Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חובת תשלום לתיקונים בבניין

sperial
שימו לב! השרשור הזה בן 2163 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אפשר לקחת הלוואה ייעודית למטרת שיפוץ מבנה ללא ריבית ל 10 שנים מהאגודה לתרבות הדיור, בתשלום חודשי של 200-250 ש"ח.

כמובן בתנאי ומשלמים לאגודה דמי חבר, נכון?

אצלנו בבניין היו משלמים בעבר, אבל כבר כמה שנים שהוועד ביטל את התקשורת עם האגודה.

כי זה מעלה את דמי הוועד. אז כיום משלמים רק דמי וועד חודשים. מדי חודש.

אגב, ההלוואה ללא ריבית ל - 10 שנים, ועל מה ה 200-250 ש"ח שכתבת?

אם זה תשלום חודשי, כפול 10 שנים זה לא מעט. אומנם ריבית אין, אבל זה יוצא 24,000 (200 ש"ח בחודש כפול 10 שנים).

אני לא כל כך מבין בזה, אבל אולי זה סכום ששווה לשלם אותו תמורת קבלת הלוואה ללא ריבית. אין לי מושג.

אבל בשביל זה צריך להבין קצת בהלוואת, כסף, ומספרים. לא הכי תחום העיסוק שלי.

מה שכן יפה לדעת שיש מי שעוזר במצבים כאלה. עדיין מדובר פה בסכום לא קטן, ואם יש דייר לא מבוסס, טוב שיש פתרון גם לזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וגם הרבה כאן התעלמו מהעובדה ש 12 מתוך 13 דיירים הסכימו ומבקשים את יישום השיפוץ.

אותו דייר, ייאלץ למצוא דרכים ופתרונות להבאת הכספים, זה מה שקורה כשגרים בבניין משותף, הרבה שוכחים את זה.

פה זה לא בנה ביתך.

כך או כך מדובר על פחות מ 2,000 שקלים לדירה.

צדקו כאן כשאמרו ש "אם לי יש, לכולם יש" אז זה נכון, ייתכן ויש משפחות שאין להן איך לעמוד בתשלומי וועד בסיסיים שלא נדבר על תשלומים כמו בבניין שלי, של 350 שקלים לחודש וזה עוד זיל הזול ואני חנוק בוועד מבחינת הכספים.

לשמחתנו, החוקים לצד אותם דיירים והוועד בית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קראתי את הצעת המחיר - אבל מדובר בחיפוי החיצוני ובחדר המדרגות. אוי עוד איזה פיצ'יפקעס. לא באיזה תמ"א.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וגם הרבה כאן התעלמו מהעובדה ש 12 מתוך 13 דיירים הסכימו ומבקשים את יישום השיפוץ.

אותו דייר, ייאלץ למצוא דרכים ופתרונות להבאת הכספים, זה מה שקורה כשגרים בבניין משותף, הרבה שוכחים את זה.

פה זה לא בנה ביתך.

כך או כך מדובר על פחות מ 2,000 שקלים לדירה.

צדקו כאן כשאמרו ש "אם לי יש, לכולם יש" אז זה נכון, ייתכן ויש משפחות שאין להן איך לעמוד בתשלומי וועד בסיסיים שלא נדבר על תשלומים כמו בבניין שלי, של 350 שקלים לחודש וזה עוד זיל הזול ואני חנוק בוועד מבחינת הכספים.

לשמחתנו, החוקים לצד אותם דיירים והוועד בית.

תיקון קטן, זה 25000 ש"ח מכל דירה.

איזה שיפוץ בניין אפשר לעשות ב 25000 ש"ח?

נחבר את שתי ההודעות

אכן 25 אלף לכל דירה, כיוון שיש דייר אחד סורר , כל בעל דירה 12 במספר , ישלם בנוסף עוד 2000 ש"ח כדי לכסות על הדייר הסורר ואת זה יתבעו ממנו אצל המפקח על המקרקעין

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה אני רק רוצה להבין משהו בהקשר למה שרשמת בהודעה מס' 4.

זה שכל דייר חייב להשתתף בהוצאות תחזוקת המבנה, אין ספק.

אבל מי החליט שהתחזוקה הנדרשת היא שיפוץ של כל המבנה ולא תיקון נקודתי במחיר שהוא (נאמר) עשירית ממחיר השיפוץ?

נגיד אני בתור דייר לא מעוניין בשום שיפוץ, לא מעוניין להוצאי 25000 ש"ח. יש תקלה בבניין, אין בעיה תתקנו את התקלה ואני אשתתף.

מי קבע שרשאים לחייב אותי להשתתף בעלות השיפוץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט

יש החלטה של רוב בעלי הדירות להחזיר את מצב הבניין למצבו כאשר היה חדש.

הרי ברור לך כי גם הדיירים האחרים לא ששים להוציא 25K כל אחד כאשר אפשר להוציא 2K

וזה עולה בקנה אחד עם לשון החוק

"

"החזקה תקינה" – שמירה על מצבו של הרכוש המשותף כפי שהיה בעת גמר הבניה, לרבות שיפורים שבוצעו בו לאחר מכן בהסכמת בעלי הדירות."

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי, תודה.

רק שהדיירים האחרים דווקא כן רוצים להוציא 25000 כי זה ישפר את החזות של הבניין ויעלה את ערך הדירות.

אם לא היו רוצים, היו מחליטים בהחלטת רוב לבצע תיקון נקודתי ב 25000 מחיר כולל וזהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם מספר פסיקות בנושא שלא רק אחזקה תקינה של המבנה אלה גם שדרוג המתקנים שבו, נחשבים לאחזקה תקינה של המבנה וכו'.

היה מקרה בבית המשפט שדייר תבע כי שביל חדש, או דלת אינטרקום חדשה או גדר וכו' זה לא נחשב והשופט הסביר לו היטב, כי כל זה עולה בקנה אחד עם הסטנדרטים של ימנו וזה שאם הבניין היה נבנה ללא דלת, ללא שביל וללא גדר לא אומר שכך הוא אמור להשאר גם כל חיו, סתם דוגמא.

הכוח כאן הוא עם הדיירים, יש כאן הסכמה של 12 מתוך 13, בכל תביעה או משפט אותו דייר יפסיד.

כן, לא נעים שפתאום צריך להוציא 25K ויכול להיות שזה גם עלול להוביל למצב כלכלי קשה של אותו דייר אבל יש פתרונות.

שוב, שכל אחד יידע מה ההלשכות החוקיות כאשר מתגוררים בבניין משותף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם הוספת מעלית זה גם שדרוג שנכנס תחת ההגדרה הנ"ל? אני מכיר מבנה בו דיירי הקומה ראשונה לא הסכימו לשלם על הוספת מעלית. הוסיפו מעלית אבל סידרו שהיא לא תעצור בקומה הראשונה כדי שהם לא יוכלו להשתמש בה.

עדיין דיירים בקומות האחרות נאלצו לשלם יותר כי מבחינת עלות הפרוייקט לא משנה אם המעלית עוצרת בקומה הראשונה או לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלה ההוראות בדבר התקנת מעלית

התקנת מעלית (תיקון מס' 19) תשנ"ו-1996

59ו. (א) בעלי דירות שבבעלותם שני שלישים מהדירות בבית המשותף, רשאים להחליט באסיפה הכללית על התקנת מעלית ברכוש המשותף, אם נתקיימו תנאים אלה:(1) ניתן לקבל היתר בניה להתקנת המעלית לפי חוק התכנון והבניה, תשכ"ה-1965;(2) ניתן להתקין את המעלית באופן שלא יהיה בו כדי לגרום פגיעה מהותית בדירות האחרות או בחלקן, ברכוש המשותף או בחזות הבית. (ב) (1) בעלי הדירות המחליטים על התקנת המעלית ישאו בהוצאות התקנתה, ורשאים הם להסכים כי רק מקצתם ישאו בהוצאות כאמור;(2) בעלי הדירות בקומת הקרקע לא ישאו בהוצאות התקנת המעלית, אף אם הם נמנים עם המחליטים להתקינה;(3) כל בעלי הדירות יהיו חייבים להשתתף בהוצאות החזקתה והפעלתה של המעלית;(4) התשלומים שבהם ישאו בעלי הדירות לפי סעיף קטן זה, יהיו בהתאם ליחס שבין שטח רצפת כל דירה לבין שטח הרצפה של כל הדירות שבעליהן נושאים באותם התשלומים. (ג) (1) בעלי הדירות רשאים לקבוע, בתקנון מוסכם, כי הוראות סעיף זה לא יחולו עליהם;(2) אין בהוראות סעיף זה כדי לגרוע מהוראה מיוחדת הקיימת בתקנון מוסכם בדבר התקנת מעלית. (ד) (1) ההוראות בפרק ו' סימן ד' יחולו על הדיון לפי סעיף זה בפני המפקח, בשינויים המחוייבים;(2) המפקח רשאי להורות על ביטול החלטה שהתקבלה לפי סעיף זה, על שינויה או על התנייתה בתנאים, לרבות בפיצוי, הכל כפי שימצא לנכון.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...