Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צביעת משטחים גדולים- מרסס חשמלי? פשוט או משהו רציני יותר?

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 2159 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני רוצה לצבוע מחדש את הדירה בעצמי. מדובר על קירות + החלק שבתוכו מאוכסן התריס.

רולר\מברשת, כמה אפשר?... סתם לוקח שעות והרבה מאמץ.

ישנם מרססי צבע חשמליים שעולים גרושים (סביב 100 ש"ח), וישנם מרססי צבע רצינייםן יותר (כמו בוש ירוק שנתקלתי בו שעולה סביב 500-600 ש"ח).

אין לי שום ניסיון עם התחום, מעולם לא צבעתי באיירבראש או מרסס חשמלי או פניאומטי. רק רולר... במשך שעות :lol:.

אשמח לשמוע :

1) דיעות.

2) מה הניסיון המעשי שיש לכם עם הכלים הנ"ל, לטוב ולרע (אם יש, כמובן).

3) המלצה על כלי\פתרון אחר שלא חשבתי עליו :wink:

4) והכי חשוב, אשמח למדריך קל להבנה לגבי הכנת הצבע לשימוש במרסס. כמו שאמרתי, אין שום ניסיון בתחום. להבנתי אצטרך פילטרים, דילול משמעותי לצבע ואולי עוד כמה דברים.

איך אני יכול לדעת בכלל שהצבע מתאים לריסוס?

תודה לעונים.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי תשובה רק למספר 3... תבדוק את ipaint של נירלט. נראה כמו פיתרון גאוני. בזמנו חשבתי לקנות אותו, אבל מכיוון שהייתי צריך לצבוע רק שני חדרים הסתפקתי בסוף ברולר ומגש פשוט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי תשובה רק למספר 3... תבדוק את ipaint של נירלט. נראה כמו פיתרון גאוני. בזמנו חשבתי לקנות אותו, אבל מכיוון שהייתי צריך לצבוע רק שני חדרים הסתפקתי בסוף ברולר ומגש פשוט.

יש לי הארה בשבילך.אל תבדוק.פשוט אל.מוצר זוועה באיכות נמוכה.

Sent from my Le X829 using Tapatalk

ליטר1 ל 15 מטר ..... :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבט זריז על ה-IPAINT, והבנתי שעדיף לי להתרחק- הגרוע ביותר מכל העולמות :shock:

מנהלים, אבקש לתקן את שגיאת הכתיב המצערת שלי בכותרת, אני לא מתכנן לתבוע אף צבע או משטח :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגיל, אחבוש את כובע מחרב השמחות - אל תטרח.

80 אחוז מעבודת הצביעה היא בכלל ההכנה, מתיקון חורים ושפיכטול ועד הגנה על רהיטים ותיחום עם סרטי דבק למיניהם. אחרי הכנה מדוקדקת (ובלי לצבוע מעל מתגים כנהוג בארצנו _@_-+_₪#) הצביעה ברולר עם מאריך + מברשת קלה, מהירה ואף מהנה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצביעה ברולר עם מאריך + מברשת קלה, מהירה ואף מהנה.

אוקסימורון :lol:

ברור שעבודת ההכנה תבוצע היטב.

כולל כיסוי המתגים :wink: אני לא מאלו שצובעים מעליהם.

אבל רוצה לחסוך את השעות שייקח עם הרולר.

פלוס, לצבוע את המשטחי עץ זה לא ממש עבודה לרולר, וספריי צבע תופס נהדר (הרבה יותר טוב ממברשת מניסיוני), אז אני מניח שריסוס זו הדרך היותר טובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי מרסס חשמלי HVLP של wagner. אם תרצה ללוות, אין בעיה. הוא נמצא בסדנה של חבר סלעית.

קח בחשבון שעבודה עם פיסטולט מצריכה כיסוי מ-ל-א של כל הבית בקרטון/ניילון, עבודה עם מסיכה ועדיף גם חליפה, ישנו גם פחת של באיזור 10-20% cגלל overspray, ככה שצריך כמות חומר בהתאם.

בסוף, אני מוצא את עצמי לא פעם עובד עם המברשות שלי על משטחים קטנים כגודלים. בסוף זו השיטה הכי יעילה אלא אם יש ציוד ויכולת טכנית גובהה כדי למנוע עבודה מיותר אח"כ, ביעקר במשטח אנכי שיותר קל לטעות בו ולהגיע לכיסוי יתר ונזילות

Mazda diesel rat in the making

Stay tuned

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל רוצה לחסוך את השעות שייקח עם הרולר.

אם אתה עושה שפכטל, מיסוך וחיתוכים לפני, כמו שצריך, אז הרולר מסתכם ברבע שעה לקיר סטנדרטי של חדר (לא מגזים).

בתחום הזה אני חסיד של השיטה הישנה והטובה, ומסכים עם hans

עדכן בהתפתחויות :-)

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צביעת משטחים גדולים מאוד ע"י ריסוס צבע היא שיטה שלא תראה בשימוש בבית מאוכלס.

לרוב תראה שקבלנים משתמשים בה (בשלב שבו הדירה עוד בבניה ועוברת צבע ראשון או שני לרוב בשלבים שעוד אין אפילו ריצוף) מהסיבה הפשוטה שזה אומנם מאוד מהיר אבל גם מאוד מלכלך, והזמן שמושקע בעיטוף וניקיון לאחר מכן כבר לא בהכרח משתלם מול הצביעה ברולר.

צביעה ברולר יכולה להיות מהירה אם אתה עובד עם הרולר הנכון (קוטר ואורך הרולר קובעים את כמות הצבע שאתה "סוחב" מהמגש בכל פעם - וזה קריטי) ושיטה נכונה.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רואה שהרוב המוחלט פה ממליצים להתרחק מפיסטולטים.

קיבלתי את ההמלצה, תודה.

ברשותכם, מספר שאלות טכניות:

1) קירות- סיד? צבע? הקיר הקיים הוא עם "דוגמא" של "חיספוס" (לא יודע איך קוראים לזה...) קל, אם זה משנה.

2) אופן השימוש בסיד\צבע- דילול? בכמה? האם חייבים לדלל לפני השימוש?

3) צביעת חלקים צבועים מעץ בצבע חדש- שיוף של הצבע הישן (חיספוס שלו בלבד, לא הורדת כל הצבע) לפני צביעה מחדש. האם אני צודק בהנחה הזו?

4) האם צריך פריימר? לקירות, לעצים?

5) איציק, אשמח אם תוכל בבקשה להרחיב מעט לגבי הרולרים. תמיד חשבתי שזה סוג של "ONE SIZE" ושאופן השימוש ברור, מסתבר שיש לי מה ללמוד :lol:

יש לי ניסיון בצביעה עם רולר ועם מברשות, אבל התוצאות לא היו משביעות רצון עבורי. אני מנסה להבין מה עשיתי לא נכון כדי לקבל תוצאות שהן לכל הפחות "חצי מקצועיות".

תודה לעונים!

-ותודה למנהל שתיקן את הכותרת :mm_yeah::-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. בהנחה והתשתית שלך במצב תקין לחלוטין (אין התקלפיות או דיזסטר'ס בסגנון הזה) -

א. תקרה - סיד. לדלל בשקט 20% מים ובמידת הצורך אפילו יותר. לערבב היטב במערבל חשמלי (אפשרי כזה שמתחבר למקדחה פשוטה).

עם סיד אתה חייב להעמיס את התקרה, לכן לא להתקמצן על חומר. שים בשיא הנדיבות (!!).

לא ללחוץ על הרולר בזמן העבודה, אחרת הכל יטפטף עליך.

ב. קירות - אקרילי. לדלל 10% ובמידות הצורך עד 15% לא יותר. לערבב היטב במערבל חשמלי (אפשרי כזה שמתחבר למקדחה פשוטה).

לצבוע ב-2 שכבות ולא להעמיס את הקיר בצבע. פשוט "תשטח" את החומר שאתה מוריד מהרולר לקיר ותתקדם בהתאם.

לאחר העירבול יש למזוג את הצבע למגש דרך מסננת כי בצבע אקרילי יש לפעמים מלא ליכלוך שמקורו בעמידה ממושכת בשמש ויצירה של חתיכות צבע בחלק הפנימי של האריזה... (אפשר מסננת פלסטיק אפשר מתכת פשוטה כמו שיש בבית: http://www.b-m.co.il/%D7%9E%D7%A1%D7%A0%D7%A0%D7%95%D7%AA_%D7%A8%D7%A9%D7%AA

גם לתקרה וגם לקירות - 2 שכבות.

2. רולר: הרולר שאני משתמש בו על בסיס קבוע ולא קונה *שום* רולר אחר במקומו, הוא רולר של "פאר-נשר" שנקרא בחלק מהמקומות "רולר פס אדום" או "רולר זברה אומגה פס אדום".

https://www.mgeves.co.il/%D7%A8%D7%95%D7%9C%D7%A8_%D7%9C%D7%A6%D7%91%D7%A2_%D7%96%D7%91%D7%A8%D7%94_%D7%A4%D7%A1_%D7%90%D7%93%D7%95%D7%9D

אורך הרולר: 10" (הדגם הפשוט עם הפס הצהוב שמוכרים בכל מקום הוא 9") וקוטרו גדול יותר ביחס לרולר הסטנדרטי (הסטנדרטי= עם הפס הצהוב) מה שאומר שהוא מצליח להעמיס כמות צבע גבוהה יותר על הרולר בכל "משיכה". ההבדלים מבחינת עבודה מורגשים. הגמור בשניהם מצויין אבל זו המידה האידלית לצביעה.

יש רולרים בקוטר הרבה יותר גדול. קניתי אחד כזה במטרה לצבוע תקרות, שם דיי מעצבן להוריד בכל פעם את הרולר ולטבול במגש, אבל בעקבות משקל יתר (כתוצאה מכמות חומר מאוד גדולה) הפסקתי לעבוד איתו אחרי פעם אחת. הפס האדום הוא פשוט האידאלי.

פרמייר לקירות: לא מזיק. תתחיל מ"בונדרול סופר" ותיזהר כי הוא בצמיגות של מים.... לא להעמיס את הרולר ביותר מידי חומר ובטח שלא ללחוץ אותו על הקיר (אחרת תמצא את כל הנוזל במכה אחת על הרצפה).

פריימר לעץ: חובה. מניסיון. שיופים זה חארטה כי אתה לא יודע מה עשו לפני ואיך הצבע החדש יתפס על הישן.

בצע שכבה או 2 של פריימר לעץ ואתה מספק לצבע הגנה מצויינת שלא יתקלף מכל נגיעה קטנה (נגד נגיעות גדולות\חזקות אין מה לעשות).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק ההודעה שלך נשמרה אצלי במייל ליום שבו אצטרך לצבוע.

תודה על השיתוף ועל המקצועיות !

"שלום מותק מדבר סרג'יו קונסטנסה, מה שלומו?"

אוהבים אותך פולי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מהמפלגה של הפדים, למשל כזה: https://www.jacobi.co.il/product/%d7%a4%d7%93-%d7%a6%d7%91%d7%99%d7%a2%d7%94/

צביעת הקירות רצה מהר מאוד בלי טפטופים על הרצפה.

מחבר לפד מאריך של 60 סמ בערך ואז צובעים מהרצפה עד התקרה בלי סולם ובלי להתכופף. הפד עושה פינות בלי בעיה.

צריך לדלל קצת את הצבע כדי שזה ירוץ מהר

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק, תודה על מדריך מקצועי :mm_yeah:

עם מה מדללים צבע אקרילי? מים או טרפנטין?

ארמגדון, תודה גם לך- שכחתי מהפינות :lol: אכן כלי יעיל לזה.

עריכה אחרונה על ידי ברווז

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...