Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות בחיפוש עבודה לאחר סיום לימודים

Charge
שימו לב! השרשור הזה בן 2164 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

להלן המקרה הבדיוני הבא:

אני בן 28, סיימתי לימודי מנהל עסקים בהתמחות במימון בהצטיינות יתרה עם ממוצע ציונים 95 באחת המכללות הנחשבות בארץ, בנוסף לכך אני דובר אנגלית ברמת שפת אם (ציון מקסימלי בכל מבחן בקיאות שעברתי כולל אנגלית עיסקית וכו') כמובן שאני שולט לחלוטין בסביבת עבודה ממוחשבת כיאה לבן דור הY.

מבחינת נסיון תעסוקתי, ניהלתי צוות עובדים של כשמונה עובדים בתחום הלוגיסטיקה והתפקיד כלל "השלמות" בהנהלת חשבונות, ניהול מלאי, קשרים עם ספקים וכו'.

יש לי ראש מתמטי\אנליטי מעולה, תקשורת טובה עם אנשים ואני נאמן למקום עבודה שאני מרגיש סיפוק בו.

כעת משסיימתי את הלימודים אני מעוניין להתחיל לעבוד ותוהה לאיזה כיוון לפנות כך שמצד אחד אקבל סיפוק מהעבודה שלי ומצד שני אתוגמל בצורה המקסימלית, משרות מכירות לא מעניינות אותי ואני מכוון למקום עבודה דינמי ומאתגר מחד ומאידך שתחום העיסוק יהיה "high class"\יוקרתי ולא "שחור", תמיד עניין אותי תחום הרכב אך אני פתוח להצעות.

כמו כן אם זה רלוונטי אני רווק ללא שום כוונה להתמסד ב5-7 שנים הקרובות.

אל אילו משרות לדעתכם עליי לכוון ומה הוא השכר הריאלי לו אני יכול לצפות בנקודת פתיחה זו?

עריכה אחרונה על ידי Charge

שיעורי פיסיקה גרעינית באוף טופיק.

את הריתוך יש לבצע כך שהאלקטרודה תמוקם מחוץ למאיץ באופן שיהיה קו ראייה ישיר להיקף הפנימי של הדוד, אחרת המיסוך של המאיץ יפגע אנושות באפקט ההגנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם יד על הלב לא בכוונה להעליב. אתה בחור עם 0 ניסיון עם תואר לא יעיל שדובר אנגלית ורוצה לעבוד "בהיי קלאס" וחלילה לא בעבודה שחורה.

תתכונן לקבל בבוקס רציני מהמציאות.

מוזר לי שכבוגר מנהל עסקים אתה לא יודע את זה.

עריכה אחרונה על ידי Alkash
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף תואר במנהל עסקים זה תואר שמלמדים בכל מכללה קיקיונית בישראל ואתה צריך להתחרות מול עשרות אלפי בוגרים שנמצאים באותו מצב כמו שלך.

לדעתי תוכל למצוא תעסוקה באחד הבנקים/חברות ביטוח/קופות גמל/בתי השקעות.

שכר כנראה יהיה בסביבות ה-6K ברוטו.

באמת שאני מאחל לך להרוויח פי ארבע מזה, אבל זו המציאות ותיקח את זה בחשבון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רוצה יעוץ וחוות דעת מבוגרת תואר ראשון במנע"ס מאוניברסיטה + אנגלית ברמת שפת אם עם כמה שנות ניסיון, אשמח לקשר אותך למכרה שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמעט כל אחד כותב בקורות חיים "אנגלית ברמת שפת אם". בפועל למעט מאוד ישראלים יש אנגלית באמת ברמה של שפת אם. בדרך כלל מדובר באנשים שעשו עלייה ממדינה דוברת אנגלית או נולדו במשפחה דוברת אנגלית. פה ושם יש יחידי סגולה שיש להם כישרון לשפות, אבל הישראלי המשכיל הממוצע מאוד מתקשה להתבטא בכתב ובעל פה.

אם יש לך אנגלית ברמת שפת אם ולא "אנגלית ברמת שפת אם" אולי תוכל למצוא משרה יותר נורמלית בחברה שעובדת הרבה מול חו"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם יד על הלב לא בכוונה להעליב. אתה בחור עם 0 ניסיון עם תואר לא יעיל שדובר אנגלית ורוצה לעבוד "בהיי קלאס" וחלילה לא בעבודה שחורה.

תתכונן לקבל בבוקס רציני מהמציאות.

מוזר לי שכבוגר מנהל עסקים אתה לא יודע את זה.

אין לי שום סיבה להיעלב, אני חושב שהבנת לא נכון את הפוסט, ברור לי שיש לי נסיון מועט ובדיוק בגלל זה אני רוצה להבין מה פחות או יותר אני "שווה" בשוק, לכן אני לא אקבל שום "בוקס" מהמציאות כי אין לי ציפיות מלכתחילה.

בנוגע ל"היי קלאס" הכוונה היא שאני מעדיף להתמקד בתחומים שמעניינים אותי אישית כגון מוצרי טכנולוגיה עכשוויים\חברות רכבי יוקרה וכו' ולא במוצרים גריאטרים\חברות שילוח\אספקה\נקיון וכו'.

זה לא מפלצנות אלא כי בהנחה שהעבודה תתפוס לי 50% מהזמן היומי שלי אני רוצה שהיא תעסוק במשהו שמדבר אליי ולא משהו שידכדך אותי.

בנוסף תואר במנהל עסקים זה תואר שמלמדים בכל מכללה קיקיונית בישראל ואתה צריך להתחרות מול עשרות אלפי בוגרים שנמצאים באותו מצב כמו שלך.

לדעתי תוכל למצוא תעסוקה באחד הבנקים/חברות ביטוח/קופות גמל/בתי השקעות.

שכר כנראה יהיה בסביבות ה-6K ברוטו.

באמת שאני מאחל לך להרוויח פי ארבע מזה, אבל זו המציאות ותיקח את זה בחשבון.

עוד פעם, המכללה בה למדתי היא מהמובילות אם לא המובילה בלימודי מנע"ס ועובדתית הייתי מהמובילים במסלול וזה משתקף גם בציונים\תעודות הצטיינות וגם בהתמחות אותה בחרתי שנחשבת לקשה יותר מההתמחויות, יכול להיות שלכל מה שכתבתי למעלה אין משמעות, אני חשבתי שזה כן מבדל אותי ברמה כל שהיא מה100,000 שמסיימים את אותו תואר בחריקת שיניים ממכללה דרג ז' עם ממוצע 61.

אם אתה רוצה יעוץ וחוות דעת מבוגרת תואר ראשון במנע"ס מאוניברסיטה + אנגלית ברמת שפת אם עם כמה שנות ניסיון, אשמח לקשר אותך למכרה שלי

אשמח להודעה בפרטי, תודה.

כמעט כל אחד כותב בקורות חיים "אנגלית ברמת שפת אם". בפועל למעט מאוד ישראלים יש אנגלית באמת ברמה של שפת אם. בדרך כלל מדובר באנשים שעשו עלייה ממדינה דוברת אנגלית או נולדו במשפחה דוברת אנגלית. פה ושם יש יחידי סגולה שיש להם כישרון לשפות, אבל הישראלי המשכיל הממוצע מאוד מתקשה להתבטא בכתב ובעל פה.

אם יש לך אנגלית ברמת שפת אם ולא "אנגלית ברמת שפת אם" אולי תוכל למצוא משרה יותר נורמלית בחברה שעובדת הרבה מול חו"ל.

אכן, האנגלית שלי ברמת שפת אם, בכתב ובעל פה, אילו חברות היית מציע?

את הריתוך יש לבצע כך שהאלקטרודה תמוקם מחוץ למאיץ באופן שיהיה קו ראייה ישיר להיקף הפנימי של הדוד, אחרת המיסוך של המאיץ יפגע אנושות באפקט ההגנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שלמדת בבינתחומי או במכללה למינהל וזה נחמד, אבל מנהל עסקים זה תואר אוויר ויש המון בוגרי כלכלה/מנהל עסקים בשוק. אני מאמין שתצליח למצוא משהו בקופות גמל/בנקים/בתי השקעות כי מדובר בארגונים ענקיים שמגייסים המון כוח אדם, אבל תתכונן נפשית לשכר 6-7 ברוטו בתפקיד שהוא בעיקר קישוט אקסלים/עיבוד נתונים.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצה שלי - יש לך תואר ואתה רוצה עבודה בטכנולוגיה - תלמד קורס רלוונטי, תלמד משהו נוסף בעצמך, שתגיע עם ידע בו, לדוגמא בדוק את ג'ון ברייס עם קורסים רלוונטים.

לאחר מכן תואר+קורס וידע רלוונטי יפתח לך הרבה יותר דלתות.

תואר על הנייר זה גם מה שאני עושה, אצלי בחברה (הייטק) אני מכיר מישהו עם תואר במלונאות בתפקיד מצוין. התואר פותח דלתות, אבל בגלל שהוא תואר לנייר בלבד הוא רק אמצעי להשגת מטרות , אתה לא מקבל את התואר במנע"ס או בכלכלה ומסיים בזה את הסיפור בניגוד לתארי הנדסה וכד'.

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שלמדת בבינתחומי או במכללה למינהל וזה נחמד, אבל מנהל עסקים זה תואר אוויר ויש המון בוגרי כלכלה/מנהל עסקים בשוק. אני מאמין שתצליח למצוא משהו בקופות גמל/בנקים/בתי השקעות כי מדובר בארגונים ענקיים שמגייסים המון כוח אדם, אבל תתכונן נפשית לשכר 6-7 ברוטו בתפקיד שהוא בעיקר קישוט אקסלים/עיבוד נתונים.

אתה באמת חושב שזה השכר המדובר?

עצה שלי - יש לך תואר ואתה רוצה עבודה בטכנולוגיה - תלמד קורס רלוונטי, תלמד משהו נוסף בעצמך, שתגיע עם ידע בו, לדוגמא בדוק את ג'ון ברייס עם קורסים רלוונטים.

לאחר מכן תואר+קורס וידע רלוונטי יפתח לך הרבה יותר דלתות.

תואר על הנייר זה גם מה שאני עושה, אצלי בחברה (הייטק) אני מכיר מישהו עם תואר במלונאות בתפקיד מצוין. התואר פותח דלתות, אבל בגלל שהוא תואר לנייר בלבד הוא רק אמצעי להשגת מטרות , אתה לא מקבל את התואר במנע"ס או בכלכלה ומסיים בזה את הסיפור בניגוד לתארי הנדסה וכד'.

הכוונה שלי לא הייתה שאני רוצה לתכנת או לעשות תפקיד עם אוריינטציה טכנולוגית\מחשובית אלא שאשמח להשתלב בתפקיד כספים\ניהולי כל שהוא בחברת טכנולוגיה.

בכל אופן אני ממשיך לחפש תפקיד שיעניין ויאתגר אותי עם שכר גבוה מ6-7K ברוטו שנראה לי נמוך בצורה לא רגילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בניסוו פחות עדין: התואר שלך שווה כקליפת השום, כמו עוד עשרות תארים אחרים שהבעיה שלהם דומה. לא יודע לגבי מספרים וציפיות שכר, אבל מקרה המשרה הראשונה תהיה משרת ג'וניור.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מנסה לכוון לתחום של אנליסט (חברות כמו forter שעושות fraud analysis למשל) או חברות לייעוץ אסטרטגי.

דברים שמצויים בעיקר במרכז הארץ, משכורות התחלתיות יפות מאוד (10-12), לרוב לא דורשים נסיון או ידע ספציפי - אלא חשיבה מתמטית, תפיסה מהירה, פסיכומטרי גבוה מאוד.

מה חתימה? תתפשטי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממליץ לך להתחיל לעבוד גם בשכר של 6-7K. התואר שלך כמו שנאמר לך זה בעיקר תואר שעושים כשכבר יש תואר אחר ועבודה מסודרת כדי להתקדם בעבודה ולקבל בונוס על תואר שני.

ככה סתם אין לך יותר מידי מה לעשות איתו. תתחיל איפשהו ומשם תתקדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה שלי לא הייתה שאני רוצה לתכנת או לעשות תפקיד עם אוריינטציה טכנולוגית\מחשובית אלא שאשמח להשתלב בתפקיד כספים\ניהולי כל שהוא בחברת טכנולוגיה.

אני עובד בחברת הייטק כלכלית מה שנקרא פינטק.

תשלח לי קו"ח ונראה לאיזו משרה אפשר להגיש אותך, זה לא כל כך פשוט כי אין לך ניסיון בתחום אבל בוא ננסה

אל תעבוד בכל החברות הכלכליות שהן לא פינטק, כי השכר באמת ברצפה, ותפקידים גרועים.

הצעתי לך לעשות קורסים רלוונטים לא בגלל שאתה רוצה אלא בגלל שכדי להתקבל לחברות האלה (פינטק או הייטק) זה עדיף.

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל אופן אני ממשיך לחפש תפקיד שיעניין ויאתגר אותי עם שכר גבוה מ6-7K ברוטו שנראה לי נמוך בצורה לא רגילה.

בתחום כספים וניהול אתה נמצא בעמדת נחיתות מהותית בהשוואה לרו"ח והשוק מ-ו-צ-ף רואי חשבון. אני יכול להגיד לך בתור אחד שנמצא בענף רו"ח יוצא משרד גדול מקבל 10-13 ברוטו בתפקיד עוזר חשב/סגן מנהל כספים.

באמת שאני מאחל לך להרוויח יותר מ-6-7 ברוטו, אבל תתכונן נפשית להתחלה לא פשוטה.

אגב, מתצטרף להמלצה על פינטק. מכיר לא מעט רואי חשבון שחזרו לספסל הלימודים במטרה להיכנס לנישה.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להתמחות כיועץ משכנתאות, כעצמאי. לא באמת קשה להפוך למקצוען בתחום הזה. ואז, קצת שיווק עצמי ותתפרנס מצויין.

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...