Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה סטארלט 96 אוטומטית - גיר תקול

muki28
שימו לב! השרשור הזה בן 2123 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הייתי מתקן אם ניתן היה לשפץ את הגיר עם חלקים חדשים. אבל כנראה שכבר אין להשיג אותם.

גיר מפירוק זה גיר שעבר כנראה יותר משלך וזה לא תיקון ראוי לדעתי במכוניות כל כך ישנות. אם אין אופציה אחרת - לא מתקן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי לדבר עם מכונאי, ולדבריו, היום במכוניות ישנות כבר לא שווה לפתוח מנוע/לשפץ גיר. יש תעשיה שלמה של חלפים מפירוק, ממשחטות בארץ, מאירופה ומזרח הרחוק, ככה שעדיף פשוט להחליף גיר/מנוע באחד תקין מרכב זהה במחיר יותר זול משיפוץ.

לדוגמא במונדאו 2007 החלפתי גיר ב3700 ש"ח, בפוקוס 2005 ב3000.

גם ככה לרכב בן 10+ שנים על הכביש לא נשאר הרבה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלכלית זה בטוח לא שווה.

אבל אנשים ממליצים פה להתקדם לרכב יותר חדש שרק ירידה שלו במחירון כל שנה היא 10.000 ש"ח. גם זה לא שווה אלא מה, אתה מקבל רכב יותר טוב מטויוטה סטארלט 96.

גם גיר משופץ באופן איכותי עם חלקים מקוריים יותר טוב מגיר מפירוק עם 200 אלף ק"מ שהיה זרוק באיזה מחסן 7 שנים.

בשני המקרים זה לא שווה ביחס לערך הרכב אבל מאוד שווה ביחס למחיר רכב חדש.

השאלה רק אם יש תקציב לרכב חדש ומה רוצים לעשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ידני זו אופציה אפשר לקנות פג'ו 208 בת 4 בסביבות ה25-30 אלף.

שדרוג עצום ביחס לטויוטה והרכב ספג כבר את רוב ירידת הערך שלו.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הכל זה עניין של כסף וירידת ערך.

הבחור כתב שבא לו להתפנק ברכב בן כחמש שנים- אני בעד, ולו רק מהאספקט הבטיחותי. כל סוויפט\יאריס\ג'אז\וואטאבר בן חמש יהיה יותר בטיחותי מסטארלט בת 22, וזה כבר שווה את הכסף (בעיני).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיר מפורק ששכב עשר שנים עדיין יכול עם קצת מזל לעשות עוד 100 אלף ק"מ

עם האמינות הבסיסית המעולה של טיוטה, ביחס של השקעה להחלפת רכב שיכול גם להיות נבלה אני הייתי מהמר על השקעה בטיוטה.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיפור מעשה של חברים עם סובארו לגאסי זקנה :

הלך מנוע , שופץ , הבת התעלמה מרעשים במנוע , שופץ שוב ולאחר זמן קצר נהרסה כליל בתאונה.

22 שנה - די . ועוד לא דברנו על טסט כל חצי שנה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיפור מעשה של חברים עם סובארו לגאסי זקנה :

הלך מנוע , שופץ , הבת התעלמה מרעשים במנוע , שופץ שוב ולאחר זמן קצר נהרסה כליל בתאונה.

22 שנה - די . ועוד לא דברנו על טסט כל חצי שנה

מה אתה מנסה להוכיח? אם תתעלם מרעשי מנוע גם בפולו חדשה בסוף תגמור בלי מנוע. וזה לא יהיה 3500 שקל. יותר קרוב ל15000.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה פה שירשור דומה מאוד לפני איזה שנה. בהתחלה חשבתי אפילו שמדובר באותו רכב:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?634691-טויוטה-סטרלט-1996-גיר-מפרוק

אבל אז נזכרתי שפותח השירשור ההוא קנה אוטו חדש, קיה פיקנטו נדמה לי.

בקיצור, דעתי:

יש כסף זמין או שחלקו זימן ולא צריך להיכנס להלוואות שיהיה קשה לצאת מהן - מתקדמים.

אין כסף זמין, מתחזקים את את מה שיש כרגע.

בכל מקרה, אם כבר מתקדמים, במקום סוויפט או יאריס 5 שנים על הכביש הייתי עושה מאמץ קטן וקונה אוטו פחת יקר חדש לגמרי אולי מ 0 ק"מ. פיקנטו למשל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2123 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...