Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מסך מחשב איכותי בגודל 27 אינצ' עד 3K

Ameer.86
שימו לב! השרשור הזה בן 2008 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צריך כרטיס מסך של nvidia לטובת ה g sync .

HDR במסכי מחשב הוא די אשליה צריך מינימום של 1000NITS לטובת העניין.

יש המון דיחויים בהשקות של היצרניות בגלל הנושא , כנראה נראה יותר מבחר ב Q3 השנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני זוכר שימאהה הוציאו מסך 5K במחיר תחרותי, מעניין מהיכן ניתן להשיג אותו, מניסיון אומר לך שאין כמו לעבוד מול מסך רטינה :-).

(כבר מעל שנה עם מסך 5K של פיליפס).

עריכה: מצאתי:

https://www.anandtech.com/show/12568/iiyamas-prolite-xb2779qqs-s1-now-available

http://www.guru3d.com/news-story/iiyama-releases-a-5k-monitor-for-just-eight-hundred-bucks.html

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה מסך מבית דל בגודל 27 עונה על ההגדרה של HDR ותואם G SYNC?

זרקתי בתור הערה כללית ברמה הכללית, אין כזה מסך בסדר גודל של התקציב שלו.

אם תחפש בכללי או בגוגל ובחנויות אתה תמצא מסכים כאלו, לא חסר ויש לא מעט.

1. כמובן שצריך כרטיס של הירוקים בכדי לתמוך בזה, או AMD ב FREE SYNC, לא משנה בדיוק

2. כאשר המסך תומך בתקן HDR, הוא למעשה יודע לעמוד בדרישות התקן אחרת לא היה נקרא HDR וכמובן, צריך לראות במפרט הטכני שזה אכן קורה

3. אין דיחויים, יש לא מעט מסכי HDR ובשלל טכנולוגיות אבל המחיר לא נגיש כלל, כרגע. מה שגם שמרביתם בגדלים או קונפיגורציות כאלה ואחרות אשר לא מתאימות לכולם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אולי נשמע קטנוני, מאד קשה להחליט בעניין המסך. ים של מידע, רוב המסכים המומלצים קיימים בשוק שנתיים שלוש ללא חידוש מהותי.

לדעתי המסך מאד חשוב לחוויה וגם משהו שמשמש לכמה שנים טובות ומכאן נובעת ההתלבטות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתנו לך די והותר חוות דעת ודעות כאלו וכאלו.

בסה"כ נשאר לך לגשת לחנות ולקנות, ככל שתתלבט יותר סתם תמרח את הזמן.

בחירת מסך יכולה להיות טובה ויכולה להיות פחות טובה, מה שבטוח הוא שיהיה לך מסך 27 אינצ' ברזולוציה 1400P ואתה תהנה ממנו.

אל תחשוב עשרות שנים קדימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש U2515H - מסך מדהים וממליץ עליו בפה מלא.

ד"א עשיתי לו OC קטן ל 80HZ וזה בונוס נחמד מאוד.

תבדוק עם תוכנות האם יש לך FRAME SKIPPING כי תופתע לגלות שאם יש לך FRAME SKIPPING בגלל שהמסך לא באמת תומך בזה, אתה למעשה מקבל 40FPS ולא 60FPS.

בצע בדיקה, מעניין לדעת.

https://www.testufo.com/frameskipping#horiz=20&vert=11

חלק עשו, יש להם FRAME SKIPPING כבר ב 75 וזה, מבאס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה מסך מבית דל בגודל 27 עונה על ההגדרה של HDR ותואם G SYNC?

אין.

הטכנולוגיה נמצאת בחיתוליה.

קיימים מסכים בודדים בתקן HDR, מעט מאוד משחקים תומכים ב-HDR, חלונות 10 עדיין לא תומכת ב-HDR.

Asus ו-Acer הכריזו על מסך 4K + HDR + G-Sync + 144HZ, אבל המסכים עדיין לא הושקו וגם כשאר יצאו לשוק מחירם יהיה להערכתי מעל 4,500 ש"ח.

אני אולי נשמע קטנוני, מאד קשה להחליט בעניין המסך. ים של מידע, רוב המסכים המומלצים קיימים בשוק שנתיים שלוש ללא חידוש מהותי.

אתה צודק.

הקפיצה הגדולה תגיע עוד 2-3 שנים כאשר תקן HDR יתפוס חזק. בתקווה מתישהו נראה גם מסכי OLED ואז זה באמת יהיה עולם אחר...

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. WINDOWS 10 כן תומך ב HDR ולאחר העדכון האחרון באפריל 2018, התמיכה והביצועים ב HDR השתפרה משמעותית - עד מאוד (אך עדיין לא מושלמת תלוי בסיטואציה)

2. רעיון ה HDR נמצא איתנו משנת 1850 כאשר המימוש הראשון היה כבר ב 1993 לצרכים רפואיים - הטכנולוגיה לא בחיתולים אלה היישום שלה בתצורות השונות, לוקח זמן והשקעה לא קטנה בפיתוח לחלקי השוק הנדרש

3. בוודאי שיש מסכי 27 אינצ' עם כל מה שהוא ביקש, הם כבר הוצגו (בימים אלו) וקיימים, 144HZ, G SYNC, HDR וכן הלאה

הם פשוט עולים ~2500 יורו, לעתה עתה.

http://www.guru3d.com/news-story/asus-announces-its-rog-swift-pg27uq-(displayhdr-1000-certified).html

http://www.guru3d.com/news-story/nvidia-confirms-g-sync-ultra-hd-hdr-monitors-will-launch-this-month.html

4. אנחנו יכולים לראות כבר שנים רבות מסכי OLED, הסמארטפונים שלנו בחלקם ממספר יצרנים, מזה שנים.

5. לטכנולוגיית ה OLED יש לא מעט בעיות (די הרבה) ולכן הם לא תמיד אידיאליים ויש סיבה לעיכובים והעיקרית מבין שאר הבעיות שעוד לא נפתרו - המחיר העצום עצמו במסכים גדולים

6. סמסונג כבר משנת 2004 הינה היצרן הגדול ביותר בעולם למסכי OLED ובעיקר ל AMOLED שלהם.

7. HDR יתפוס חזק ברגע שיהיה תוכן מתאים. אין סיבה לייצר או לצאת בייצור המוני דברים שאין בהם שימוש כל כך ולכן, לאט לאט צץ לו תוכן תומך HDR וזה נהדר, זה מה שיקדם את בואם של המסכים ברמה הכללית.

אכן, סביר להניח שבשנים הקרובות נראה יותר תוכן תומך HDR ולפיכך, גם האביזרים בהתאם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק. נכון להיום אין באמת מסך מחשב HDR אמיתי.

נקבעו 3 תקנים ל-HDR במסכי מחשב: HDR400/600/1000, אבל עדיין אין יישום שלהם בשטח.

שוק המסכים תקוע וישאר תקוע עוד 3-4 שנים עד שתקן HDR יתפוס חזק מבחינת תוכן ומבחינת חומרה. בנוסף יקח עוד 2-3 שנים עד שיופיעו כרטיסי מסך במחיר שפוי שיהיו מסוגלים לדחוף 4K כמו שהיום דחופים 1440P.

לדעתי קנה מסך 1440P בגודל 27 אינץ של Dell ותהנה ממנו. בעתיד תמכור אותו, תוסיף קצת ותקנה מסך HDR ברזולוציה 4K.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נחזור שניה להמלצות על מסכים. אני עובד עם ה-2715u של דל ודווקא לא הייתי ממליץ עליו. הוא מעולה, באמת, התמונה נקיה, מלא כניסות, אחלה אפשרויות התאמה והוא באמת מסך מדהים, אבל הוא לא מתאים לשימושים שלך. זה מסך של 100% sRGB שמגיע מכויל מהמפעל ואלא אם כן אתה יוצר תוכן - צלם סטילס/וידאו, עורך, מעצב גרפי, אין באמת סיבה לשלם את הפרמיה שדורשים עליו.

במקומך הייתי מתמקד בפאנל ips/va/vs ברזולוציית 1440p או 4K (זה עולם אחר לחלוטין, אבל צריך חומרה טובה להריץ את זה) ו-120/144hz. השאר, באמת, פחות רלוונטי, כי בסופו של דבר את הפאנלים כולם קונים מיצרנים אחרים ומה ששונה באמת זה העיצוב, הכניסות וההזזה.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

U2715H הוא מסך AH-IPS עם 1440P.

4K על מסך 27 אינצ' זה פשוט לא עובד, 4K נראה טוב הרבה יותר על מסכי 32 אינצ', 1440P על 27 אינצ' זו הנקודה המתוקה באמת.

למצוא מסך 120/144HZ IPS זה... לא יתאפשר לו תקציבית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה והוא יכול לרכוש את המסך ב 3K, מסך חדש ולא ממוחדש או יבוא מקבילי כלשהו אם זה לא קריטי לו מבחינת האחריות, זאת בחירה מצויינת וטעימה מכל העולמות.

אם יש לו את האפשרות, המסך מעולה ומאוד מומלץ וכמובן, לא חסרות ביקורות עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כולנו כבר פה, אני אנצל"ש וארכב על השרשור הזה.

הדרישות שלי די דומות. וכבר ננעלתי על שני דגמים, אבל אני גם מתלבט וגם מבולבל.

הראשון הוא ה-PG259Q של אסוס והשני הוא XG32VQ של, נכון, אסוס.

השימושים:

גיימינג, ועריכת תמונות/עבודה משרדית מזדמנות.

למה אני מתלבט:

עד כמה 32 אינץ' זה אוברקיל למחשב? אם אני יושב במרחק של 50-60 ס"מ מהמסך. כרגע יש לי בעבודה מסך 27 אינץ' (U2715H של דל) ואני מת עליו. מבחינת גודל, מבחינת פאנל, כיפכוף של מסך. והייתי קונה עוד אחד כזה אם הוא היה יכול לספק קצב של 144 (או לפחות 120) הרץ.

האם כדאי לקנות עכשיו או לחכות עוד כמה חודשים כדי שמסכים עם HDR יהפכו לנגישים יחסית? חייב להגיד שמסקירות שראיתי, אני לא כזה מתלהב מה-HDR הזה בכלל. אבל יכול להיות שזה ענייני "לא עובר בצילום".

יכול להיות שזה טיפשי, אבל זה חשוב: למישהו יש ניסיון עם המסכי ROG האלה עם הסטנד האידיוטי (ה-32)? כמה רחוק מהקיר צריך להעמיד את המסך?

למה אני מבולבל:

קודם כל ה-32 זול ב-500 שקל מה-27. באיזה קטע? כי הנה השוואה בין השניים מהאתר של אסוס.

הרזולוציה זהה, זוויות הצפיה זהות, הקונטרסט של ה-32 יותר טוב, יש לו USB hub יותר הגיוני (יש אחד ל"העלאה" - אז חיבור של מקלדת/עכבר יכול להתבצע אליו ולא למחשב), וה... איך שלא אומרים Color Gamut שלו יותר טוב (125% מ-sRGB לעומת 100%).

יכול להיות שעוד 19 הרץ (144 מול 165), רמקולים ו-50 ניטס הופכים אותו לעד כדי כך נחות? הסיבה היחידה שאני רואה היא שהפאנל הוא VA מול IPS. אבל החסרונות המהותיים של VA נראה שקיבלו פה מענה - זמן תגובה זהה (4ms), זוויות צפיה זהות (178).

כל הגיימרי שיט הזה ממש (אבל ממממממש) לא מעניין אותי. לא אורות, לא הקיעור, אם היה אותו דבר בלי כל השטויות האלה ובאותו מחיר, הייתי מעדיף את זה ככה.

למה אסוס?

כי אני פאנבויי שלהם ולקוח מרוצה של המון המון מכשירים שלהם.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק עם תוכנות האם יש לך FRAME SKIPPING כי תופתע לגלות שאם יש לך FRAME SKIPPING בגלל שהמסך לא באמת תומך בזה, אתה למעשה מקבל 40FPS ולא 60FPS.

בצע בדיקה, מעניין לדעת.

https://www.testufo.com/frameskipping#horiz=20&vert=11

חלק עשו, יש להם FRAME SKIPPING כבר ב 75 וזה, מבאס.

מתוך 10 תמונות היתה קפיצה [של ריבוע אחד] באחת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...