Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפור מנוע 125 סמק

dansec
שימו לב! השרשור הזה בן 2103 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב לכולם

יש לי אופנוע 125 סמק של קיוואי מדגם סופר לייט , אני מניח שכולכם תצחקו עלי גבר בן 52 על 125 אבל זה מה שאני אוהב אבל אני רוצה לשפר לו את המנוע ולהוסיף לו קצת תאוצה, מי מכם עוסק בעניין, אני אשמח לתגובה ועזרה, אפשר לפנות אלי ישירות למייל שלי בברכה וחג שמח לכולם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב לכולם

יש לי אופנוע 125 סמק של קיוואי מדגם סופר לייט , אני מניח שכולכם תצחקו עלי גבר בן 52 על 125 אבל זה מה שאני אוהב אבל אני רוצה לשפר לו את המנוע ולהוסיף לו קצת תאוצה, מי מכם עוסק בעניין, אני אשמח לתגובה ועזרה, אפשר לפנות אלי ישירות למייל שלי בברכה וחג שמח לכולם

הייתי ממליץ לך לשדרג את הרישיון ופשוט לקנות אופנוע 250 סמ"ק - מחירי הביטוח זהים,ומחירי הטסט והאחזקה לא נבדלים בהרבה.

"לשפר לו את המנוע" דורש הרבה התעסקות והבנה,זה לא דבר שנעשה על המדרכה בחניה.

מה שכן תוכל לעשות זה לשנות את יחסי ההעברה - קוטר של גלגל השיניים ביציאה מהמנוע וגלגל השיניים בגלגל האחורי,שינוי של שני אלה או אחד מהם ישפיע על התאוצות ועל מהירות סופית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן,

כמו שנאמר לך אל תתעסק עם המנוע - זה גם לא חוקי

ישנן פתרונות חוקיים שממש יעיף לך את הקטנוע:

1. החלפת וריאטור לוריאטור מקצועי... הכי טוב שיש זה j costa .

2 . החלפת קפיץ הוריאטור לקפיץ מחוזק

3. החלפת קפיצי וריאטור ( מעין קלאץ' ) שגם נמצא וריאטור אחורי.

אני מבטיח לך שיפור משמעותי בכל מצבי המצערת.. מניסיון.

בהצלחה

נמצא בפסילה האמת כבר 7 חודשים מתוך 3 :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן,

כמו שנאמר לך אל תתעסק עם המנוע - זה גם לא חוקי

ישנן פתרונות חוקיים שממש יעיף לך את הקטנוע:

1. החלפת וריאטור לוריאטור מקצועי... הכי טוב שיש זה j costa .

2 . החלפת קפיץ הוריאטור לקפיץ מחוזק

3. החלפת קפיצי וריאטור ( מעין קלאץ' ) שגם נמצא וריאטור אחורי.

אני מבטיח לך שיפור משמעותי בכל מצבי המצערת.. מניסיון.

בהצלחה

זה כלי ידני עם 5 הילוכים. אין לו וראיטור ואי אפשר להחליף אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

הכלי חדש, הוא מוזרק ואין לו קרבורטור.

מדובר בצעצוע סיני חמוד למבוגרים עם מנוע קטנטן מקורר אויר. שום דבר שהוא לא יעשה לא יגרום לו להוציא ממנו ביצועים טובים יותר בצורה מורגשת. יותר סביר שהוא רק יהרוג את המנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך אפשרות להחליף צילינדר ובוכנה ולהגדיל את הנפח מ 125 סמ"ק ל 150 סמ"ק. רק תבדוק תאימות לשנתון שלך, דגם מנוע וכו'.

ההגדלה היא לא כזאת משמעותית מה שאומר שאתה כן תרגיש שיפור בכח אבל לא תזיק למנוע לשאר מכלולי המנוע בנסיעה רגילה לטווח הארוך.

יצא לי לבצע את הניתוח הנ"ל בכמה אופנועים וטרקטורונים בנפחים יותר גדולים ואם עושים את העבודה כמו שצריך - אין שום בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההגדלה היא לא כזאת משמעותית מה שאומר שאתה כן תרגיש שיפור בכח אבל לא תזיק למנוע לשאר מכלולי המנוע בנסיעה רגילה לטווח הארוך.

לא שאתה טועה בעניין הבלאי,רק שאין יש מאין ולכל דבר יש מחיר מה שאומר שהתוספת בכוח תהיה דיי זניחה או שהנזק לא יהיה זניח.

יתכן שמה שאתה עשית היה על מנוע שהיה צריך שיפוץ ברמת בוכנה צילינדר.

כמו כן כשעולים בנפח כדאי לעלות בתערובת אחרת התועלת מהעליה נמוכה ויש מקרים שבהם ההעשרה היא בגדר חובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחלק מהמקרים ביצעתי רק מנוע עליון ובחלק מהמקרים גם מנוע תחתון שמגדיל את הנפח.

אחד מהפרויקטים היה על DVX400 שהועלה מ 400 סמ"ק ל 470 סמ"ק ונוסע כבר שנה+ בלי שום תקלות וכח מטורף ומדובר על כלי שנוסע בתנאים קשים ועומס על המנוע ב 90% מהזמן.

יש אופציה להגדיל את הדיזות ועדיף מערכת פליטה שתתאים + פילטרים פתוחים.

אני לא מכיר את האופנוע הנ"ל ובטח שלא האופנוע הספציפי של פותח השרשור ואין לי מושג מה המצב שלו ומה יש עליו כרגע אבל בהנחה שמדובר על אופנוע דיילי שכל מה שמחפשים זה להוציא ממנו עוד קצת כח אני לא רואה שום בעיה להגדיל נפח ולהישאר עם הסט-אפ המקורי.

עריכה:

לא הבנתי את המשפט שלך

"

יתכן שמה שאתה עשית היה על מנוע שהיה צריך שיפוץ ברמת בוכנה צילינדר."

מה זה משנה אם המנוע הצריך שיפוץ [ברוב המקרים עושים תהליך כזה כשמנוע עליון מצריך החלפה בגלל העלות המאוד גבוהה של החלקים פשוט לא שווה לפתוח ולשפר מנוע תקין אבל זה תלוי בבעלים של הכלי] או שהוחלפו בוכנה וצילינדרים תקינים?

התוצאה תהיה זהה.

עריכה אחרונה על ידי ROEi1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחלק מהמקרים ביצעתי רק מנוע עליון ובחלק מהמקרים גם מנוע תחתון שמגדיל את הנפח.

אחד מהפרויקטים היה על DVX400 שהועלה מ 400 סמ"ק ל 470 סמ"ק ונוסע כבר שנה+ בלי שום תקלות וכח מטורף ומדובר על כלי שנוסע בתנאים קשים ועומס על המנוע ב 90% מהזמן.

יש אופציה להגדיל את הדיזות ועדיף מערכת פליטה שתתאים + פילטרים פתוחים.

אני לא מכיר את האופנוע הנ"ל ובטח שלא האופנוע הספציפי של פותח השרשור ואין לי מושג מה המצב שלו ומה יש עליו כרגע אבל בהנחה שמדובר על אופנוע דיילי שכל מה שמחפשים זה להוציא ממנו עוד קצת כח אני לא רואה שום בעיה להגדיל נפח ולהישאר עם הסט-אפ המקורי.

יש יחס תערובת מסוים שבו המנוע שורף את הדלק בצורה אופטימלית לביצועים וגם לבלאי התרמי.

בוכנה יותר גדולה מכניסה יותר אוויר אבל לא יותר דלק,כשמדובר בקרבורטור הוא לא יודע לפצות על זה לבד.

זה יכול להוביל לתנאים של תערובת עניה - מצב שיש יותר מידי אוויר ותא השרפה לא מתקרר מה שיכול לגרום למוות של המנוע העליון - מדובר אמנם במקרים קיצוניים,במקרים קלים יותר פשוט אין כוח ועם הזמן הבלאי יעשה את שלו.

אז כדאי לדעת את הדברים האלה לפני שמגדילים נפח.

כמו כן מערבת פליטה שתתאים - גם זה לא משהו שעושים על המדרכה או בחצר.

פילטרים פתוחים לא מתאימים לנסיעה בכביש,לרכיבה בשטח (מלבד עניין הזבל שהם יכניסו) הם יותר יתאימו בגלל שהמהירות בה הכלי ינוע תהיה יחסית נמוכה מה שיקטין מערבולות.

מערבולות פוגעות במילוי המנוע ומורידות מהכוח.

עריכה:

לא הבנתי את המשפט שלך

"

יתכן שמה שאתה עשית היה על מנוע שהיה צריך שיפוץ ברמת בוכנה צילינדר."

מה זה משנה אם המנוע הצריך שיפוץ [ברוב המקרים עושים תהליך כזה כשמנוע עליון מצריך החלפה בגלל העלות המאוד גבוהה של החלקים פשוט לא שווה לפתוח ולשפר מנוע תקין אבל זה תלוי בבעלים של הכלי] או שהוחלפו בוכנה וצילינדרים תקינים?

התוצאה תהיה זהה.

אם הבוכנה או הצילינדר היו צריכים שיפוץ,מן הסתם שאחרי שתשים את הקיט תרגיש הבדל לטובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח לשמוע לגבי התאמת מערכת פליטה שלא במוסך מדרכה או בחצר...מהניסיון שלי אין יותר מדי אופציות ומשחק לפחות באופנועי שטח\טרקטורונים אך אשמח ללמוד משהו חדש.

יש כמה חברות בולטות כגון HMF\FMF\YOSHIMURA שלכל אחת מהן יש דגם אחד או שתיים שמתאימים לכל כלי ואין הרבה משחק בעניין הזה חוץ מלבחור אם אתה הולך על דוד או מערכת FULL SYSTEM שבדרך כלל תוריד לך קצת מהמשקל הכולל של מערכת הפליטה ותיראה יותר טוב.

לגבי דיזות וכיוון קרבורטור - אין שום מניעה לבצע אך זה מאוד תלוי בכלי וכמות השינויים שביצעת בו, אני לא מכיר את האופנוע הנ"ל ואף פעם לא התעסקתי באופנועי כביש ולא בנפחים האלה ככה שאין לי הרבה מידע.

בכל מקרה הקיט עצמו עולה גרושים ודיזות זה גם עניין של כמה עשרות שקלים ולא משהו גרנדיוזי - כמובן שצריך לדעת איך לגשת לעניין ואיך לכוון את הקרבורטור כדי שיתן תערובת נכונה.

לא משהו שהייתי נמנע ממנו - בטח בעלויות המצחיקות של הקיט והדיזות. יכול להיות פרויקט מעניין מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש יחס תערובת מסוים שבו המנוע שורף את הדלק בצורה אופטימלית לביצועים וגם לבלאי התרמי.

בוכנה יותר גדולה מכניסה יותר אוויר אבל לא יותר דלק,כשמדובר בקרבורטור הוא לא יודע לפצות על זה לבד.

זה יכול להוביל לתנאים של תערובת עניה - מצב שיש יותר מידי אוויר ותא השרפה לא מתקרר מה שיכול לגרום למוות של המנוע העליון - מדובר אמנם במקרים קיצוניים,במקרים קלים יותר פשוט אין כוח ועם הזמן הבלאי יעשה את שלו.

אז כדאי לדעת את הדברים האלה לפני שמגדילים נפח.

כמו כן מערבת פליטה שתתאים - גם זה לא משהו שעושים על המדרכה או בחצר.

פילטרים פתוחים לא מתאימים לנסיעה בכביש,לרכיבה בשטח (מלבד עניין הזבל שהם יכניסו) הם יותר יתאימו בגלל שהמהירות בה הכלי ינוע תהיה יחסית נמוכה מה שיקטין מערבולות.

מערבולות פוגעות במילוי המנוע ומורידות מהכוח.

אם הבוכנה או הצילינדר היו צריכים שיפוץ,מן הסתם שאחרי שתשים את הקיט תרגיש הבדל לטובה.

חבר, שים לב שמדובר בכלי בעל מערכת הזרקה, זה לא טרקטורון שטח ולא קטנוע.

הגדלת הצילינדר (ולא הבוכנה) ל150 סמ"ק - יכולה להתבצע בשתי צורות - קוטר הקדח או אורך המהלך, באחד יהיה שינוי בבוכנה ובשני יהיה שינוי בטלטל ו\או בקראנק.

בכל אופן, מה שיקרה כתוצאה מזה הוא הגדלה בכמות התערובת הנכנסת לחלל השריפה, היחס בין האוויר לדלק ישאר, כי מחשב ההזרקה מחשב אותו לפי ערך הלמבדה שמתקבל בחיישן שבסעפת פליטה.

השיפור אגב יורגש, אבל יהיה כלכך זניח שפותח השרשור לא יבין לאן הלך הכסף.

להגדיל רשיון ולעבור לכלי כמו וולף 250 או יוסאנג 250 יהיה פתרון הרבה הרבה יותר חכם.אין למנועי 125 פוטנציאל שיפורים, אתה מקסימום יכול לשחק עם היחס הסופי בגג"שים ולקבל תאוצה על חשבון מהירות סופית (או להיפך).

אתה גם יכול לעשות דיאטה, הוא ירגיש הרבה יותר זריז עם 10 ק"ג פחות :)

עריכה אחרונה על ידי shellcase

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח לשמוע לגבי התאמת מערכת פליטה שלא במוסך מדרכה או בחצר...מהניסיון שלי אין יותר מדי אופציות ומשחק לפחות באופנועי שטח\טרקטורונים אך אשמח ללמוד משהו חדש.

יש כמה חברות בולטות כגון HMF\FMF\YOSHIMURA שלכל אחת מהן יש דגם אחד או שתיים שמתאימים לכל כלי ואין הרבה משחק בעניין הזה חוץ מלבחור אם אתה הולך על דוד או מערכת FULL SYSTEM שבדרך כלל תוריד לך קצת מהמשקל הכולל של מערכת הפליטה ותיראה יותר טוב.

מערכת פליטה צריכה להתאים למנוע.

ללכת ולשים סתם משתיק או סתם סעפת (אם זה מתאפשר פיזית) בד"כ לא יניבו תוצאות טובות.

בשביל לבנות מערכת שמתאימה צריך לתכנן אותה וזה לא נעשה בתנאיי רחוב או במוסך.

לגבי דיזות וכיוון קרבורטור - אין שום מניעה לבצע אך זה מאוד תלוי בכלי וכמות השינויים שביצעת בו, אני לא מכיר את האופנוע הנ"ל ואף פעם לא התעסקתי באופנועי כביש ולא בנפחים האלה ככה שאין לי הרבה מידע.

בכל מקרה הקיט עצמו עולה גרושים ודיזות זה גם עניין של כמה עשרות שקלים ולא משהו גרנדיוזי - כמובן שצריך לדעת איך לגשת לעניין ואיך לכוון את הקרבורטור כדי שיתן תערובת נכונה.

קרבורטור שמגיע עם הכלי ברוב המקרים לא יגיב טוב למשחק דיזות כי הוא מתוכנן לעבור תקינה - לעמוד בפליטה מקסימלית של גזים ומה שאומר שהוא מכוון בדיוק לתיבת האוויר שאיתה הגיע,אז ביטול התיבה יביא לתוצאות לא טובות או שהוא פשוט לא יוכל לתת את התערובת שתרצה לקבל.

מאותה להוציא אותה ולעלות בדיזות - כנראה לא יעבוד טוב כמו שזה היה,גם אם באזורי סל"ד מסוימים אולי תקבל יותר כוח,באזורי סל"ד אחרים תקבל בורות.

זה לא שייך לסוג הכלי.

כמו כן,עניין נוסף בקרבורטור הוא שתיבת האוויר מייעלת את הפעולה שלו.

בלעדיה קשה יותר להוציא ממנו דלק בתנאים כאלה ואחרים .

והיא גם מיישרת מערבולות אוויר כמו שכבר אמרנו.

דלק מגיע ברסס,מערבולות גורמת לו להימרח על הסעפת שבה הוא זורם,מה שאומר שכאשר השסתום ייסגר חלק מהתערובת תישאר בחוץ במקום להיות בפנים.

עריכה אחרונה על ידי tribel
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מה להגיד לך...מבחן התוצאה לפחות בשטח אומר לי דברים אחרים לגמרי בהשוואת כלי שעבר הגדלת צילינדר ובוכנה לעומת אחד סטוק.

אני לא יודע לומר מה יהיה ההבדל בהגדלת המנוע ב 25 סמ"ק מכיוון שכל הגדלה שעשיתי תמיד הייתה 35-70 סמ"ק.

אומנם אין לי בדיקות דיינו להראות אבל מבחינת תאוצה וכח אי אפשר להגיד שאין תוצאות או שהן זניחות.

לגבי האגזוז עדיין לא הבנתי את מה שאתה אומר, אני מדבר על אגזוז שמותאם על ידי יצרן לאותו הכלי ומיוצר בשבילו אז על אילו התאמות אתה מדבר? לוקחים FULL SYSTEM של חברת X - מפרקים את המקורי ומרכיבים את החדש שמגיע יעודי לאותו מנוע ובדרך כלל גם מגיע עם קיט דיזות בתוך הסט.

אתה לא יכול לשים סתם איזה צנרת שבא לך כי היא חייבת להגיע מותאמת בצורה שלה כדי שתוכל להרכיב אותה ואני מאמין כשיצרן כמו HMF\FMF\YOSHIMURA\BIG GUN ועוד כאלה ואחרים יודעים מה הם עושים כשהם מייצרים מערכות פליטה לכלים האלה, לא מדובר על איזה פבריקטור שיושב באיזה מחסן ומרתך צינורות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר, שים לב שמדובר בכלי בעל מערכת הזרקה, זה לא טרקטורון שטח ולא קטנוע.

הגדלת הצילינדר (ולא הבוכנה) ל150 סמ"ק - יכולה להתבצע בשתי צורות - קוטר הקדח או אורך המהלך, באחד יהיה שינוי בבוכנה ובשני יהיה שינוי בטלטל ו\או בקראנק.

בכל אופן, מה שיקרה כתוצאה מזה הוא הגדלה בכמות התערובת הנכנסת לחלל השריפה, היחס בין האוויר לדלק ישאר, כי מחשב ההזרקה מחשב אותו לפי ערך הלמבדה שמתקבל בחיישן שבסעפת פליטה.

:)

היום יש לך קיט של צילינדר מורחב ובוכנה, לא צריך לחרוט יותר. זה גם מה שהצעתי לפותח השרשור וזה מה שאני בדרך כלל עושה. הכל PLUG&PLAY, מפרקים את הישן ומרכיבים את החדש בלי חריטות ושינויים.

עריכה:

וסתם לידע כללי - רוב הטרקטורונים החדשים היום [YFZ450\RAPTOR700\DS450\LTR450] מגיעים מוזרקים ולא עם קרבורטור מה שמקל מאוד על השיפורים שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2103 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...