Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נזק עקב נזילה מדירה שמעליי. אני אמור לתבוע את ביטוח הדירה שלי?

yd b-4
שימו לב! השרשור הזה בן 2131 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי.

לפני כחצי שנה התפוצץ צינור בדירה שמעליי (הדירה מושכרת). וכך יחידת ההורים שלי פשוט הורידה גשם מהתקרה והקירות. לאחר קצת זמן האריחים שמחפים את הקירות התחילו להתנתק מהקיר. וכן חלקי טיח מהתקרה.

לאחר סחבת של חצי שנה מהשוכר לבעל הדירה. הגיע ברוב טובו אדם שהזדהה כמנהל הנכס. (לדבריו הבעלים מתגורר בחו"ל והוא מנהל את הנכס) ולאחר ראיית הנזק הוא אמר שאין לו בעיה לצבוע ושפכטל אבל לתקן את האריחים זה כבר מעבר ליכולותו.

אז הנה הציטוט מדבריו....

"מה הבעיה. זה כמו בביטוח רכב אתה צריך לתבוע את הביטוח של הדירה שלך והם אמורים לסדר את זה"

לא נראה לי הגיוני האמת. ומה אם לא היה לי משכנתא ולא היה לי ביטוח. וחוץ מזה שלמה שחברת הביטוח תתנדב לשלם/לתקן נזק שמישהו אחר עשה.

סדרת שאלות-

1- קודם כל כמה זה נכון שאני צריך לפנות לחברת הביטוח שלי. (תם כך עלות קריאה היא 250 ש"ח שלא נראה לי אני אמור לספוג)

2- איך מחשבים עלות נזק כזה. הרי המקלחת ישנה מאוד אריחים כאלו לא ממש ניתן להשיג. ומצד שני לא נראה לי שהנזק מחושב לשיפוץ חדש אשמח להבהרה.

3- איך מתקדמים מכאן. שמאי? תביעה? לתקן לבד ואז לתבוע? נראה לי הטיפוס לא מעוניין להוציא אגורה ומנסה שיטת מצליח.

תודה מראש :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעל הדירה אמור להפעיל את הביטוח שלו, שלא יחרטט אותך.

הצנרת שלו - האחריות שלו, על כל הנזקים שקרו.

אין לך שום נגיעה עם הביטוח שלך או עם תיקוני פארט'ץ של אדם שאתה לא מכיר ואינו בעל מקצוע.

הביטוח אמור להחזיר אותך למצבך הקודם, לא ימצאו אריחים זהים תדרוש שיחליפו הכל למשהו נורמלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצנרת שלו - האחריות שלו.

אם מדובר בצנרת משותפת לבניין - האחריות של כלל הדיירים.

"מנהל הנכס" הזה צריך להבין שבכל יום בו הוא דוחה את הטיפול הוא נחשף לתביעה יותר גדולה, ושלא יבלבל את המוח - אם האריחים שלך נופלים באחריותו לתקן אותם, וכך כל נזק אחר.

יותר מזה - גם אם אתה מתקן על חשבונך (או מפעיל את הביטוח שלך - זה היינו הך) - הוא חייב לשתף פעולה מבחינת גישה לצנרת וכו'.

וכמובן - גם אם אתה מפעיל את ההביטוח שלך הוא חשוף לתביעת שיבוב, ונראה שהוא לא מבין באיזה סכומים מדובר. לפי התאור שלך כנראה שהקירות ואולי הרצפה שלך ספוגי מים, ואולי יש נזק אפילו לדירות שמתחתיך. הבחור צריך להביא בחשבון שהוא עשוי להתבע במאות אלפי ש"ח.

שכור שירותי שמאי שיאמוד את הנזקים וידריך אותך כיצד לפעול.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מוציא נסח טאבו מפורט.

מוציא ממנו את הפרטים של בעל הדירה הזו.

תובע אותו אישית.

אם יש לו ביטוח, הוא יגלגל את התביעה אליו. אם לא, שישלם.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה יקרים!!

מסתבר שההגיון שלי לא החליד :) אני אדבר איתו שוב. אגב את הנזילה הוא כבר תיקן אני דיברתי על הנזק שקרה אחרי. אבל זה לא משנה לעובדה שהוא צריך להפעיל את זה ולא אני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, אם הנזילה מוסיפה להיות פעילה יתכן שיש מקור נוסף או שהתיקון לא שלם.

ייבוש של קירות ורצפה אורך חודשים.

דבר עם סוכן הביטוח שלך, הזמן שמאי ופעל לפי עצתם. כמובן היה בקשר עם השכנים, יתכן שדירות נוספות ניזוקו ויש צורך בטיפול משולב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...