Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מעוניין בחוו"ד לגבי C3

Yellow Engine
שימו לב! השרשור הזה בן 2183 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מתכוון להחליף רכב בחודשים הקרובים, וה- C3 נראית לי חבילה די משתלמת. אם אתה גם לוקח רכב חדש ומקבל 5 שנות אחריות, אז זה בכלל מוסיף לה נקודות.

החשש שלי הוא מהמנוע 3 צילינדר, ורציתי חוות דעת של מי שהתנסה באופן רציני ברכב - האם יש את הרעידות המפורסמות או שזה לא מורגש ברכב הזה?

אני מבין שתיבת ההילוכים רגילה ואמינה, והאבזור שופע. האם יש דברים נוספים שכדאי לדעת על הרכב?

-----------------------------

אם נוהגים לא מסמסים. אל תצאו בלי מסמס תורן :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מורגש בעמידה וזחילה, אם אתה מרבה להיות בפקקים אתה תרגיש את זה, העסק לא מעודן כמו אצל הגרמנים, אם אתה לרוב בבין עירוני זה לא מורגש.

מעבר לזה הרכב אחד הנוחים שיש מבחינת המתלים וגם המושבים הקדמיים נוחים, מאחור פחות וגם מרווח הבירכים בינוני.

הנסיע לדעתי שקטה לפחות עד 100 קמ״ש, אך הרכב רוכן בפניות, כך שאם אתה גר באזור מפותל ורוצה מעט נהיגה דינמית הסיטרואן פחות טובה בזה.

Sent from my iPad using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מורגש בעמידה וזחילה, אם אתה מרבה להיות בפקקים אתה תרגיש את זה, העסק לא מעודן כמו אצל הגרמנים, אם אתה לרוב בבין עירוני זה לא מורגש.

לא כל כך הבנתי. לא מכיר גרמניה עם 3 צילינדרים, שמעתי בעיות רעידה בפיז'ו 208 ולכן שאלתי.

אולי התכוונת לרעידות בגלל התיבה הדו-מצמדית? כי אני מבין שאין כזו בסיטרואן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרעידות שמאפיינות את את המנוע של הסיטרואן בזחילה/תחילת נסיעה אינם קיימות אצל הגרמניות.

באופן מצחיק בהשווה בין איביזה ל208 בעלת אותה יחידת הנעה במגזין אוטו דווקא האיביזה הייתה עדיפה בפקקים.

תעשה נסיעת מבחן ותרגיש בעצמך.

מנוע 1.0 tsi הם בעלי 3 צילנדרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שביליתי עם אחת חצי יום במסגרת המבחן הזה

נוחות מושבים מצוינת, נוחות מתלים טובה , בנסיעה עירונית המתלים קצת מקפצצים על שיבושים ובבין עירוני היא משייטת בנוחות. המחיר שמשלמים זה עם

זוויות גלגול מעט יותר מהרצוי והתנהגות לא דינאמית.

בידוד רעשים בבין עירוני טוב, כאשר רעשי רוח מתחילים להכנס מאזור המראות במהירות של 110 120 קמ"ש.

מרווח פנימי ממוצע מלפנים ומאחור. אבזור טוב, במיוחד עכשיו עם תוספת הבלימה האוטונומית שמייתר התקנת מובליאיי.

תא מטען ממוצע לקטגוריה, עם שפת הטענה מעט גבוה.

יחידת ההינע מספקת ביצועים טובים ונמרצים וצריכת דלק טובה יחסית.

החסרונות המהותיים לטעמי הם איכות חומרים והרכבה בינונית והנדסת אנוש שצריכה התרגלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הרגשתי את הרעידות בעיקר בתחילת נסיעה ובהאטה לקראת עצירה סופית. מורגש קצת חוסר עידון ולפעמים גם החלפות הילוכים לא הכי חלקות בתנאים אלה.

לדעתי לגמרי ניתן להתרגל ולחיות עם זה, נסה לבצע נסיעת מבחן בתנאים כאלה כדי לקבל המחשה.

ה-C3 מציעה היום עסקה מעולה, העיצוב ייחודי, היא מאובזרת, נוחה ומציעה אבזור בטיחות מקורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

תודה.

אכן מסתמנת כעסקה אטרקטיבית. ייקח כמה שבועות, נראה מה מצב התקציב ונחליט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה שני מבחנים שנערכו ל-C3 במגזין קארספורום והשרשורים שלהם: 1 (והשרשור) | 2 (והשרשור)

אתה יכול לראות שכתוב בשניהם שיש רעידות והן יחסית מורגשות בשניות הראשונות של יציאה מהמקום, אבל היתרונות האחרים של הרכב כנראה עולים על הפאק השולי יחסית הזה.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש את הרכב כ - 9 חודשים, מאוד מרוצה.

מאוד נוח, אחריות ארוכה ואיבזור נרחב (גם העיצוב לדעתי יפה מאוד ושונה)

הרכב גם חזק מאוד, די שקט בנסיעה גם בבינעירוני.

מבחינת רעידות - מורגש קלות מאוד עד לא מורגש בכלל. עד כמה יהיה לך קריטי? קח נסיעת מבחן ותבדוק בעצמך.

לדעתי מדובר ברכב אולי הכי משתלם היום בשוק Value for money

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כאן כמה שאלות מרכזיות/נקודות למחשבה

א. מה התקציב ?

ב. מה החלופות בתקציב ?

ג. האם לקחת בחשבון את ירידת הערך המטורפת אחרי 5 שנים (הרכב יהיה שווה במקרה הטוב 40% -45% מערכו כחדש ואז תרצה להשתדרג. האם תהיה לך אפשרות ?

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

א. תקציב סביב 90-100 אלף.

ב. חשבתי על הקליאו כחלופה. או לחילופין לרדת שני שנתונים ולקחת רכב גדול יותר, נגיד מאזדה 3.

ג. זה קרה לי כבר בעבר, גם עם דגמים יותר "שומרי ערך" לכאורה. לא יודע מה יהיה בעתיד, בינתיים קרנות ההשתלמות שלי מסייעות לי להחליף רכב כל כמה שנים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקליאו האוטומטית לדעתי לא אטרקטיבית ביחס לסיטרואן למשל או איביזה אשר לדעתי מיצגות את הטופ בסופר מיני.

הקליאו אמנם זריזה אבל לא מרווחת מאחור, אין מערכת בטיחות מקורית, נסיעה נוקשה.

האיביזה למשל גם נוקשה בעיר אבל בין המרווחת בקטגוריה ומרווחת מהסיטרואן,תא מטען גדול, בלימה אוטונומית לצד בקרת שיוט אדפטיבית,מושבים תומכים מאוד וזריזה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2183 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...