Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משומשת עם בלאי גבוה והוצאות אחזקה גבוהות - הייתם קונים שוב מאותו סוג?

beamvelavan
שימו לב! השרשור הזה בן 2160 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם יש לכם מספר שנים רכב שכבר נסע הרבה וסובל מבלאי גבוה והוצאות אחזקה גבוהות, הגיוני שתרצו להשתדרג לרכב חדש.

האם זה הגיוני לקנות שוב רכב מאותו דגם שסבל מבעיות אלו או עדיף לחפש חלופה של דגם דומה, ויש כמה אלטרנטיבות בשוק , שייתכן שאפילו עדיפות באיכות ובאמינות.

יש תובנה ברורה שהבלאי הגבוה ממנה סבלה המכונית נובע מחוסר התאמה בין מכלולי ההנעה למשקל הרכב והשימוש בו.

לאחר השדרוג מה תעשו ברכב הישן - תמכרו או תעבירו לבן משפחה להמשך שימוש ? זה משתלם בכלל להמשיך להחזיק רכב כזה?

תודה להתייחסויות.

עריכה אחרונה על ידי beamvelavan
עדכון
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול, אני לא אוהב לקנות את אותו הרכב פעמיים.

מרגיש לי שאני לא מתקדם ובטח לא אחד בעייתי.

על מנת שאקנה את אותו הדגם שוב צריך להיות בו משהו מאוד מיוחד - מחיר אטרקטיבי מאוד, ערך מוסך שאף דגם אחר לא ייתן וכו׳.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי שום קשר לכל הדברים מסביב (בלאי וכו') לא הייתי קונה עוד פעם רכב מדגם זהה למה שכבר יש לי. עדיף כבר להמשיך להחזיק את הקיים.

אבל דגם חדש יותר של אותו יצרן שמליף את הדגם שיש לי - בהחלט כן.

לגבי השאלה השניה, מה לעשות עם הרכב הישן? - זה תלוי. רמת הפירוט בתשובה בהתאם לרמת הפירוט בשאלה :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין את השאלה.

הרכב הנוכחי הוא לא פקטור לרכב החדש בכלל.

קח את הצרכים שלך, תנפה רכבים שלא עומדים בתקציב (גם תקציב הרכישה וגם תקציב התחזוקה) וממה שנשאר תבחר את הרכב שאתה הכי רוצה.

אם הדגם הספציפי שאתה מדבר עליו סובל מתחזוקה יקרה יותר ממה שאתה רוצה לשלם, או שהוא נכנס למוסך יותר פעמים ממה שמתאים לך להיכנס למוסך, אל תקנה אחד כזה נוסף.

גם אם יש אלטרנטיבות עדיפות, למה לקנות אחד כזה חדש יותר?

אם מצד שני זה בדיוק מה שבא לך, ואתה יכול לעמוד בתחזוקה, קנה אחד כזה חדש.

את הרכב הישן הייתי משתדל למכור. להעביר במשפחה זו אופציה אחרונה כשלא מצליחים למכור (ויש מי שרוצה לקבל ומבין את התחזוקה הצפויה), או כשמדובר במציאה.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להעביר רכב בעייתי לחבר או בן משפחה, זה הדבר האחרון שהייתי עושה. לא סומך עליהם עד כדי כך.

עדיף כבר למכור לסוחר/פירוק/ברזל בגרושים, ולא לשמוע על הרכב יותר.

ובכלל, אם היה לי ניסיון רע עם דגם מסויים של יצרן מסויים, לא הייתי חוזר לא לדגם, ולא לדגם חדש של אותו יצרן, גם אם הוא מבטיח הרים וגבעות.

מבחינתי זה כמו בשביל אישה לחזור לבעל מכה, שמבטיח שהוא יפסיק לשתות וילך ביום ראשון לחפש עבודה.

אם זה יצרן שהיה לי ניסיון גרוע איתו, מבחינתי הוא שרוף. אולי אפשר רק למערכת יחסים לא מחייבת (ליסינג). אין לי את השטות של נאמנות למותג ויהי מה.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אם יש לך רכב שאתה לא מרוצה מהתפקוד שלו ומכמות התקלות, למה לקנות את אותו רכב שוב?

עדיף לחפש משהו מתאים יותר.

את הרכב הישן תמכור למישהו שאתה לא מכיר. בחיים לא הייתי מוכר לחבר או בן משפחה רכב בעייתי. אולי אם הוא ממש רוצה, אז רק בחינם ולהסביר לו על בל הבעיות והקפריזות של הרכב.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיים פעם אחת. הכי כיף לנסות כל מיני סוגים של רכבים, עדיף מיצרנים שונים. כמובן תרכוש במסגרת התקציב והמטרה לשמה הרכב מיועד.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות. גם לי נראה לא סביר ולא הגיוני לחזור ולרכוש דגם דומה חדש לדגם זהה שהוכיח עצמו עם בלאי מוגבר והוצאות אחזקה גבוהות.

מסתבר, שזה בדיוק מה שעושה מדינת ישראל.

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5259024,00.html

לאחר שהלימוזינות AUDI A8 המשוריינות של ראשי המדינה לא הוכיחו עצמם והתאפיינו באחזקה גבוה מדי ובלאי מוגבר שוב קונים כמעט אותו רכב. את הישנות, שיקר כנראה מאוד לתחזק , מעבירים הלאה לנכבדים דרג ב' לשימוש הבא :

הסעת שרים בשטחים ובמזרח ירושלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הקשר בין מחט לתחת?

מי אמר לך שהרכבים האלו יקרים יותר לאחזקה מאשר מתחרות? פחות אמינים? אולי מחירי הרכישה נמוכים משמעותית? אתה חושב שהבלאי המואץ לא קיים בדגמים המשוריינים האחרים עקב תוספת המשקל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה ברור שזו שאלה עם טוויסט והתשובה כי ככה.

אני מרגיש שהגבתי לשב בפוסט שאני לא הייתי מגיב בו אילו הייתי יודע לשם מה הוא נפתח וזה מעצבן מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שיש להם שיקולים נוספים מעבר להוצאות אחזקה ובלאי.

חוץ מזה לא הם משלמים את ההוצאות האלה, אז מ'כפת להם?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש אין לך מושג ירוק בשיקולי מנהל הרכב הממשלתי. אין דומה רכב שנוסע 10000 ק"מ לחודש וצריך להיות זמן בכל רגע, לרכב שעושה כמה מאות קילומטרים בחודש ולא נורא אם יעמוד כמה ימים במוסך.

שיקולי הרכישה של רכבי שרד ורכבים משוריינים בפרט הם אחרים לגמרי משיקולים של אדם מהרחוב שקונה רכב לנסיעה מא' לב'.

ננעל בזאת

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2160 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...