Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התקנת מוביליי משתלמת?

yama
שימו לב! השרשור הזה בן 2129 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לגבי מחיר - ישנם מתקינים שמוכרים את הדגם היקר (630 פרו) במחיר של הדגם הזול (620) - אמנם לא מניסיון אישי אלא מפרסומים שלהם שראיתי כאשר התלבטתי אם להתקין או לא. אני מניח כי הם לוקחים בחשבון שאח"כ אתה לקוח שבוי, אז הם מוכנים לתת הנחה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 64
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בקיצור זה נראה שכבר עדיף לשים גלגלי מגנזיום וצמיגים איכותיים, לפחות זה יתן לי אחיזה טובה יותר, יוריד קצת במשקל ויחסוך דלק.
תן לי לגחך, לא ראיתי צריכה טובה יותר מגאנטים מגנזיום, אולי באלפית האחוז ..
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה?

זה לא אמור להוריד איזה 20-30 קילו?

[ATTACH=CONFIG]504831[/ATTACH]

https://magnesiumwheels.com/mg-benefits.html#three

גם אם זה אכן המצב מדובר ב1-2% ממשקל הרכב.

זה דיי זניח.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוריד קצת במשקל ויחסוך דלק.

זה מפחית משקל בתנודות המתלים שמשפיעות על ההתנהגות.

ההשפעה הכללית על משקל הרכב זניחה.

חפש בפורום "משקל בלתי מוקפץ".

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניח לפי ההודעות - שהמובילאיי נרשם איכשהו ברשיון הרכב.

איך בודקים אותו בטסט שנתי ?

קראתי עוד פעם את ההודעה שלי לגבי כך -> הניסוח שהשתמשתי בו, לא הכי טוב בלשון המעטה. בקיצור, קפצתי מעל הפופיק.

הייתי צריך לכתוב שאני מניח שבודקים אותו בטסט (אני לא יודע בוודאות). (מתנצל על הניסוח הגרוע. אין לי אפשרות לתקן..)

מעבר לכך, לדעתי לא צריכה להיות בעיה גדולה לבדוק תקינות בטסט - חפץ ניצב מול הרכב ומתקרב אליו. רוצים לראות שהמובילאיי מזהה ומתריע על כך (התרעה מפני התנגשות) ו/או מרחק.

לפי מה שהבנתי מפוסטים קודמים לגבי מובילאיי, הוא מתריע כאשר רכב חוצה את מסלול הנסיעה שלך (למשל בכיכר). אפשר לתכנן משהו בסגנון כדי לבדוק תקינות (יותר פשוט לביצוע) - חפץ נע מול הרכב. רוצים לראות שיש התראה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, לי אין מובילאיי ולכן באמת שאלתי.

תודה.

לגבי בדיקה בטסט - מעניין אם מישהו יוכל להתייחס לזה מתישהו (מקווה שלא ישביתו רכב שבו המע' מותקנת אך אינה תקינה / פעילה)

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

אוקיי אז קודם כל מערכות כאלה לטעמי הם דיי טובות בעידן הנוכחי שכולנו מוסחים גם בנהיגה, ובכל אופן לגבי העלות

אז קראתי שאתה מקבל 1500 שקל הנחה באגרת הרישוי לרכב

וגם אתה מקבל הנחה בביטוח, כך שבחישוב תלת שנתי אתה יוצא נשכר מהבחינה הכספית, ומקבל כמובן את הרווח הבטיחותי על הכביש

אז למה לא להתקין בעצם? לא שמעתי על נהירה של אנשים לצורך התקנות וכו'...

נ.ב יש לי רכב שנת 2000, אם היה לי רכב יותר מתקדם כבר מזמן הייתי מתקין, השאלה היא אם זה שווה להתקין ברכב משנה כזאת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות שכבר כתבתי את דעתי בשאר הנושאים

כמי שהתקין את המערכת לפני 3 חודשים, לי אישית היא לא מציקה יותר מדי, חוץ מהתראה על קרבה לרכב (לא שמירת מרחק) שמתריאה מוקדם מדי ולעיתים מצפצפת בהגזמה - אין בעיות מיוחדות.

קיבלתי 700 שח הנחה השנה, ועוד 404 בביטוח, למערכת שעלתה 2100 כבר כיסיתי מחצית ממנה. עד שנה הבאה אחזיר את הסכום המלא.

למה אנשים לא עושים את זה? כי לא כולם מתכננים להחזיק את הרכב מעל שנתיים, אנשים רואים בזה מטרד, אחרים לא רוצים להתקין משהו ששווה ערך ל20 30 או 50 אחוז משווי הרכב, או שחובבי רכב לא רוצים שיגעו להם בחשמל ובפלסטיקה.

לא חסרות סיבות לא להתקין, בסופו של דבר אתה יוצא מורווח בעיקר בטיחותית ולא 'כלכלית' מהצעד הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נטחן.

ראה - יש מספיק נושאים זהים למטה.

עשיתי חיפוש קצר באנגלית ועברית - לא מצאתי משהו מעניין

אתה יכול לקשר אותי לדיון מעניין?

אגב מה לגבי מערכות אחרות??

מעל שנתיים - נראה לי ששנתיים כבר מכסה, אז מהבחינה הזאת אני מכוסה (:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא קיבלתי הנחה כלשהי, לא בביטוח הרכב ולא בטסט (אולי מישהו יכול לעזור לי בקטע הזה, אאוטלנדר 2016).

בכל מקרה כבר כתבתי בהרבה הזדמנויות שהמובילאיי הוא דבר פנטסטי, והציל אותי עשרות פעמים מתאונות אפשריות. ביטלתי אצלי את ההתרעה על סטיה מנתיב, וקיצרתי את ההתרעה על קירבה לרכב מלפנים, וזה עובד מדהים. בכל פעם שרכב מלפני מאיט, ואני לא שם לב, המובילאיי נמצא שם ומצפצף בקול גדול. אני מאושר מכל רגע עם המובילאיי, וגם רגוע. שווה כל שקל.

(יש גם התרעות מיותרות ומעצבנות, לדוגמא הולך רגל שקלטתי אותו מזמן ואני מתקרב אליו בהאטה, אבל המובילאיי נלחץ. או כשאני לוקח סיבוב ונדמה לו שאני הולך להיכנס ברכב ממול. תכלס, לא מדובר בבנאדם אלא במחשב ואי אפשר לצפות ממנו למושלמות).

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2129 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...