Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב לחייל משוחרר תקציב 8K

Maximiliano
שימו לב! השרשור הזה בן 2161 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

Sperial, מצד אחד אתה צודק.

מצד שני,אני בדיוק באותה הדילמה והחלטתי שכן ארכוש רכב בחצי שנה-שנה הקרובה.

נסיעות שעם רכב היו לוקחות לי 1:40-2:00 לוקחות עם אוטובוסים יותר מ4 שעות לכיוון.

תוסיף על זה עומס,מיזוג תקול לפעמים צפיפות ואחרי החזרה הביתה הולך לי עוד שעה על להתקלח ולנוח מהנסיעה-אז כלכלית לא משתלם לי לקנות רכב.

אבל לבזבז ברוטו 12 שעות בשבוע על נסיעה שהייתה לוקחת לי 4 שעות זה שיפור משמעותי.

ואם ה30 אלף שאוציא עכשו על רכב ישפיעו עלי עוד 4-5 שנים בעתיד,אז עשיתי יותר מידי טעויות בדרך.

ולנושא,

הגטס רכב סביר לגמרי,חלפים וביטוח זול.

חפש את הדגם עם המנוע 1400 ולא 1350.

יותר חדש השנתון וחסכוני ביחס לקודם.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלפרין - מה שאתה מתאר הוא רכב שחיוני - או כמעט חיוני - לך. השאלה היא, כמובן, האם אינך יכול לקצר טווחים על ידי החלפת מקום העבודה או מקום המגורים (על מקום המגורים אני מדבר אם אתה שוכר דירה. עזיבת בית ההורים היא עניין יקר, וכך גם מכירת ורכישת דירה אחרת, במיוחד אם נכנס שיקול משפחתי).

אם אתה נשאר באותם מקומות מגורים ועבודה אני מניח שהחלופה של תח"צ גם לא תהיה חסכונית במיוחד. שוב, נקודות לטובת החזקת רכב.

ועניין אחרון - אני לא מכיר את מצבך הכלכלי. אבל אני מניח שאם אתה נוסע שעתיים לכל כיוון מדובר בעבודה שמצדיקה את המאמץ הזה. או בלימודים שאתה צופה שיאפשרו לך הכנסות גבוהות בעתיד (ואז נכנס שוב השיקול של חלופת הנסיעה היומית מול חלופת שכירת מגורים).

בסופו של דבר צריך לקבל החלטה בין חלופות שונות. המצב שלך - יוממות של 4 שעות - אינה עניין שגרתי בישראל, לכן השיקולים שלך שונים מאלה של מרבית האוכלוסיה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כנראה בעל נסיון יותר ממני - קטונתי. נראה גם שאתה יודע לרכוש כלי רכב משומשים ולהחזיק אותם בזול, אז כנראה שאתה לא צריך את העצות שלנו כי אתה (כנראה) יודע הכל.

ולמרות הכל - בלמעלה מ-35 שנה שאני מייעץ לאנשים בנושא רכישת ותחזוקה של כלי רכב, ראיתי דבר או שניים. הדברים שאני כותב נכתבים מתוך נסיון רב-שנים. כן - ראיתי (והיו לי) כלי רכב שעלו 1000 ש"ח ונסעו 100000 ק"מ בתחזוקה שוטפת בלבד, א-ב-ל כשאנחנו מייעצים אנחנו צריכים לצאת מנקודת הנחה שהתחזוקה של הרכב הנקנה לא היתה מושלמת ושחייל משוחרר שהוציא את כל חסכונותיו על רכב חלומותיו יכול להשאר עם חור בכיס ורכב שלא נוסע, או צריך תיקונים משמעותיים.

אני כמי שמרוויח משכורת נאה יכול הרשות לעצמי לקחת סיכון ולקנות רכב ב-5K מקסימום אפסיד כמה אלפי שקלים (שיש לי להוציא) חייל ש-8K הם כל חסכונותיו ופתאום צריך להוציא אלפי שקלים (שאין לו) כדי לתקן את רכבו - נמצא במקום אחר לגמרי.

בתקווה שלא תגלה שאני צודק - בדרך הקשה. :?

בהצלחה :)

לא ידידי הנכבד, אני לא יודע הכל, עצם זה שפתחתי את השרשור מראה את זה. אם הייתי יודע הכל בוודאי שלא הייתי שואל. אותו חייל משוחרר ממש לא יוציא את כל חסכונותיו. הוא קיבל סכום מסוים (בנוסף לכסף שהיה לו קודם) בשביל שיוכל להתחיל את חייו, ואחד מהדברים שהוא זקוק להם הוא רכב. לא כתבתי בשום מקום שהוא הולך ללמוד, אלא הולך לעבוד בעבודה מסודרת בעלת שכר נאה. לא כתבתי שהוא זקוק לרכב ב8 אלף כי זה כל חסכונות חייו ולא ירוויח שקל אחד בחיים ומבקש לקבל רכב 0 ק"מ מהניילון. הכוונה שלי (כמו שהסברתי כבר) הייתה שהוא זקוק לרכב לא בשביל לבנות בו את מפעל חייו אלא שיקח אותו ממקום למקום עם הכי פחות תקלות ושטויות. ועובדה, יש רכבים כאלה. נכון, לא כולם, אבל אם מחפשים טוב תמיד אפשר למצוא ואף לגרד תקציב של 10-12 בשביל משהו יותר טוב.

תראה מקסימיליאנו - קטונטי. ניסיון החיים שלי קטן מאד, הרי בני הצעיר מבוגר ממך, ואין לי מושג בהתנהלות כלכלית.

אז בכל זאת אני רוצה להבהיר את שכתבתי בהודעה #3: כל מהלך כלכלי שהוא יותר מקניית מסטיק בזוקה מצריך מחשבה על העתיד. בודאי אצל חייל משוחרר שאני מניח שבמקרה הטוב מרויח שכר מינימום. וקניית רכב היא רק השלב הראשון שלאחריו באה התחזוקה, שבמקרה שלך כנראה תעלה פי כמה ממחיר הרכישה, במהלך שנים אחדות בהן תחזיק בו.

הגישה שלי היא כי אתה צריך לחשוב לטווח ארוך, ארוך מאד. אתה צעיר וצריך לחסוך לעתיד. לא לבזבז את מעט כספך על תיקוני רכב. קנה לך רב קו, בסופ"ש קח מוניות (ועדיף בשיתוף עם חברים) וחסוך לעתיד - כי בעוד 5 או 10 שנים תגלה שאותם כמה אלי או עשרות אלפי ש"ח שהוצאת על רכב חסרם לך למרות יותר חשובות. ואם הכנסותיך היום גבוהות המתן כמה חודשים בסבלנות וקנה רכב ראוי ואמין, לא כזה שיבזבז את כספך וזמנך בטיפול בו.

אני לא מבין למה היית צריך להיכנס לפרופיל שלי לבדוק בן כמה אני בשביל להתנשא ולהגיד אני ככה ואני ככה, בנוסף, אני מבין למה לעזעזאל אנשים כאן נכנסים לכיסים פרטיים. מה פתאום אכפת לכם ממישהו שאתם לא מכירים? הרי שאלתי שאלה - ציפיתי לתשובה אובייקטיביות, לא אל תעשה ככה אל תעשה ככה.

בן אדם זקוק לרכב מאלף ואחת סיבות, כתבתי תקציב. איך משרשור של יעוץ זה הפך לשרשור הטפה? לא מקצועי בכלל. אם הייתי צריך יעוץ לחיים הייתי פונה לפורומים יעודיים לכך.

אני לא חכם פה יותר מאף אחד אחר, ובטח שלא מתנשא על אף אחד. ביקשתי רכב ב8 אלף שקל לא 500 שקל, ולא ביקשתי רכב 0 תקלות, אז לא צריך להתחכם. זה סכום מכובד לרכב ראשון, אין שום סיבה שהוא יקנה רכב ב30 אלף ואז באמת כל "חסכונות חייו" יתבזבזו על הרכב, ולרכב הזה לא יהיו תקלות? ואם הוא יקנה רכב ב40 אלף ואחרי שנה ילך מנוע ויתברר שזה חתול בשק? אני הולך על השיטה של אוטו ב8 אלף ועוד 3-4 אלף שקל ישור קו במידת הצורך. וב3 אלף שקל אפשר לעשות ישור קו מעולה, כמובן במידה והמנוע והגיר תקינים לגמרי.

אתם שוכחים שמדובר ברכב ראשון, רכב של להשתפשף בכביש. הוא בעל רישיון 4 שנים אבל לא נהג כבר שנתיים. לא חייב "להביא" איביזה ב30 אלף ולהגיד הנה יש לי רכב ב30 אלף.

הנסיעה לעבודה היא 15-20 דק' לכיוון. ממש ממש לא שעתיים.

הכל יכול לקרות. השרשור הזה היה בשביל לשמוע יתרונות וחסרונות ב2 סוגי רכב ולא מה אני אעשה אחרי שאסיים תואר ראשון ואתחתן.

אגב, אני אישית לא מפחד שלאורך השנים מחיר הטיפולים יהיו מעל למחירון הרכב, כי המטרה כאן היא לא לקבל את ההשקעה חזרה אלא לקבל רכב שישרת את הבעלים. גם אצלי בהונדה 93 שעלתה לי 5500 שקל (פורסמה כאן בפורום אגב) מאמין שעברתי את הסכום הזה אחרי 4 שנים (כולל טסטים וכו') זה אומר שזאת השקעה גרועה? לא בהכרח. אם הרכב עשה את מה שהיה צריך לעשות, אז זה לא משנה לי שהתחזוקה עלתה יותר מהרכב עצמו. (ואני מדבר על המחירים האלה ולא על מחירים של עשרות אלפי שקלים)

עריכה אחרונה על ידי Maximiliano
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי כמה יונדאי גטס עם קילומטראז'ים של 130 בערך, קצת צפונה ודרומה. בעיקרון הבחירה היא יונדאי גטס (הוא מעדיף את הרכב הזה) חשבתי לעצמי שבתור יפנית היא גם תיהיה יותר אמינה מהפיג'ו באופן ניכר.

מה צריך לשים בדגם הזה? מחלות ידועות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגטס היא לא יפנית אלא קוריאנית. דגם ה-GLF הוא הנפוץ מבין הדגמים אך מגיע עם כרית אוויר אחת וללא ABS.

לדעתי בתקציב הנתון גם המנוע מלפני 2006 עובר, אם מצב הרכב טוב.

אין מחלות ידועות, יש לבדוק מתי החלפה רצועת התזמון לאחרונה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי כמה יונדאי גטס עם קילומטראז'ים של 130 בערך, קצת צפונה ודרומה. בעיקרון הבחירה היא יונדאי גטס (הוא מעדיף את הרכב הזה) חשבתי לעצמי שבתור יפנית היא גם תיהיה יותר אמינה מהפיג'ו באופן ניכר.

מה צריך לשים בדגם הזה? מחלות ידועות?

תתמקד רק במנוע 1400, בהחלט אפשר להשיג מודל 2006-2007 בתקציב.

פתח את פתח מילוי השמן, תסתכל פנימה. אם רואים הרבה בוצה, לא טוב. ברוב הגטסים רואים שם סימני בוצה במידה זו או אחרת.

מצב נוזל במערכת קירור. לפסול על הסף מכוניות עם סימני חלודה במערכת ו/או עם מים במערכת.

בוקסות למשולשים קידמיים, קשה לראות, יותר קל לראות כשהאוטו מוגבה. לחפש קרעים וסדקים.

האם לאחר התנעת מנוע קר שומעים נקישות מהמנוע שנעלמות אחרי כמה דקות או כשמעלים סל"ד? אם כן זה לרוב רעש מרימים הידרווליים, אם הרעש לא נעלם, דורש טיפול.

תשאל את הבעלים כמה שמן האוטו צורך. אם מעל ליטר ל 5000 ק"מ - זה כבר לא הכי תקין, לרוב גומיות שסתומים יבשות.

ויברציות ותהודה בתא נוסעים בעל זינוק ובעת האטה לקראת עצירה - תושבת מנוע ימנית. להחליף למקורית בלבד.

צבע ומפלס שמן גיר, לבדוק כשהמנוע מונע ובטמפ' עבודה, גיר בניוטרל, אחרי נסיעה של 20 דקות לפחות. שמן בצבע שחור או קרוב לשחור - לא לקנות.

כשהאוטו עומד מונע עם מזגן כבוי, מאוורר צריך לפעול לסירוגין. כמה עשרות שניות פעולה, כמה עשרות שניות הפסקה. ושוב כמה עשרות שניות פעולה. תבדוק שלא פועל כל הזמן.

כמובן לבדוק שכל ההילוכים עוברים ושממיר המומנט ננעל. לספור 3 החלפות ונעילת ממיר מומנט. ב 100 קמ"ש עם ממיר נעול צריך להיות 2700 סל"ד בהילוך רביעי.

לבדוק שנורת Check engine נדלקת לבדיקה לפני התנעה וכבית אחרי ההתנעה.

לנסות למצוא רכב שעבר רק טיפולים שותפים וכמה שפחות תיקונים. סטרטר חדש - אלטרנטור חדש - משולשים חדשים וכו' זה לא יתרון. ברוב המקרים מחליפים לחלקים משופצים או תחליפיים זולים ותוך כמה שנים יש צורך להחליף שוב.

תבדוק שיש תאורה בלוח שעונים, במסילת בורר הילוכים ובפנל פיקוד מזגן (למרות שלא בעיה להחליף נורות שם).

רכב בסיסי מאוד אם תחזוקה זולה, אמינות טובה אבל תלויה מאוד ביחס שקיבל מהבעלים הקודמיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקומך הייתי קצת פחות חושב על ענייני דלק או גודל רכב ומגדיל את החיפוש.

גטס, אקסנט, לנסר, אלמרה, אימפרזה כולם יתנו אחלה תמורה לפשטות ואמינות ביחס לגרושים שהם עולות, רק צריך למצוא רכב מטופל, וזה לא הולך להיות קל לצערי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2161 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...