Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות על רכב 7 מקומות

israel-r
שימו לב! השרשור הזה בן 2165 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

לאחר קריאה מעמיקה כאן בפורום ובאתרים אחרים, וקבלת הצעות מכמה סוכנויות, אני מבקש את עזרתכם בהתלבטות שלי.

אני מחפש רכב 7 מקומות בתקציב של כ-70 אלף.

אנחנו משפחה עם 4 ילדים קטנים (3 על בוסטר + תינוקת בסלקל) שנוסעת מעט מאוד (כ-8000 ק"מ בשנה גג), רוב הנסיעות בתוך העיר.

הכי חשוב לי זה אמינות ומרווח (בדגש על מטען כשמושב 1 מתוך ה-2 הנוספים פתוח). פחות חשוב לי צריכת דלק ואני לא רוצה רכב ישן יותר מ-2014. לעניין ירידת ערך - אני מראש מחפש רכב שכבר עבר התרסקות מבחינת מחיר ובגלל המחיר הנמוך לכתחילה אני קצת פחות מודאג מירידת ערך. כמו כן, אני לא מאלה שמחליפים רכב כל 3 שנים אז חשוב לי יותר האמינות לטווח הארוך ולא הירידת ערך. רק חשוב לי שאפשר יהיה בסוף למכור במחיר הוגן יחסית אם ארצה למכור ולא שאתקע עם רכב שאף אחד לא רוצה לגעת בו (אני בונה על זה שכשאני אמכור הק"מ יהיה נמוך וזה יתן לי יתרון כמוכר).

לאור כל ה"ל חשבתי שהכי מתאים לי לחפש רכב שסובל מתדמית בעייתית שלא בצדק ומאפשר רכישת מודל חדש יחסית במחיר אטרקטיבי. אוטומטית כמעט כל היפניות נפלו והבחירה הטבעית זה הצרפתיות (צרפתיה - בתנאי כמובן שהתדמית הבעייתית היא אכן שלא בצדק...).

האפשרויות האלה נפסלו:

ורסו - בגלל מרווח ומחיר.

אוטלנדר - כנ"ל.

אס מקס - בגלל עלות אחזקה.

מאזדה 5 - מתומחרת גבוה יחסית והיא צפופה להחריד.

קארנס - חשבתי עליה כאופציה אבל היא יחסית יקרה לאלטרנטיבות שחשבתי עליהן.

האפשרויות שחשבתי עליהן הן:

1. פ'זו 5008

2. רנו גרנד סניק

3. סיאט אלהמברה

4. C4 פיקאסו

5008 - יש לי 2 הצעות: 1. מודל 2015 פרטי יד 1 עם ק"מ מאוד נמוך. המחיר הוא איפשהו באמצע בין מחירון לוי יצחק ליד 2 (כ-70 אלף ש"ח). הרכב עדיין באחריות יצרן. 2. מודל 2014 יד 2 ליסינג, עם 118 אלף ק"מ. קרסו הציעו לי אותה ב-50 אלף ש"ח עם שנה אחריות שלהם. הבנתי שהדעות לגבי הרכב הזה הן לכאן ולכאן בכל הנוגע לאמינות. קראתי פה שהמנוע 156 כ"ס בעייתי וצריך לחפש 165 כ"ס אבל ההצעות הן ל-156 כ"ס.

גרנד סניק - בגלל שאני לא נוסע הרבה חשבתי שעדיף לי מנוע בנזין. גם בגלל הגיר הרובוטי. הבנזין גם אטרקטיבית יותר מבחינת המחיר אבל הבעיה היא שההיצע מאוד נמוך. בקרסו הציעו לי 2015 דיזל עם 130 אלף ק"מ עם שנה אחריות על 9 מכלולים + שנתיים אחריות על מנוע וגיר. רוצים 80 אלף ש"ח. אמרתי שזה קצת מאבד את האפקט של צרפתיה במחיר אטרקטיבי. מנסים לשכנע אותי שם שהדיזל עדיפה ושהיא שומרת טוב יותר על הערך שלה.

פיקאסו - שמעתי דעות לכאן ולכאן. מישהו שאני מכיר קנה 2015 ואמר לי לא לעשות את הטעות הזאת. היא נראית יקרה יותר מה-5008. קראתי שהדיזל עדיפה.

אלהמברה - הכי מעניינת מכל האפשרויות. האופציה היחידה שהיא לא צרפתיה. מוזכר שהחסרון שלה הוא המחיר היקר אבל ישנן הצעות ל-2014 בכ-80 אלף ש"ח. לצערי כולן מסוכנויות/סוחרים למינהם ואני חושש לקנות מסוחרים. אין לי מושג מה האמינות שלה והאם האחזקה יקרה אבל היא נראית הכי אטרקטיבית מבחינת אבזור ומרווח. אם היא אמינה וביקור במוסך זה לא שחיטה יש מצב מבחינתי להתאמץ בעוד 10 אלף ש"ח. בעיה נוספת היא שההיצע מאוד מאוד דל ואני תוהה האם אלהמברה 2014 ב-80 אלף עדיפה למשל על 5008 2015 עם אחריות ב-70 אלף...

בשורה התחתונה בגלל אופי השימוש שלי אני לא חושב ששווה לי להשקיע עוד 20-30 אלף שקל בשביל רכב סחיר או אמין יותר שגם יהיה שנה-שנתיים ישן יותר.

אשמח לשמוע את דעתכם...

פתוח לעוד הצעות כמובן.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהתלבטות כמו שלך (נתונים דומים מאוד) - קניתי לפני שבועיים גרנד סניק דיזל.

מצאתי אחת בשוק הפרטי, בהזדמנות מצוינת, עם קילומטרז נמוך.

הודות ללחץ של המוכר למכור במהירות, הצלחתי להשיג במחיר אטרקטיבי מאוד.

לדעתי,

אם אתה לא לחוץ, שב על לוחות המודעות וחפש הזדמנויות בשוק הפרטי.

הוא יהיה הרבה יותר אטרקטיבי מהסוכנויות השונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ל 8000 קילומטרים בשנה תקנה גרנד סניק בנזין מנוע 2000 סמ"ק וגיר רציף ( לא רובוטי כמו בדגם הדיזל ). בדיוק עונה לפרופיל שימוש שלך. גרנד סניק דיזל גם יותר יקר לרכישה, גם יותר קשה למצוא עם קילומטראז' נמוך וגם החיסכון בצריכת הדלק לא יעלה על טיפולים קצת יותר יקרים ובטח לא למקרה של תקלה בגיר / מחשב הגיר הרובוטי (שלא אוהב נסיעות עירוניות בעיקר) או טורבו.

דגם בנזין חולק מנוע וגיר רציף עם ניסאן קשקאי.

אל תקנה 5008, זה רכב עם מנוע בעייתי.

אלהמברה זה גם רכב עם פוטנציאל לא קטן לתקלות.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה. תוכל לתת פרטים לגבי העסקה עצמה? כמה משלמים על רכב שמור עם קילומטרז' נמוך לעומת מחירון? כולם אומרים שבצרפתיות מורידים משמעותית מהמחירון אבל אני לא רואה את זה כ"כ..

ולמה אתה חושב שעדיף לי דיזל? תראה את התגובה של vladclar.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שקריטי לך דווקא דיזל - אני חיפשתי בנזין או דיזל וקפצתי על ההזדמנות הטובה הראשונה שנקרתה בפניי.

יש רכבים (למשל - גרנד סניק דיזל) ששווי השוק שלהם הוא לעיתים גבוה מהמחירון.

בסופו של דבר - המחירון המשוקלל עבור הרכב אותו אני קניתי (2012, אין הבדל מהותי בין השנתונים 12-14) היה 64 אש"ח, הרכב היה עם 75 אלף קילומטר - קניתי אותו בכמה אלפים פחות לאחר מו"מ עם המוכר וניצול העובדה שהוא היה לחוץ למכור.

לדעתי, אם הוא לא היה לחוץ, היה יכול לקבל עליו גם יותר מ-64.

הרכב במצב מעולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיקאסו - שמעתי דעות לכאן ולכאן. מישהו שאני מכיר קנה 2015 ואמר לי לא לעשות את הטעות הזאת. היא נראית יקרה יותר מה-5008. קראתי שהדיזל עדיפה.

אתה יכול בבקשה לפרט מה התקלות שארעו בפיקאסו הזו והאם מדובר בבנזין או דיזל?

מנוע הבנזין בפיקאסו מבוסס על המנוע הבעייתי שיש ב-5008 ומעניין לדעת מדוע המכר ממליץ להתרחק.

כפי שכבר ציינו, מה-5008 והאלהמברה מוטב להימנע.

כמו כן מה לגבי אופל זאפירה? יש דיווחים על מערכת קירור רגישה בדגם המנוע הזה, אבל מחירי השוק נוחים ובנסועה נמוכה ותחזוקה קפדנית זו יכולה להיות אופציה.

שי

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצבת ה"פרמטרים" שלך נראית תמוהה ומכניסה למבחר בלתי אפשרי ולא מתאים לדרישות שלך.

מ-5008 עם 165 כ"ס - אתה יכול לשכוח. נוסעות בארץ פחות מ-10 כאלה, ויש לי הרגשה שמי שיש לו כזאת - לא ימכור במהרה.

לא ידוע לי על מחלות ידועות כלשהן בפיקאסו מהצורה של 2014 ואילך.

אישית עם קילומטראז' נמוך שכזה הייתי מחפש אאוטלנדר 2013 עם ק"מ גבוה בסביבות 80K. מנוע אטמוספרי (בלי טורבו) יחיה הרבה יותר טוב עם נסיעות קצרות ממנוע עם טורבו. ואם תתעקש - את ההפרש תשלם בסוף במוסך.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גרנד סניק הרבה יותר מתאימה ל 3 ילדים על כיסאות בטיחות ( מכל הסוגים ) בשורה השניה מאשר אאוטלנדר.

ברנו בנזין גם אין טורבו או גיר רובוטי או מנוע בעייתי, ורנו עולה משמעותית פחות מאשר מיצובישי מאותו השנתון.

זה בדיוק מה שמחפשים - רכב עם תדמית של רכב צרפתי = ירידת ערך, אבל ללא בעיות אמיתיות.

החסרון הבולט של גרנד סניק ( צריכת דלק יחסית גבוהה ) לא רלוונטי במקרה הזה.

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גרנד סניק בנזין 2010 נמכרו 39 יחידות.

גרנד סניק בנזין 2011 נמכרו 173 יחידות.

גרנד סניק בנזין 2012 נמכרו 102 יחידות.

גרנד סניק בנזין 2013 נמכרו 68 יחידות.

גרנד סניק בנזין 2014 נמכרו 18 יחידות בלבד.

שורה תחתונה - זה שהרכב קיים במחירון, לא בהכרח אומר שתוכל למצוא אחד כזה.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי כן, אולי לא. ראה כאן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי כן, אולי לא. ראה כאן

פות"ש כתב שאחד מן התנאים שלו הוא שהרכב יהיה 2014 ומעלה.

לגבי המושב האחורי של האאוטלנדר - אם רוצים להשתמש במושבים 6-7 הכרחי שאחד הכיסאות יהיה בוסטר אחרת זה הופך להיות מאוד לא נוח להכנס לשם.

יש כסאות ברוחב מתאים שיוכלו להכנס במושב האחורי של אאוטלנדר.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית עם קילומטראז' נמוך שכזה הייתי מחפש אאוטלנדר 2013 עם ק"מ גבוה בסביבות 80K.

גם לא 2014, 10 אלפים מעל התקציב, עם קילומטראז' גבוה ופחות מרווח מכל מיני וואן.

בזמנו רציתי לקנות אאוטלנדר, אבל כאשר ראיתי את החלוקה של השורה השניה, העדפתי וורסו, ולא מצטער לרגע.

באאוטלנדר פותח השרשור משלם 25 אלף₪ יותר ומקבל פחות .

נכון, אין מבחר גרנד סניק בנזין למכירה, אבל אם לא ממהרים, אפשר לדוג אחד שווה - וזה שבמודעה נראה לי שווה, גם אם הוא מ 2013.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם vladclar.

כשהסתכלנו על האאוטלנדר - גם בשורה השניה צפוף מאוד להכניס שלושה כיסאות.

זה יותר 2 מושבים וחצי.

בורסו ובגרנד סניק, המושבים הם מלאים, כל אחד על מסילה משלו.

בסופו של דבר, היתרונות שמצאנו בסניק על פני הורסו היו המחיר, מקום אחסון גדול יותר בין הספסל האחורי ודלת הבגאז' והמזגן מאחורה - לילדים שלנו זה מאוד משמעותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצבת ה"פרמטרים" שלך נראית תמוהה ומכניסה למבחר בלתי אפשרי ולא מתאים לדרישות שלך.

מ-5008 עם 165 כ"ס - אתה יכול לשכוח. נוסעות בארץ פחות מ-10 כאלה, ויש לי הרגשה שמי שיש לו כזאת - לא ימכור במהרה.

לא ידוע לי על מחלות ידועות כלשהן בפיקאסו מהצורה של 2014 ואילך.

אישית עם קילומטראז' נמוך שכזה הייתי מחפש אאוטלנדר 2013 עם ק"מ גבוה בסביבות 80K. מנוע אטמוספרי (בלי טורבו) יחיה הרבה יותר טוב עם נסיעות קצרות ממנוע עם טורבו. ואם תתעקש - את ההפרש תשלם בסוף במוסך.

האוטלנדר מאוד צפופה, במקום 3 מושבים בשורה 2 יש ספסל וחצי ואם פותחים מושב מאחור אין תא מטען מספק.

ב-80 אלף אני יכול לקנות גרנד סניק דיזל 2015 או לחילופין, אני יכול לקחת רכב זול יותר (5008 למשל). נראה לי חבל לשלם עשרות אלפי שקלים יותר בשביל אוטלנדר ישנה שהיא גם צפופה יותר.

אתה יכול בבקשה לפרט מה התקלות שארעו בפיקאסו הזו והאם מדובר בבנזין או דיזל?

מנוע הבנזין בפיקאסו מבוסס על המנוע הבעייתי שיש ב-5008 ומעניין לדעת מדוע המכר ממליץ להתרחק.

כפי שכבר ציינו, מה-5008 והאלהמברה מוטב להימנע.

כמו כן מה לגבי אופל זאפירה? יש דיווחים על מערכת קירור רגישה בדגם המנוע הזה, אבל מחירי השוק נוחים ובנסועה נמוכה ותחזוקה קפדנית זו יכולה להיות אופציה.

שי

הוא לא אמר לי מה בדיוק התקלה. רק זרק לי לא לעשות את הטעות הזאת. למיטב ידיעתי יש לו בנזין.

לגבי הזאפירה - לא יודע. היא לא נראית לי מספיק אטרקטיבית בשביל שאני אקח רכב עם בעיות ידועות מראש. בצרפתיה כמו גרנד סניק למשל לא נתקלתי בדיווחים על בעיות ספציפיות, יש רק חשש כללי מהסטיגמה של צרפתיה.

אני גם לא יודע מה המשמעות של רכב גרמני במקרה הזה לעניין עלויות טיפולים ואחזקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2165 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...