Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפשת רכב קטן, חסכן, ולא רואה מוסך

dardas11
שימו לב! השרשור הזה בן 2129 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בס"ד

שלום, אני מוזיקאית, מחפשת רכב עם גג 70,000 קילומטר יד שניה.

קטן, חסכן בדלק, אמין עד מאוד מאוד, ו.... ידני!

הבנתי שהאופציה הכי טובה שלי בתקציב המצוי (עד 40,000 ש"ח) היא פיקנטו, אך פיקנטו עם מנוע 1250 ידנית באה רק כרכב ספורט עם 3 דלתות וזו בעיה בשבילי (הרבה ציוד להופעות... פחות פרקטי..)

שאלתי היא האם כדאי לקנות פיקנטו עם מנוע 1000, או האם זה רכב חלש מדיי?

והאם כדאי לי לוותר על הפיקנטו ולקנות סוזוקי ספלאש? האם היא אמינה מספיק? ברמת הפיקנטו? לא רואה מוסך?

תודה מראש, תבורכו,

הדס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אופי הנסיעות שלך?

הספלאש גם נחשבת לאוטו אמין, אבל היא רק אוטומטית וגם התא מטען שלה קטן.

אם יש לך הרבה ציוד להופעות אני בספק שפיקנטו תספק אותך, יש לי חברים שמופיעים והם ממלאים בקלות בגאז' של לנסר ישנה עם הציוד שיש להם.

הונדה ג'אז ידנית תהיה אופציה טובה עם תא מטען גדול ומגיעה עם מנוע 1.3.

עריכה אחרונה על ידי yoav911gt2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עוד אופציה מעניינת, פיגו 108 מגיעה עם מנוע 1.2 שיהיה חזק מה1.0 של הפיקנטו.

הרכב מאובזר יותר, לדעתי נוח יותר וחיסכוני.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום, הדס.

לא ברור לי מה גודל הציוד שצריך להכנס לרכב ( כלי נגינה? רמקולים? מגבר? קונסולה? )

במקומך לא הייתי קונה רכב מיני אלא מחפש משהו עם בגאז' יותר גדול, למשל הונדה ג'אז . רכב מרווח מאוד אבל לא גדול במימדים שלו, חסכוני, אמין ביותר. דגם ידנו קצת נדיר אבל קיים. יש עכשיו בלוח יד 2 ג'אז כזאת למכירה באופקים, שלפי הנתונים יכולה להיות רלוונטית.

עריכה : ג'אז ידנית תהיה עם מנוע 1200.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדס - דרדס: את צריכה לגשת לבחירת הרכב בכיון הפוך: לא לבחור ברכב, אלא להגדיר צרכים. ורק כאשר אלה הוגדרו לקבוע באיזה סגמנט רכב את צריכה לחפש. עם כל הכבוד לחברים שייעצו לך קודם, הם די זרקו שמות של דגמים, שלא בהכרח תואמים את צרכייך.

כמובן שכולם רוצים רכב צעיר, חסכוני ואמין - אבל לפעמים הצרכים מכתיבים משהו אחר. לזכותך יאמר שאת מעונית ברכב ידני, לא עניין טריויאלי במקומותנו, אבל בהחלט חוסך בעלויות הרכישה והחזקה. אבל, מצד שני, בסגמנטים מסויימים די נדיר.

אז בואי נתחיל:

מה נפח ומשקל הציוד שאת צריכה להוביל? יש הבדל בין מי שמובילה שני חלילים לבין מי שמובילה מגברים ורמקולים.

כמה את צפויה לנהוג בשנה ובאיזה תנאים אם מדובר ב-10,000 ק"מ בתוך גוש דן תזקקי לרכב שונה לחלוטין מזה שיעשה 30,000 ק"מ בין הרי הגליל להרי הנגב.

האם את צפויה לנסוע לבד, עם נוסע בודד או צריכה גם לענות לצרכים של משפחה? שוב, מספר ומאפייני הנוסעים משפיעים מאד על קבוצת הרכב שבתוכה יהיה עלייך לחפש.

האם הבאת בחשבון את עלויות החזקת הרכב? האם יש לך האמצעים הדרושים לכך, וזאת גם מתוך הבנה שמדובר בכלי עבודה. אם את עצמאית כדאי לך להווע. ברואה החשבון שלך, יתכן שהוא ייעץ לך כיצד כדאי לך לממן את הרכישה כך שסך עלות האחזקה תהיה מינימלית. אל תשכחי שהעלות כוללת גם אבדן ימי עבודה במוסך, ויתכן שהשקעה ברכב יותר חדש תהיה דווקא חסכונית מרכישת רכב משומש.

אחרי שנדע כל זה (ואולי יהיה לך עוד מידע לשתף) יהיה אפשר לסייע לך לבחור - במיני, סופרמיני, משפחתית או אולי דווקא טנדרון.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולכם ותודה רבה רבה עם התשובות :)

בגדול אני לא עם המון ציוד. אני גיטריסטית ובדרך כלל מסתובבת עם גיטרה שתיים, אפקטים ומגבר. ככה שמכוונת לרכב קטן מאוד.

אני נוסעת בגדול בערך 500 קילומטר בשבוע. עד עכשיו נהגתי על רנו קליאו.

לאחר עוד כמה התייעצויות אני מתלבטת מאוד בין הפיקנטו האוטומתית, לבין סוזוקי ספלאש או סוויפט..

שוב, מחפשת רכב שלא רואה מוסך, לא חייב להיות הכי חדיש והכי מהיר אלא אמין וחסכוני.

והאמת מעדיפה ידני, ככה שהסוזוקי עדיפים מבחינתי.

האם סוזוקי סוויפט זה רכב טוב? עדיף על הספלאש? (הוא טיפה יותר גדול פשוט..)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל אני אתקן את עצמי, נמכרה בארץ ספלאש ידנית.

הסוויפט עדיפה מבחינת תא מטען לצרכים שלך על הספלאש, אבל שוב, גם תא המטען שלה קטן למרות שהיא סופר מיני .

לא חסר סופרמיני ידניות עם תאי מטען גדולים יותר שנכנסות בתקציב שלך ,

כמו קיה ריו , רנו קליאו, דאצ'יה סנדרו ,פיג'ו 208 , סקודה פאביה , יונדאי I20, וכולן יענו לדרישות שלך ויציעו תא מטען גדול ביחס לסוזוקי.

עריכה אחרונה על ידי yoav911gt2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לציוד הזה הייתי בודק דאציה סנדרו סטוופאי באזור ה 45 אלף.

המנוע 0.9 טורבו ככה שהביצועים טובים, הרכב מרווח ועם תא מטען יחסית גדול, בנוסף הנוחות נסיעה טובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם אין דבר כזה באמת רכב שלא רואה מוסך, אבל סוויפט רכב מצויין ואמין מאוד. אם היו לי דרישות כשלך, גם אני הייתי מחפש סוזוקי\טויוטה ידני. בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

500 ק"מ בשבוע זה לא מעט. זה סביב 25,000 ק"מ בשנה.

הייתי מכוון לרכב יותר גדול, גם אם יותר ישן. הסיבה - את מבלה הרבה ברכב, זה אומר שאת זקוקה לרכב נוח, וכיון שאת כנראה נוסעת הרבה בכבישים בין עירוניים הייתי מחפש רכב עם ציון גבוה במבחני הבטיחות. רכבי המיני ואפילו הסופרמיני שהוזכרו לא בדיוק עומדים בתנאים האלה - גם עם ציון גבוה במבחני EuroNCAP (ולסויפט מהדור של 2010-2017 ציון 5 כוכבים, במדדים של 2010, כאשר את קוראת ציוני NCAP שימי לב מתי בוצעו, בשל ההתקדמות בדרישות) הרי שמשקלו הקל פוגם בבטיחותו בהתנגשות.

יקשה עלי להמליץ לך על דגם ספציפי, אבל בהחלט הייתי בוחן עליה של סגמנט בחיפושים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כמה אפשרויות טובות :פיקנטו ידנית טובה מאוד ואמינה מניסיון ,סוזוקי רכבים אמינים וטובים ,סטפווי דצה רכב מעניין עם יכולות דינמיות טובות יותר אבל האמינות עדיין לא הוכחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מחפש גאז ידנית, יותר נוח מרווח בטיחותי ומאובזר מכל היתר בקטגוריה במחיר שפוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גאז ידנית יהיה קשה למצוא, הם יהיו גם ישנות יחסית.

וגם מבחינה בטיחותית היא כבר לא בין הבטוחות לתקציב.

עריכה אחרונה על ידי yulianx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2129 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...