Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איוניק + חום קיצוני = שילוב לא מוצלח או סתם מזל ביש שלי?

ALÞћÃ
שימו לב! השרשור הזה בן 2164 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מדרים בצהריי היום דרומה, קרוב ל 45 מעלות בחוץ (לפי מחשב הרכב), המזגן ממזגן, המוזיקה מתמזקת, הכל על פניו נראה טוב ויפה.

מגיעים לפקק בין כביש 6 למחלף בית קמה בשל תאונונת.

ת"כ שאני נמצא ב roll באיזור ה 40 קמ"ש בעליה ומאיץ חזרה ביציאה מהפקק למהירויות שיוט, באיזור ה 60 קמ"ש הורגשו שתי השתנקויות/מכות עוקבות (תחושה שהרכב נחנק) ולאחר מכן הרכב המשיך להאיץ כרגיל. בלי דרמות מלוח המחוונים או הודעות מרגשות כלשהן על התחממות ה DCT. החלטתי לבצע פרסה בבית קמה ולחזור למרכז ונתקלתי בתופעה הזאת שוב, גם כן בעליה מתונה ת"כ האצה בכניסה לעיר. ביציאות לעקיפות בכביש 6 הכל התנהל כשורה.

מישהו מכם נתקל בתופעות מטרידות שכאלו בתנאי מ"א דומים או סתם ככה?

יתכן שיש קשר ישיר למזג האויר הקיצוני כך שאני בספק אם אצליח לשחזר את התופעות האלו גם אם אקח את הרכב למוסך, מאחר ולא כל יום שוררים תנאים שכאלה. מפלס נוזלי הקירור גם של המערכת ההיברידית וגם של מנוע הבנזין נשארו ללא שינוי. מה שבטוח, לבינתיים איבדתי את הבטחון ברכב הזה בכל הקשור לנסיעות ארוכות וחמות.

למי שתוהה, הרכב חגג היום 5,000 ק"מ (בלבד).

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר מאוד..לנו יש איוניק כמעט כשנה חדשה מהניילון עם כ 40 אלף קמ עד כה ולא ניתקלנו בתופעה שאתה מתאר. נוסעים איתה בכל מזג אויר ומביאים אותה לתנאי קיצון בנהיגה..הגיר מגיב מצוין והרכב הזה פשוט מושלם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאייייי!

למה הכוונה ב"לכולן" (או שמדובר ב typo)? היתה יותר מאחת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן נתקלתי, לאחר מספר שבועות לכולן קרס הממיר הקטליטי.

תהיה בהיכון חבר.

מקווה שזה סתם תופעה חולפת ...

באמת?? מאיפה הבאתם את התקלות האלה?? שמעתי סעבר על איזה בעיית מולטימדיה אבל גם לא ניתקלתי במשהו כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה פה משתמש (לא חושב שמקס) שפתח שרשור על כך שהרכב נדם ת"כ נסיעה ולאחר גרירה למוסך התברר שנשאבו למנוע חלקיקים מהממיר הקטליטי.

מאוד לא מנחם העניין הזה ולי אישית יש תחושה שה hiccups שהרכב הפגין היום לא היו חד פעמיים.

*עדכון* - אותר השרשור המדובר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת?? מאיפה הבאתם את התקלות האלה?? שמעתי סעבר על איזה בעיית מולטימדיה אבל גם לא ניתקלתי במשהו כזה.

לצערי אני עוסק בזה ביום יום...

הייתה סדרה של איוניקים עם ממיר קטליטי, היו לי גם כאלה עם מצמד מדחס מזגן תקול .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי אני עוסק בזה ביום יום...

הייתה סדרה של איוניקים עם ממיר קטליטי, היו לי גם כאלה עם מצמד מדחס מזגן תקול .

למיטב ידיעתי המדחס אמור להיות 100 אחוז חשמלי. אולי ב batchים הראשונים של האיוניקים הוא היה מחובר ברצועה למנוע הבנזין ; אצלי זה לא המצב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן,

הרכב חדש אני מניח עקב חגיגות ה - 5000 ק"מ.

גש למוסך בלבד!!!! תפרט בדיוק להוא ממחלקת דיאגנוסטיקה מה קרה לך כי תחקור טוב עוזר לו להבין באלו מערכות ייתכן והבעיה שם.

( תגיד, סתם ככה חושב לעצמי.. השטיחונים שלך

קרובים לדוושת הגז? )

נמצא בפסילה האמת כבר 7 חודשים מתוך 3 :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה פה משתמש (לא חושב שמקס) שפתח שרשור על כך שהרכב נדם ת"כ נסיעה ולאחר גרירה למוסך התברר שנשאבו למנוע חלקיקים מהממיר הקטליטי.

1. מה? לא ייתכן לעולם!!! תמיד יש זרימת גזי פליטה קבועה החוצה מאיזה צילינדר. תחשוב רגע:

בנסיעה ב 3000 סלד גל הפיקות עושה 1500 סיבובים לדקה. תחלק 1500 ב 60 שניות תקבל 25. זה אומר שבשניה אחת גל הפיקות שלך עושה 25 סיבובים. בוא ניקח מנוע 5 צילנדרים. כל צילינדר מבצע 5 פעולות הצתה. ולכן אין סיכוי לאלפית שניה שתהיה שאיבת חלקים פנימה. לא חלילה מזלזל בדבריך, בידידות כן?

2. על קריסת ממיר שמעתי וגם נתקלתי במצב שמרוב

שקרס הרכב מניע רק בפול גז ולא היה ניתן לנסוע.

לזה שפתח את השרשור. תפתח מכסה פילטר אויר אולי משהו נשאב לשם. בכל מקרה גש רק למוסך !!!

חג שמח.

עריכה אחרונה על ידי roei1980

נמצא בפסילה האמת כבר 7 חודשים מתוך 3 :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. מה??????? לא ייתכן לעולם!!! תמיד יש זרימת גזי פליטה קבועה החוצה מאיזה צילינדר

בדגמים מסויימים יש תופעה של שאיבת חלקי הממיר למנוע, זה קורה בגלל שהממיר ממוקם מאוד מאוד קרוב לסעפת פליטה (כדי שיגיע מהר לטמפ' עבודה) ובזמן חפיפת שסתומים כשיש סחרור גזים, פרורי הממיר נשאבים למנוע.

בנוסף, כשיש תזמון שסתומים משתנה פעולת EGR מתבצע באמצעות שינוי תיזמון. יש זמן בו גם שסתום יניקה וגם שסתום פליטה פתוח, חלק מגזי פליטה נשאבים חזרה לצילינדים ואיתם גם אבק מהממיר הקטליטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון נוסף - המזגן חדל מלתפקד, הרכב עדיין נוסע (אם כי משהו אומר לי שגם זה לא יקרה עוד מעט). אשמח להמלצות על מורשה יונדאי מקצועי ואמין באיזור המרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2164 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...