Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"היה בבעלות אישה/זקן/רופא/סבתא שלי" מה הקטע?

EliC25
שימו לב! השרשור הזה בן 2167 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מנסה להבין מה הקטע במודעות יד שניה כגון:

היה בבעלות מוסכניק (עוד אפשר להבין למה צויין)

אבל מה בין רופא, אישה נהגת יחידה, סבתא שלי, חמותי, סבא שלי, אבא שלי נהג יחיד וכו וכו... לבין תחזוקת הרכב?

בינתיים הדברים הכי גרועים שראיתי ברכבי יד 2 היו אצל:

מוסכניק (בעלים של מוסך מורשה)= החליפו מנוע ואולי גם לוח שעונים בלי רישום ברישיון

זקנות וזקנים = חוסר תחזוקה, לעיתים אין נוזל ברדיאטור או מים, צמיגים ישנים, אולי רק פנים הרכב שמור יחסית.

כל מיני ידיים ראשונות נהגים יחידים= גם כאמור אין התייחסות לשמן מים, צמיגים מנופחים יתר על המידה שעומדים להתפוצץ מרוב יובש...

הרכבים הטובים ביותר שראיתי היו דווקא של מורי נהיגה, צעירים ואפילו סוחרי רכב בחלקם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 80
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יד ראשונה מייקה - והרי משך כמה עשורים הייקים שלטו ברפואה ה(ארץ) ישראלית.

נדמה לי שזו היתה סיסמא של איזה סוחר רכב לפני 50 שנה, שנועדה להעיד על רכב שטופל בפדנטיות, אבל לא הצלחתי לאתר את המקור.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכל מה שלא טויוטה הופך לשק של תקלות אחרי 3 שנים.

יש אנשים שבשביל להגיד למשפחה בשולחן שישי "היה יד פרטית מרופא, בקושי נסע בו" מצדיק בעיניהם את ה"פשרה" בלקנות רכב יד שנייה על פני ספורטאג' חדשה במימון כמובן (שאולי לא אושר על ידי המלווה ולכן לא נרכשה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למכירה סוזוקי אלטו, יד ראשונה ממנתח מוח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

יד ראשונה מרופא = לא היה לי מה לכתוב במודעה וזה נראה ריק.

נהג יחיד = בכל פעם שהרכב ננהג, ישב רק בן אדם אחד במושב הנהג.

הרכב שימש רק את אישתי = אין לי מושג מה עבר על הרכב הזה מאז שקנינו אותו.

לא ראה שטח = כל המכות בגחון ובקאנטים קיבלתי במדרכות ועמודים בחניונים.

רכב ממוסכניק = אני איש מקצוע ובכל זאת אין לי מושג איך לתקן את כל התקלות, אז אני מוכר.

רכב של סבא = לא טיפלנו ברכב כבר 5 שנים כי חשבנו שסבא עם רגל אחת בקבר, אבל בתכלס זה יותר מתאר את המצב של הרכב מאשר של הסבא, שיהיה בריא עד 120.

קיבלתי רכב מהעבודה = קיבלתי כבר לפני כמה שנים אבל עדיין לא הצלחתי למכור כי הרכב שלי במצב חרא.

מוכר עקב מעבר לחו"ל = אם יש בעיות עם הרכב אחרי המכירה, אני לא קיים.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר יד 2, מה נסגר שכל רכב שני שנמכר זה בעקבות "קבלתי רכב מהעבודה"? חצי מהמדינה מקבלים רכב חברה? פספסתי משהו? אשמח גם לעבוד איתכם ינבלות.

למה לא לכתוב סיבה אמיתית? נמכר לצורך שדרוג נשמע אותנטי ואמין.

עוברים לרכב גדול יותר בעקבות התרחבות, מחפש רכב שצורך פחות דלק (כן מה לעשות, לפעמים רוצים להתפנק ובסוף הדלק שוחק, אז משנמכים) וזה בעיני יתן נקודות זכות רבות אצל המוכר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהסיפורים ששמעתי, כנראה יש לרישום הנ"ל בסיס בהיסטוריית הרכב המוקדמת בישראל -

פעם - עד תחילת שנות ה 60, היו הקצבות רכבים, למדינה לא היה תקציב לסחר חוץ וליבוא רכבים.

רופאים קבלו רכבים, מאחר והם היו עובדים נדרשים, להגיע מהר לבית-חולים וביקורי בית.

אבל - גם לרופאים הייתה הקצאה - כ 100 רכבים בשנה והיה תור.

כנ"ל הייתה הקצאה לנכי-צה"ל.

שאר הרכבים היו ממשלתיים מינהל הרכב והקצאות מיוחדות, מנהלי מפעלים קבלנים מודדים וכו'

כאשר רכב של רופא או נכה צה"ל נמכר - היה ברור כי זה רכב פרטי ולכאורה יותר שמור משאר הרכבים בשוק.

לכן היו רושמים, רכב מרופא או רכב מנכה צה"ל.

גם לא היה מחירון - הייתה הערכה כללית ורכבים שמורים נמכרו די-יקר.

כיום אין לכך משמעות, מצב הרכב הוא הקובע.

אייל.

עריכה אחרונה על ידי ליין מן

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר יד 2, מה נסגר שכל רכב שני שנמכר זה בעקבות "קבלתי רכב מהעבודה"? חצי מהמדינה מקבלים רכב חברה? פספסתי משהו? אשמח גם לעבוד איתכם ינבלות.

למה לא לכתוב סיבה אמיתית? נמכר לצורך שדרוג נשמע אותנטי ואמין.

עוברים לרכב גדול יותר בעקבות התרחבות, מחפש רכב שצורך פחות דלק (כן מה לעשות, לפעמים רוצים להתפנק ובסוף הדלק שוחק, אז משנמכים) וזה בעיני יתן נקודות זכות רבות אצל המוכר.

רבים מקבלים רכבים מהחברה, אבל צריך לפרוט את נושא הרכב מהחברה ע"מ שתבין שאין פה מה לקנא באותם "נבלות".

רכב חברה עולה לך הרבה מיסים, הוא גם מעלה את השכר ברוטו ללא העלאה בשכר נטו וגוזר עלות מיסים גבוהה - בנוסף, הרכב במקומות בהם זה לא חלק מחוזה ההעסקה משלמים סכומים יפים בעלות חודשית על רכב הליסינג ומי שמקבל אותו כתנאי העסקה מוותר על החזרי נסיעות בשווי הרכב ליסינג.

במילים אחרות? רכב ליסינג עולה הרבה כסף למי שלוקח כזה - אך רבים מהעובדים נדרשים לכזה עקב נסועה גבוהה(שנדרש עקב עלות הדלק+ ירידת הערך שתקשה על מכירת רכב בשוק יד שניה רדום בכל מקרה) ורבים אחרים לוקחים רכב ליסינג כי להחזיק רכב פרטי זה כאב ראש והם מוכנים לשלם לא מעט את עלות שירות ה"פרימיום" של רכב הליסינג ע"מ לא לראות מוסך ולא להתעסק עם ביטוחים וטסטים.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זקנות וזקנים = חוסר תחזוקה, לעיתים אין נוזל ברדיאטור או מים, צמיגים ישנים, אולי רק פנים הרכב שמור יחסית.

את המונדאו שהייתה לי קניתי מרוסי מבוגר.

התוצאה הייתה רכב מלוקק בחוץ ובפנים, ומוזנח מכנית (מזל שלא שם מים רגילים ברדיאטור, רק סופר דרינק).

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מילא לרשום את זה על ג'יפונים כמו אאוטלנדר או סוזוקי קרוסאובר ששם יש מקום לתהייה, אבל יש את אלה שמוכרים ג'ימני או לנד קרוזר וכותבים "לא ראה שטח" ומיד אחרי זה מפרטים את כל ההשקעה על שיפורים לשטח שיש ברכב + המון תמונות.

או שאתה משקר, או שאתה טיפש.

יש גם "מתחייב על כל בורג" = מתחייב לתת במעמד המכירה את כל הברגים שנשארו לי ולא ידעתי לאן להחזיר אותם מהתיקונים המאולתרים שעשיתי בעצמי בחנייה.

במודעות של רכבי אספנות זה כבר עובר כל גבול מה שהולך שם, לא יודע מאיפה להתחיל.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין את אלה שרושמים סיבה למכירה.

זה לא ענייני ולא מעניין אותי,באתי לקנות רכב.

קרה לי ששמעתי ש"רוסים שומרים על רכבים ואני קונה רק מהם".

וגם "רכב של צעירים זה רכב שקרעו אותו"- למרות שזו כולה פיקנטו.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שרוצה לקרוע את הרכב שלו יקרע אותו, לא משנה אם זאת פיקנטו,ספורטאז או M2.

סיבת המכירה כן מעניינת במקרה של תקלות אבל לרוב אף אחד לא יכתוב "מוכר את הרכב כי יש נזילה מהמנוע שהמוסך שלי לא הצליח לתקן" אלא הוא יחכה שאולי זה יתגלה בבדיקה. אגב שמתי לב שזה קורה הרבה אצל מי ש"חייב להעיף תרכבב הזמנתי כבר רכב חדשששש". אולי סתם קרה אצלי אבל עדיין.

עריכה אחרונה על ידי dvirr
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר יד 2, מה נסגר שכל רכב שני שנמכר זה בעקבות "קבלתי רכב מהעבודה"? חצי מהמדינה מקבלים רכב חברה?

חצי מהמדינה מקבלים רכב מהעבודה והחצי השני עובר לחו"ל :-P

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2167 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...