Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התנהגות מוזרה של מאורר מנוע 2.0TSI - סיאט לאון FR מודל 2012

HellCat
שימו לב! השרשור הזה בן 2167 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב וחג שמח לכולם !

בבעלותי סיאט לאון FR מודל 2012 בעלת מנוע CZZ נפח 2.0TSI , הרכב עשה 95 אלף ק"מ . ובדיוק בוצע טיפול בסיסי של שמן מנוע קסטרול 5/40 , פילטר שמן פילטר אוויר וברקסים .

שמתי לב שבכמה ימים האחרונים (לא היום) תמיד אחרי נסיעה קצרה גם לא בתנאי חום הכי קיצוניים , ברגע שאני מכבה את הרכב - הוונטה נכנסת לפעולה במהירות מהירה מאוד ! לרכב אין בעיות התחממות והחום מנוע בשעון תמיד תקין . האם זה תקין? על מה הייתם ממליצים לשים עין?

*חשוב לציין שזה קורה גם בנסיעות בלי מזגן

ועוד שאלה - בעבר היתה לי לאון 1.4TSI והייה לוקח לרכב להגיע לטמפ עבודה בערך 10 דק , אך ברכב הנוכחי זה קורה מהר נורא (שוב פעם רק עפ"י השעון) , זה בסדר?

שוב תודה !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערב טוב וחג שמח לכולם !

בבעלותי סיאט לאון FR מודל 2012 בעלת מנוע CZZ נפח 2.0TSI , הרכב עשה 95 אלף ק"מ . ובדיוק בוצע טיפול בסיסי של שמן מנוע קסטרול 5/40 , פילטר שמן פילטר אוויר וברקסים .

שמתי לב שבכמה ימים האחרונים (לא היום) תמיד אחרי נסיעה קצרה גם לא בתנאי חום הכי קיצוניים , ברגע שאני מכבה את הרכב - הוונטה נכנסת לפעולה במהירות מהירה מאוד ! לרכב אין בעיות התחממות והחום מנוע בשעון תמיד תקין . האם זה תקין? על מה הייתם ממליצים לשים עין?

*חשוב לציין שזה קורה גם בנסיעות בלי מזגן

ועוד שאלה - בעבר היתה לי לאון 1.4TSI והייה לוקח לרכב להגיע לטמפ עבודה בערך 10 דק , אך ברכב הנוכחי זה קורה מהר נורא (שוב פעם רק עפ"י השעון) , זה בסדר?

שוב תודה !

ברכבך מותקנת משאבת סחרור חשמלית אשר ממשיכה לעבוד לאחר כיבוי המנוע בכדי לסחרר את נוזל הקירור דרך הרדיאטור בכדי למנוע מנוזל הקירור להגיע לטמפ' רתיחה בראש המנוע ובטורבו לכן גם המאוורר עובד למשך זמן מה.

אכן המנוע שברכבך מתוכנן להגיע לטמפ' עבודה בזמן קצר בכדי לעלות את יעילות המנוע וגם להפחית את פליטת המזהמים.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק מה שמרק כתב למעלה, אין צורך לחזור על הדברים.

המנועים כיום בנויים להגיע לטמפ' עבודה מהירה ואכן, יש משאבות סחרור חשמליות וכן הלאה.

מתי יש מצב לא תקין? במידה ואתה שומע את פעולת המאוורר ללא הפסקה ומהר מאוד (רעש) גם ללא מזגן למשל בזמן שבחוץ הטמפ' רגילות ונמוכות, סתם דוגמא - כאן יש מקום להבין האם נדרשת בדיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכבך מותקנת משאבת סחרור חשמלית אשר ממשיכה לעבוד לאחר כיבוי המנוע בכדי לסחרר את נוזל הקירור דרך הרדיאטור בכדי למנוע מנוזל הקירור להגיע לטמפ' רתיחה בראש המנוע ובטורבו לכן גם המאוורר עובד למשך זמן מה.

מהי טמפרטורת הרתיחה של נוזל הקירור במנועים האלו?

104 מעלות ורעש של מים מבעבעים הוא מצב תקין? (קורה אצלי לעיתים נדירות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. נוזל הקירור תחת לחץ (לכן יש פקקי לחץ) וביחס של 50/50 עומד בטמפ' רתיחה של כ 128-131 מעלות צלסיוס.

לכן 104 מעלות זה "כלום" עבור נוזל קירור תקין בריכוז של 50/50 וגם בריכוז של 60/40 או 70/30, לזה הם מיועדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשוב לי לציין כי יש נוזלי קירור "נחותים" יותר ונתקלתי בנוזל קירור של דלקור שעמיד רק עד 108 מעלות תחת לחץ.

בעיה, למה? כיוון שבפרץ חום או כשמאוד קרובים לטמפ' המקסימלית של הנוזל זה יפרק אותו מהר יותר ולכן, כדאי להקפיד על נוזלים תקינים במנועי טורבו ומנועים מודרניים הפועלים בטמפ' גבוהות של נוזל הקירור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2167 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...