Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיאט ארונה - האם כדאי

Orel910’s
שימו לב! השרשור הזה בן 2153 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מפרסם בשביל חבר,

היי לכולם,

במסגרת חיפושיי אחר רכב חדש בליסינג פרטי תפעולי אוויס אקספרס (חכירה ל30 חודש + טיפולים וביטוח)

נתקלתי בגיפון - סיאט ארונה

הרכב הרשים אותי מאוד לטובה, גודל מושלם (משפחה צעירה עם 2 ילדים), נוחות נסיעה מצויינת, בקרת שיוט אדפטיבית ומערכות בטיחות מרשימות

גם משוחד מהכיוון של היופי, הרשימה מאוד

זה גם הרכב היחיד שמתאים לדרישותיו (טורבו, צעיר, מרווח, גיפון, חסכוני ובטיחותי) זה הרבה , אבל הוא נותן ממש הכול

השאלות הם כאלה

1. הרכב עם 2 שנים אחריות יצרן, החכירה היא ל30 חודש, זאת אומרת שחצי שנה אני מכוסה ״על חשבוני״, האם יש סיכונים למשהו משמעותי ברכב חדש? הרכב יטופל לפח הוראות יצרן

2. המחיר - אומנם משמעותי נמוך מסי אקס 3 שאהבתי אבל עולה יותר מידי- אבל המחיר לרכב בלבד (טסט וטיפולים עוד 400 שקל בחודש) 1450 שקל לחודש 30 חודש+ 7500 שקל מזומן מקדמה, האם זה משקף ירידת ערך אמיתית כמו שאומרים באוויס?!? (50 אלף בגין ירידת ערך על מחירון של 108 אלף

תודה רבה לכולם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל הרכב יכול להגיע עם 3 שנות אחריות בתוספת של אלף שקל. אם זה לא אפשרי באוויס, אז העסקה הזאת לא משתלמת.

לגבי העסקה, מדובר פה בהפסד של כ20,400 שקל מדי שנה בממוצע. אם להשוות את המחיר מול רכישה ישירה מסיאט ולהחזיק את הרכב 3 שנים, יוצא מחיר של כ 61,200 באוויס מול ברכישה ישירה לכל היותר 45,000 שקל לפי החישוב שלי(כולל ריבית שנתית של 2% שנותנים לרכב חדש בבנק).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין את הנוחות שבליסינג אבל עם רגישות הגיר ברכב הזה אתה חייב אחריות יבואן מלאה לתקופת הליסינג .

היה פה כבר שרשור על גולף שהיבואן ניסה להתנער ממנה בשנה השלישית.

גם כן מאוויס.

מצד שני , אם אתה מוכן לספוג ₪20K עמלות בשנה אז עוד כמה אלפים על תיקון גיר אולי זה לא נורא

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=5643998

אין באוויס אופציה להרחיב אחריות ל 30 חודש ולכן אני הייתי יורד מהעסקה .

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל הרכב יכול להגיע עם 3 שנות אחריות בתוספת של אלף שקל. אם זה לא אפשרי באוויס, אז העסקה הזאת לא משתלמת.

לגבי העסקה, מדובר פה בהפסד של כ20,400 שקל מדי שנה בממוצע. אם להשוות את המחיר מול רכישה ישירה מסיאט ולהחזיק את הרכב 3 שנים, יוצא מחיר של כ 61,200 באוויס מול ברכישה ישירה לכל היותר 45,000 שקל לפי החישוב שלי(כולל ריבית שנתית של 2% שנותנים לרכב חדש בבנק).

אני מבין את הנוחות שבליסינג אבל עם רגישות הגיר ברכב הזה אתה חייב אחריות יבואן מלאה לתקופת הליסינג .

היה פה כבר שרשור על גולף שהיבואן ניסה להתנער ממנה בשנה השלישית.

גם כן מאוויס.

מצד שני , אם אתה מוכן לספוג ₪20K עמלות בשנה אז עוד כמה אלפים על תיקון גיר אולי זה לא נורא

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=5643998

אין באוויס אופציה להרחיב אחריות ל 30 חודש ולכן אני הייתי יורד מהעסקה .

הנוחות שבאוויס חשובה לי, 1. לא צריך להתעסק במכירה, 2. לא צריך להשכיב עשרות אלפי שקלים אצל היבואן, או להתחייב להלוואה מפוצצת

במידה וניתן להרחיב אחריות (אני יבדוק), כול עוד הרכב במסגרת אחריות (מה גם שאחר כך אני לא צריך למכור סיאט בלי אחריות בשוק יד 2!)

האם הייתם הולכים על זה במחיר כזה? או שהוא עדיין מוגזם?

הרכב כבש אותי ברמות, הוא נותן ממש הרבה

אם כי אני לא מוכן לשלם 15-20 אלף שקל רק עמלות ! אם זה המצב וסיאט בלי אחריות מפסידה ב3 שנים רק 40 אלף בעוד אני אשלם 60 אלף שקל אני מעדיף לוותר

שימו לב שגם אני מקבל ביטוח+טיפולים+שינוע והחזרה מטיפולים ב370 שקל לחודש , שזה 4200 שקל לשנה! אני נהג צעיר (בן 23) כך שביטוח יעלה לי בחוץ 6,000 לפחות וטיפולים עוד 600 לשנה

כך שפה אני חוסך , האם זה משנה את התמונה?

שוב תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היית קונה פרטי : אכן היית משלם ₪7000 ביטוחים. ₪1000 טיפולים בשנה .ירידת ערך עוד ₪12000 (אולי אני טועה פה) בשנה השנייה פחות כי תעבור את גיל 24 . אז אם לא טעיתי בגדול העסקה למעט עניין האחריות לא כל כך נוראית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שאתה אומר פסיכולוגי לחלוטין. הנוחות של פעם בשנה מישהו יקח את הרכב לטיפול, לא שווה 20 אלף. אתה לא צריך להתעסק במכירה אם אתה לא רוצה לתעסק במכירה, יקחו לך את הרכב הזה בכל מקום טרייד אין. אפילו אם תחליט אחרי 3 שנים להתחדש בסיאט חדשה. ההבדל היחיד המהותי שבעסקת מימון תצטרך לשלם את מחיר הרכב וזה הרבה יותר מ1450 שקל בחודש. באוויס נותנים לך את הרכב תחת סוג של עסקת הלוואת בלון, ולכן הנזק הוא עוד 20 אלף ש"ח ב 3 שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שאתה אומר פסיכולוגי לחלוטין. הנוחות של פעם בשנה מישהו יקח את הרכב לטיפול, לא שווה 20 אלף. אתה לא צריך להתעסק במכירה אם אתה לא רוצה לתעסק במכירה, יקחו לך את הרכב הזה בכל מקום טרייד אין. אפילו אם תחליט אחרי 3 שנים להתחדש בסיאט חדשה. ההבדל היחיד המהותי שבעסקת מימון תצטרך לשלם את מחיר הרכב וזה הרבה יותר מ1450 שקל בחודש. באוויס נותנים לך את הרכב תחת סוג של עסקת הלוואת בלון, ולכן הנזק הוא עוד 20 אלף ש"ח ב 3 שנים.

גם זה לא מדוייק- 20,000 לשנתיים וחצי בשביל הסדר הטוב,זה בערך החישוב,אם נוריד את החיסכון בביטוח 7,000 כבר נגלה שההפסד הוא רק 13,000.

בכל מקרה,אם הוא יקנה רכב מהיבואן וימכור אחרי 3 שנים אני לא יודע אם יהיו הרבה קופצים (DSG7 , רק אני שם את זה פה) "ההפסד 13,000" עדיף על אופציה להיתקע עם רכב,שיהיה כאב ראש חזק במכירה עתידית.

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכוניות עם DSG נמכרות בשוק היד שניה כבר קרוב ל-10 שנים ורוב הדגמים האלה "סובלים" מביקוש גבוה, מסע ההפחדות שמנהלים פה נגד הגיר הזה מוגזם.

לגבי העסקה שהוצעה לך, יצא לי להיתקל בהצעת המחיר של אוויס, לא יודע אם שמת לב אבל יונדאי איוניק שהמחירון שלה עומד על 20,000 ש"ח יותר מתומחרת בכמה עשרות שקלים יותר ולדעתי בעיסקה כזאת היא הרבה יותר משתלמת, במיוחד כשנזכרים בחיסכון בדלק בנסיעה עירונית, במרווח הפנים העדיף ובכך שאבזור הבטיחות שלה עשיר יותר.

אוויס כנראה רוכשת את הארונה במחיר גבוה יחסית וזה בא לידי ביטוי בתמחור עסקת הליסינג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם זה לא מדוייק- 20,000 לשנתיים וחצי בשביל הסדר הטוב,זה בערך החישוב,אם נוריד את החיסכון בביטוח 7,000 כבר נגלה שההפסד הוא רק 13,000.

בכל מקרה,אם הוא יקנה רכב מהיבואן וימכור אחרי 3 שנים אני לא יודע אם יהיו הרבה קופצים (DSG7 , רק אני שם את זה פה) "ההפסד 13,000" עדיף על אופציה להיתקע עם רכב,שיהיה כאב ראש חזק במכירה עתידית.

מכוניות עם DSG נמכרות בשוק היד שניה כבר קרוב ל-10 שנים ורוב הדגמים האלה "סובלים" מביקוש גבוה, מסע ההפחדות שמנהלים פה נגד הגיר הזה מוגזם.

לגבי העסקה שהוצעה לך, יצא לי להיתקל בהצעת המחיר של אוויס, לא יודע אם שמת לב אבל יונדאי איוניק שהמחירון שלה עומד על 20,000 ש"ח יותר מתומחרת בכמה עשרות שקלים יותר ולדעתי בעיסקה כזאת היא הרבה יותר משתלמת, במיוחד כשנזכרים בחיסכון בדלק בנסיעה עירונית, במרווח הפנים העדיף ובכך שאבזור הבטיחות שלה עשיר יותר.

אוויס כנראה רוכשת את הארונה במחיר גבוה יחסית וזה בא לידי ביטוי בתמחור עסקת הליסינג.

לגבי האיווניק, נסעתי על הנירו ולא אהבתי בכלל את העניין ההיברדי (מחפש גיפון)

אפ מורידים כמו שהבחור אמר את החיסכון בביטוח והטיפולים (באופן פרטי אני אשלם 8,000 בערך בשנה, באוויס 4200) - זה חיסכון של מעל 7,000 שקל בצום התקופה, כך שההפסד הטהור הוא 13,000 שקל מתחת ל״ירידת ערך משוערת״

אבל מצד שני אני לא נתקע בלמכור dsg בלי אחריות, (שכמו שאני מכיר את עצמי בסוף מחוסר הזמן והסבלנות אני יגיע לטרייד ויפסיד עוד כמה אלפים כך שהפער מצטמצם)

בכול מקרה לדעתי זה שווה את זה,

אין צורך לקחת הלוואה, אין צורך לרשום על שמי רכב ולהתחייב למצוא לו קונה, - מבין שיש מחיר לנוחות הזאת

אבל בכול זאת אלך על העניין רק אם אצליח להשיג אחריות לכול התקופה!

במידה ולא למישהו יש רעיון לג’יפון למשפחה צעירה שיהיה גם חסכוני גם זריז וגם בטיחותי, (בדגש על בטיחות!) - עד מחירון של 130k

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הביטוח לרכב הזה עולה 4680 שקל לגיל 24, לפני מיקוח. הגיל נקבע לפי אותה שנה חבר שלך יהיה בן 24.

הטיפולים, לתקופה של 30 חודש אלה 2 טיפולים, אחד קטן ואחד גדול. אני מניח שאוויס לא יעשו את הטיפולים במוסכי צ'מפיון, אלא במוסכי אוויס(או מטעם אוויס) מורשי משרד התחבורה.

חבילה דומה בשוק הפרטי עולה בין 400-450 שקל לחודש (משוערך).

נכון שבעסקת טרייד אין סיאט אתה תפסיד 5%, אבל הרכב גם לא בהרכח ירד במחירון בקצב של 15% לשנה בממוצע (בשערוך שלי), וגם בזמן הקניה תקבל הנחת יבואן של עוד כמה אלפי שקלים.

אתה גם אומר שאתה לא רוצה להשכיב עשרות אלפי שקלים אצל היבואן, אבל דווקא אוויס החברה שרוצה מקדמת מזומנים של 7500 שקלים, לעומתם הבנק נותן 100% מימון לרכב ללא מקדמה.

לכן, הקלף מיקוח היחיד המהותי שיש לאוויס אלה התשלומים החודשיים הנמוכים יותר באוויס. מי שלא מסוגל לשלם את ההלוואה בבנק, זו האופציה שנשארת לו(הליסינג).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הביטוח לרכב הזה עולה 4680 שקל לגיל 24, לפני מיקוח. הגיל נקבע לפי אותה שנה חבר שלך יהיה בן 24.

הטיפולים, לתקופה של 30 חודש אלה 2 טיפולים, אחד קטן ואחד גדול. אני מניח שאוויס לא יעשו את הטיפולים במוסכי צ'מפיון, אלא במוסכי אוויס(או מטעם אוויס) מורשי משרד התחבורה.

חבילה דומה בשוק הפרטי עולה בין 400-450 שקל לחודש (משוערך).

נכון שבעסקת טרייד אין סיאט אתה תפסיד 5%, אבל הרכב גם לא בהרכח ירד במחירון בקצב של 15% לשנה בממוצע (בשערוך שלי), וגם בזמן הקניה תקבל הנחת יבואן של עוד כמה אלפי שקלים.

אתה גם אומר שאתה לא רוצה להשכיב עשרות אלפי שקלים אצל היבואן, אבל דווקא אוויס החברה שרוצה מקדמת מזומנים של 7500 שקלים, לעומתם הבנק נותן 100% מימון לרכב ללא מקדמה.

לכן, הקלף מיקוח היחיד המהותי שיש לאוויס אלה התשלומים החודשיים הנמוכים יותר באוויס. מי שלא מסוגל לשלם את ההלוואה בבנק, זו האופציה שנשארת לו(הליסינג).

התגובות הם של החבר כמובן..

הגיוני לגמרי, אתה צודק.

בדקתי גם ירידת ערך של רכבי סיאט השונים לאורך השנים, וזה לא מגיע לגבהים כאלה,

יש לי את האפשרות לקחת הלוואה בבנק בקלות, פשוט חשבתי שלשלם רק על ״ירידת ערך+ריבית״ יהיה חכם יותר לזוג צעיר, מאשר להתחייב לרכב שלם (שאינני יכול בתכלס לדעת כמה יפסיד מערכו, אולי יעבור תאונה שתקשה עליי למצוא קונה למרות שתזכה אותי בירידת ערך בסיסית שרירותית מחברת הביטוח (קרה לי בעבר) , אולי הדגם יתגלה כחסר ביקוש , זה בעצם מה שהתיימרתי לפתור בעזרת השכירות לטווח ארוך הזאת.

אבל אכן העלות גבוה מידי במצטבר, ב30 חודש לשלם שכירות בגובה 50,000 ש״ח- זה מוגזם.

תודה רבה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בניגוד לדעת רבים כאן, אני חושב שעבורך העיסקה דיי כדאית לעומת האלטרנטיבה הפרטי והסכנה העיקרית שלה זה ששת החודשים ללא אחריות.

מבחינת עלות 1450×30 = 43,500.

נניח שהחיסכון בביטוח ובטיפולים לאורך התקופה הוא 7,500 וזה מאזן את המקדמה.

מימון (או אובדן רווח אלטרנטיבי) ל-30 חודש יעלה כ-5,000 שקל. כך שירידת הערך, כולל "ביטוח ירידת ערך", ו"שירותי מכירת רכב" (אתה לא צריך להתעסק במכירת הרכב או לוותר על הנחות בטרייד אין וכו') - מתומחרת ב-38,500 שקל לשנתיים וחצי.

גם אם יש כאן עלות עודפת - היא לא קרובה ל-20,000. מדובר בכמה אלפים במקרה הגרוע.

אבל, וזה אבל גדול, לא הייתי מחזיק רכב של ואג שאין לו אחריות ומבחינתי על זה היתה נופלת העסקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

7500 ועוד 1450 בכל חודש זה מאוד יקר.

אני נתתי מקדמה על רכב בשווי 132 אלף אלפיים ש"ח והתשלום החודשי שלי הוא 1500 ש"ח.

גם אם זה כולל טיפולים וביטוחים אין פה הפרש ענקי.

הייתי מציע לך לגשת ולקבל הצעה ישירות מהיבואן ולקחת שנה שלישית של אחריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא כמה הרכב שעל-הנייר שווה 132 אלף עולה בפועל - יש מצב שכמו ניסאן סנטרה ושות׳ הרב על הנייר עולה 132 אבל בפועל נמכר עם הנחות בקרוב ל100 אלף.

הארונה דווקא כן יחסית נפוצה בליסינג אבל לא בגירסאת הfr.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2153 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...