Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עשיתי טעות של טירונים - בדיוק חוזר ממשרד הרישוי

lidor578
שימו לב! השרשור הזה בן 2076 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

עזבו רגע, נגיד הרכב שלי. לא מסרתי אותו לאף אחד. פשוט הפסקתי לשלם טסטים, הרכב עמד בגינה 5 שנים, נרכב ואז נזרק למזבלה.

אף אחד לא לקח אותו, אבל גם לא הורדתי אותו מהכביש. אני עכשיו נדרש לשלם אגרות רישוי על כל התקופה.

משרד הרישוי לא הודיע שהודעת בקשת תשלום האלה נשלחו בטעות?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה שאני יודע מדובר בטעות של משרד התחבורה ואין צורך לשלם רטרואקטיבית את אגרת הרישוי אם לא מתכוונים להחזיר את הרכב לכביש.

צודק לחלוטין.

קרה לי מקרה דומה לפני כשבועיים, הרכב נשלח לגריטה (לברזל) לפני כמה שנים אך לא טרחתי להוריד אותו מהכביש.

לפתע קיבלתי מכתב דרישה לתשלום האגרות של הרכב, עניין של כמה אלפי ש"ח.

הלכתי למשרד הרישוי, הורדתי את הרכב מהכביש ושאלתי גם את הפקיד כדי להיות בטוח, ברגע שהרכב מורד מהכביש אוטומטית נמחק גם החוב לתשלומי האגרה שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משונה. אם הורדת את הרכב מהכביש (קיבלת רשיון רכב בצבע כתום ליד), כל החוב שהצטבר על האגרות שלא שולמו אמור להתבטל אוטומטית, אלא אם מדיניות משרד התחבורה השתנתה בחודשים האחרונים או שאני מפספס משהו.

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהצלחה עם זה. רק שיש עם זה בעיה עיקרית אחת - ביטוח הרכב (לרבות החובה) גם אינם תופסים אם רשיון הרכב (אגרה) לא שולם (ואם הרכב נדרש לטסט אז במידה והרכב לא עבר או שכלל לא ניגשת לבצע את המבחן, אותו העקרון).

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

יש חדש בעניין? מישהו התנסה מעבר?

גם אצלי היה רכב בחצר ללא טסט ועכשיו דורשים ממני לשלם שנתיים טסט,

במדינת ישראל כמו במדינת ישראל מספר דברים:

1. רכב אחר באותו מצב לא קיבל שום בקשת תשלום ואין עליו שום "קנס", ליתר ביטחון הורדתי אותו מהכביש.

2. הפקידה במשרד הרישוי לא ידעה לומר לי כלום למעט זה שהיא חושבת שרכב ללא טסט עד שנה לא מחוייב ורק לאחר מכן מתחילות הקנסות(סותר את זה שהרכב הנקנס היה בלי טסט פחות משנה...).

3. קיבלתי ממנה טלפון של אגף הרישוי (5678*) ושם אמרו לי שיש עדיין קנס(אבל הוא ירד פתאום מ 2700 ל 1800). הציעה לי להתקשר בעוד מספר ימים כדי שאראה מה התעדכן.

בגדול, מדינת חלם. מעלה תהיות, אם החליטו לשנות מדיניות לא מן הראוי לעדכן את האזרח ל פ נ י שמתחילים? איזו זכות חוקית יש למדינה לקנוס רטרואקטיבי?

הזוי.

למישהו יש תובנות חדשות?

• נוכחים מושלמים: אלפא 156 +סוזוקי 1990 rgv250 + ימאהה yzf-R1 2001 + הונדה SP-2 2002
    נוכחים לא מושלמים: אלפאסוד TI, קטאנה 1100, 1987 GSXR750, טייפון.
    נוכחים בניכר: בימר F-850-GS, בימר 330i ידנית.
    בקרוב: 997 S, אלפאSZ, בימר E36 M3, דוקאטי 851,916,1098, בימוטה YB6.

•  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי אפשר לפנות על מנת לבטל את החוב ? במשרד הרישוי אמרו לי שהם לא הכתובת

אני רוצה להסביר להם שאני קורבן להונאה

בלי קשר אני מתכוון ללכת למשטרה היום להגיש נגדו תלונה ואולי אפילו בית משפט לתביעות קטנות

למרבה הצער אתה לא קורבן להונאה כי היית חייב להעביר את הבעלות על הרכב. אין כאן שום עניין של הונאה, נתת לו את הרכב ואין ביניכם שום זכרון דברים או חוזה שבו הוא מתחייב למשהו. בסך הכל מילה שלך נגד מילה שלו במקרה הטוב כשבכל מקרה האחריות היא על הבעלים של הרכב לדאוג לרישומים ולתשלומים שלו. תעלה את הפוסט הזה בפורום משפטי ותתייעץ שם מה האפשרויות שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

בתכנית "יהיה בסדר" בגלי צה"ל בדקו את העניין ודיברו עם אפי רוזן, מנהל אגף הרישוי במשרד התחבורה.

לדבריו, נשלחו 110 אלף דרישות תשלום (ושולמו מתוכן 12,000 בינתיים) הוא קצת מחרטט, אבל בשורה התחתונה ישלח מכתב נוסף עם הסבר שניתן לשלוח תצהיר חתום על ידי עורך דין על הפסקת השימוש ברכב, וביטול החוב כפי שהיה מקובל עד היום.

לא יודע מה יעלה בגורל אלה שכבר שילמו.

ניתן להאזין לתכנית בקישור מטה (התכנית ששודרה היום,20/8) הנושא מתחיל קצת אחרי דקה 9:00, והראיון עם הנ"ל מדקה 18, כשמגיעים לשורה התחתונה בערך בדקה 21:00./

https://glz.co.il/%D7%92%D7%9C%D7%A6/%D7%AA%D7%95%D7%9B%D7%A0%D7%99%D7%95%D7%AA/%D7%99%D7%94%D7%99%D7%94-%D7%91%D7%A1%D7%93%D7%A8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כל הזמן מופתע מחדש מאנשים שנותנים אמון באנשים אחרים במדינה הזו.

רבאק, אתה נותן לבן אדם רכב, קח אותו מהאוזניים להעביר בעלות.

היום אין "יהיה בסדר" , אחי, תסמוך עליי ועוד כל מיני שטויות כאלה..

רבאק, תתחילו לקחת אחריות על עצמכם.

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משטרה לא תעזור כי זה עניין אזרחי.

תפנה לתביעות קטנות. תאסוף כמה שיותר הוכחות (חוזה אם יש, העברות כספים, תיעוד שיחות ומסרונים).

נו באמת? מה תביעות קטנות יעזרו לו ,על אחריות המוכר ללכת עם הקונה ביחד ולבצע העברת בעלות ,אחרי שקיבל את התשלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2076 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...