Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בוצה במנוע RUNX 2005

IgalStroyev
שימו לב! השרשור הזה בן 2162 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, רכשתי טיוטה קורולה runx יד שניה היום.

בבדיקה יצא שיש למנוע בוצה (איך שפותחים את המכסה מילוי שמן רואים את הבוצה. טעות שלי שלא פתחתי את המכסה.)

לקחתי את הרכב למוסך ובו נאמר שאפשר לעשות פלאשינג למנוע ב300 שקל או להוריד גם את הקרטר ולעשות לו ניקוי יסודי ב650.

מה אתם ממליצים לעשות?

הבנתי שהפלאשינג הורג את המנוע..

וכמה דחוף זה לתיקון?

כמו כן, אשמח להמלצות למוסך באזור המרכז (בת ים, חולון, ת"א ורשל"צ)

תודה רבה ויום נפלא!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התיקון דחוף מאוד !

חייבים להוריד קרטר+מכסה שסתומים ולנקות היטב את הבוצה ולעבור להשתמש בשמן איכותי בצמיגות של 5W40 ודרגת איכות SM/SN לפחות.

מוסך זיסו יוסי בת"א.

מוסך אורן בחולון.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקחתי את הרכב למוסך ובו נאמר שאפשר לעשות פלאשינג למנוע ב300 שקל או להוריד גם את הקרטר ולעשות לו ניקוי יסודי ב650.

מה אתם ממליצים לעשות?

הבנתי שהפלאשינג הורג את המנוע..

מה שהורג את במנוע זה בוצה ולא פלאשינג.

שיורידו קרטר וינקו את הבוצה.

מקווה בשבילך שהמנוע עדיין לא ניזוק.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעלק על השרשור.

יש לי קורולה 2006 עברה טיפול לפני 2000 ק"מ.

היו שנים שהרכב היה נוסע ממש מעט (500 ק"מ בשנה).

איך אני יודע אם זה גרם לבוצה במנוע?

הרכב עבר טיפול לפני 2000 ק"מ, היום בדקתי שמן והוא נראה ממש נקי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התיקון דחוף מאוד !

חייבים להוריד קרטר+מכסה שסתומים ולנקות היטב את הבוצה ולעבור להשתמש בשמן איכותי בצמיגות של 5W40 ודרגת איכות SM/SN לפחות.

מוסך זיסו יוסי בת"א.

מוסך אורן בחולון.

אפשר הערכת מחיר שמוסכים שנתת?

וכמה זה בידיוק דחוף? אם אסע בערך 500 קילומטר האם זה בסדר?

כי הרכב עבר בדיקה בקומפיוטסט נאמר שהכל תקין המנוע עובד טוב ביחס לשנה ושורף דלק מממש טוב יחסית אך רק המנוע מגעיל בגלל הבוצה

מה שהורג את במנוע זה בוצה ולא פלאשינג.

שיורידו קרטר וינקו את הבוצה.

מקווה בשבילך שהמנוע עדיין לא ניזוק.

אז אני לא מבין, האם ניקוי עם הקרטר זה מספיק או שרק פלאשינג זה מספיק (למרות שעל פי ההיסטוריה של הרכב הוא עבר כבר פלאשינג אבל אחרי הבדיקה נכנסנו למוסך שטיפל ברכב של האישה שהייתה בעלת הרכב וזה נראה המוסך הכי חאפר בעולם שנראה לי דפק אותה בכל הטיפולים ועבד עליה) כך שאני רוצה להבין מה כדאי לעשות לרכב כי רוב המוסכים אמרו לי פלאשינג זה מספיק כולל הבוחן בקומפיוטסט שלדעתי היה חתיכת חאפר מגעיל אבל זו רק דעתי... האם באמת דחוף לפרק את הקרטר כמו שנאמר לי ממוסך שאני כולל מילוי שמן סינטטי מלא אך אני לא סומך עליו ב100 אחוז למרות שהוא עזר לי בקניה וניפח את הסיפוח ליד המוכרת של הרכב ואמר שישנה נזילה במחזיר שמן אחורי שבדיעד אין אך נתן לי הערכת מחיר אמיתית על התיקונים כמו הבוצה כולל פירוק קרטר החלפת אטם מכסה מנוע וטיפול מלא עם פלאגים והכל כבערך 1100 שקל אך השאלה האם זה כדאי והאם באמת צריך לפרק הכל והכל ולנקות כמו שאמרו את הקארטר ואת המכסה שסתומים..

תודה על העזרה אתם אנשים נפלאים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאני אבין, היית במכון בדיקה טרם הקנייה, והבוחן אמר לך שהמנוע לא תקין ושיש בוצה במנוע אבל בסיכום הוא אמר לך שהמנוע טוב ולכן קנית?! וזה עוד בדגם שידוע שהוא בעייתי (כן, למרות הלוגו) ומנועים שם הלכו כמו זבל.

אם זה מה שקרה זה חמור כי על פניו מכון בדיקה שאומר לך דבר כזה מטעה וסותר את עצמו.

לגבי איך מטפלים, תעשה מה שרשמו בהודעות של מרק10, vladcar.

עריכה אחרונה על ידי פריג'י
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעשה מה שאמרו לך במוסך שעזר בקניה, ואל תיסע ברכב ( אולי רק עד המוסך ). התיקון דחוף מאוד. וכן, צריך לנקות הכל בצורה יסודית, כולל הורדת קרטר. המוסך הזה כנראה יודע מה צריך לעשות כדי שהרכב ימשיך לנסוע. גם אל תנסה לחסוך על שמן - סינטטי איכותי 5w-40.

בוצה זה לא רק "מגעיל", היא סותמת מעברי שמן, ומנוע עלול לעבוד בסופו של דבר ללא שמן בכלל = הסוף של המנוע.

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן כמו שצויין...טיפול בבוצה במיוחד במנועים אלה הוא דחוף מאוד ומצריך הורדה של קרטר ומיכסה שסתומים ואף הורדה של רשת משאבת השמן ולהשרות את כל המיכלולים הנל במסיר שומנים קשה עד לתוצאה של הברקה שלהם. מעבר החלפה של השמן לאיכותי ופילטר השמן למקורי בלבד לאחר הנקיון. לא לעשות פלאשינג זה כוס רוח למת ועלול להשאיר מישקעים במקומות לא רצויים ואף לזרז ולחרוץ גורל המנוע. לא יודע למה הגיעו איתך ל 650 שח רק על הניקוי זה יקר מאוד אבל אם זה מתאים לך ואתה סומך על מוסך ספציפי שיעשה עבודה כמו שצריך אז בכייף. תתחדש ושמור על הרכב. ושתגיע רק עם בשורות טובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעשה מה שאמרו לך במוסך שעזר בקניה, ואל תיסע ברכב ( אולי רק עד המוסך ). התיקון דחוף מאוד. וכן, צריך לנקות הכל בצורה יסודית, כולל הורדת קרטר. המוסך הזה כנראה יודע מה צריך לעשות כדי שהרכב ימשיך לנסוע. גם אל תנסה לחסוך על שמן - סינטטי איכותי 5w-40.

בוצה זה לא רק "מגעיל", היא סותמת מעברי שמן, ומנוע עלול לעבוד בסופו של דבר ללא שמן בכלל = הסוף של המנוע.

יכול להיות שדווקא יהיה שמן במדיד אבל לא יהיה שימון בין כל חלקי המנוע (זה מה שהבוצה גורמת- סותמת מעברי שמן -מתחיל בפיח קל וכאשר מזניחים זה נהפך לבוצה), לצערי קרה בדייהטסו אפלאוז,שעשיתי פלאשינג ללא הורדת קרטר על אף שהיתה בוצה והמנוע מת ב 114,000 ק"מ אמיתיים.

ייתכן ואם הניקיון היה כמו שצריך המנוע היה חי עד היום אבל זו כבר היסטוריה וכעבר חלפו 9 שנים וקצת.

ד"א, זה נכון למנועי טויוטה -קורולה וראניקס בשנים 2003-5 אבל גם מנועי היונדאי I לסוגיהם לא חפים מבעיית הבוצה.

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן כמו שצויין...טיפול בבוצה במיוחד במנועים אלה הוא דחוף מאוד ומצריך הורדה של קרטר ומיכסה שסתומים ואף הורדה של רשת משאבת השמן ולהשרות את כל המיכלולים הנל במסיר שומנים קשה עד לתוצאה של הברקה שלהם. מעבר החלפה של השמן לאיכותי ופילטר השמן למקורי בלבד לאחר הנקיון. לא לעשות פלאשינג זה כוס רוח למת ועלול להשאיר מישקעים במקומות לא רצויים ואף לזרז ולחרוץ גורל המנוע. לא יודע למה הגיעו איתך ל 650 שח רק על הניקוי זה יקר מאוד אבל אם זה מתאים לך ואתה סומך על מוסך ספציפי שיעשה עבודה כמו שצריך אז בכייף. תתחדש ושמור על הרכב. ושתגיע רק עם בשורות טובות.

אפשר המלצה למוסך שיעשה את זה במחיר הוגן במרכז?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלת שמות של שני המוסכים כבר בתגובה הראשונה. תתקשר מחר ותבקש הצעת מחיר לניקוי בוצה +טיפול ( כולל פלאגים ).

ואל תהיה מבואס יותר מדי - כל רכב ישן מצריך השקעה מיידים כזאת או אחרת עם קניה . מה שנקרא, יישור קו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר המלצה למוסך שיעשה את זה במחיר הוגן במרכז?

לא יכול להמליץ על מוסך שלא טיפלתי בו מעולם. כדאי לשמוע המלצות מאנשים שחוו נסיון עם מוסך ספציפי כמו שכבר הזכירו בתחילת השירשור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כ 4 שנים ניקיתי בוצה בקורולה 2001 עלה לי כ 1000 ש"ח, כולל פלשינג שתי החלפות שמן ושני מסננים.

גרדו את המשקעים במנוע עם שפכטל,

אל תחשוב פעמיים, תנקה באופן יסודי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש את אורן שירותי רכב בחולון, שאמנם מתמחה בצרפתיות וכבר הספיק לגרד בוצה מלא מעט מנועים.

בנוסף,יש המלצות בפורום על מוסך זיסו ביפו- מומחה לרכב יפני וקוריאני.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2162 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...