרכיב בודד אלא על-ידי מודול בקרה שבין הייתר מכיל טרנזיסטורים, יחידה לוגית והמון רכיבי הגנה על המדחס.

גם במזגני אינוורטר קיימים לפחות 5-6 ממסרים בלוח הראשי למיתוג רכיבים שונים.

1. למיתוג הדלקה/כיבוי.

2. שינוי ממצב חימום/קירור.

3. ממסר להפעלת שסתום 4 כיוונים למשאבת חום (השסתום בדרך כלל קשור בצורה מסויימת לממסר בסעיף 2).

ועוד...

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם צפוי שינוי בשנים הקרובות באיכות של המזגני אינוורטר?

נגד מפעל חדש שנכנס לשוק וכדומה?

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האינוורטר של אלקטרה מפוצצים בתקלות. קנינו לפני 6 שנים לבית החדש ארבעה מזגני אינוורטר- שלושה 1 כ"ס לחדרים ואחד לסלון שהוא 2.5 כ"ס. של אחותי התקלקל לפני שנתיים ושלי שבק חיים לפני כמה שבועות. שני טכנאים שונים שהבאנו אמרו בדיוק את אותן מילים של.. "האינוורטרים של אלקטרה מפוצצים בתקלות, עלויות התיקון יקרות(כרטיס) ועדיף לך לקנות חדש".

בבית הישן היה לי בחדר מזגן פשוט ON-OFF של תדריאן שעד היום עובד מצוין אפילו שעברו 20 שנה מאז שהתקנו אותו.

אני מחפש לקנות משהו בסגנון. מייצרים עדיין כאלה? לא מעוניין בשום טכנולוגיה סטייל בלוטוס, WI FI וכדומה כשמדובר במזגן. רק שיקרר בקיץ, שיהיה אמין ושאם יש בכל זאת תקלה עלות התיקון תהיינה זולה. על מה אתם ממליצים?

מישהו? רוצה ללכת לאל"מ לרכוש עוד היום.

HU: DEH-P7550 ,AMP1:SPL AB03445 ,AMP2: Pioneer GM-X862 ,COMP:JBL GTO6507 ,Rear:JBL GT5963 ,SUB: JBL GTO1202D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תדיראן אלפא.

יש לי 2 דגמים חדשים עכשיו. אקספרט ועוד אחד פרימיום או משהו כזה שהושק לאחרונה

אם אתה רוצה לחסוך קצת כסף יש את אמקור. זה פוט הסדרה הישנה והאמינה של תדיראן (תדיראן A) עם מדבקה של אמקור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...