Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כיצד להתנהל כשצ'מפיון ומוסך מערימים קשיים בזמן שעדיין יש אחריות?

MeTaLhAmMeR
שימו לב! השרשור הזה בן 2146 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא מבין את הלקוח. שילך רגע , יחזור לתוכנה המקורית. אחכ שיחזיר איזו גרסה שירצה. שווה כל שקל.

צר לי לנפץ לך את הבועה, ברגע שהתקנת תוכנה נגמר הסיפור- ידעו שיש/הייתה תוכנה גם אם תסיר ותיסע 200 אלף ק"מ. במקרה של ואג זה אפילו קל יותר ליבואן/יצרן כי יש פשוט קודם שנצרב במחשב אבל גם ביצרנים אחרים זה עניין פשוט מאוד לעלות על זה שהייתה תוכנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 116
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כפי שאמרתי, במקומכם לא הייתי כל כך נחרץ.

לדוגמא, לפני אי אילו שנים היה לחנויות מחשבים מנהג נלוז להדביק על ברגי המחשב מדבקה האומרת שאין אחריות ברגע שהמחשב טופל / נפתח / בוצע בו שינוי שלא על ידי החנות המוכרת.

על פניו כמו שאתם אומרים, אלו תנאי האחריות וכל הפותח כדי להוסיף או להחליף דיסק קשיח עובר על תנאי האחריות.

בפועל, זה לא עמד במבחן בתי המשפט והמנהג המגונה הופסק. כל עוד בעת החלפת הדיסק הקשיח לא נגרם נזק ללוח האם, אין בידי המוכר למנוע תיקון באחריות של הלוח כי מישהו החליף דיסק קשיח.

גם במקרה הזה כשאין קשר קלוש אפילו בין התקלה לבין השינוי שבוצע, לא הייתי ממהר להספיד את סיכוייו של פותח השרשור לקבל טיפול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שאמרתי, במקומכם לא הייתי כל כך נחרץ.

לדוגמא, לפני אי אילו שנים היה לחנויות מחשבים מנהג נלוז להדביק על ברגי המחשב מדבקה האומרת שאין אחריות ברגע שהמחשב טופל / נפתח / בוצע בו שינוי שלא על ידי החנות המוכרת.

על פניו כמו שאתם אומרים, אלו תנאי האחריות וכל הפותח כדי להוסיף או להחליף דיסק קשיח עובר על תנאי האחריות.

בפועל, זה לא עמד במבחן בתי המשפט והמנהג המגונה הופסק. כל עוד בעת החלפת הדיסק הקשיח לא נגרם נזק ללוח האם, אין בידי המוכר למנוע תיקון באחריות של הלוח כי מישהו החליף דיסק קשיח.

גם במקרה הזה כשאין קשר קלוש אפילו בין התקלה לבין השינוי שבוצע, לא הייתי ממהר להספיד את סיכוייו של פותח השרשור לקבל טיפול.

זה נשמע לא הגיוני.

כי לך תדע מי פתח את המחשב. לך תדע איזה ידע או ניסיון יש לו בהרכבת דיסק קשיח?

אז נשמע די הגיוני הקטע עם המדבקה. אפשר להיות קצת מציק ולבקש הפניה למקור? פסק דין, כתבה, משהו?

כתבת שבית משפט לא קיבל את עמדת החנות, אז בטוח יש לזה איזה אזכור באתר או בתקשורת משהו. כי בינתיים נשמע לא הגיוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הבדל בין מחשב נייד למחשב נייח בבנייה עצמית שמיועד לשדרוג.

בכל אופן, כל מי שרוכש רכב מיבואן כזה (כולל לא מעט שהמלצתי להם לעשות זאת עם האזהרה המתאימה), צריך לדעת שהוא רוכש רכב מצוין מיצרן מושחת, ויבואן שנראה כאילו הדבר הראשון שהוא בודק זה איך להסיר אחריות.

מי שעם התנאים האלו שבאמת ידועים לכל מי שטיפה מודע למה שקורה בתחום הרכב בישראל עוד מוסיף שיפור תוכנה צריך לדעת מה יהיו התוצאות.

רוצה GTI? תהנה מרכב מצוין, כמעט ללא מתחרים במחיר שלו, רק קח בחשבון את שאר התנאים שאתה ״מרוויח״ ברכישה הזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש רק דבר אחד שהוא כן יכול לדרוש או לשחק אותה מטומטם שלא ידע. ממה שאני מבין פותח שרשור קנה רכב יד שניה כאשר הרכב הגיע עם תוכנה. אולי לנסות ולהסביר למוסך שהוא לא ידע שלרכב הייתה תוכנה כאשר רכש אותו ולנסות להסביר את המצב. כמובן להגיע למוסך כאשר הרכב עם תוכנה סטוק.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה תעזור לו התוכנה סטוק? רק כדי להגיד שהוא לא ידע אחרי שהוא כבר היה במוסך ואמרו לו שיש?

נשמע לא הגיוני שהם לא יתנו אחריות על חלקים שלא קשורים למנוע/שרשרת ההינע ברכב אבל זו זכותם. הם יכולים לטעון שרשום שכל שינוי מבנה מוביל להסרת האחריות, כל האחריות, מאלף סיבות שונות. מסריח? ברור, חוקי? כן...

Sent from my M5 Note using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שזה חוקי כי יש חוזה, כלומר הסכם, שעליו הסכימו שני הצדדים והלקוח הפר אותו (וכן ברור לי שזה לא הנוכחי).

ורק שיהיה ברור- אני לא חושב שזה מהלך חכם מצד צ'מפיון ואני ממש לא מסכים עם דרך ההתנהלות הזו ולדעתי כן ראוי להחליף דברים שברור שאינם קשורים לשינוי אבל זו ההחלטה שלהם.

נ.ב, אני עוד יותר לא מסכים עם ההחלטה שיכניסו את הרכב לדיאגנוסטיקה כשיודעים שיש תוכנה כבר. הרי ברור מה ימצאו אז מה זה משנה ולמה צריך לאיים בגבייה של 500 ש"ח (לפני שלוקחים בחשבון את עניין בזבוז הזמן שגם עולה כסף).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שזה חוקי כי יש חוזה, כלומר הסכם, שעליו הסכימו שני הצדדים והלקוח הפר אותו (וכן ברור לי שזה לא הנוכחי).

האחריות איננה "הסכם שעליו הסכימו שני הצדדים".

צא ולמד מהו "חוזה אחיד" ואחרי שתלמד את החוק והפסיקה, אולי תהיינה לך תובנות מורכבות יותר על המצב החוקי.

לפות"ש, פנה קודם כל ליבואן עצמו, או יותר טוב, הכנס את הרכב למוסך היבואן. אם לא יעזור, פנה ליצרן.

בעניין אחר, לגבי השהייה במוסך בזמן שהרכב שם, אף אחד לא מבטיח לך שהרכב יהיה מוכן לפני סוף היום. מי שבוחר להשאר עם הרכב במוסך צריך להיות מוכן לבלות שם את כל היום, כי המוסך לא מתכנן את העבודה שלו לפי מי כן או לא עושה בייביסיטר לרכב.

עם זאת, ולמרות האמור לעיל, ניכר שזה מוסך לא שירותי במיוחד, שכנראה לא בא להתעסק באיתור קרקושים. זו פעילות מתישה שאין שכר בצידה (התשלום על עבודה במסגרת האחריות הוא, כנראה, זעום). לך למוסך אחר, אפילו לא מורשה, שרוצה את הביזנס שלך.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נשמע לא הגיוני.

כי לך תדע מי פתח את המחשב. לך תדע איזה ידע או ניסיון יש לו בהרכבת דיסק קשיח?

אז נשמע די הגיוני הקטע עם המדבקה. אפשר להיות קצת מציק ולבקש הפניה למקור? פסק דין, כתבה, משהו?

כתבת שבית משפט לא קיבל את עמדת החנות, אז בטוח יש לזה איזה אזכור באתר או בתקשורת משהו. כי בינתיים נשמע לא הגיוני.

חיפשתי וחיפשתי, זה ישן למדי, מתוודה - לא מצאתי. החנויות הפסיקו עם המנהג המגונה הזה לפני הרבה שנים.

מבחינת היגיון, הגיוני למדי.

אם נגרם נזק כתוצאה מהתקנת הדיסק הקשיח, למשל שבר מחבר בספק הכח, שבר במחבר בלוח האם וכדומה, ברור שלא נכלל באחריות.

אבל אם אין קשר בין התקנת הדיסק לבין התקלה, מן הסתם הם צריכים לכבד את האחריות על הרכיב הספציפי.

נ.ב.

הסתכלתי קצת בתעודות אחריות לרכב שמופיעות באינטרנט (את של צ'מפיון לא מצאתי ברשת).

בשתיים שראיתי רשום במפורש כי לא תתוקן תקלה באחריות אם נגרמה כתוצאה ישירה או לא ישירה של שינוי המבנה.

לא היה כתוב ששינוי מובנה מבטל את האחריות לחלוטין נקודה.

נראה לי בכלל מוזר שבאחריות לרכבי VAG יהיה כתוב דבר כזה. יש למישהו את הנוסח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשתיים שראיתי רשום במפורש כי לא תתוקן תקלה באחריות אם נגרמה כתוצאה ישירה או לא ישירה של שינוי המבנה.

לא היה כתוב ששינוי מובנה מבטל את האחריות לחלוטין נקודה.

ולא נכנסת לשאלה מהו "שינוי המבנה"...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מושג, אבל יש גם סעיפים המדברים גם על התקנת מוצרי תעבורה לא מורשים או לא מתאימים, זה יהיה כנראה סעיף יותר מתאים.

אבל בכל מקרה, ברור מתעודות האחריות של סובארו ודאצ'יה שקראתי, שצריך להיות קשר בין מחט ל*חת כדי שיאמרו שאין אחריות על המחט, או בכלל כל החולצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב זיכרוני אצל מרבית יצרני הרכב מופיעה פיסקה מפורשת המבטלת את האחריות במידה וימצאו שינוים בתחום התוכנה של המנוע ואו מערכות אלקטרוניות ברכב בתקופת האחריות של היצרן.

חוקי ואו לא , יעמוד במשפט ואו לא זה לא משנה כרגע, צמפיון מסרבים לטפל ברכב במסגרת האחריות.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2146 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...