Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קופלונג הגה או מוט מייצב? בפורטה 2012

big1
שימו לב! השרשור הזה בן 2162 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

יש לי פורטה 2012, לאחרונה התחילו תקתוקים בזמן סיבוב ההגה.

אין שום מנורה דולקת.

מחיפוש בפורום הבנתי שזה אחד מהשניים, כיצד ניתן לוודא?

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהרכב מונע - תסובב את ההגה מצד לצד, תנועות קצרות ומהירות כמו בבדיקה בטסט, בזמן שהראש שלך נמצא צמוד מעל הדוושות.

אם זה הקופלונג אתה תשמע מיד שזה מתוך הרכב, מעל הראש שלך.

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר למה שאסף אמר (והוא בוודאי מבין בזה הרבה יותר ממני), בדקת את רמת השמן הגה כח?

נערך: היה לי מקרה של תקתוקים מההגה בזמן סיבוב הגה. הידע שלי בנושא שאף לאפס והסתבר שהיה חסר נוזל בכוסית. במוסך הוסיפו נוזל והרעשים חלפו לחלוטין. לא יודע אם זה קשור לתקלה של השואל, אבל לא עולה לבדוק.

עריכה אחרונה על ידי shha
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר למה שאסף אמר (והוא בוודאי מבין בזה הרבה יותר ממני), בדקת את רמת השמן הגה כח?

נערך: היה לי מקרה של תקתוקים מההגה בזמן סיבוב הגה. הידע שלי בנושא שאף לאפס והסתבר שהיה חסר נוזל בכוסית. במוסך הוסיפו נוזל והרעשים חלפו לחלוטין. לא יודע אם זה קשור לתקלה של השואל, אבל לא עולה לבדוק.

ההגה הוא חשמלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במכוניות מהשנים האחרונות כבר לא תמצא כמעט הגה הידראוולי. נדיר מאד. אפשר לאמור שזה כבר הסטוריה.

הגה הידראוולי לא מאפשר שליטה על ידי מחשב ולא מאפשר יישום מערכות מודרניות כמו תיקון סטייה מהנתיב, סיוע בחניה ועוד.

הוא גם צורך יותר אנרגיה מהמנוע (המשאבה מריצה את השמן כל הזמן במערכת) ומעלה באחוז קטן את צריכת הדלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחת את המערכות האלקטרו-הידראוליות שעדיין קיימות, שילוב (מנצח, לדעתי) של הגה הידראולי מפוקד מחשב.

משאבת השמן הגה כוח מבוקרת לחץ משתנה, בהתאם לתנאי הנסיעה ודרישת הנהג.

אגב, המערכות תיקון סטייה מנתיב יכולות להשתמש בהגה החשמלי או במערכת הבלמים ESP, בלימה קלה בגלגל לכוון התיקון תיישר את הרכב בנתיב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בהחלט עדיין קיים אבל לתחושתי גם יוצא משימוש בהדרגה.

במערכת כזאת המשאבה יכולה להתנתק בכלל בעמידה במקום כדי לחסוך דלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דניאל ובוקי, ומה עם מערכות הגה שמונעות על ידי גל זיזים?

האם צורכות פחות או יותר אנרגיה מהמנוע?

משאבה שמונעת מכאנית מסיבוב המנוע תהיה בזבזנית יותר ממשאבה חשמלית שיכולה להסתובב באיזה מהירות שבא לה ולהתנתק מתי שבא לה. זה לא משנה מה מניע אותה, גל הזיזים או גל הארכובה (דרך רצועת אביזרים)

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר נוסף, את המשאבה החשמלית אפשר למקם יותר קרוב למסרק. היא לא צריכה להיות קרובה למנוע כמו המכאנית.

ואז אורך הצנרת קצר יותר ויש פחות הפסדים.

דניאל, קראתי ב Release של פיז'ו למנועי דיזל יורו 6 על כך שאחד השינויים במעבר מיורו 5 ל 6 זה בדיוק משאבת הגה חשמלית שמפסיקה לעבוד כשעומדים במקום. חיפשתי אתמול שעה את המסמך הזה ולא מצאתי. אבל באוטו שלי עם המערכת הזו, כשמתחילים תנועה עם גלגלים מופנים, מרגישים שבעשירית השניה הראשונה אין תגבור להגה. אז כנראה שבאמת משאבת הגה מתנתקת במצב עמידה. אין Stop & Start.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי הצעה לקופלונג הגה (חלק בלבד) כ1160 שח.

מקריאה בפורום ובאינטרנט הבנתי שזה מה שגורם לרעש ולתקתוקים אבל הוא צריך להעלות סביב 80 שח.

האם קופלונג הגה ושינן מקשר זה לא אותו דבר?

הבעיה היא בשינן או קופלונג?

אני רוצה לתקן את התקלה לבד.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2162 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...