Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתלבט אם למכור ולקנות רכב אחר

arik100
שימו לב! השרשור הזה בן 2160 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי טויוטה קורולה מודל 2000 קרוב ל3 שנים

עד היום טפו טפו 0 תקלות

בזמן הזה החלפתי את מערכת המולטימדיה כולל רמקולים, החלפתי את כל הגלגלים וטיפולי 10K במוסך, כולל החלפת שמן עצמאית ונוזל קירור בעת הצורך.

למה אני רוצה להחליף? (אין חשיבות לסדר)

קשה לו בעליות - לירושלים למשל - הוא לא סוחב מעל60-70 (אני משתדל לא לאמץ טורים סתם)

אין לו ESP

אני רוצה מערכת של מובילאיי

צריכת דלק

האצה

הביטוח שלו לא כזה זול - צד ג' + חובה סביבות 2700!

למה לא להחליף?

אמינות מאוד גבוהה - אין תקלות

אין לו ממש ירידת ערך

אז

1. רציתי לשמוע מה דעתכם לגבי מכירה שלו -האם כדאי בכלל? ואם כן כמה אני אקבל עליו?

2. ואיזה אופציות עומדות לרשותי אם אני מקציב לצורך רכב חדש בסביבות 20K? גם ידני וגם מיני בא בחשבון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מוביילאי אתה יכול להתקין גם על חמור אם תרצה.

רכב בן 18 שנה ימכר בכמה גרושים וזה לא משתלם לך יחסית לתמורה שהוא נותן לך כיום.

ב20,000 ש"ח ועוד הכמה גרושים שתקבל על הטויוטה לא יקנו לך משהו מעניין וחזק.

הייתי נשאר עם הטויוטה במצב שלך אבל זאת דעתי האישית בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מובילאיי, בניגוד למה שנאמר לפני, מחייב רכב משנה מסויימת, להבנתי הצנועה כי הוא חייב להתממשק לרכב לדעת מתי הנהג מאותת ובולם.

ב-20 ומשהו אפשר למצוא 208 ידנית, שתהיה כל כך הרבה יותר אוטו מהקורולה הזו (פרט לגודל כמובן).

ד"א, לקורולה שעולה לירושלים על 60-70 יש כנראה לפחות תקלה אחת, וזה נשמע כאילו המנוע שלה כבר רחוק מאוד מהשיא.

לדעתי - תחליף, וישא"ק.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי תמשיך לנסוע עם הטויוטה ותחסוך עוד. כשתגיע התקלה הרצינית הראשונה או כשתצטרך לבצע שני טסטים בשנה - אז תיפטר ממנה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רוצה רכב שיסחב בעליות של ירושלים ללא אימוץ טורים, זה רק רכב טורבו או רכבים אטמוספרים בנפחים גדולים. ב-20K לא תמצא רכב טורבו ראוי, ובקשר לאופציה השניה - לרוב זה יהיה רכבי מנהלים ישנים שצמאים לדלק- לא מתכון טוב לחיסכון

בטיחות- בהחלט סיבה טובה להחליף רכב.

ביטוח- בטיחות הרכב תשפיע לך במעט על הביטוח חובה לטובה, על הצד ג' לא ישנה כלל. זה הרבה יותר פונקציה של גיל ועבר ביטוחי, ופה סוג הרכב לא יעזור לך.

לדעתי החלפה כזאת, לסוג הרכב שיספק אותך יגרור הוצאה נוספת של סביבות ה-500 שקל בחודש לפחות. ופה אתה צריך להחליט אם זה מתאים לך או לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמור רק לדעתי ותלוי בכל מקרה לגופו ! : אני דווקא בעד להחליף.

אם יש לך כסף להחזיק רכב ישן אין סיבה שלא תתפנק קצת ותקנה רכב חדיש - במידה ויש לך את האפשרות הפיננסית. בשביל זה אנחנו עובדים!לא הכל זה כסף בחיים. אבל שוב, זו רק דעתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הפיגו לא תציג שיפור, אתלנו בעבודה מישהו עם ידנית דווקא התלונן שהיא חלשה בעליות, מכר אותה וקנה 208 טורבו שזה כבר עולם אחר.

במחיר הזה תישאר עם הטיוטה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטויוטה שאתה מחזיק היא אחד מכלי הרכב המוצלחים ביותר שנוצרו מעולם - אמינות מופתית היא understatement. כמובן שלדגם כזה מתלווים כל החסרונות של טכנולוגיה עתיקה - נוחות, בטיחות, הרכב שחוק מהמנוע ועד המושבים - אבל אי אפשר לעצור אותו. שאל את אושריקו. או את הגיס שלי, שהחליף רכב דומה מדגם 99 עם למעלה מ-300,000 ק"מ (ואפס תקלות) ברכב מדגם 2001 ו-100,000 ק"מ (ואפס תקלות).

בסופו של דבר מדובר בהחלטה כלכלית. אם תקציבך זעום (ו-20,000 ש"ח הם תקציב מצומצם) הייתי נשאר עם הנבלה שאתה מכיר, כל עוד היא אמינה. כאשר אתה רוכש רכב ישן אתה עלול להכנס לבור של הוצאות על תיקונים.

לכן אני מסכים עם zvit - המשך להחזיק ברכב כל עוד הוא אינו עולה לך יותר מדי זמן וכסף לצורך תיקונים. אפילו לצורך בטסט כל חצי שנה הייתי מתייחס כמטרד מינורי, אלא אם מכון הטסטים מתחיל להדביק לך יותר מדי רג'קטים.

לגבי הסחיבה בעליות לירושלים - האם אתה נוסע לבד או עם כמה נוסעים? תחשוב על כך ש-3 נוסעים מוסיפים כ-250 ק"ג למשקל הרכב, וזה הרבה.

לגבי מובילאיי - עזוב את השטות הזו. לא תפסיק לצפצף עליך. ואת עלות ההתקנה אף פעם לא תחזיר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול אני גם חושב שכדאי לך להשאר עם הקורולה הנוכחית, אלא אם עניין הבטיחות באמת חשוב לך (יותר בכיוון הESP),

בכל מקרה הקורולה בדגם הזה סוחבת לא רע ובעליות לירושלים אתה אמור לשייט ב100 קמ"ש ללא בעיות גם ברכב מזדקן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רוצה רכב שיסחב בעליות של ירושלים ללא אימוץ טורים, זה רק רכב טורבו או רכבים אטמוספרים בנפחים גדולים. ב-20K לא תמצא רכב טורבו ראוי, ובקשר לאופציה השניה - לרוב זה יהיה רכבי מנהלים ישנים שצמאים לדלק- לא מתכון טוב לחיסכון

קורולה 2013 עולה את העליות של ירושלים עם שלושה נוסעים על 100 עם נורת eco דלוקה, אבל זה לא ממש רכב של 20 אש"ח.

לשאלה של פות"ש - להחליף את הרכב כדאי רק אם אתה מעלה את התקציב ל50 אלף לפחות, וקונה רכב מודל 2012 ומעלה, בלי לרדת ברמה. או לחילופין, רוצה לחסוך וקונה פיאט פנדה ידנית או משהו בסגנון, אבל אז תהיה מוכן שאתה תתגעגע רבות לקורולה. לא יודע לגבי אמינות, אבל נוח זה ממש לא.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפנדה תהיה אמינה אבל מבחינת כוח היא תהיה פחות חזקה,אז לא עדינו כלום בזה.

Sent from my iPad using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והנוחות זוועה.

אופציה נוספת - סביב 35 אלף אפשר לקנות דאצ׳יה סנדרו 2016, שתהיה אפילו עדיין באחריות. אבל חזק זה גם כנראה לא יהיה (מנוע 1.2 עם 75 כ"ס).

אבל מצד שני, אם משווים מול רכב שנת 2000, שעם כל הכבוד לקורולה, ויש המון כבוד, אבל רוב הסוסים שם כנראה כבר עברו לעולם טוב יותר, ועוד עם גיר אוטומטי ישן שבטח גם ראה ימים טובים יותר.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את המנוע של הסנדרו הכרתי בקליאו ששכרתי בסלובניה, ממש לא אהב עליות. לא יפתור את עניין הכוח.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע 1.2 חלש בעליות והקורולה תשאיר אבק.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2160 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...