Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

500 אינדיאנים

oryo
שימו לב! השרשור הזה בן 2122 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מעשה שהיה כך היה ...

״שידכו״ לי איזה מר בחור שגם אוהב אופני שטח, וברכיבה שלנו הוא זרק שלחברה שלו יש איזה אירוע יח״צ שקשור לF1 - הם ספונסרים של מכונית המשתתפת ב INDI500 וכל שנה מזמינים לקוחות שלהם לכמה ימים על המסלול, פול בוארד וכו׳.

הוא אמר שבגלל שזה דורש טיסה לאינדיאנפוליס, הם מתקשים למלא את כל התקנים ... מפה לשם אני עכשיו בחדר המלון באינדיאנפוליס בחסות חברה שאני לא באמת מכיר עם עוד חבר, ממתינים לראות לראשונה בחיינו מכוניות F1 שנוסעות שמאלה בעיגול (מה שמזכיר לי את פרק הנאסקאר מסאות׳פארק):

כבר בנחיתה הבנתי שהגעתי למקום עם מורשת, היות ומהשרוול עד האובר פגשנו 2 מכוניות F1, קורבט משופרת בקטע מפחיד, ועוד איזה משהו קלאסי שלא זיהיתי - כל זה *בתוך* הטרמינל עצמו... מגניב!

מחר אנחנו פוגשים את הנהג, יום לאחר מכן אותו נהג לוקח אותנו לסיבוב במכונית F1 שנבנתה קאסטום ע״מ להכיל נוסע נוסף (וידאו להמחשה מאחד האירועים הקודמים), ובראשון נצפה במירוץ.

אף פעם לא הייתי במירוץ מכוניות, וגם אף פעם לא צפיתי באחד, ובתכל׳ס אין לי מושג כמה מעניין יכול להיות מסלול מעגלי - מצד שני מדובר במטוסים קטנים ורק בשביל סיבוב על דבר כזה שווה מבחינתי להגיע.

אעלה תמונות בהמשך

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הולכים ברחוב ופתאום קולטים f1 נוסעת באמצע הכביש (!), שחררתי כזו צרחת התלהבות שהנהג הסתובב וסימן לי וי עם היד, אח"כ צילמתי אותו אבל הפורום לא נותן להעלות וידאו...

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10156517562238573&id=518893572

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה שנים יצא לי לצפות במירוץ Nascar בוירג'יניה. זאת היתה חוויה יחודית שלא אשכח.

אני בטוח שלא תצטער על הנסיעה לאינדיאנה. אגב, במסגרת התקינות הפוליטית שתוקפת כל חלקה טובה, לא צריך לקרוא למדינה הזאת Native Americana?

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופס, לא הכרתי את ההבדל - תודה!

ההבדל עצום. זה כמו להשוות מטוס קרב מתקדם (F1) למטוס אימון בסיסי.

אבל קודם כל, מכוניות אינדי לא מתחרות רק במסלולים אובליים, גם אם בעיקר.

כל השלדות זהות.

והכי מגניב, אם הדלק נדלק בפיטס, בגלל שזה אלכוהול ולא בנזין, לא רואים את הלהבה, רק את המוסכניקים קופצים כמו משוגעים.

מצחיק...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא מרפרוף באינטרנט לאחר ההודעה של מניר, הבנתי שההשוואה היא יותר כמו (אם להשתמש באנלוגיה שלך) בין מטוס קרב למפציץ - לא עניין של 'טוב יותר' אלא 'מה המטרה', לא?

בכ"א רשום שמכונית אינדי עכשווית מייצרת סד"ג של 650 סוסים ממנוע 2.2 twin turbo, טירוף...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

.

והכי מגניב, אם הדלק נדלק בפיטס, בגלל שזה אלכוהול ולא בנזין, לא רואים את הלהבה, רק את המוסכניקים קופצים כמו משוגעים.

מצחיק...

פתאום קלטתי משהו, בדרך לכאן צפיתי בטלדנגה נייטס, וההודעה שלך פתאום גורמת לסצינה שריקי בובי רץ ערום על המסלול וצורח שהוא עולה באש להיות הרבה יותר סבירה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא מרפרוף באינטרנט לאחר ההודעה של מניר, הבנתי שההשוואה היא יותר כמו (אם להשתמש באנלוגיה שלך) בין מטוס קרב למפציץ - לא עניין של 'טוב יותר' אלא 'מה המטרה', לא?

בכ"א רשום שמכונית אינדי עכשווית מייצרת סד"ג של 650 סוסים ממנוע 2.2 twin turbo, טירוף...

בפורמולה 1 משתמשים במנועים היברידים שמנפקים קרוב ל-1000 כ"ס (מנוע חשמלי עם כ-160 כ"ס + מנוע בנזין 1.6 ליטר V6 שמפיק מעל 800 כ"ס).

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון נוסף-

זה INDY 500, לא INDI, מהמילה INDYאנאפוליס.

אנא, המשך לעדכן, אתה הולך להנות מאוד מחר (המירוץ ישודר בערוץ ONE בארץ).

מי הנהג? איזה חברה?

יגאל.

Opel Astra K 2018 1.4T Enjoy

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום הראשון היה "איטי" יחסית, את רוב היום העברנו ביציע כאשר מאביסים אותנו באוכל ואלכוהול.

היה חימום של המכוניות, פעם אחרונה לפני המירוץ - כשהרכבים התניעו היה רעם ששאג בכל האזור, מדהים. בכלליות הסאונד של הרכבים האלו, הפיצוצים... ממש מגניב.

בערב לקחו אותנו לארוחה באיזו מסעדה רצינית למדי, במהלכה גם פגשנו את הנהג המרכזי המשתתף במירוץ (רוברט וויקנס) של הקבוצה המארחת (שמידט פיטרסון).

היום היה הרבה יותר מעניין...

פתחנו את הבוקר בסיבוב על מכונית אינדי דו מושבית, הנהג שלי היה ברנש בשם Mario Andretti שמסתבר שהוא די רציני. הנסיעה היתה משוגעת לחלוטין, היה לי ברור שהכלים האלו רציניים אבל להרגיש את זה מגוף ראשון זה סיפור אחר... בפניות אתה מרגיש את המעיים שלך נדבקים לצד, ולחשוב על נהגים שעושים את הפניות האלו שוב ושוב הבהיר לי אחת ולתמיד שגם "סתם" מסלול מעגלי יכול להוות אתגר פסיכי לגוף ולנפש.

הדבר הכי קרוב לתיאור הנסיעה הוא רכבת הרים, ממש ממש מהנה (בבירור ההיילייט של הסופ"ש).

אח"כ ביקרנו במוסך של הקבוצה, וקיבלנו הסבר מהמכונאי הראשי על הרכבים. אחד הדברים המעניינים היה תיאור הצמיג - החומר כ"כ גמיש ודביק עד שלטענתו ביום חם לאחר מס' סיבובים הצמיג ממש במצב צבירה גמיש, עד שאפשר ללוש "אותו" ברמת החומר (אבל לא באמת כי הוא חם מדי למגע).

מקרוב היה ניתן לראות איך כל פיסה בשלדה והרכיבים עשויה קרבון פייבר, ובכלליות להתפעל מרמת ההנדסה של הרכבים. 1500 פאונד עם מעל 700 כ"ס בגלגל, טירוף.

בהמשך פגשנו את סאם שמידט, הבעלים של הקבוצה, נהג בעברו וקוואדרו-פליג'יק (יענו נכה בכל הגפיים). אדם מעורר השראה, היות ולא רק שהוא מתפקד ומוביל את הקבוצה + מס' מיזמים פילטרופיים - אלא גם עדיין נהג(!) מירוצים(!!) פעיל(!!!!!).

מסתבר, שבנו לו קורבט עם מע' שליטה המבוססת על מבט וקשית, ולא רק שהוא אשכרה יכול לשלוט בזה (עם המפרט של הרכב הזה, נדמה לי שגם עם 4 גפיים לא פשוט לשלוט ברכב) אלא שהוא פאקינג מפלצת, ראינו נסיעה שלו באחד המסלולים ההרריים היותר-מאתגרים, שם הוא סיים עם מהירות ממוצעת של 56 מל"ש. שכחתי את שם המסלול אבל מדובר במעלה מ100 פניות ו5000 פיט מצטבר...

בערב אירחו אותנו באחוזה של אייל נפט מקומי (לוקאס אוייל), וגם שם היה אלכוהול גבינות בשר ואפילו מכונית גלידה. זו היתה אחוזה ועושר כמו שרואים בסרטים על אחוזות ועשירים, ולא בדיוק הבנו מה לעזאזל אנחנו עושים במקום המטורף הזה...

בפאטיו ישבו להן מכונית האינדי של ג'יימס הינצ'קליף כמדומני (הנהג המרכזי של הקבוצה, שלא עבר את הקוואליפיקיישנס והיה מבואס תחת כל המסיבה) - והקורבט הרובוטריקית של סאם שמידט שליט"א. דיברנו עם המהנדס הראשי של הקורבט, שסיפר שהרכב שמגיע סטוק עם 450 כ"ס מנפיק לאחר המודיפיקיישנס שלהם קרוב ל800 כ"ס, בגלגל.

(תזכורת: בתפלץ הזה שולט שמידט באמצעות מבט וקשית)

אותו מהנדס סיפר לנו שהוא גם אחד הבודקים של הרכב, ולמרות שהוא מצליח להיות מהיר שמידט - כאמור סבא'לה בן 60+ ונכה בכל גפיו - עדיין רמה אחת מעליו.IMG_20180526_114046_931.jpegIMG_20180526_101501-01.jpegIMG_20180526_184807-01.jpegIMG_20180526_185008-01.jpegIMG_20180526_204003-01.jpegIMG_20180526_185042.jpegIMG_20180526_110630.jpegIMG_20180526_111051.jpeg

IMG_20180526_101501.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתחנו את הבוקר בסיבוב על מכונית אינדי דו מושבית, הנהג שלי היה ברנש בשם Mario Andretti שמסתבר שהוא די רציני.

מספיק רציני שיהיה לו ערך בעברית...

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A8%D7%99%D7%95_%D7%90%D7%A0%D7%93%D7%A8%D7%98%D7%99

"ברנש בשם...", הרגת אותי...

אחד הנהגים הגדולים בהיסטוריה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשיצאתי מהרכב ניגשה אלי אחת הנשים מהקבוצה שלנו ואמרה לי ״אתה קולט מי היה הנהג שלך??? מריו אנדרטי!!!״

ואני כזה - אוקיי אבל מי זה

נקרעה מצחוק...

(+תיקון טעות: שמידט לא סבא ולא בן 60, 53 לפי וויקיפדיה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2122 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...