Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

2 חלופות לתכנית דמי ניהול לקרן פנסיה - מה עדיף?

rafi_vk
שימו לב! השרשור הזה בן 1800 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בהצעה שלפניכם (ראו עלון מצורף) יש חלופה א' או חלופה ב'.

מה עדיף למי שיש לו ערך צבור של כ 400K בערך, בן 40, עם שכר מבוטח לפנסיה של כ 14K?

האם עדיף לקחת חלופה א' שמההפקדות השוטפות 0.9% ומהצבירה 0.135%? או חלופה ב' בגין הפקדות 1.85% ואילו מהצבירה ממש נמוך - רק 0.045%?

איגודים 3 - הנדסאים 2018.pdf

התנגדות של בידוד איננה לינארית ואם המתח השאריתי באזור הזליגה של גוף החימום כשהאפס מחובר נמוך מספיק לא תהיה זליגה משמעותית. כשהאפס מנותק מלוא המתח מופיע בנקודה החלשה ונוצרת פריצה להקפיץ את הפחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגבי קרן ברירת מחדל של הלמן אלדובי שם דמי הניהול מהצבירה נמוכים יותר?

http://www.hag.co.il

השוואה באמצעות מחשבון דמי ניהול פנסיה כדוגמת זה?

https://www.hon.co.il/%D7%9E%D7%97%D7%A9%D7%91%D7%95%D7%9F-%D7%94%D7%A9%D7%A4%D7%A2%D7%AA-%D7%93%D7%9E%D7%99-%D7%94%D7%A0%D7%99%D7%94%D7%95%D7%9C-%D7%91%D7%A7%D7%A8%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%A4%D7%A0%D7%A1%D7%99%D7%94/

http://nihul.cma.gov.il/

https://pensuni.com

***לא ממליץ.

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האקסל נועד לחישובים מסוג זה. העניין הוא שלא כל אחד יודע להשתמש בו

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 10 חודשים מאוחר יותר...

זה יהיה לא חכם לקבל ייעוץ פנסיוני ככה מהחברים בפורום..

בטוח שכולם חכמים ומצטיינים בתחום המוטורי אבל לפנסיה פנים רבות..

יש להתחשב בהטבות מס, כיסוי ביטוחי, מצב משפחתי ועוד ועוד..

סתם לדוגמא במידה ואתה נשוי עם ילדים, אולי תרצה לשקול דווקא קרן פנסיה בגלל הכיסוי הביטוחי הקיים בה (לשמור על היתרה ליורשים שלך)

או שדווקא תרצה ללכת על ביטוח מנהלים עם מקדם ולרכוש כיסוי ביטוחי בנפרד..

בכל מקרה אשמח אם תקרא קצת על ניהול כספים לפנסיה לפני שאתה מחליט..

אני לא יועץ או איש מקצוע אבל אם בכל זאת תרצה דעה על רגל אחת, אז אלטשולר שחם קרן פנסיה ברירת מחדל...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בן אור - אני לא מבין את תגובתך.

לרובנו, או לפחות לשכירים שבינינו, החסכון הפנסיוני הוא ההשקעה הגדולה ביותר בחיים, מתחרה בהיקפה בהשקעה בדיור ובמקרים רבים עוקפת אותה. וכיון שמדובר בהשקעה כספית נטו היא מצריכה מחשבה מעמיקה ומומחיות לא קטנה.

תכנון הפנסיה קשה מאד כיון שמדובר בחסכון לטווח רחוק (יכוללהגיע ל-40 שנה ויותר), הצרכים האישיים משתנים עם השנים, כללי הפנסיה ותנאי החסכון משתנים במהלך הזמן, מה שמצריך השארות עם אצבע על הדופק.

בסופו של דבר יתכן מאד שכדאי לשלם ליועץ עבור ייעוץ אישי (כולל אפשרות תכנון עבור שני בני הזוג יחדיו), ואפילו ייעוץ חוזר.

מבחינתי גם חסכונות ארוכי טווח כגון קופות גמל וקרנות השתלמות צריכים להכנס לאותו סל ייעוץ, שכן לרבים קרן הפנסיה (או מקבילותיה) אינן מספקות ויש צורך בחסכון נוסף במקביל.

פות"ש - בדוק אם יש אפשרות לקבל ייעוץ אובייקטיבי באמצעות ארגון העובדים, או לשלם ליועץ פרטי או של הבנק (לשים לב - יועץ ולא סוכן פנסיוני. היועץ אמור להיות אובייקטיבי ולשים את צרכיך במקום הראשון, בעוד שהסוכן מייצג חברה או חברות כאלה או אחרות ועלול לשים את האינטרסים שלהן לפני אלה שלך).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל, אני לא מזלזל בפנסיה וגם אני עשיתי לא מעט בשביל לעבור לקרן עם דמי ניהול טובים שים לב מתי נפתח הדיון (תאריך).

ותתמקד בעיקר בתגובה האחרונה שנראית מעט שיווקית וסותרת את עצמה.

אולי אני טועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
ספריאל, אני לא מזלזל בפנסיה וגם אני עשיתי לא מעט בשביל לעבור לקרן עם דמי ניהול טובים שים לב מתי נפתח הדיון (תאריך).

ותתמקד בעיקר בתגובה האחרונה שנראית מעט שיווקית וסותרת את עצמה.

אולי אני טועה.

אני כתבתי את התגובה האחרונה ואני אשמח לשמוע מדוע היא נשמעת לך שיווקית?

האם פניתי אלייך או הצעתי לך שירות כלשהו?

קיבלת לא מעט תגובות מחברי הפורום שמנסים לעזור לך למצוא פתרון נכון לפנסיה..

ואתה חושב רק על דמי ניהול...

אז אולי תלמד קצת על הנושא לפני שאתה מגיב "מצחיק" לתגובה שחבר פורום רשם על מנת לעזור לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שהחשיד אותי הוא העיתוי של התגובה.

שים לב לתאריך פתיחת הפוסט:

15/05/18, 17:06

אתה הגבת בתאריך הזה, כמעט שנה אחרי.

12/04/19, 11:33

לא אני פותח הפוסט ולא אני בקשתי עזרה.

לא הייתה בי שום כוונה להעליב אותך ואם כן, אז אני מתנצל ולוקח את דבריי בחזרה.

חג שמח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...