Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיתוף של פרויקט קטן + עזרה בכיוונים

HHaimz
שימו לב! השרשור הזה בן 2158 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרכב הוא מרצדס E Class צורה W211 ולצערי בגלל המצלמה הגרועה שלי, אין לי תמונות לשתף :-(

אני חדש בתחום, ומעוניין להתייעץ בנוגע לכיוונים במערכת.

הציוד:

יחידת ראש: דאבל דין סיני תואם מקור של Joying Android 6.0

קומפוננט: Morel Virtus 602

מגבר: Hertz Ep4x

סאב: JBL CS-1214T (בתיבת בזוקה)

איטום: לא נגעתי, מסתפק כרגע באיך שהרכב יצא מהחברה :-)

יחידת הראש:

קצת מידע למי שירצה בעתיד להחליף יחידת ראש ברכב הזה,

לפני זה, היה לי AUDIO 50APS ששידר באמצעות סיבים אופטיים לסוג של מגבר שנמצא בבגאז' בצד שמאל מאחורי השטיחים.

האפשרויות היו: החלפה של היחידת ראש בדאבל דין, הלחמה של כבל AUX למערכת המקורית, הסבה ל- LOGIC7 אבל משומש או למצוא דרך כלשהי להזין דיגיטלית את המערכת.

בתור התחלה, הלחמתי כבל AUX למערכת המקורית (דיי פשוט, מפרקים אותה, הלחמה של 3 נקודות והסרת רכיב מאחד הלוחות) הסברתי את זה קצת יותר בפירוט באחד האשכולות הקודמים שלי (עם קישור לאתר שבעזרתו עשיתי), לכבל AUX הרכבתי מקלט BT וזה היה פתרון זמני מעולה.

החלטתי להזמין דאבל דין סיני תואם מקור (למרות המקרה שהיה כאן למישהו עם רכב כזה...) ודאגתי לכלול צמה של חוטים שתעשה את כל החיבורים כולל שליטה מההגה וכו'..

ההתקנה הייתה פשוטה מאוד: העברת כבלים (שמקבלים עם הדאבל דין) מהבגאז' אל יחידת הראש החדשה מחברים אותם, מחליפים את יחידת הראש והכל עובד מעולה.

לאחר כמה חודשים של שימוש ביחידת ראש הזו, אני מאוד מרוצה ממנה, חיברתי גם GPS ועל ידי חיבור לאינטרנט של הפלאפון יש גם WAZE וזה מאוד נוח, השליטה מההגה עובדת מצוין, יש BT שמשמש גם כדיבורית (חיברתי גם מיקרופון) אבל החסרון הוא שיש EQ עם 3 אפשרויות :-(.

שאר הציוד:

הורכבו הקומפוננטים מקדימה עם הקרוסים,

הועבר RCA וכבל REM מיחידת הראש אל הבגאז' (המצבר נמצא מאחורה, אז אין צורך להעביר כבל פלוס), התחברתי אל המגבר והוא עובד.

חיברתי את הקומפוננטים ואת הסאב בגישור למגבר.

כיוונים:

קרוסאובר שליד הנהג: הטוויטר על -2dB

קרוסאובר בצד השני: הטוויטר על 0dB

במגבר:

הערוץ של הקומפוננטים - מכוון ל- HPF עם חיתוך בקצת מעל 95Hz, ה-Level על 50%.

הערוץ של הסאב - מכוון ל- LPF עם חיתוך בקצת מעל 95Hz, ה-Level על 60% (בערך), הגבר של 7dB במצב של Mix.

בדאבל דין:

עמודת ה- Low עם הנחתה של -4dB

עמודת ה- Mid עם הגברה של 2dB

עמודת ה- High עם הנחתה של -6dB

התרשמות:

מאוד אוהב את יחידת הראש והרכיבים, התחושה שהמערכת לא מכוונת אבל בכל זאת נהנה מהצלילים של הרכיבים (זה גם תלוי בסוג השיר והאיכות שלו).

איך לדעתכם אוכל לשפר את המערכת מבחינת הכיוונים? אני לא כל כך מבין בנושא ואשמח ללמוד.

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי חיים,

מה שלומך? עברת טלאות וייסורים עם נושא האודיו ברכב הזה - עוקב אחריך כבר שנים.

בסופו של דבר המערכת יחסית פשוטה ובסיסית ולכן אין כאן יותר מידי PLAY.

היפה הוא שבקרוס החכמת להנחית רק את טוויטר צד שמאל בכ2 דציבל ואיזנת ככל הניתן לפי השמיעה שלך את המערכת.

הייתי מנסה לשפר בדרכים הבאות:

1. להסתמך כמה שפחות על באס בוסט מהמגבר - מוריד אותו לאפס ומגביר את הגיין (LEVEL) של הסאב וופר.

2. מוריד את נקודת החיתוך של הסאב וופר מאזור ה95 הרץ יותר לאזור ה50-60 -תמנע מהסאב וופר לנגן גבוה מידי - זה מורח אותו, אתה מאבד דיוק ויכולת שליטה.

3. בודק לאחר מכן את הפאזה של הסאב וופר - מתי הוא נשמע לך יותר מחזית הרכב ויותר לכוון השמשה הקידמית וממוקד.

4. במקביל לכל מה שנכתב מעלה - מנסה לבדוק אם ניתן להעלות קצת את הLOW במערכת.

5. BALANCE - תנסה לתת קליק או שניים ימינה ואז תקשיב אם כל המערכת נשמעת לך יותר ממוקד למרכז הרכב.

תחזור לדווח.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי אדי!

תודה על התגובה, לקח לי קצת זמן אבל הגעתי לתוצאה שאני מאוד מרוצה ממנה :)

חתכתי את הסאב באזור ה- 60Hz, הורדתי את הבאס-בוסט ל- 0dB והעלאתי את ה- Level

חתכתי את הקומפוננט מעט נמוך יותר באזור ה- 80Hz

שיניתי את ה- Low ל- 0dB

כרגע נשמע הרבה יותר טוב, אני ממש מרוצה מהתוצאה הסופית :-D

לא הבנתי מה לעשות עם הBALANCE ולמה?

לגבי הסאב, אני שוקל להוציא אותו מהתיבה שלו, ולנסות להתאים אותו במיקום של הסאב המקורי (יש צורך לבנות התאמות בגלל שהמקורי הוא 10" ושלי הוא 12") ואז אוכל להעיף את התיבה מהבגאז'..

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה -

את הסאב אמרתי לחתוך נמוך יותר בכדי שהוא יהיה מדוייק יותר וגם יתן את עיקר ההספק שלו באזור ה60-80 הרץ שם נמצאים התדרים ה"בומיים" אלו שמייצרים לחץ בחזה בעיקר.

בנוסף לכך ככל שהסאב ינגן פחות תדרים גבוהים כך הוא "מבשיל" יותר לכוון השמשה הקידמית (משחקים של רבע אורכי גל) ובנוסף לזה לבדוק את הפאזה החשמלית שלו בכדי לנסות לתזמן אותו נכון יותר עם המידבאסים בדלתות הקידמיות.

ואז זה גם מאפשר לך לתת לסאב יותר הספק.

אחרי זה - היות והורדת את הבאס בוסט מהסאב וופר וחתכת אותו יותר נמוך ושיחקת עם הקוטביות שלו - יכלת במקביל גם להעלות את הLOW וגם לחתוך נמוך יותר את הסט הקידמי - מה שגם מושך יותר באס לקדמת הרכב ועוזר גם לסאב וופר בנושא ה"הבשלה" שדיברתי עליו קודם לכן.

סה"כ קיבלת מערכת הדוקה יותר, נקיה יותר.

עכשיו - נושא הבאלאנס - מרכז המערכת

לכל מערכת סטנדרטית יש הגדרה שנקראת באלאנס או LISTENING POSITION שמאפשרת לך לקבוע אם צדדים ימין ושמאל יקבלו את אותו ההספק או שאחד מהם יקבל יותר על חשבון השני.

כאן אני מציע להסיט את מרכז הכובד של ההספק ממש קצת, לטובת צד ימין וזה קורה בגלל שאתה ממוקם יותר לצד שמאל של הרכב ולכן הרמקולים השמאליים הקידמיים חזקים יותר מבחינתך מאשר הימניים - בעזרת הבאלאנס אתה יכול לתקן את העיוות הזה.

זה יצור לך מירכוז טוב יותר אבל לא מושלם, למה? כי בכדי ליצור מירכוז מושלם במערכת אתה צריך להשהות את המידבאס הימני - הוא מנגן תחומי תדר שהמוח והאזניים שלנו רגישות ל"מיקום" שלו במובן של זמן הגעה (תיזמון) ולא במובן של הספק.

עדיין - אתה תקבל אפקט מאוד נחמד ואתה תגלה שהרבה יותר נעים להאזין כך למערכת.

תנסה.

אה - ולגבי הסאב - אל תמהר להוציא אותו מהתיבה

אתה מחפש סאב וופר שנועד לעבוד בתצורת FREE AIR או IB דהיינו INFINITE BAFFLE

זה שתזרוק שם 12 אינטש לא אומר שהוא ישמע טוב - תחפש סאב וופר 10 אינטש שטוח שגם נועד לתפקד היטב בתנאי IB.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תענוג לקרוא את התגובות שלך!

לגבי המשחק עם הפאזה, אתה מתכוון להחליף את ההדקים של הפלוס והמינוס? או השהייה \ הקדמה של האות שנכנס לסאב (כלומר לצור הפרש בין האות בסאב לבין האות בקומפוננטים)

לגבי הBALANCE, עכשיו הבנתי אותך, אבצע את זה ואעדכן

המון תודה אדי :grin:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתכוון לפלוס ולמינוס של הסאב וופר - יש התקדמות כלשהיא עם התוצאה הסופית של המערכת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפתי בין ההדקים, אם אני מבין נכון זה גורם לממברנה לזוז לכיוון השני נכון?

אולי זה פסיכולוגי ואולי לא, אבל זה אכן נשמע טוב יותר.

לגבי ה- Balance ניסיתי להזיז ממש מעט את ההספק אבל מיד שומע מצד שמאל חלש יותר אז החזרתי. אולי אני צריך פשוט לנסוע ככה מעט ואז להתרגל לזה.

בכל אופן, בסופו של דבר אני מאוד מרוצה מהתוצאה הסופית,

הסאונד ברכב לטעמי מאוד, הדאבל דין מכיל מלא אפשרויות ומאוד ונוח ובנוסף לכל זה, למדתי הרבה מזה שעשיתי את זה בעצמי.

אני מאוד אשמח בעתיד להגיע למפגשים ולשמוע מערכות של אחרים, מאוד מעניין.

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעולה חיים!

הדבר הכי חשוב בכל התהליך הזה ובתחביב הזה - למען האמת הדבר הכי חשוב בחיים!

הוא בסופו של דבר - לחייך ולהנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2158 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...