Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב לחייל משוחרר תקציב 8K

Maximiliano
שימו לב! השרשור הזה בן 2133 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שאתה רוכש רכב - האם יש לך האמצעים הדרושים להחזקתו:

נניח:

רישוי - 100 ש"ח לחודש.

ביטוח חובה + צד ג לצעיר - 250 ש"ח לחודש.

דלק - נניח שאתה נוסע מעט מאד - 300 ש"ח לחודש (ז יספיק לך לסביבות 500 ק"מ)

הגענו ל-650 ש"ח לחודש לפני התיקון הראשון - וזה בהערכה שמרנית מאד.

הבעיה העיקרית במכוניות ישנות כפי שאתה מחפש היא תקלות לא צפויות, עם עלויות עוד פחות צפויות.

אם הרכב אינו חיוני לפרנסתך הצעתי היא לגרד את הכסף ולחסוך לעתיד, אם זה לצורך רכישת רכב יותר חדיש, אמין ובטיחותי ואם לצרכים אחרים שאינך חושב עליהם כאת.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקציב שלך צריכת דלק צריכה להיות משנית שכן אין אוטומט וחיסכוני ממש.

חפש יונדאי גטס עדיפות לרמות אבזור gli/glx/gls.

עוד אופציה היא מיצובישי לנסר ואימפרזה שנמכרות במחירים קרובים לתקציב שלך, הם נוחות יותר בטוחות יותר.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם קונים משהו בתקציב הזה זה רק ללכת על (כמעט בטוח) כמו סובארו אימפרזה 2001-2004, מיצובישי לנסר (2004/5).

לגבי האחזקה- כפי שכבר נכתב במיוחד רכב אוטומטי זה סוג של הימור.

גטס 2005/6/7 אולי ייכנסו בתקציב אבל הרכב לא נוח,די שתיין מבחינת דלק ולגבי הגיר- די רגיש לתחזוקה יותר מהקודמות שהצעתי לך- פעם אחת ישימו בו שמן שאינו לפי הוראות היצרן והגיר עלול ללכת לאבדון וזה לא רק שיפוץ גיר אלא תיקון חלקים נוספים מסביב- אתה מוזמן לחפש בארכיון את השרשור שלי-היתה תקלה בגיר עם גטס בת 3 שלא נגמרה עד היום שבו מכרתי אותה,מיטב המוחות של מכוני הגיר אמר כל אחד משהו אחר וחלק גם אמר,ששיפוץ בלי החלפת חלק נוסף כללי (משאבת תוף/לחץ או משהו כזה) לא יעזור.

גילוי נאות- הרכב הראשון שקניתי היה אופל קדט שנת 82 אוטומטי (הרכב נקנה בקיץ 2000,כאשר הייתי חייל בסדיר)-ממגרש בחיפה הגיר אוטומטי דפק כבר בהתחלה והחזיק מעמד ב 40,000 ק"מ שנסעתי בו במהלך הכמעט שנה שהיה אצלי.

הרכב עבר לא מעט תיקונים המהלך הכמעט שנה וחוויתי תקלות משביתות באמצע נסיעה כולל אחת שבה נכבה הרכב ממש 200 מטר מהבסיס)

כשראיתי שהסיפור מחמיר ותיקון הגיר הכרחי,החלטתי להיפטר ולמכור (עשיתי ראש מנוע במהלך התקופה בלית ברירה) וכל תיקון של הגיר הוא השקעה גדולה,היה לי רכב שחיכה לי אחרי תיקון גיר של הבעלים (פגו 309) אז השתדרגתי כבר ב 6 שנים תמורת תוספת צנועה של 8000 ש"ח.

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מציאות..

בעיקר תוצרת אירופה הצרפתית.

אני קניתי 307 2003 ב-4,500 שקל.

הרכב דווקא שמור ומהנה. בסביבה משולבת עם רוב עירוני צריכת הדלק כ-1:10.

לאחר מכן נתקלתי ב-C4 שנת 2010 עם 120,000 ק"מ במחיר של 6,000 שקל (לא קניתי).

ממליץ לחפש בכיוון הזה, בתוספת חבר שמבין או מוסך שאתה סומך עליו - במיוחד ברגע בדיקת הרכב.

אלעד

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים, אני מודה לכם על התגובות אבל יש כמה דברים.

לגבי האוטובוס - אני דווקא חולק עלייך. יש רכבים שהמחירונים שלהם ברצפה, ולא חסר מציאות ב8 אלף. הסיבה שהתקציב הוא 8 היא מהסיבה שזה רכב ראשון של הבחור (אחי) וממה שאני למדתי ב6 שנותיי על הכביש אוכל להעביר לו. יש מציאות עם קילומטראז' נורא נמוך, לכן השאלה שלי הייתה היא בערך מה המכוניות שנכנסות תחת המחירון הנ"ל. אם הוא היה צריך אוטובוס לא הייתי פותח את השרשור הזה.

אני חושב שכל אחד צריך רכב ראשון זול ופשוט בשביל להשתפשף עליו (אני למשל קניתי פורד פיאסטה 97' ב3000 שקל ששירתה אותי שנה שלמה ומכרתי אותה, לאחר מכן הונדה סיוויק 93' שעלתה לי 5500 שקל ושירתה אותי 3.5 שנים ועדיין במשפחה)

לגבי האוטומט - צודקים ב100%. לצערי אחי הוציא רישיון על אוטומט והוא כן רצה להבחן על ידני אך הצורך באוטו גבר כרגע על העניין. ברור לי שידני יהיה הימור פי אלף יותר טוב.

הבחירות החזקות באמת היו הפיג'ו 206, והיונדאי גטס. פיג'ו 307 יכל להיות בחירה טובה אבל האוטו גדול מדי. הוא לא צריך מעבר ל1400.

והכוונה בחסכוני הייתה שזה יהיה רכב שנפח המנוע שלו תואם את צריכת הדלק. 1:12-13 משולב יכול להיות מעולה

אגב, אחת הסיבות שאני מחפש קילומטראז' נמוך היא כי ברגע שהאוטו לא נסע הרבה, ככה גם הבלאי שלו לא גדול,ואם הטיפולים בוצעו בזמן ולפי הספר, גם כשהוא ישן הוא יכול להיות יותר מטופל מרכב יותר חדש בעל קילומטראז' גבוה יותר.

עריכה אחרונה על ידי Maximiliano
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני החזקתי 2 רכבי 206

1. שנת 2002 1.6 xt

2. שנת 2002 1.4 xt

דבר ראשון שאני אמליץ לך זה להתמקד רק בגירסת ה1.6.

ה1.4 כבדה ולא מהנה לנהיגה לטעמי. והיא גם צרכב לי יותר דלק.

לגבי תקלות:

אז תקלות בגיר לא היו לי השניהם אך חשוב שתדע ש206 רגיש מאד להתחממות מנוע.

בשניהם סבלתי מזה.

תוסיף משאבת דלק שהלכה, מצתים ותושבת מנוע.

הרכב מאד רגיש לבלאי ודורש תחזוקב מתמדת.

אם יש לך את הכוח ואת האמצעים לזה אז 206 1.6 תהיה בחירה ראויה.

מה שכן חובה לקחת אותו לבדיקה במוסך המתמחה ברכבים כאלה.

בשנתון כזה אתה יכול לוותר על בדיקת מכון.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, אחת הסיבות שאני מחפש קילומטראז' נמוך היא כי ברגע שהאוטו לא נסע הרבה, ככה גם הבלאי שלו לא גדול,ואם הטיפולים בוצעו בזמן ולפי הספר, גם כשהוא ישן הוא יכול להיות יותר מטופל מרכב יותר חדש בעל קילומטראז' גבוה יותר.

כשמחפשים רכב בתקציב נמוך - אי אפשר לדרוש יותר מדי. מעבר לעובדה שאני חולק על ההנחה שרכב עם פחות קילומטראז' יהיה עם פחות בלאי.

רכב בן 12-13 (לפחות) שעבר קילומטראז' כזה ביצע את רוב נסיעותיו בטמפרטורה שאינה אידיאלית לפעות המנוע = בלאי גבוה

זאת מעבר לעובדה שאני מעריך שרוב כלי הרכב עם פחות מ100000 ק"מ בגיל הזה - כנראה לא אומרים את האמת.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשמחפשים רכב בתקציב נמוך - אי אפשר לדרוש יותר מדי. מעבר לעובדה שאני חולק על ההנחה שרכב עם פחות קילומטראז' יהיה עם פחות בלאי.

רכב בן 12-13 (לפחות) שעבר קילומטראז' כזה ביצע את רוב נסיעותיו בטמפרטורה שאינה אידיאלית לפעות המנוע = בלאי גבוה

זאת מעבר לעובדה שאני מעריך שרוב כלי הרכב עם פחות מ100000 ק"מ בגיל הזה - כנראה לא אומרים את האמת.

ואם הרכב הזה נסע פעם בשבוע נסיעה של 50 קילומטר? כמובן שסתם המצאתי את זה. אם הרכב נסע 3 דק' לכיוון כל יום ככה במשך 12-13 שנה זה לא טוב, אבל אם לא? איך החלטת שהרכב נסע בטמפרטורה לא אידיאלית?

חלק מכם טועים ומטעים. יש רכבים טובים בפחות מ10 אלף, ויש אנשים שאין להם תקציב יותר גדול, והם צריכים אוטו. וחבל שבמקום להיות אובייקטיביים ולענות על השאלה (או לא לענות אם אין תשובה לשאלה) אתם נכנסים לכיס.

ברור שאנחנו רוצים רכבים טובים, אבל מדובר ברכב ראשון של מישהו שאין לו איזה אבא שמממן לו רכב חדש מהסוכנות. לכן במקום לזרוק 20-30 אלף על אוטו ראשון, קונים במחיר צנוע, מה הכוונה בצנוע? לא ב20 שקל אבל גם לא בסכומים מטורפים. אין סיבה לקנות רכב יותר יקר אם המטרה היא זהה - להגיע ממקום למקום.

אני אישית החזקתי במשך 4 שנים ב2 רכבים (פורד פיאסטה 97, הונדה סיוויק 93) שהמחיר של שתיהן היה באיזור ה8 אלף ביחד.

שני הרכבים סיפקו לי את מה שדרשתי - להגיע ממקום למקום. טיפלתי ברכבים במסירות ולפי הספר ולא היו שום הפתעות מיוחדות, חוץ מבלאי הגיוני ותקלות קטנות.

אז עובדה שיש רכבים. ואין לי בעיה לחפש רכב רכב עד שאני אגיע למציאה המיוחלת.

אז שוב פעם - הדיבור כרגע הוא על יונדאי גטס או פיג'ו 206, יש כמה אקזמפלרים טובים עם קילומטראז' באיזור ה120-130 אלף, במחירים של בין 6 ל8 אלף שקל בלוח יד 2.

אני יותר פוזל לכיוון הגטס כי אני מאמין שזה רכב יותר אמין מהפיג'ו. מבחינת דלק אני יודע שהוא לא חסכוני אבל אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. אם זה רכב אמין וטוב - נתקזז בדלק.

אני מדבר על יונדאי גטס 1400 סמ"ק או פיג'ו 206 1600 סמ"ק (כי נאמר כאן לא להתקרב ל1400).

מה עדיפה מביניהם? מדובר כמובן על רכב ליום יום, נסיעות לעבודה וכו'.

עריכה אחרונה על ידי Maximiliano
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מתכוון לנסוע הרבה עם הרכב, אז דלק, תיקונים שנתיים, טסט כפול יהיו יותר יקרים מעלות הרכישה פי כמה ולכן רכישה של גרוטאה כזאת היא תחת סימן שאלה גדול.

אם אתה לא מתכוון לנסוע הרבה עם הרכב, אז למה לקנות רכב? שקלת אופניים חשמליים או קורקינט חשמלי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם הרכב הזה נסע פעם בשבוע נסיעה של 50 קילומטר? כמובן שסתם המצאתי את זה. אם הרכב נסע 3 דק' לכיוון כל יום ככה במשך 12-13 שנה זה לא טוב, אבל אם לא? איך החלטת שהרכב נסע בטמפרטורה לא אידיאלית?

חלק מכם טועים ומטעים. יש רכבים טובים בפחות מ10 אלף, ויש אנשים שאין להם תקציב יותר גדול, והם צריכים אוטו. וחבל שבמקום להיות אובייקטיביים ולענות על השאלה (או לא לענות אם אין תשובה לשאלה) אתם נכנסים לכיס.

אתה כנראה בעל נסיון יותר ממני - קטונתי. נראה גם שאתה יודע לרכוש כלי רכב משומשים ולהחזיק אותם בזול, אז כנראה שאתה לא צריך את העצות שלנו כי אתה (כנראה) יודע הכל.

ולמרות הכל - בלמעלה מ-35 שנה שאני מייעץ לאנשים בנושא רכישת ותחזוקה של כלי רכב, ראיתי דבר או שניים. הדברים שאני כותב נכתבים מתוך נסיון רב-שנים. כן - ראיתי (והיו לי) כלי רכב שעלו 1000 ש"ח ונסעו 100000 ק"מ בתחזוקה שוטפת בלבד, א-ב-ל כשאנחנו מייעצים אנחנו צריכים לצאת מנקודת הנחה שהתחזוקה של הרכב הנקנה לא היתה מושלמת ושחייל משוחרר שהוציא את כל חסכונותיו על רכב חלומותיו יכול להשאר עם חור בכיס ורכב שלא נוסע, או צריך תיקונים משמעותיים.

אני כמי שמרוויח משכורת נאה יכול הרשות לעצמי לקחת סיכון ולקנות רכב ב-5K מקסימום אפסיד כמה אלפי שקלים (שיש לי להוציא) חייל ש-8K הם כל חסכונותיו ופתאום צריך להוציא אלפי שקלים (שאין לו) כדי לתקן את רכבו - נמצא במקום אחר לגמרי.

בתקווה שלא תגלה שאני צודק - בדרך הקשה. :?

בהצלחה :)

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה מקסימיליאנו - קטונטי. ניסיון החיים שלי קטן מאד, הרי בני הצעיר מבוגר ממך, ואין לי מושג בהתנהלות כלכלית.

אז בכל זאת אני רוצה להבהיר את שכתבתי בהודעה #3: כל מהלך כלכלי שהוא יותר מקניית מסטיק בזוקה מצריך מחשבה על העתיד. בודאי אצל חייל משוחרר שאני מניח שבמקרה הטוב מרויח שכר מינימום. וקניית רכב היא רק השלב הראשון שלאחריו באה התחזוקה, שבמקרה שלך כנראה תעלה פי כמה ממחיר הרכישה, במהלך שנים אחדות בהן תחזיק בו.

הגישה שלי היא כי אתה צריך לחשוב לטווח ארוך, ארוך מאד. אתה צעיר וצריך לחסוך לעתיד. לא לבזבז את מעט כספך על תיקוני רכב. קנה לך רב קו, בסופ"ש קח מוניות (ועדיף בשיתוף עם חברים) וחסוך לעתיד - כי בעוד 5 או 10 שנים תגלה שאותם כמה אלי או עשרות אלפי ש"ח שהוצאת על רכב חסרם לך למרות יותר חשובות. ואם הכנסותיך היום גבוהות המתן כמה חודשים בסבלנות וקנה רכב ראוי ואמין, לא כזה שיבזבז את כספך וזמנך בטיפול בו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2133 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...