Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטול חוזה לפני תחילת עבודה

ChemGuy85
שימו לב! השרשור הזה בן 2081 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתנחתא צריכה להיות קלה. אלא אם אתה יוצא עכשיו להקיף את העולם.

לשבת בבית יותר משבוע - שבועיים? תתחיל לטפס על הקירות.

לוותר על תוספת של 150% לשכר (כלומר להריח פי 2.5?) - זה יתן לך כזה אורך נשימה בעתיד, לא משהו שמוותרים עליו. תחסוך תקופה ואז תוכל לצאת לטיול חלומותיך, או לקנות את הרכב שעליו אתה חולם מגיל 3, או, אפילו, לממן חתונה (אתה יודע, אף אחד לא יוד כמה עלתה לו החתונה, כי הוא אף פעם לא גומר לשלם).

מנקודת מבט של זקן בן 60 שעובד בעבודה שוחקת למדי, עם אשה שעובדת בעבודה שוחקת עוד יותר - קח לך פעם בשנה חופשה של שבועיים - שלושה לאיזה טיול יפה, ועוד איזו חופשה קצרה או פה ושם סופ"ש במלון, ובין לבין עבוד קשה כדי לממן אל כל מה שאתה צריך. אבל לקחת "חצי שנה של ניקוי ראש" זה מרשם להדרדרות למצב של חוסר פרנסה. זהירות!

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• אחראי פורום

אני הגבתי לעניין פסק הזמן כקונספט.

כמה זמן, מה לעשות בו, זה כל אחד וראות עיניו.

אני אחרי שבוע הייתי מסיים את כל הדחויים שלי ואז מקלף טיח מרוב שיעמום.

בנאדם אחר יכול לרבוץ ואחר יטוס לכל מיני יעדים.

ממה שאני מבין, פות"ש לא מחזיק מחוייבויות גדולות מלבד לעצמו, אז למה לא לנשום קצת?

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לוותר על תוספת של 150% לשכר (כלומר להריח פי 2.5?) - זה יתן לך כזה אורך נשימה בעתיד, לא משהו שמוותרים עליו. תחסוך תקופה ואז תוכל לצאת לטיול חלומותיך, או לקנות את הרכב שעליו אתה חולם מגיל 3, או, אפילו, לממן חתונה (אתה יודע, אף אחד לא יוד כמה עלתה לו החתונה, כי הוא אף פעם לא גומר לשלם).

מנקודת מבט של זקן בן 60 שעובד בעבודה שוחקת למדי, עם אשה שעובדת בעבודה שוחקת עוד יותר - קח לך פעם בשנה חופשה של שבועיים - שלושה לאיזה טיול יפה, ועוד איזו חופשה קצרה או פה ושם סופ"ש במלון, ובין לבין עבוד קשה כדי לממן אל כל מה שאתה צריך. אבל לקחת "חצי שנה של ניקוי ראש" זה מרשם להדרדרות למצב של חוסר פרנסה. זהירות!

יש פה כמה נקודות כשל, לדעתי הצנועה:

א. אני חושב שהוא התכוון ל-50% העלאה, שזה מאוד מכובד, אבל פחות היסטרי. וגם יכול להיות שכשהוא יחזור מהחופש הוא יוכל למצוא משהו דומה.

ב. להפוך את כל החיים למירוץ למימון כל מיני דברים זה קצת עצוב.

ג. טיול של שבועיים באירופה הוא מצויין, אבל הוא לא דומה בשום צורה שהיא לטיול של כמה חודשים, לא ממש משנה איפה (ד"מ אסיה, דרום אמריקה, אפריקה, אוסטרליה). זו חוויה שאי אפשר יהיה לחוות אח"כ בצורה דומה, ומעבר ליציאה מהשגרה וניקוי ראש יש גם הרבה מה ללמוד מסיבוב כזה.

ד. לא כל מי שנסע ל"מזרח" לחצי שנה רץ ישר "לשתות חשיש". יש הרבה מה לראות, לעשות וללמוד גם מחוץ לאירופה הקלאסית וארה"ב. סיבוב כזה יכול לתת לך יופי של פרספקטיבה לחיים.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ויני פו - שים לב שלא פסלתי טיול ארוך, או פיתוח תחביב יקר או כל אפשרות אחרת. פסלתי בזבוז זמן - אין דין טיול של חצי שנה כדין לקום בצהריים, לא לעשות כלום ולחזור למיטה. מה גם שאני חושש שאחרי תקופת בטלה הוא יתקשה לחזור למשטר עבודה תקין. אבל אני לא מכיר אותו, אז יתכן שאני טועה.

הבחור יעשה בטן גב חצי שנה - ואז מה? שרף את חסכונותיו, ויצטרך להתחיל לחפש עבודה. האם זה יהיה קל או קשה? האם יקבל את התנאים הטובים או שכר מינימום? ימים יגידו.

לגבי האחוזים - אם זכרוני אינו מטעני הבחור עוסק בכספים. אז הוא אמור לדעת את ההבדל בין 50% ל-150%. אבל גם אם מדובר "רק" בעלית שכר של 50% זה לא משהו שהייתי מזלזל בו.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לא לגמרי מסכים.

אם פות"ש הוא צעיר, בלי זוגיות רצינית וילדים, בלי משכנתה / הלוואות אחרות ועם עודף מסוים בעו"ש, זה בדיוק הזמן הנכון לקחת את החופש הזה.

רק נראה לי טיפשי לשבת כמה חודשים בבית, כשיש כל כך הרבה מקומות יפים בעולם לשהות בהם את הכמה חודשים האלו. בחלק מהם זה אפילו יהיה זול יותר מאשר בארץ.

אח"כ הפריבילגיה הזו כבר לא קיימת, ואז מצטערים שזה התפספס.

אם מישהו מרגיש שחוק, ויש לו את היכולת להתאוורר,

והוא לא פוגע באף אחד בדרך, לא רואה למה לא. כשהייתי בסיטואציה דומה (אחרי תקופה לחוצה, בלי עבודה ובלי שום מחויבות) עשיתי בדיוק אותו דבר. לא מצטער על זה לרגע.

אבל במקרה הזה הוא כן פוגע.

אני לא יודע באיזה תחום עובד פות"ש, אבל אם מישהו היה מבטל את החוזה אחרי שחתם עליו הוא היה פוגע מאוד (אנשים מקבלים את זה כמובן מאליו שמראיינים אותם, לא חושבים בכלל על התהליך והזמן שמושקע בעניין- אצלינו התהליך קצר כמה שאפשר ועדיין, מדובר בשני ראיונות של שעה וחצי, עם שני אנשים כל פעם, + הכנה לראיון- זמן שאם העובדים היו עובדים על משהו קונקרטי היו מקבלים מהלקוח בסביבות ה1000 דולר על זמנם)

שלא לדבר על זה שבעקבות חתימה על חוזה הפסיקו את תהליך הגיוס וצריך להתניע הכל מחדש, הכינו לו"ז לאדם החדש בין אם בפרוייקט קיים שצריך אותו נואשות ובין אם זה לפנות אדם שילמד אותו את העבודה, וכן הלאה וכן הלאה.

אני עובד בתחום מאוד מצומצם שבו כל אחד מכיר כמה חברות שונות בתעשיה, ואדם שיעשה כזה תרגיל ישרוף את עצמו ברוב החברות שעוסקות בתחום.

עריכה אחרונה על ידי flytomars
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא לדבר עם המעסיק החדש, להסביר לו שאתה שחוק ולבקש דחיית התחלת עבודה?

אחר כך תעשה אצלו קצת כסף במשך חצי שנה ואז תפרוש לעיסוקיך.

אני כמעט ולא יודע מה זה חופש אבל זה לא חסר לי כי כני נהנה ממה שאני עושה. כולנו מבלים את רוב חיינו בעבודה אז העניין והסיפוק שווים הרבה יותר מעוד כמה אחוזים בשכר.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהג לילה תודה על העצה. זה בדיוק מה שאני הולך לעשות.

במועד חתימת החוזה המעסיק הציע מיוזמתו שאקח חודש - חודש וחצי הפסקה לצורך התרעננות, אבל סירבתי. עכשיו אני הולך על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעולה, בהצלחה!

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצויין.

נצל את הזמן כדי לעשות משהו בשביל הנפש - טיול, תחביב, או משהו דומה. אולי זו לא מנוחה פיזית, אבל תהיה טעינת מצברים מצויינת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין איך כול דבר פשוט בהתנהלות שלנו בחיי היום יום הופך בפורום אופטופיק למסע השרדות בחיים.

הוצאת לי את המילים מהפה.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פותח הדיון - קבלתה החלטה, אשר גם אני הייתי נוהג כך.

לדעתי ההתייעצות הנ"ל הייתה במקום.

לקבל עוד זויות ראיה והבהרות , לפני שמבצעים מהלכים.

כנ"ל גם אני עושה, יש לי מידע כיוון , ואני מבקש ובודק ומנסה להבהיר.. את כלל התמונה.

אפילו משגע..:wink: ומתייעץ רבות עם מרק 10.(שוב-תודה)

זו גדולתנו כבני-אדם, אנו חיים בחברה והאפשרות לדבר ולהתיעץ, זה הכח המקדם אותנו ואת החברה.

כמובן כי לבסוף ההחלטה היא שלנו, עם ראיית יותר אפשרויות, ולפעמים חיזוק לדעה שכבר הייתה לנו.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

האנרגיה שצברתי בטיול הספיקה לחודש...

אם אלך עכשיו אהפוך ל-oathbreaker.

כמה זמן אני צריך לסחוב כדי שהתפטרות תראה פחות שלילית?

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל במקרה הזה הוא כן פוגע.

אני לא יודע באיזה תחום עובד פות"ש, אבל אם מישהו היה מבטל את החוזה אחרי שחתם עליו הוא היה פוגע מאוד (אנשים מקבלים את זה כמובן מאליו שמראיינים אותם, לא חושבים בכלל על התהליך והזמן שמושקע בעניין- אצלינו התהליך קצר כמה שאפשר ועדיין, מדובר בשני ראיונות של שעה וחצי, עם שני אנשים כל פעם, + הכנה לראיון- זמן שאם העובדים היו עובדים על משהו קונקרטי היו מקבלים מהלקוח בסביבות ה1000 דולר על זמנם)

שלא לדבר על זה שבעקבות חתימה על חוזה הפסיקו את תהליך הגיוס וצריך להתניע הכל מחדש, הכינו לו"ז לאדם החדש בין אם בפרוייקט קיים שצריך אותו נואשות ובין אם זה לפנות אדם שילמד אותו את העבודה, וכן הלאה וכן הלאה.

אני עובד בתחום מאוד מצומצם שבו כל אחד מכיר כמה חברות שונות בתעשיה, ואדם שיעשה כזה תרגיל ישרוף את עצמו ברוב החברות שעוסקות בתחום.

אתה יכול להיות בטוח שאם במקרה היה נופל עליהם מועמד חדש מתאים יותר, הם היו לוקחים אותו במקום, שלא לדבר על כך שאם היו מגלים אחרי שבועיים שהוא לא מתאים היו מפטרים אותו.

על אחת כמה וכמה מותר לעובד להחליט שלא מתאים לו, גם לפני תחילת החוזה או להתפטר שבוע אחרי תחילת העבודה.

העובד הוא הצד החלש, המעסיק יתמודד, בדיוק כמו שהיה מתמודד עם כל עזיבה של עובד, לא משנה מי הצד שסיים את יחסי העסקה.

נתלקתי בכמה מקרים של עובדים שחתמו והודיעו שמצאו אופציה אחרת, אחד מהם אפילו הודיע באותו יום שהיה אמור להתחיל לעבוד. המעסיק לא חשב לרגע לתבוע. אלה החיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה זמן אני צריך לסחוב כדי שהתפטרות תראה פחות שלילית?

כמה זמן הושקע בהכשרתך? או שפשוט נכנסת והתחלת לעשות את אותו הדבר שעשית עד עכשיו, רק במקום אחר?

בכל אופן, הדרך הכי טובה לצאת באלגנטיות (אחרי חודש או אחרי עשר שנים) היא להביא מחליף ראוי.אם יש לך חברים במקצוע שמחפשים שדרוג, זו יכולה להיות הזדמנות טובה להוציא את כל הצדדים ברווח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...