Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אי הבנה במחיר של צמיגים

Mega
שימו לב! השרשור הזה בן 2166 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תשמע, עקצו אותך.

מה הייתי עושה במצב שלך? לא יודע.

מצד אחד אם תשלם 200₪ על כיוון פרונט ואז תלך חזרה ליפו לקנות ב550 עוד זוג אז ייצא לך 200 ש״ח זול יותר.

מצד שני כבר סיימת עסקה והצמיגים על הרכב.

אני כן הייתי מפרסם את שם הפנצרייה. שכל אחד יסיק מהסיפור הזה מה שהוא רוצה.

אף אחד לא עקץ אותו.

השיחה מוקלטת, מי אמר שאותה בחורה סיננה או לא שמעה לזוג צמיגים? הרי שניהם אחר כך דנים על המחיר "מצאת הצעה זולה יותר" וכו'.

הבחורה מצידה יכלה להבין או תוך כדי עיסוק של עוד משהו שזה פר צמיג וככה היא מציגה הצעות מחיר בשנות העבודה שלה.

מישהו אמר שזה שהבחורה אומרת ל 2000 לקוחות ביום הצעה פר צמיג שזה לא קרה כאן?

הבחור היה צריך לוודא כמובן שזה המחיר עבור זוג צמיגים או צמיג, זה הכל.

אי אפשר להוכיח שום דבר או האם היה כאן מעשה בתום לב או בכוונת תחילה וכו', לא אנחנו יכולים לשפוט וכך יצא.

אז קנה צמיגים במחיר גבוה יותר, למד את הלקח.

כך או כך הפעם הבאה שיחליף את הצמיגים תקרה כעבור כמה שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל אחד יפרש את המצב לפי מה שנראה לו.

המחיר הוא כמעט כפול מכל מקום אחר - ברשת שהאתר שלה טוען שהמחיר עכשיו הוא ללא מע"מ.

עכשיו אי אפשר להאשים את הבחור יותר מדי - הוא שאל מה המחיר לזוג צמיגים ואמרו לו מחיר שקרוב מאוד למחיר שהוא שילם לפני חודשים ספורים.

אתה היית מדמיין שזה מחיר לצמיג בודד? כי אני לא.

אם היו אומרים לו 250-300-350 אפילו - הייתי חושד.

אני אישית לא אכנס לשם לבדוק את ההגינות שלהם. אתה תחליט מה שאתה רוצה

עריכה אחרונה על ידי Nakamichi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו דוגמא קלאסית לחוסר תקשורת, מצד הנציגה.

היא רגילה לומר מחיר לצמיג ואפילו לא שמה לב שביקשת מחיר לזוג. אתה יכול ללמוד מהמשתמע מכך 2 דברים:

1. תוודא תמיד עם האדם מולך שאתם מדברים על אותו הדבר.

2. אם קרתה טעות, תקשיב להקלטה בידיך, ותציג אותה למוכר שביקש ממך פי 2 מההצעה שקיבלת בטלפון. הוא מסרב? תוריד בבקשה את הצמיגים שהתקנת ותחזיר את הקודמים.

עומר :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא זוכר מתי ב-30 השנים האחרונות הוצג לי מחיר שאינו של צמיג בודד.

עם זאת התחום מנוהל בצורה שערורייתית. מציגים מחירון לא קשור למציאות (גודרייד ב-1000 ש"ח ליחידה במידה נפוצה, גודייר ב-2000), ואז מחשבים "הנחה". מה גודל ההנחה? הרושם שלי הוא שהיא נקבעת לפי שיעור מס האשכנזים המוטל עליך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם זאת התחום מנוהל בצורה שערורייתית. מציגים מחירון לא קשור למציאות (גודרייד ב-1000 ש"ח ליחידה במידה נפוצה, גודייר ב-2000), ואז מחשבים "הנחה". מה גודל ההנחה? הרושם שלי הוא שהיא נקבעת לפי שיעור מס האשכנזים המוטל עליך.

התחום לא "מנוהל". יש שוק חופשי ויש אינטרנט ואין בעיה להשוות מחירים.

הנוהג להציג "מחירון" הוא מהתקופה בה היה יבואן רשמי לכל מותג. זה היה אז תרגיל שיווקי נפוץ, לתת הנחה של 50%... היום זה לא רלוונטי ולא נתקלתי בזה שנים ארוכות.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון שתמיד מדברים על מחירי צמיגים ליחידה.

אז נשמע שזו הייתה אי הבנה, וכדאי מאוד לוודא שהמחיר הוא ליחידה, או לזוג. אלא אם אמרו לך בפירוש בטלפון שהמחיר הוא לזוג צמיגים.

אני גם מוודא שהמחיר כולל הרכבה, איזון, ונטילים וכו', ואין שום תוספות שאצטרך לשלם.

בפעם האחרונה החלפתי רביעייה, קבלתי הצעת מחיר אטרקטיבית בטלפון, הגעתי למקום (לא חושב השם והמקום), וניסו לקחת ממני "מס אשכנזים" - אומר לי זה צמיג טוב, אבל תקח "וונטיל מחוזק". והתוספת הזאת של ה"וונטיל מחוזק", 50 שח ליחידה זה בדיוק ההפרש בינם לבין מקומות אחרים. לקח לי שניה וחצי להתעשת ולהגיד "שים לי ונטיל סטנדרטי, המחיר שסגרנו בטלפון זה מה אני משלם ולא שקל יותר".

אקצר את הסיפור,

אני בטוח שיש להם שם סוג אחד בלבד של ונטילים, וזו רק שיטת מצליח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוהל - לא חייב להיות בניהול מרכזי, גם כל בעל צמיגייה מנהל את עסקו כראות עיניו. אם תרצה, פאלו, תקן את הניסוח שלי ל"מתנהל".

עדיין לא שולל את התחושה שחלק מהמחיר נקבע לפי פרצופו של נהג הרכב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאז שאפשר לבדוק באינטרנט מחירים ולהשוות - הכל שקוף.

אני לא רוכש צמיגים לפני שאני נכנס לאתר אחד או יותר של השוות מחירים, ובד"כ בוחר את הצמיגיה בהתאם לקרבה של אלי, זמינות הצמיגים והמחיר.

כשאני בא לצמיגיה - אני יודע בדיוק צה אני רוצה ובאזיה מחיר (ובד"כ מזמין מראש)

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוהל - לא חייב להיות בניהול מרכזי, גם כל בעל צמיגייה מנהל את עסקו כראות עיניו. אם תרצה, פאלו, תקן את הניסוח שלי ל"מתנהל".

עדיין לא שולל את התחושה שחלק מהמחיר נקבע לפי פרצופו של נהג הרכב.

הבעיה עם המשפט שלך היא לא עם המילה "ניהול" אלא עם המילה "תחום". אין ניהול "לתחום", כל עסק וההתנהלות שלו. מין הסתם כל בעל עסק מנהל את עסקיו כראות עיניו, בכפוף לחוק, וכי יש רעיון אחר עדיף?

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון שתמיד מדברים על מחירי צמיגים ליחידה.

אז נשמע שזו הייתה אי הבנה, וכדאי מאוד לוודא שהמחיר הוא ליחידה, או לזוג. אלא אם אמרו לך בפירוש בטלפון שהמחיר הוא לזוג צמיגים.

אני גם מוודא שהמחיר כולל הרכבה, איזון, ונטילים וכו', ואין שום תוספות שאצטרך לשלם.

בפעם האחרונה החלפתי רביעייה, קבלתי הצעת מחיר אטרקטיבית בטלפון, הגעתי למקום (לא חושב השם והמקום), וניסו לקחת ממני "מס אשכנזים" - אומר לי זה צמיג טוב, אבל תקח "וונטיל מחוזק". והתוספת הזאת של ה"וונטיל מחוזק", 50 שח ליחידה זה בדיוק ההפרש בינם לבין מקומות אחרים. לקח לי שניה וחצי להתעשת ולהגיד "שים לי ונטיל סטנדרטי, המחיר שסגרנו בטלפון זה מה אני משלם ולא שקל יותר".

אקצר את הסיפור,

אני בטוח שיש להם שם סוג אחד בלבד של ונטילים, וזו רק שיטת מצליח.

סיפור הונטיל מוכר היטב מפנצריה מסויימת בראשלצ.

הם הפסיקו עם זה. ועברו למכור בזול.

גם לי ניסו לעשות שם קטע, שאלתי כמה עולה צמיג - פקידה אחת אמרה לי. ואז אמרתי שאני רוצה להחליף זוג - ואז הפקידה השנייה מתערבת - האא לזוג המחיר גבוה יותר, זה מחיר לצמיג אם אתה לוקח רביעייה. הפקידה הראשונה עשתה לה ״לא״ עדין עם הראש והיא ישר ירדה מזה.

בסוף אגב החלפתי רביעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא לא היה ברשל"צ.

פשוט נטו שיטת מצליח.

סיפור הונטיל מוכר היטב מפנצריה מסויימת בראשלצ.

הם הפסיקו עם זה. ועברו למכור בזול.

גם לי ניסו לעשות שם קטע, שאלתי כמה עולה צמיג - פקידה אחת אמרה לי. ואז אמרתי שאני רוצה להחליף זוג - ואז הפקידה השנייה מתערבת - האא לזוג המחיר גבוה יותר, זה מחיר לצמיג אם אתה לוקח רביעייה. הפקידה הראשונה עשתה לה ״לא״ עדין עם הראש והיא ישר ירדה מזה.

בסוף אגב החלפתי רביעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2166 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...