Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כיצד להתנהל כשצ'מפיון ומוסך מערימים קשיים בזמן שעדיין יש אחריות?

MeTaLhAmMeR
שימו לב! השרשור הזה בן 2153 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מקווה שזה המקום הנכון לפרסם.

לפני כשבועיים רכשתי גולף GTI MK7 שנת 2016 שעברה 37,000 ק"מ מיד ראשונה, הבעלים הקודם התקין תוכנה לניהול מנוע ועדיין נותרה אחריות למשך שנה.

ברכב ישנן כמה תקלות קטנות שהייתי רוצה שיסדרו תחת אחריות שלא קשורות בשום צורה לתוכנה כגון: חגורת בטיחות שחוזרת לאט למקומה, מגן שמש בצד הנוסע שמרעיש בזמן נסיעה, תריס שחוסם את האור דרך הסאנרוף שנפתח באמצע נסיעה, תיקתוקים מוזרים מההגה וקירקושים מהצד האחורי ימני בנסיעה על כביש משובש.

היום לאחר תיאום, הגעתי ב-09:00 למוסך השחר מוטורס בחולון, שם הודיעו לי חגיגית שהם רואים שהותקנה תוכנה לניהול מנוע ושאין אחריות בכלל.

בנוסף לכך, הודיעו לי שמה שכן ניתן לעשות כרגע, הוא שהם יבצעו "דיאגנוסטיקה" לרכב ואז יחליטו אם יש אחריות או לא ובמידה ולא אצטרך לשלם 500 ש"ח בדיקה.

בסביבות השעה 09:45-10:00 (לאחר ניסיון טלפוני להבין מול צ'מפיון מדוע אין אחריות כלל בגלל תוכנה), אישרתי בלית ברירה את מה שהציעו לעשות במוסך ובעודי בקשר עין ישיר תמיד עם הרכב בחדר ההמתנה, ראיתי שמחברים את הרכב למחשב על מנת לבדוק שאכן קיימת תוכנה לניהול מנוע ועל כן עדכנו אותי על כך.

מאז ועד השעה 12:44 בערך ניסיתי להבין מדוע אף אחד לא ניגש לרכב לבדוק אם התקלות באחריות או לא? כל פעם אומרים לי "הינה תכף. עוד מעט" עד שבשלב מסויים אחד מעובדי המוסך שאל על הרכב שלי:"תגיד מה עושים עם הגולף עם ה-TD1? (קוד לתוכנת מנוע) אני יכול להוציא אותו? כי יש לי עוד מכוניות להכניס".

אחרי שהבנתי שמזלזלים בזמן שלי והתענתי 3 שעות לחינם עזבתי את המקום בכעס.

לאחר מכן ביצעתי מספר שיחות עם צ'מפיון וגם עם מנהל המוסך, לטענתם ההתנהלות של שניהם הייתה תקינה וזה שאני בחרתי לעזוב את המקום זו בעיה שלי.

1. האם יש טעם בכלל לגשת שוב פעם למוסך (זה או אחר), לבזבז יום עבודה נוסף על מנת שיבדקו אם יש אחריות או לא? או שהתשובה ידועה מראש ופשוט מנסים לגבות כסף מיותר על "דיאגנוסטיקה"?

2. מדוע לא יכולים להודיע לי מראש אם יש אחריות או לא? למה לענות אותי? הרי זה לא הגיוני שחגורת בטיחות או תריס של סאנרוף יהיו תקולים בגלל תוכנה לניהול מנוע?

תודה מראש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 116
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

זה עצם העניין, שבמשך כל שלוש השעות לא בוצעה דיאגנוסטיקה כלל ולכן גם לא שילמתי עליה.

אגב, עוד לפני שהתחילו לבצע משהו הגיע מנהל המוסך שאמר שהוא מעדיף לא להתעסק עם הרכב בכלל בגלל שיש תוכנה.

עריכה אחרונה על ידי MeTaLhAmMeR
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מביט על זה אחרת. אמרת שהם הודיעו שאין אחריות בגלל שהותקנה תוכנה לניהול מנוע. במה תעזור הדיאגנוסטיקה לקביעה אם יש אחריות או לא כשהתקלות בכלל לא קשורות לניהול המנוע, אלא תקלות בחלקי פלסטיקה?! בנוסף הם דורשים 500 שקל במידה והם יחליטו שאין אחריות. למה שתסכים לכך?! אתה זכאי לתשובה האם יתקנו במסגרת האחריות או לא , בלי שתשלם על כך אגורה שחוקה.

לטעמי, הם לא יכולים לשלול את האחריות על דעת עצמם ולקשור זאת בדבר שאינו קשור לתקלה. זו לדעתי תהיה גם עמדתו של כל שופט סביר.

לדעתי עליך לשלוח ליבואן מכתב רשום. להסביר בפירוט ובבהירות את התקלות ולדרוש תשובה האם הם מוכנים לתקן את התקלות או לא. תבהיר להם שבמידה ויסרבו לתקן את התקלות תגיש נגדם תביעה. לפעמים צריך לעמוד על הרגליים האחוריות, בנחישות וללכת עד הסוף, על מנת להשיג את הצדק שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאתה טועה כאן. זה כתוב שחור על גבי לבן. תוכנת מנוע מבטלת לחלוטין אחריות יצרן. גם על דברים שלא קשורים למנוע.

כן זה לא הגיוני במיוחד אבל אלה הם התנאים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאתה טועה כאן. זה כתוב שחור על גבי לבן. תוכנת מנוע מבטלת לחלוטין אחריות יצרן. גם על דברים שלא קשורים למנוע.

כן זה לא הגיוני במיוחד אבל אלה הם התנאים.

אין שום בעיה, אז שיגידו לי את זה מבלי לבזבז לי זמן יקר וכסף.

המתנתי שם שלוש שעות ופשוט אף אחד לא ניגש לרכב לעשות את ה"דיאגנוסטיקה" שהיה צריך, והם מצידם טוענים שלא נתתי להם זמן לבצע את הבדיקה אם התקלות שציינתי יכולים להיות מכוסים תחת אחריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה מעודד אותך, מהמעט שיצא לי להבין ואני מקווה שזה ישתנה מתי שהוא, אבל זה היחס כלפי הזמן שלך פה במדינה.

לא רק ממוסכים, אלא כמעט מכל נותן שירות. למרות שיצא לי לשמוע ממישהו שאם מדובר על מותג יוקרה

אז היחס שמקבלים הוא אחרת, אבל אנחנו מדברים על הכלל, לא על היוצא מהכלל (נגיד מה שאני שמעתי

זה שאם רכשת מרצדס, ונכנסת למוסך עם מרצדס מן הסתם תקבל יחס אחר. כבר עוד בשלב רכישת הרכב,

לעומת היחס שתקבל מסוכן אם תרכוש רכב נניח של יצרן עממי בלי לציין שמות של יבואנים).

קצת מבאס, כי זה כאילו להשלים עם זה שאין התחשבות והערכה כלפי הזמן של האחר,

כשגם ככה מאוד לחוץ פה, ואנשים מנסים להספיק כמה שיותר דברים. אבל ככה זה. אני לא יודע איך זה במקומות אחרים

כי תמיד אוהבים לתת את חו"ל כדוגמה. הדשא של השכן. אבל פה בארץ לצערנו לפחות זה מה יש.

יכול להיות גם אין לנו כל כך תרבות שירות, של לתת שירות ללקוח.

אני לא יודע אם זה בגלל שהלקוח הישראלי הוא לקוח קשה (או לא, כי אין לי עם מה להשוואת) או כי משהו באופי שלנו

לא יודע לתת שירות טוב (כמו שאומרים שאנחנו לא אוהבים לעבוד בעבודות כפיים, ואת רוב עבודות הכפיים במדינה מבצעים לא ישראלים/יהודים, אז אולי אנחנו גם לא טובים בלתת שירות) או אולי זה בגלל שיש לנו יותר מדי אגו, או פתיל קצר? אני לא יודע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם למותגי יוקרה יש לפעמים לקוחות לא מרוצים, במקרה של מרצדס יש שניים שהחליטו להחנות את המכוניות שלהם עם שלטים מחוץ לאולם תצוגה המרכזי בהרצליה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון אני זוכר את זה, היו פה פרסומים בפורום. גם של מותגים אחרים.

מן הסתם גם ליצרן הכי יקר אני מאמין תמיד יהיה את הלקוח הזה שלא מרוצה, מכל סיבה שהיא.

כי זכותו של כל לקוח לא להיות מרוצה, ולדרוש. השאלה אם אכן יקבל את מה שדורש, והאם מגיע לו.

כמו שאומרים שזכותו של כל אדם לתבוע בבית משפט וניתן לתבוע גם שהשמש לא זורחת בלילה, ככה הבנתי, השאלה איך יסתכל עליך השופט בתביעה שכזאת :wink:

(אם עבדו עלי, ואי אפשר באמת להגיש תביעה כזאת תגידו לי, כי אני הבנתי שברצינות אפשר לתבוע על הכל.

אפילו יצא לי לקרוא פעם אחת באתר חדשות שמישהו תבע את אלוהים בגלל שהוא לא ענה לו?:-D)

מעניין לגבי מה שכתבתי, השירות במדינה שלנו וספציפית אצלנו הישראלים, אם אנחנו אכן פשוט לא יודעים לתת שירות.

יש פה כמה חברים בפורום שחיים בחו"ל, יהיה נחמד אם ישתפו קצת מתרבות שירות לקוחות שם לעומת פה. ספציפית בתחום הרכב. מוסכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני כנותן שרות ללקוחות שלי יודע כמה שהזמן שלהם יקר ואני תמיד טורח לעדכן על כל פיפס קטן, ואם אדע מראש שניגשו אלי לדבר מסויים ואדע שאני עלול לבזבז את זמנם אני פשוט מיידע אותם על כך מראש כי זה סופר חשוב ולא אלאה אותם.

לענייננו, לגשת שוב לאותו מוסך ולהשאיר את הרכב אצלהם ו"לסכן" 500 ש"ח או שמראש לוותר כי לא יתנו לי אחריות ולבצע את כל הטיפולים במקום אחר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם יכולים לכתוב הרבה דברים, זה לא אומר שזה חוקי ובית משפט לא יפסוק לטובתו.

לפי החוק היבש הרכב הזה צריך לרדת מהכביש עקב שינוי מבנה, כך שלבדוק את העניין בבית משפט עלול להתגלות כחרב פיפיות.

לא שאני מצדיק את היבואן, אבל מדובר בסיטואציה בעייתית עבור בעל הרכב.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד לך על היחס שלך כנותן שירות. באמת.

אם אתה בסה"כ רוצה לדעת אם יש לך אחריות בתוקף, למה צריך להגיע בשביל זה למוסך?

אני זוכר שפעם (לפני שנתיים) פניתי דרך הפורום לנציגת צ'מפיון, בעניין כל שהוא (נראה לי לקבל היסטורית טיפולים)

והיא פשוט שלחה לי את זה למיל בקובץ PDF, בלי בעיות. אפילו התקשרה לשאול אם הגיע, ואם אני צריך עוד משהו.

קראתי שכתבת שכבר ניסית את האפשרות הטלפונית מול צ'מפיון, אבל אולי הנציגים בפורום יותר נחמדים.

אי אפשר לפי פרט מזהה של הרכב לבדוק במחשבים אם יש אחריות בתוקף או שאין?

השאלה רק אם הנציגים האלה עדיין פעילים פה בפורום:

https://www.carsforum.co.il/vb/member.php?116031-%D7%A6-%D7%9E%D7%A4%D7%99%D7%95%D7%9F-%D7%9E%D7%95%D7%98%D7%95%D7%A8%D7%A1

https://www.carsforum.co.il/vb/member.php?116030-צ-מפיון-מוטורס-שירות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהתקשתי לברר אחריות בטלפון לפני שהגעתי, אמרו לי שאכן נותרה אחריות לשנה ושלגבי היסטוריית הרכב אני חייב להגיע לאחד מהמוסכים המורשים ורק שם אוכל לקבל מידע אודות הרכב וזאת בתנאי שהרכב רשום על שמי ויש ברשותי את טופס העברת הבעלות.

במוסך שהייתי בו היום אמרו שהם לא רוצים בעיות מול מחלקת התביעות של צ'מפיון, ולכן לא רוצים לקחת אחריות מראש ולהגיד לי אם יש אחריות או לא.

למה זה אמור לעניין אותי בתור לקוח מה הולך מאחורי הקלעים אצלהם? מבחינתי הרכב עדיין באחריות יצרן והתקלות שהצגתי בפניהם בכלל לא קשורות לתוכנה/מנוע/גיר.

בטלפון מול צ'מפיון אמרו לי שהם צריכים לפרק את החלק הבעייתי מהרכב, לצלם, לשלוח ליצרן או למחלקת התביעות של צ'מפיון (לא זוכר מה הוא הנכון בדיוק) ואז יודיעו לי אם יש אחריות או לא. לא ברור למה אי אפשר להתקשר ולפתור את זה תוך כמה דקות במקום לגרום לי להמתין כל כך הרבה זמן.

שלחתי למשתמשים את הקישור לנושא, נקווה שיקרה משהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת חוצפה.

אין שום קשר בין התוכנה שלך לתקלות האלו.

אני לא הייתי מסכים בכלל לדיאגנוזה הזאת - אין שום קשר בין המנוע למותחן של החגורה.

תנסה ללכת למוסך המרכזי שלהם. אם אני זוכר נכון הוא בראשלצ. אם זה לא יסתדר אז מפה זה רק לטפל בזה במישור המשפטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2153 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...