Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לגבי צ'ק, המחאה

super-man
שימו לב! השרשור הזה בן 2140 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

צ'ק שניתן בחודש 10/2015

ועל הקבלה כתוב ז.פ שאני מבין שזה קיצור של זמן פירעון, נכון?

תאריך של ז.פ 04/2016

הצ'ק לא נפרע. זה גם צ'ק שלא אמור להיפרע לפחות לפי מה שכתוב בהסכם שכתבנו, ונחתם

אלא יותר כצ'ק ביטחון. אבל עם קצת קריאה באינטרנט הבנתי שאין דבר כזה, וצ'ק זה צ'ק. חוזה מחייב.

אז אני רוצה קצת להרגיע את עצמי.

כי מדובר בסכום לא קטן (כמה עשרות אלפי שקלים), שניתן מחשבון בנק של אשה שמקבלת רק קצבת נכות לחשבון הבנק (עשירית וקצת מסכום הצ'ק)

השאלה שלי אם הוא כן ייפרע, אני מבין שלא מעקלים קצבת נכות. אבל החשבון כן יכנס למינוס, נכון?

כי מבחינת הבנק הבנק יעביר את הסכום, ופשוט יכניס את החשבון למינוס.

האם אפשר במצב כזה לבקש מהבנק לא להיכנס בכלל למינוס בשום מצב?

האם אני בכלל טועה בחשיבה שלי, שבנק מכבד אוטומטית כל צ'ק, ואם אין לנותן הצ'ק

את הסכום שהוא כתב על הצ'ק הבנק פשוט לא יכבד את הצ'ק?

כי זה די מבלבל אותי, אני אומר לעצמי בראש אז אם החברה יודעת שהיא קיבלה צ'ק

של אישה שחייה רק מקצבת נכות, למה היא הסכימה לקבל צ'ק של סכום שקרוב לשנה שלמה של קצבת נכות?

היא הרי יודעת מלכתחילה שהיא לא תקבל את הצ'ק. זו הסיבה שבגללה אני בכלל מתעסק בשאלה הזאת.

אני שואל כרגע רק על מנת לדעת. עוד לא פניתי לחברה שניתן לה הצ'ק, את זה אני אעשה בהמשך.

אחרי שאבין כמה דברים. כרגע אני די בור בנושא הזה.

וכמו שהזכרתי, יש לנו חוזה שכתבנו בכתב יד עם חתימה שהצ'ק הוא לביטחון בלבד.

אבל בגלל שמדובר על סכומים לא קטנים (צ'ק של כמה עשרות אלפי שקלים) כשהכנסה החודשית של נותנת הצ'ק היא רק קצבת נכות מינימלית, אני רק רוצה לדעת אם שווה נניח להרגיז את החברה שניתן לה הצ'ק.

אני מבין שזה מנוסח כזה קצת מעורפל. בכדי לא לכתוב את שם החברה.

אם זה חשוב למישהו אין לי בעיה לפרט קצת יותר בפרטי, אבל נראה לי שאין צורך.

פשוט לפי התשובה אני אדע מה לעשות בהמשך עם החברה. כי כל עוד הצ'ק בידיהם אתה די בן ערובה שלהם.

כמה פעמים כתבתי את המילה צ'ק :-D

תודה לכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אאל"ט יש לצ'ק תוקף של 6 חודשים. אתה מדבר על למעלה משנתיים.

אבל בוא נמתין לבנקאי הפורום.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה צודק, אתה בכלל מרגיע אותי. אבל אני לא חושב שיש תוקף כ"כ קצר (מי יודע).

כמדומני דיסקו מבין מאוד בתחום, נקווה שהוא יכנס לנושא.

עריכה: קצת מבאס, כי באינטרנט יש תשובה גם של 7 שנים.

פשוט הבנקאים לא אוהבים לקבל צ'ק עם תאריך של למעלה מחצי שנה, אבל הצ'ק עדיין תקף?

http://www.gsaarlaw.co.il/2016/05/19/%D7%9B%D7%9E%D7%94-%D7%96%D7%9E%D7%9F-%D7%90%D7%A4%D7%A9%D7%A8-%D7%9C%D7%94%D7%9E%D7%AA%D7%99%D7%9F-%D7%A2%D7%9D-%D7%94%D7%A4%D7%A7%D7%93%D7%94-%D7%A9%D7%9C-%D7%A6%D7%A7/

נמתין בסבלנות לבנקאים כמו שכתבת.

עריכה אחרונה על ידי super-man
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להיות רגוע 3 פעמים

אחד תוקף של שיק 6 חודשים מהיום הרשום עליו לפרעון

השני הבנק לא יכבד שיק כאשר לבעל החשבון אין כסף בחשבון בסכום של השיק, אם אין לו מסגרת אשראי ( ואני מבין שאין כזו )

השלישי השיק ניתן לבטחון בלבד,לכן גם אם הוא יחזור ויפתח תיק הוצל"פ ההסכם שיש לכם יסגור את התיק.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה כיף!

תודה רבה ישה! :beerchug:

אם הייתי יודע את זה לפני, שאם לבן אדם שנתן את הצ'ק, בעל החשבון, אין את הסכום הנקוב על הצ'ק

אז הוא מלכתחילה לא יכובד - הייתי חוסך לעצמי את הדאגה. אבל אני עם הראש שלי:

"אז למה מלכתחילה החברה מבקשת צ'ק כזה? הם הרי יודעים שהם לא יקבלו את הסכום הנקוב עליו.

ולמה הם מכניסים בחוזה שהלקוח יתן לידי הסוכן, צ'ק על סך 15%, כשמדובר בסכומים לא קטנים

כשהם יודעים שהלקוחות שלהם = נכים עם רכבי נכים = משתכרים מקצבת נכות בלבד מהביטוח הלאומי.

15% שנקוב על הצ'ק שווה ערך לכמעט שנה שלמה של קצבת נכות, והם כמובן מודעים לכל זה".

המסקנה שלי:

כנראה לפעמים כשעושים משהו מסוים, עושים אותו בשביל סיבה אחרת לגמרי.

אולי זה יותר כמו להחזיק את הלקוח כבן ערובה בחברה, שלא יעבור לחברה אחרת (יש 6 מתחרות).

והתחום הזה של רכבי נכים, הוא מאוד רווחי לחברות. מדובר שם על לא מעט כסף שהן מקבלות מהביטוח הלאומי

אם הנכה יבחר בהן (או אם הן יגרמו לו לעבוד איתן).

עכשיו אני יכול להיות רגוע. לא כ"כ, כי עדיין יש להם צ'ק ביד. עם פרטי חשבון חתימה והכל.

אבל אני מבין שאי אפשר לעשות איתו כלום.

ישה, תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער לבאס קצת, אבל אני לא בטוח שהכל ורוד כל כך.

1. צ'ק שלי מומש בהפתעה מוחלטת שנה לאחר התאריך המצוין בו וזאת בנוסף לזה שהיה כתוב עליו צ'ק ביטחון (בעל דירה הפקיד בטעות את צ'ק הביטחון של שנה שעברה במקום הצ'ק הראשון של שנה חדשה).

2. האם הצ'ק למוטב בלבד? כי ישנן חברות "ניכיון צ'קים" שימצאו את הדרך לממש את הצ'ק תמורת עמלה, גם אם זה אומר לשלוח את בעל הצ'ק לטיול ביער בבגז' של האוטו שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה דווקא טוב, ככה אפשר ללמוד. טוב שאתה מגיב.

1. אתה זוכר במקרה על איזה סכום מדובר? כי קראתי פעם שאם מדובר בסכומים קטנים, אז מעבירים את הצ'קים בלי לבדוק כמעט.

כאילו מסכום מסוים יש איזו שהיא בקרה / בדיקה לפני שמכבדים את הצ'ק (מקווה שאני לא טועה).

אצלנו מדובר בסכום של כמה עשרות אלפי שקלים. בכוונה לא ציינתי כמה, ואת שם החברה

בכדי שלך תדע, האינטרנט בימינו מקום קטן ואני בינתיים לא רוצה להרוס את היחסים עם אותה חברה. אם במקרה גוגל יעשה עבודת אינדוקס טובה.

אתה זוכר על איזה סכום מדובר אצלך?

למרות שזה באמת מקרה מוזר. כי לא כ"כ משנה הסכום, מה שהחברים פה כתבו: יש הרי תוקף של חצי שנה.

זה גם מה שכתוב כמעט בכל אתר בגוגל. מלבד הקישור שצירפתי שניתן גם עד 7 שנים. אבל לא דרך הבנק.

אתה מספר שאצלך הצ'ק נפדה בבנק. מוזר.

2. כן את זה הקפדתי לכתוב. קראתי לפני זה בגוגל על מה לשים לב לפני כתיבת צ'ק. אז כתבתי גם "לא סחיר" בנוסף.

(מה שהיום אני מבין שזה אותו הדבר כמו למוטב בלבד, אבל הייתי אז ממש טירון).

הנה תמונה אחרי השמטת פרטים אישיים שלא רלוונטים:

45465.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשיק תוקף של חצי שנה מהתאריך שנרשם עליו

הבנק לא יכבד שיק אם תיווצר חריגה בחשבון.

רישום של "שיק ביטחון " לא תקף ואם יוצכ הוא יכובד.

"הסטטיסטיקה הרשמית חושפת כי נהגי מכוניות ותנאי כביש בעייתיים, הם הגורמים לחלק משמעותי מתאונות הדרכים הקטלניות ב-2010 בהן היו מעורבים רוכבי דו-גלגלי". ynet

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצ'ק היה על סכום של אלפים בודדים (גובה שכירות חודשית), אבל בוודאות הוא כובד למרות שעברה כשנה מהתאריך הנקוב בו.

לא יודע אם החיוב היה מתבטל לו הייתי פונה לבנק. לא היה לי צורך לפנות כי העניין סודר ביני לבין המשכיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשיק כדאי למחוק את פקודת מתוך המילה לפקודת, ז"א להשאיר רק "ל".

הכי טוב להזמין מראש שיקים שבהם רשום "ל" ומודפס עליהם כבר מראש "למוטב בלבד".

וגם את המילה "בלבד" אחרי שם המוטב.

ואני תוהה מתי הדבר הזהטן יעבור מן העולם? כל כך הרבה התעסקות וצרות על כלום.

כמו מזומן, יקח הרבה זמן.

האפליקציות משקעות אותי - אני רוצה להעביר לבן שלי 4500 ש"ח, הסכום הקטן הזה מצריך לא פחות מ-3 פעולות ב"ביט" ו"פפר"

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזו בדיוק הבעיה: משום מה בוטלה לי האופציה הזו, ועדיין לא הגעתי לבנק כדי לחדש אותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...