Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום אחזקה 5.5 שנים, מיצובישי לנסר 2006 קלסיק

omer-yami
שימו לב! השרשור הזה בן 1946 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

להלן סיכום במספרים, הרכב משמש כרכב עיקרי.

הרכב נקנה יד שניה, בסוף 2012 עם טסט לשנה, בעבור 30,000 ש"ח. שווי נוכחי מעורך 6000 ש"ח.

נקנה עם 113,000 ק"מ. נוכחי 203,000 ק"מ. נסועה 90,000 ק"מ.

דלק צריכה בין עירוני 12.75 , עירוני - חיפה משהו כמו 9.3 קילומטר לליטר.

סה"כ עלות דלק משוערכת ל 90,000 קילומטר מחושב לפי 6.5 ש"ח לליטר, ו 10 קילומטר לליטר ממוצע 58,500 ש"ח.

טיפולים ותקלות:

למעשה הרכב היה ועודנו אמין לטעמי, בהתחשב בזה שקיבל טיפול נאות.

אחרי שטיפלתי במוסכים בהתחלה,התודעתי לפורום ולכנופית טיפולים שוטפים ולאסף כמובן.

נעזרתי בהם בביצוע מספר טיפולים כגון החלפת דיסקים, אטם מכסה שסתומים ושמן גיר וברקס. תודה אסף !

כמובן שגם למדתי ורכשתי כלי עבודה ובוקים, מה שמאפשר לי חיסכון ואיכות באחזקה.

תקלות שחוייתי:

1. דיסקים קידמיים מרעידים את ההגה בעת בלימה - כתוצאה מעיוותים בדיסק, נחרטו -> רעדו עוד פעם אחרי זמן קצר, הוחלפו בסיני -> אחרי חצי שנה הבעיה חזרה. הוחלפו ל "מקורי" אחרי שנה וחצי התחילו עוד פעם הרעידות, חריטה ועדיין תקין.

בקיצור אפילו שעשו עבודה טובה - ביחד עם אסף מהכנופיה הבנתי שיש לי כאן בעיה שחוזרת על עצמה, רכשתי בוקים וכלי עבודה ואני יכול לטפל בזה בעצמי. בעלות מנימלית יחסית.

2. פלסטיק בתוך ידית הילוכים נשבר - לא היה ניתן לצאת מפארקינג. הוחלף בקלות. למעשה זו היה התקלה המשביתה היחידה.

3. אלטרנטור זייף עם מתח גבוה, פירקתי ולקחתי אותו לשיפוץ.

4. רדיאטור דולף מהדוד העליון, החלפתי בעצמי.

5. מאוורר רדיאטור שפועל ללא הפסקה. מרגע ההנעה. הוחלף פעמיים בסיני.

6. תא מטען לא נפתח בעזרת נפתח - פורק המנעול ותוקן, הוצאתי שן סוררת שנתקעה כל הזמן.

7. חריקה בעת כניסת מדחס מזגן פעולה - מתיחת רצועת אביזרים.

פירוט הוצאות טיפולים:

- 2500 ש"ח, טיפול ישור קו גדול עם טיימינג ורצועות אביזרים בניראון בחדרה

- 770 ש"ח, טיפול שוטף מוסף מיראז בבנימינה.

- 400 ש"ח, חריטה דיסקים + רפידות.

- 400 ש"ח, דיסקים ורופידות סיני.

- 1600 ש"ח, ארבע צמיגים בריג'סטון b250.

- 400 ש"ח, מצבר ורטה סטארט אפ במקס מצברים.

- 440 ש"ח, טיפול בעצמי . ים חלקי חילוף.

- 1220 ש"ח, טיפול בעצמי - כולל שמן גיר מקורי, וצלחות קדמי "מקורי".

- 210 ש"ח, טיפול

- 380 ש"ח, טיפול ואטם מכסה שסתומים.

- 300 ש"ח שיפוץ אלטרנטור, פורק ע"י ותיקון בקר מתח אצל נאס"א בחיפה.

- 450 ש"ח רדיאטור.

- 240 ש"ח מי קירור מקורי ופלסטיק בתוך ידית הילוכים.

- 250 ש"ח צבע ספרי לגג מטופ קולור.

- 400 ש"ח שני זוגות של ריפודים לרכב.

- 150 ש"ח כמה זוגות מגבים.

-- סה"כ טיפולים ותקלות 10,100 ש"ח. --

סיכום בשקלים:

ירידת ערך 24,000

טיפולים 10,000

דלק 58,000

ביטוחים 18,300

טסטים 5,500

*** סה"כ 115,800 ש"ח. ***

למעשה זה הרכב הראשון והיחידי שקניתי, ואני דיי מרוצה ממנו.

מתכנן להחזיק אותו עוד שנה + ואז להתקדם. לא רואה טעם למכור אותו. והוא משמש כרכב ראשי שלי

בנתיים ללא בעיות מיוחדות, אבל הוא כבר לא חדש ויש מדי פעם רישרושים מהחלונות או פלסטיק בתא הנוסעים.

הבולמים כבר עייפים ולא תענוג לנהוג בכביש משובש...מישהו אמר דרך הים בחיפה ? :-)

לעומת זאת על דרך כורכר עם בורות - לים במעיין צבי, חבר אמר שהרכב יותר נעים מאשר I30 2008.

כמו כן הצבע בגג מתקלף ובשאר הרכב גם לא במצב להיט - וזה קצת מבאס לפעמים. ניסיתי לצבוע את הגג בעצמי בספרי ולקה מתאימים, אבל יצא לא משהו והמצב חוזר לקדמותו.

בנתיים אני נהנה מעלויות אחזקה נמוכות, ירידת ערך מינימלית ורכב לא רע.

עריכה אחרונה על ידי omer-yami
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על הסיכום, ישר ולעניין.

אמינות טובה לאורך 6 שנים, ולדעתי במחירים שלה אחלה משפחתית, נסעתי פעם אחת לפני כמה שנים עליה, אני זןכר שהיא לא זריזה אבל נוחה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שהחלפים הסינים לא שורדים.

סקרן לדעת אם זכור לך מחירים של הדיסקים הסינים ושל המקורי , מענין לדעת מה ההפרש מחירים

עריכה: אה אני רואה שזה מופיע בלינק שהבאת לדיון אחר, הפרש של 275 ש"ח בין המקורי לתחליפי , והמקורי החזיק מעמד שנה וחצי לעומת חצי שנה עם הסיני. בהחלט שווה את ההפרש, ונראה שכדאי היה להשקיע במקורי מראש, אבל זה כמובן חוכמה בדיעבד

עריכה אחרונה על ידי borisYalzin
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צלחות בלם ײמקוריײ bd6070 עלו 350₪ באבי חלפים ברחובות, לעומת זאת סיני 180₪,המלטש קריית אתא.

נראה שהחלפים הסינים לא שורדים.

סקרן לדעת אם זכור לך מחירים של הדיסקים הסינים ושל המקורי , מענין לדעת מה ההפרש מחירים

עריכה: אה אני רואה שזה מופיע בלינק שהבאת לדיון אחר, הפרש של 275 ש"ח בין המקורי לתחליפי , והמקורי החזיק מעמד שנה וחצי לעומת חצי שנה עם הסיני. בהחלט שווה את ההפרש, ונראה שכדאי היה להשקיע במקורי מראש, אבל זה כמובן חוכמה בדיעבד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמינות טובה לאורך 6 שנים, ולדעתי במחירים שלה אחלה משפחתית, נסעתי פעם אחת לפני כמה שנים עליה, אני זןכר שהיא לא זריזה אבל נוחה.

הייתה לי כזאת במשך 4 שנים, הייתה לא זריזה, לא נוחה (מרווחת כן, אבל המושבים לא נוחים, קורולה עדיפה פי כמה) ולא חסכונית, אבל מאוד אמינה ולא יקרה לאחזקה, עם זמינות חלפים מצויינת.

בקיצור, מקרר יפני למהדרין. כמובן שחדוות נהיגה זה ממנו והלאה (ואני אומר את זה בתור אחד שנוסע בקורולה ליסינג), אבל זה גם לא הייעוד שלו.

עוד נקודה שלילית - הרכב שותה דלק. הרבה. עם נסועה של 500 ק"מ בשבוע בכביש 6 עם מזגן, פלוס כמה סידורים פה ושם, בקורולה 2013 מספיק לי טנק דלק, בלנסר הייתי מתדלק ביום שבת, והייתי צריך לתדלק שוב ביום שלישי בערב.

אם הייתי מחפש רכב משפחתי בזול, בשביל נסועה נמוכה, כזה לרכבת/סופר/ים/חברים ובחזרה, הייתי קונה כזה שוב. לנסיעות ארוכות ומרובות עדיף משהו יותר נעים (כמו דגמים מקבילים של טויוטה והונדה) וחסכוני.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המיכל דלק בקורולה הוא 55 ליטר לעומת הלנסר שהוא 50.

ובאופן כללי הקורולה חסכונית יותר אבל לא באופן דרסטי, הלנסר עשתה לי 1 ל-12 כאשר הקורולה באותם תנאים עושה אצלי 1 ל-14.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד שני מניח שטויוטה תהיה יקרה יותר לאותו שנתון?

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה יותר יקרה.

ומצד שני, אם משווים לאותו שנתון, אני גם לא בטוח עד כמה היא תהיה חזקה, נוחה או אמינה יותר, בכל זאת רכב בן 12.

הלנסר גם ניראית יותר טוב.

מצד שני, בשביל נסועה גבוהה צריך גם רכב חדש ויקר יותר.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החזקתי מודל 2004 במשך 4.5 שנים (מתחילת 2010 לאמצע 2014). רכב אמין מאוד.

תקלות יחידות במהלך השנים:

אותו סיפור על מאווררים שעובדים ללא הפסקה (הרכב נקנה עם התקלה, החלפתי "מוח פיקוד מאווררים" לבד ובזול).

שיפוץ מסרק הגה מעט לפני המכירה.

דגם מוצלח שמיועד למשפחה עם תקציב נמוך ורצון לראש שקט.

היום ניתן להשיג דגם 2008/9 במחירים נמוכים.

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסעתי על אחת כזאת במצטבר בערך שנתיים אולי קצת פחות, שנת 2007, במסגרת העבודה.

לשלילה:הרכב היה שבור מכאנית, מנוע הוחלף כמה פעמים, אבל אישית הייתי מתעלל בה לא מעט והרכב הזה פשוט לא הזיז לו כלום.

אבל כן, היו לו תקלות מאוד מרגיזות, אבל ברור שזה גם כתוצאה מתחזוקת שבר.

נפרדתי ממנה עם 33X אלף ק"מ שהגיר מעביר חלק מאוד ורק התחיל לתת קצת מכות פה ושם רק בעצירה, לא בטוח שזה הגיר.

דברים שאהבתי: מזגן טוב(כשהיה תקין), גיר חלק, האצה חזקה מהמקום עד 40-50 קמ"ש, מרווחת, אוחזת לא רע גם עם צמיגים גרועים ודבוקה לכביש, היגוי טוב ומצליחה לעמוד בעומס גם בתחזוקת שבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שהרכב הזה הפתיע אותי לטובה, יחסית נוח ומרווח (בטח בהשוואה למזדה 3), מזגן טוב, ביצועים סבירים לקטגוריה, אמינות מעולה.

אצלי ישנה גם אותה בעיה עם המנעול האחורי, נעזרת בסרטון/מדריך כלשהו לפתרון הבעיה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך עברה כמה מנועים ב330+- ועומדת בתחזוקת שבר?

כמה מנועים ברכב בן 10 זה כבר מתחרה ישיר בתוצרת ואג

אצלי ישנה גם אותה בעיה עם המנעול האחורי, נעזרת בסרטון/מדריך כלשהו לפתרון הבעיה?

הייתה לי גם בעיה כזאת, כתוצאה מניסיון פריצה לא מוצלח בגלל מפתח שננעל בבגאז׳ (בסוף פרצתי את האוטו ע"י לדחוף מוט ברזל מתחת למשקוף של הדלת). הלכתי למנעולן והוא סידר לי את זה בלי להחליף מנעול, לא זוכר בכמה, אבל סכום לא רציני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה ,

אצלי הבגאז נפתח דרך הידית ממושב הנהג, רק המפתח לא פותח, חשבתי לנסות לבדוק את זה בעצמי אם זה לא כזה מסובך.

הלכת למנעולן שמתמחה ברכבים, או מנעולן כללי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1946 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...