Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה בפיצול התראות רכב ומוזיקה מרמקולים מוגברים, שברולט סוניק RS 2014

שימו לב! השרשור הזה בן 2154 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

ברשותי סוניק 2014 עם מערכת MYLINK מקורית, מגבר רוקפורד 4 ערוצים, קומפוננט 2 WAY של פוקאל שמורכב בבמה הקדמית וסאב של פוקאל, הHU מחובר דרך מנחת 2 ערוצים שמוציא מפצל RCA למגבר,

העניין הוא שחיברו לי אותו אמרו לי שההתראות (פתיחת דלתות,חגורות,בלם ידני ודיבורית BT) של הרכב יוצאות מהHU ולכן אם אגביר את הרמקולים גם ההתראות יוגברו לרמה בלתי נסבלת, כרגע ההתראות עברו לרמקול שמאלי אחורי של הדלת מה שלא נוח בגלל שיוצא משם קול של הדיבורית ובמהירות בקושי שומעים משהו...

האם יש דרך להגביר את הרמקולים הקדמיים למוזיקה אך שיוציאו גם את ההתראות משם בצורה לא מוגברת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שבמערכת המקורית יש לך בהגדרות אפשרות לשנות את עוצמת הצלילים בין NORMAL לHIGH. אם אני זוכר נכון כשאני קיבלתי את הרכב זה היה ברירת מחדל על HIGH ואם זה ככה אצלך מציע לשנות זאת.

איך ההתראות עברו לרמקול אחורי שמאלי? נשמע כאילו יש לך טיפה סלט שם בחיווט, צלילי הרכב מושמעים דרך הרמקול הקדמי שמאלי, הדיבורית מושמעת משני הרמקולים הקידמיים ולא מאחור ואם אצלך זה הפוך אז גם החיווט שם לא תקין.

אם המגבר שלך מכוון תקין אין סיבה שלא תגיע לעוצמות גבוהות, אני כיוונתי את הGAIN בהתאם לצלילי ההתראותה אלו ודאגתי שישמעו בערך באותו העוצמה שנשמעו במקור.

גם כשאני ממש שומע חזק, אני לא עובר את ה35 בMYLINK.

פתרון נוסף שאוכל להציע לך הוא לעבור לHU אפטר מרקט ולרכוש מתאם לחיווט המקורי שמגיע עם רמקול קטן שתוכל למקם מאחורי הדאש בשביל ההתראות האלו במקום שיושמעו מהרמקולים של הרכב.

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שבמערכת המקורית יש לך בהגדרות אפשרות לשנות את עוצמת הצלילים בין NORMAL לHIGH. אם אני זוכר נכון כשאני קיבלתי את הרכב זה היה ברירת מחדל על HIGH ואם זה ככה אצלך מציע לשנות זאת.

איך ההתראות עברו לרמקול אחורי שמאלי? נשמע כאילו יש לך טיפה סלט שם בחיווט, צלילי הרכב מושמעים דרך הרמקול הקדמי שמאלי, הדיבורית מושמעת משני הרמקולים הקידמיים ולא מאחור ואם אצלך זה הפוך אז גם החיווט שם לא תקין.

אם המגבר שלך מכוון תקין אין סיבה שלא תגיע לעוצמות גבוהות, אני כיוונתי את הGAIN בהתאם לצלילי ההתראותה אלו ודאגתי שישמעו בערך באותו העוצמה שנשמעו במקור.

גם כשאני ממש שומע חזק, אני לא עובר את ה35 בMYLINK.

פתרון נוסף שאוכל להציע לך הוא לעבור לHU אפטר מרקט ולרכוש מתאם לחיווט המקורי שמגיע עם רמקול קטן שתוכל למקם מאחורי הדאש בשביל ההתראות האלו במקום שיושמעו מהרמקולים של הרכב.

ההגדרות על נורמל, לגבי החיווט אני לא בדיוק יודע מה הולך שם כי לא התקנתי... בסופ"ש אפרק הכל ואבדוק.

HU אפטרמרקט לא אופציונלי בנתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחיל בלעשות סדר בחיווט, תחזור לעדכן אחרי זה.

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחיל בלעשות סדר בחיווט, תחזור לעדכן אחרי זה.

סידרתי הכל, זוג רמקולים קדמי מחובר לLOC ומשם למגבר זוג אחורי מחובר רגיל, צלילי התראות עברו לרמקול קדמי ימני (לפי מה ששמתי לב) בעוצמה חזקה מידי למרות ההחלשה המקסימלית שלהם דרך הHU...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצלילים אמורים להישמע מרמקול קדמי שמאלי, בדלת הנהג - הדרך הפשוטה לבדוק זאת היא לנגן מוזיקה ולהשתמש בBALANCE והFADER של המערכת כדי לוודא שאכן כל רמקול מחובר במקומו.

באשר לעוצמת צלילי ההתראות, לא חושב שיש פתרון ממשי לכך, כשיתפנה לי קצת זמן אנסה לחפור בתוכנה של הMYLINK לראות אם אני מוצא את קבצי השמע של הצלילים האלו ונראה אם יש דרך לשנות אותם אך אני קצת עמוס ויקח ליזמן להתפנות לבדוק את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנתיים הורדתי את הGAIN לרמה נסבלת אבל אין יותר ניצול מלא (הGAIN כרגע על 20% בערך מהרמה המקסימלית האפשרית)

תודה רבה, אמתין לעדכונים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צלילי הרכב מושמעים דרך הרמקול הקדמי שמאלי, הדיבורית מושמעת משני הרמקולים הקידמיים

אם כך המצב, עולות במוחי כרגע מספר רעיונות:

• תחילה, בדיקה אם היציאות האחוריות אינן מוגבלות מבחינת טווח התדרים המנוגן ובהתאם שימוש בהן עבור ההגברה לרמקולים הקדמיים.
  • בשלב הבא:
    • אופציה א': חיבור יציאות קדמיות לרמקולים האחוריים, ללא הגברה באמצע.
    • אופציה ב': חיבור יציאות קדמיות לרמקולים האחוריים, עם הגברה. ואפשר אולי לבנות מעגל הנחתה עבור הרמקול עם צלילי הרכב, במידה ועדין חזק מדי ביחס לדיבורית (אגב, בדוק אם הווליום של ה-BT בטלפון מוגבר למקסימום או קרוב לו).
    • אופציה ג': במידה ולא מעוניינים בצלילי הרכב בכלל, שימוש רק ביציאה הקדמית ימנית ופיצולה, דרך הגברה לרמקולים האחוריים.
    • אופציה ד': שינוי מיקום/הוספת רמקול מקדימה במרכז לטובת הדיבורית (שימוש ביציאה קדמית ימנית). שימוש ברמקול אחורי או נוסף לטובת צלילי הרכב והשאר.

צריך לחשוב איך כל תצורה תשפיע על איזון הצלילים ברכב ו/או איך ניתן לאזן באופן מחושב ביניהם.

בנתיים הורדתי את הGAIN לרמה נסבלת אבל אין יותר ניצול מלא (הGAIN כרגע על 20% בערך מהרמה המקסימלית האפשרית)

לא ברור לי מהאמירה הזו אם אתה מבין מה תפקיד ה-Gain במגבר.

תפקידו לתאם בין מתח המוצא של הר"ד/מנחת לכניסה במגבר.

לא מדובר בווליום ולא מדובר בהכרח ברמת ניצול (כלומר הסקאלה של הכפתור לא שווה ל0-100% ניצול מקצה לקצה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2154 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...