Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג'ו 208 קאפ נוחתת בישראל ופתיחת ליגת המירוצים

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1585 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם לפני 5-10-20 שנה הייתם אומרים לי שמתישהו תהיה בישראל ליגת מירוצי קאפ אמיתית - על מסלול, עם עקיפות, כשכולם נוהגים באותה מכונית מירוץ, הייתי צוחק לכם בפרצוף. או שואל מה עישנתם.

היום היינו בהשקת הליגה הזו. ולגמרי אפשר להגיד שאנחנו מסטולים מהתרגשות.

HOME.jpgפיגו-208-קאפ-טופלב&#1512.jpgפיגו-208-קאפ-טופלב&#1512.jpg

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 59
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כשקבלתי את ההזמנה להגיע להשקה של הפיג'ו 208 קאפ החדשה לא כ"כ ידעתי למה לצפות, מעולם לא נהגתי ברכב קאפ חדש מהיצרן, אלא רק ברכבי ספורט-כביש רגילים שהוסבו מתישהו במהלך חייהם להיות רכבי מסלול בעזרת התקנת כלוב התהפכות ושאר מערכת מיועדות מסלול.

כהשגענו למסלול בערד הפותעתי לגלות רכב שאמנם נראה מבחוץ כמעט זהה לרכב הכביש שאנחנו מכירים כפיג'ו 208, אך במפנים מדובר על רכב שהורכב באופן ידני, לא על פס היצור הרגיל של החברה. בהרכבה הושמטו כל המותרות, לדוגמא: החלונות הצדדיים עשויים פלסטיק במקום זכוכית, המושבים האחוריים וכל הדיפונים לא הורכבו וכמוהם גם כל הדשבורד וכל כריות האוויר.

את הדברים שלא הורכבו החליפו דברים אחרים, מושבי באקט דקיקים ולא נוחים בעליל עם 5 רתמות, כלוב התהפכות מלא, גלגל הגה קטנטן ודוושות מיוחדות. את המזגן החליף כונס אוויר בגג שחודר לרכב עם יציאות שמזכירות יציאות מזגן, אבל ביום של 40 מעלות בצל, בעודי לובש חליפת מירוצים מלאה וקסדה, לא באמת בניתי על זרזיפי הרוח שיבקעו משם.

המדריך מסביר לי שעולים ל-5 הקפות ובסופם הקפת קירור. אני מכוון את המושב בהתאם לגובה שלי והמדריך מתניע בעודי לוחץ את הקלאץ פנימה. אני מתחיל ללחוץ קצת על הגז כדי שאוכל לשחרר את הקלאץ. רק נגיעה עדינה בגז אני חושב לעצמי אבל אז המנוע פולט שאגה מביכה, ואוו כמה שדוושת הגז הזו רגישה. הרגשתי שלא משנה כמה עדינה הלחיצה שלי עליה, המנוע עף למעלה בסל"ד.

אחרי שויתרתי על יציאה עדינה ואלגנטית מהמקום התחלתי להרים אט אט את הקלאץ, מחכה שהוא יגיע לנקודת החיכוך, אבל היא לא מגיעה. ואז במלימטר האחרון של תנועת הדוושה יש חיכוך. הבנתי שזה לא הולך להיות חלק ושיש המון ללמוד רק באיך לתפעל את הדוושות, אותן דוושות שחשבתי שאני מכיר כ"כ טוב מנהיגה של שנים על שני רכבים ידניים שבבעלותי ביום ביום.

המדריך מתחיל לאבד סבלנות ואומר לי פשוט לשחרר את הקלאץ' ושהרכב לא הולך להיכבות. אני מנסה לנתק את הקול שצועק לי בראש שלא לעזוב את הקלאץ, ומתחיל נסיעה. כדי להכנס למסלול, צריך לבצע פניית פרסה, שוב, לא משהו שלא עשיתי כבר אלפי פעמים, אבל כשאני מתחיל לסובב את ההגה נופל לי האסימון שאין כאן שום תגבור ואני צריך ממש לסובב את ההגה בכוח הזרוע. עוד לא הגעתי למהירות של 5 קמ"ש וכבר אני מבין שזו לא הולכת להיות נסיעה רגילה.

אמנם בקרתי בכמה מסלולי מירוצים בחיי, בארץ ובחו"ל, אבל זו הפעם הראשונה במסלול בערד, אז גם התוואי הוא משהו שאצטרך ללמוד להכיר, וכל זה ב-5 הקפות קצרות מאוד שנמשכו יחד בערך 5 דקות. הרכב למרות משקלו הקל (פחות מ-900 ק"ג יבש) לא מרגיש חזק במיוחד בשל מנוע אטמוספרי בעל 140 כ"ס, אבל בהחלט חזק מספיק בשביל להנות.

אחרי הקפה ראשונה הבנתי כבר את התוואי המעניין הכולל, למרות אורכו הצנוע, הרבה שינויי גובה וכיוון ולא מעט פניות עיוורות. מסלול כלבבי. את הרכב לקח לי קצת יותר זמן ללמוד ולכן נמנעתי בהקפות הראשונות להחלפה מרובה של הילוכים.

לאחר 5 דקות שהרגישו כמו 5 שניות החוויה הסתיימה והשאירה הרבה טעם של עוד. לא הספקתי להרגיש אפילו עשירית ממה שיש לרכב להציע או לקחת אותו לקצה. מבאס, אבל אני עדיין אסיר תודה על ההזדמנות שניתנה לי לחוות את התחושות האלו.

בדרך הביתה כבר התחלתי לסכם בראש את אירועי היום. סוף סוף יש בארץ מסלולי מירוץ אמיתיים, יש ליגה עם תחרויות אמיתיות, לא מירוץ כנגד השעון, אלא מירוץ אמיתי עם עקיפות, משחקי כוח פסיכולגיים והמון אדרנלין כשעובר לך בראש האפשרות המאוד מוחשית של תאונה. אני חייב לציין שאני מאוד מקנא ב-21 ברי המזל שיתחרו בעונה הזו של ליגת 208 קאפ וכבר מתחיל לחסוך לקראות העונה הבאה.

מאזדה מיאטה 2008 משופרת לנפש

פורד פיאסטה 2016 למבצעים מיוחדים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן מדהים ומרגש, וזה הזמן לעדכן שאני בין המשתתפים בליגה השנה, החלטתי שאחרי 18 שנה בתחום שאני מחכה שייצא משהו מ'חוק הספורט המוטורי', אני חייב להיות חלק מהדבר הזה. מירוץ ראש בראש אמיתי עם מכוניות זהות זה מבחינתי הדבר האולטימטיבי, וזה לא כזה משנה באיזה רכב מדובר. נראה שהפיז'ו קאפ תהיה הפתעה חיובית מאד לעומת הציפיות שהיו לי.

טרם יצא לי לנהוג ברכב או במסלול בערד, אבל בקרוב מאד זה יקרה.

מר סמוקי - אם אתה רוצה להכנס לליגה הזאת, אתה מוזמן, עדיין יש מקומות פנויים למיטב ידיעתי. על איזה קומבינות אתה רומז בדיוק?

כדי להשתתף צריך לשלם על העניין, זה לא כמו 'פורמולה ישראל' שהיה בזמנו, שכל אחד יכל להשתתף במיונים ולהשתתף חינם כמעט אם עבר את כל השלבים.

נכון שאבסולוטית זה יקר מאד, אבל זה ספורט יקר - זה לא יעלה פחות בחו"ל. לסקרנים, מדובר בסדר גודל של 50K ש"ח. עוברים איזשהו מבחן נהיגה במסלול רק כדי לוודא שאתה לא מהווה סכנה לסביבה בגדול, וזהו.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבור השתתפות ב-3 סופי שבוע שבכל סופ"ש יש שני מירוצים נפרדים. כמו שכתוב בכתבה..

בהתחלה המחיר היה הרבה יותר גבוה - סביב ה-80-90K וזה באמת היה מוגזם. אחרי ההוזלה (בעזרת ספונסרים), זה הפך לעלות שפויה יחסית שהייתי מוכן לשלם, ומקווה גם למצוא ספונסרים לעניין (אם מישהו מכיר מישהו שיכול לעניין אותו - אשמח לשמוע בפרטי).

לשם השוואה - סופ"ש של מירוצי קאפ ברכבים יותר זולים בחו"ל עולה סביב 5-6K יורו. וזה בלי טיסות ושהייה כמובן..

צריך להבין שמדובר בעלויות מטורפות שמתחלקות על מעט מאד אנשים יחסית. ספורט מוטורי זה סיפור יקר, בכל מקום בעולם, אין מה לעשות.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז גם אני הייתי באירוע, עשיתי סיבוב על הרכב, ואין לי יותר מידי מה לומר חוץ מוואו! באמת קשה לעכל את זה שאשכרה בארץ יש כבר 3 מסלולי מירוצים ויבוא סדיר של מכונית מירוץ אמיתית.

כמעט כל מי שמצוי בידו הממון יכול פשוט לקום מחר בבוקר, להחליט שהוא רוצה להיות נהג מירוצים, ולהירשם לליגה הזו.

המחיר אמנם נראה לא זול במיוחד, לכאורה, אבל בסופו של יום מדובר בתחביב יקר. להביא לכאן את הרכבים הללו עלה לא מעט כסף, הביטוחים עולים לא מעט כסף, וכך גם התחזוקה של הרכבים. ותכלס? אחרי שנהגתי היום וחשבתי על זה קצת יותר לעומק, המחיר שווה, שווה עבור כל אותם אנשים שכל כך חיכו להגשים את החלום הזה כאן בארץ.

בקיצור, לו היה לי הממון, הייתי נרשם מחר. אבל מי יודע? יש סיכוי שזה עוד יקרה בעתיד, ובכלל אני מאמין שאם נהיה אופטימיים ונראה לכולם כמה זה טוב וחשוב, רק נרוויח מזה בעתיד.

נ.ב : שמתי לב שבין המשתתפים ישנו בחור אחד בן 19, שגייס כסף בשביל לממן לעצמו את ההשתתפות, כך שאם תרצו...

citroen c3 picasso 1.6 hdi mt

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן מדהים ומרגש, וזה הזמן לעדכן שאני בין המשתתפים בליגה השנה, החלטתי שאחרי 18 שנה בתחום שאני מחכה שייצא משהו מ'חוק הספורט המוטורי', אני חייב להיות חלק מהדבר הזה. מירוץ ראש בראש אמיתי עם מכוניות זהות זה מבחינתי הדבר האולטימטיבי, וזה לא כזה משנה באיזה רכב מדובר.

איזה כיף לשמוע! אחרי שזכיתי לשבת איתך ברכב אני בהחלט חושב שיש לך מה לחפש שם.

יש לי כמה חששות לגבי התאמת המסלול למירוצים אמיתיים (עקיפות וכד') מבחינת התוואי ורוחב המסלול וגם תהיות לגבי איך הישראלי הממוצע יגיב לנהג שמנסה לעקוף אותו ו"לגזול את תהילתו" אחרי ששילם ממיטב כספו להשתתף.

אני אופטימי מאוד אחרי האירוע אתמול, אבל עדיין אלו שאלות שאני אחכה לראות את התשובה אליהם כשתיפתח העונה שהולכת להיות מאוד מעניינת ואני מקווה שתשודר איפשהו.

מאזדה מיאטה 2008 משופרת לנפש

פורד פיאסטה 2016 למבצעים מיוחדים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה ! אני מאמין שיהיה בסדר ולא יהיו הרבה נזקים אם בכלל, כי זה יכאב לשני הצדדים, אז כולם ינהגו בשיקול דעת.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1585 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...