Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תשלום אגרת רישוי על רכב מושבת-לא הפקדתי את הרישיון-מה ניתן לעשות?

שימו לב! השרשור הזה בן 2137 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 3 שנים לערך הלך לי המנוע ברובר ולא מצאתי מנוע חדש. מאז הרכב מושבת ולא הפקדתי הרישיון.

כעת קיבלתי דרישת תשלום של 6 אלף אם התראה להוצאה לפועל.

יש דרך להתמודד עם זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה לא מתכוון להחזיר את הרכב לכביש אי פעם - בטל את הרשיון.

אם בכוונתך להחזיר את הרכב לכביש מתישהוא - הפקד את הרשיון. קח בחשבון שאם תרצה להחזירו לכביש לא כרכב אספנות, תצטרך לשלם את החובות שהצטברו עם ריבית והצמדה.

הוצאה לפועל? תרגע - סתם ניסוח סטנדרטי.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא אם משרד הרישוי "ימחלו" לי על החוב. מדובר בדרישה של כ-6,000 ש"ח.

אם אני מגיע ואומר שאני רוצה לבטל הרשיון, הם יגידו OK ויבטלו את הדרישה ל- 6,000 ש"ח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד הרכב לא יחזור לכביש - אין להם שום עילה לדרוש את הכסף על שנים בהן הרכב לא נסע.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם מס אתה משלם רק אם אתה מרוויח. אין צורך לשלם אגרות רישוי במידה ואתה לא מתכוון להעביר את הרכב טסט. אין גם צורך להפקיד את הרישיון. במידה ותרצה להשמיש את הרכב לאחר 30 שנה, תצטרך להעביר אותו לסטטוס אספנות ולשלם רק אגרת אספנות. אם אתה רוצה להיפטר מהרכב, תוריד את המספרים ומכור אותו לברזל. אני נתתי לגרריסט, לנסר ישנה ולא שמישה שהייתה ברשותי, בתמורה לגרירה של רכב אחר.

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מסים שלא תלויים בהכנסה, כמו ארנונה, כמו אגרת טלויזיה שהיתה, כמו ביטוח לאומי ומס בריאות. יכולים להגיד שאם לא ביטלת את הרישיון אז נהגת ברכב ולכן אתה חייב לשלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח בזה. בעיקרון אגרת רישוי היא כמו מס.

היא מס שתלוי בשימוש - לא השתמשת, לא שלמת. על המדינה להוכיח שנעשה שימוש ברכב.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא מס שתלוי בשימוש - לא השתמשת, לא שלמת. על המדינה להוכיח שנעשה שימוש ברכב.

ממש לא נכון. אגרת הרישוי היא עבור הזכות להחזיק רכב בבעלותך, לא עבור השימוש בו. כמו שאם יש לך דירה אתה חייב לשלם ארנונה, ואם הדירה לא בשימוש מחמת שיפוצים נטל ההוכחה הוא עליך. כשאתה קונה אוטו חדש אתה משלם אגרה לשנה קדימה, גם אם אתה אומר שאתה הולך לזרוק אותו לים. לא תשלם- לא תקבל את האוטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נדלן זה משהו אחר. ממש לא דומה. כדי להשתמש ברכב צריך לחדש רישיון. אם רישיון הרכב לא חודש כאילו הצהרת על אי שימוש. נכון שהדרך הנכונה לעשות זאת היא להקפיא או לבטל את רישיון הרכב, אך רבים לא עושים זאת. ההוכחה לכך שהחיוב הוא לא על האחזקה, היא העובדה שכשמעבירים רכב לאספנות "חובות העבר" שלו נמחקים.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו לא ממש הוכחה, אלא בדיוק היפוכה.

אתה לא משלם את האגרה על חובות העבר בגלל שכך נכתב במפורש בתקנה, משמע שללא הפטור הזה החוב חי וקיים.

281א(ה) רכב אספנות פטור מתשלום אגרה בעד תקופה שבה לא היה רשיון הרכב תקף.

בתקנות נכתב במפורש גם מתי תקבל פטור מתשלום האגרה, בכולם עליך לבצע פעולה אקטיבית כדי לזכות בפטור

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2137 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...