Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סופר מיני חסכונית(208)

ik3
שימו לב! השרשור הזה בן 2100 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי, אני חושב על להחליף את הרכב שלי(מאזדה 3) לרכב קטן יותר וחסכוני יותר.

הכיוון הוא לרכב סופר מיני(מיני מרגיש לי שאני אסבול מהרכב- מהנוחות בנסיעות) התקציב הוא איזור ה30K.

כרגע עומדת על הפרק 208 ידנית שנים 14-15.

אופציה נוספת שחשבתי עליה היא איביזה, ידנית גם כן, אבל כאן אני אצטרך לרדת בשנתון 2-3 שנים וגם יש לי חשש מהמותג מבחינת אמינות(שמעתי מספיק סיפורי אימה על הקונצרן- אז נכון שהרוב זה הDSG ופה זה ידני אבל עדין), וגם מבחינת מראה חיצוני ובמיוחד פנימי ה208 נראה לי מתקדמת יותר.

אני פתוח להצעות נוספות אם יש משהו שבאיזור התקציב שיכול להתאים לי.

עכשיו לנושא העיקרי שרציתי לשאול המנוע המדובר הוא 1.2 82כס, שמעתי עליו שסהכ אין איתו בעיות מיוחדות אבל בכל זאת שאלה לבעלי 208 ידנית איך המנוע האם הוא רועד(יש לו 3 צלינדים למיטב זכרוני)?

האם צריכת הדלק הראלית היא אכן איזור ה1\16 משולב?

איזה דברים נוספים אני צריך לשים לב אליהם כשאני בודק את הרכב, מה הנקודות תורפה שאני רוצה לשים לב אליהם במיוחד?

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמנו שקלתי לקנות כזו , והרעידות מינוריות בסלד נמוך, לי לא ממש הפריע.

יש סיכום של חבר הפורום זיו וכדאי לחפש אותו.

הייתי שוקל באותו תקציב גם את הרנו קליאו עם מנוע טורבו ואבזור נוחות נרחב ביחס לקטגוריה ,אבל היא קצת צפופה מאחור והיא מגיעה עם כיול מתלים נוקשה במקצת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת נוחות אין לך שום סיבה לחשוש מה 208, האוטו נוח מאוד בנסיעה, צרפתי לחלוטין לפי התפיסה הרווחת. מכיר כזו עם גיר רובוטי שכבר עשתה קרוב ל 100K ק"מ ושלוש וחצי שנים מאחוריה. זו שאני מכיר אמינה ומהנה, לא מייבאך, אפילו לא 500S מבחינת שקט והעדר ויברציות, אבל גם לא אלטו, משהו באמצע. היא גם מרווחת יחסית, נראית טוב ואני לפחות מאוד אוהב את לוח השעונים וההגה הקטן שלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עשיתי 1:17 בעקביות עם 208 מנוע 1.2 טורבו בנזין.

סגנון נהיגה שלי מאוד רגוע עם שימוש מינימלי בבלמים.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, צריכת דלק ריאלית. אפשר אפילו יותר (מניסיון).

הרכב מאוד נוח ואמין. החיסרון היחיד שלו זה עניין הסחירות אבל בתור קונה יד שנייה אצלך זה יהיה יתרון.

נדמה לי אתה יכול להביא אותו עם 172 כ"ס, וזה יותר ממה שאתה מבקש ב 22 כ"ס, אז אל תלחץ עד הסוף.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

סורי על ההקפצה איזה בעיות ידועות יש בדגם(1.2 ידני) ועל מה כדאי לשים לב במיוחד בבדיקה של הרכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע לגבי "בעיות", כן ידוע לי על בעיה אחת בממיר הקטליטי בדגמים הראשונים, אם אני לא טועה רק בדגם ה72 כ"ס.

לגבי המנוע הזה, יש לי את ה 82 כ"ס רובוטי,

המנוע לא טיל, איך אין לו שום בעיה לספק נסיעה ולהשתלב בתנועה, ממש ללא קושי, יש לו מספיק מומנט זמין.

לגבי צריכת הדלק, אצלי זה עושה יותר בכיוון ה15 או 15.5 לליטר משולב.

עברתי כבר את ה50K ק"מ, ואצלי אין שום רעידות, למרות שאני יודע על איזה רעידות מדובר, שמתי לב אליהם ב208 1.2 טורבו שעשיתי עליה נסיעת מבחן לפני כשנה בערך.

מדובר במנוע טוב, מניע ללא בעיות, לא צריך למלא שמן ביו טיפולים, אני די מרוצה ממנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה208 הגיע רק עם 82 כ״ב ואכן היו פה תלונות לגבי הממיר בהתחלה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה208 הגיע רק עם 82 כ״ב ואכן היו פה תלונות לגבי הממיר בהתחלה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

בהתחלה זה אומר איזה שנים 13-14?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2100 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...