Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קוד תקלה P1117 בפורד פוקוס 2004

Yossi554
שימו לב! השרשור הזה בן 2159 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

כשאני מסובב חצי סוויץ' בלי להתניע נדלקת מנורת Check Engine, שנכבית כשאני מתניע.

בנוסף המאוורר של הרדיאטור כמעט אף פעם לא נכנס לפעולה והשעון טמפרטורה לא מגיע לאמצע.

הכנסתי את הרכב למצב אבחון ואיתור תקלות וקיבלתי קוד תקלה P1117.

מקריאה פה https://www.autocodes.com/p1117_ford.html אני מבין שיכולות להיות כמה סיבות לקוד הזה.

מה הסדר פעולות הנכון שצריך לבצע על-מנת לפתור את התקלה?

בהנחה שכבר דאגתי למפלס מים תקין במיכל עודפים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נורת צ׳ק אנג׳ין אמורה להדלק בפתיחת סוויץ ולהכבות, אם הכל תקין, אחרי הנעה. המחשב שלך לא מתריע על תקלה.

זה שהחום לא מגיע לאמצע מצביע על תרמוסטט שאינו נסגר כמו שצריך. תתחיל מבדיקת התרמוסטט והחלפתו אם צריך.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נורת צ׳ק אנג׳ין אמורה להדלק בפתיחת סוויץ ולהכבות, אם הכל תקין, אחרי הנעה. המחשב שלך לא מתריע על תקלה.

זה שהחום לא מגיע לאמצע מצביע על תרמוסטט שאינו נסגר כמו שצריך. תתחיל מבדיקת התרמוסטט והחלפתו אם צריך.

אכן זה אחד השלבים, היית ממליץ להתחיל ממנו?

יש לי פשוט הרגשה שדפקתי משהו בחיווט של החיישן טמפרטורה בזמן שעבדתי על משהו אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב,

1. P1117 זו יחידת החיישן הנמצא על הרדיאטור עצמו.

2. האוטו מתחמם לך?

3. תדליק את האוטו ותן לו להגיע לטמפ' עבודה.

4. לא להדליק מזגן.

5. אחרי שהגעת לטמפ' עבודה הנורמלית של הרכב תחתחיל ללחוץ גז 3500 סל"ד כל הזמן ...תהיה עם מכסה מנוע פתוח עד שתתחיל הונטה לעבוד.. באם האוטו מתחיל טיפה להתחמם עצור וכבה.

6. על הרדיאטור את תראה באחד משני צידיו ממש חיישן.. יכול להיות נמוך מאוד אז תתאמץ למצוא אותו.

7.פרק את הקונקטור שלו.. תגלף מעט מהחוטים שמגיעים!!!! לחיישן ותגשר בינהם.

8. הדלק שוב את הרכב ותראה אם הונטה תפעל כאשר המנוע עדיין חייב להיות מעל הטמפ' הרצויה.

9. עדיף שתעשה את ההכנה מבלי לגשר עדיין ..רק תגלף מעט מהחוטים..ואיך שהחום יגיע לשלושת רבעי..ישר תכבה ותלפף את החוטים שגילפת אחד עם השני... אם הונטה פועלת משמע החיישן לקוי.

תבדוק שאין קורוזיה בקונקטור גם כן.

10. נתק מצבר.. ופתח את הקונקטור הגדול של מחשב ניהול הרכב.. תבדוק שאין שם גם קורוזיה.

11. אם יש לך רב מודד תנסה למצוא דרך אחד הפינים בקונקטור הגדול שיש רציפות.

12. לאחד מהחוטים בקונקטור של החיישן צריך להיות או פלוס קבוע או מינןס קבןע... תבדוק גם את זה.

מספיק לעת עתה.

בהצלחה..

נמצא בפסילה האמת כבר 7 חודשים מתוך 3 :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב,

1. P1117 זו יחידת החיישן הנמצא על הרדיאטור עצמו.

2. האוטו מתחמם לך?

3. תדליק את האוטו ותן לו להגיע לטמפ' עבודה.

4. לא להדליק מזגן.

5. אחרי שהגעת לטמפ' עבודה הנורמלית של הרכב תחתחיל ללחוץ גז 3500 סל"ד כל הזמן ...תהיה עם מכסה מנוע פתוח עד שתתחיל הונטה לעבוד.. באם האוטו מתחיל טיפה להתחמם עצור וכבה.

6. על הרדיאטור את תראה באחד משני צידיו ממש חיישן.. יכול להיות נמוך מאוד אז תתאמץ למצוא אותו.

7.פרק את הקונקטור שלו.. תגלף מעט מהחוטים שמגיעים!!!! לחיישן ותגשר בינהם.

8. הדלק שוב את הרכב ותראה אם הונטה תפעל כאשר המנוע עדיין חייב להיות מעל הטמפ' הרצויה.

9. עדיף שתעשה את ההכנה מבלי לגשר עדיין ..רק תגלף מעט מהחוטים..ואיך שהחום יגיע לשלושת רבעי..ישר תכבה ותלפף את החוטים שגילפת אחד עם השני... אם הונטה פועלת משמע החיישן לקוי.

תבדוק שאין קורוזיה בקונקטור גם כן.

10. נתק מצבר.. ופתח את הקונקטור הגדול של מחשב ניהול הרכב.. תבדוק שאין שם גם קורוזיה.

11. אם יש לך רב מודד תנסה למצוא דרך אחד הפינים בקונקטור הגדול שיש רציפות.

12. לאחד מהחוטים בקונקטור של החיישן צריך להיות או פלוס קבוע או מינןס קבןע... תבדוק גם את זה.

מספיק לעת עתה.

בהצלחה..

תודה על ההסבר המפורט.

1. יש לך תרשים שיכול להראות לי איפה היא נמצאת ברכב שלי?

2. הרכב מתחמם ולמעשה השעון טמפרטורה נמצא תמיד קצת מתחת לאמצע. לפני שהתקלה התחילה הוא היה תמיד מגיע לאמצע.

3. מה הטמפרטורת עבודה שהוא אמור להגיע אליה?

4-5. הונטה לא נדלקת אם לא מפעילים מזגן. נסעתי עכשיו שעה וחצי עם מזגן והונטה היחידה שעובדת זה השמאלית, היא נדלקת איך שמפעילים מזגן ונכבית כשמכבים.

6-9. אבצע כשאני אבין איך נראה החישן הזה ואיפה הוא בדיוק נמצא.

10. איך נראה הקונקטור הזה? איפה למצוא אותו?

11-12. יש לי רב מודד אבל לא הבנתי מה אני אמור לעשות בשלבים האלה.

שוב תודה על ההסבר המקיף, אבל כמו שאתה מבין הידע שלי יחסית מוגבל אז אם תוכל להסביר בצורה יותר מפורטת אני אשמח.

בברכת שבת שלום וחג שמח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני הכל ולפני שאתה מיתעסק במערכת החשמל והחיווטים למיניהם תניע את הרכב על מנוע קר וגע בצינור המוביל מהטרמוסטט לרדיאטור...אם הוא מיתחמם כבר בדקות הראשונות של ההנעה אזי הטרמוסטט תפוס במצב פתוח. אם כך המצב תחליף את הטרמוסטט ומשם תתקדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני הכל ולפני שאתה מיתעסק במערכת החשמל והחיווטים למיניהם תניע את הרכב על מנוע קר וגע בצינור המוביל מהטרמוסטט לרדיאטור...אם הוא מיתחמם כבר בדקות הראשונות של ההנעה אזי הטרמוסטט תפוס במצב פתוח. אם כך המצב תחליף את הטרמוסטט ומשם תתקדם.

גם בנוסף נכון, טעיתי שהתמקדתי רק בחשמל ולא בתרמוסטט.

נמצא בפסילה האמת כבר 7 חודשים מתוך 3 :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנעתי בבוקר על מנוע קר.

הצינור היה קר והתחמם לאט לאט ככל שהמד טמפרטורה עלה.

אין לי רפרנס להשוואה כדי לדעת אם הוא התחמם מהר מדי או לא.

לוקח לטמפרטורה הרבה זמן לעלות, וגם אחרי 5 דקות היא לא הגיעה קרוב לאמצע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הוא התחיל להתחמם כבר בדקות הראשונות מרגע הנעה הרכב שהוא קר לחלוטין המצב לא תקין והטרמוסטט נחוץ החלפה. על מנת לאבחן מתי הטרמוסטט ניפתח בדיוק תתחבר על סורק אוניברסאלי שקורא טמפרטורת חום מנוע. סביב ה 80 מעלות אתה רק אז אמור לחוש את הצינור מיתחמם לו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הוא התחיל להתחמם כבר בדקות הראשונות מרגע הנעה הרכב שהוא קר לחלוטין המצב לא תקין והטרמוסטט נחוץ החלפה. על מנת לאבחן מתי הטרמוסטט ניפתח בדיוק תתחבר על סורק אוניברסאלי שקורא טמפרטורת חום מנוע. סביב ה 80 מעלות אתה רק אז אמור לחוש את הצינור מיתחמם לו.

התחמם בקטנה ובצורה הדרגתית.

ובדגם הזה אין צורך בסורק, אני יכול להיכנס למצב אבחון תקלות ולקרוא טמפרטורה.

אני אבדוק יותר מאוחר ואעדכן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי היום שוב, ואכן הצינור מתחיל להתחמם סביב 65 מעלות.

ב75 מעלות כבר היה אפשר להרגיש שהוא די חם.

זה אומר שבוודאות הטרמוסטט פתוח ודורש החלפה, או שאולי הוא פשוט מבוטל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2159 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...