Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הליך רישום רכב כאספנות (הכותרת נערכה)

gil5
שימו לב! השרשור הזה בן 1996 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

רכב שעוד פחות משנה מגיע לגיל 30 היום עם טסט במצב נסיעה ותקין.

במידה שלא יעשו הטסטים הקרובים וכך לא יחודש הרישוי יחסכו העלויות שלהם וגם העלויות של אישור תקינות מוסך והתיקונים שעל הדרך.

בעוד כשנה כאשר ארצה להפוך אותו לאספנות, אצטרך לחדש הרישוי ולעשות הטסט, גם לא אצטרך לשלם האגרות שלא שולמו עד אז

(במידה והיה פחות משנתיים ללא חידוש - גם לא אצטרך מעבדה) וגם העלויות יהיו נמוכות של רישוי וגם הביטוחים.

אם זה נכון עד עכשיו אז רק יש לי שאלה:

איך אפשר לעשות את הטסט של הרכב כאשר אי אפשר לנסוע בו כי אין עדיין טסט ואין ביטוח וגם נדמה לי שבמשרד הרישוי בשביל לעביר את הרכב לסטטוס אספנות הם רוצים לראות רישיון בתוקף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בכדי להעביר רכב למצב אספנות , אין צורך ברישיון משולם אפילו. מספיק רישיון כלשהו ותעודה מזהה של בעל הרכב כמובן.

מבצעים את הפעולה , כל חובות העבר נמחקים. כמו כן במידה ויש דרישה למעבדה , גם היא נמחקת.

לאחר מכן כאשר אתה רוצה לנסוע לטסט , אתה מוציא במשרד הרישוי אישור תנועה זמני ל 48 שעות.

עם אישור זה וביטוח חובה בתוקף , אתה יכול לנסוע למוסך להוציא אישור רכב מיושן ומשם לטסט. (בהנחה שהכל תקין כמובן )

ניתן להוציא מספר מוגבל של אישורים ( 2 או 3 לא בטוח ) כאלו בשנה.

בהצלחה.

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרכב מודל 1989, אפשר להפוך אותו לאספנות החל מתאריך 1.1.2019, תאריך רישום של הרכב או תאריך עליה לכביש לא משנים, רק שנת המודל קובעת.

לא צריך אפילו להציג רישיון כלשה. צריך להגיע, להזדהות כבעל הרכב באמצעות תעודה מזהה ולבקש לבצע את פעולת השינוי מרכב רגיל לרכב אספנות.

תקבל במקום רישיון שרשום עליו "אספנות".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה ירון,

אז זה מה שלא ידעתי שאפשר להוציא אישור תנועה זמני, האם הוא עולה משהו?

ומתי כן צריך מעבדה? האם זה לא כאשר יותר משנתיים שלא חודש רישיון רכב מיושן? האם בטוח שגם זה מתבטל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רישיון זמני עולה כ 40 ש"ח, משלמים בדואר אחרי שמקבלים את הרישיון במשרד הרישוי.

הרישיון הזמני ניתן מראש לתאריכים מסויימים, הפקידה תשאל אותך למתי אתה רוצה את הרישיון הזמני ותדפיס את התאריך הזה על גבי הרישיון. מהתאריך והשעה הרשומים אפשר לנוע לצורך תיקונים ומעבר טסט בלבד במשך 48 שעות.

בדיקת מעבדה צריך לרכב מיושן (מעל 19 שנה על הכביש) שלא חידש רישיון מעל שנתיים. רכב אספנות פטור, גם אם לא חידש רישיון 50 שנה.

אם הייתה כבר רשומה דרישה לבדיקת מעבדה לרכב מיושן, אחרי שהופכים אותו לאספנות הדרישה מתבטלת .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה בוקי

אז הרכב הנ"ל לעולם כבר לא יצטרך מעבדה להבנתי.

אם מעכשיו לא אחדש הרישיון ועוד מספר שנים (יותר משנתיים) אהפוך אותו לאספנות, אז המעבדה שתידרש, תימחק במהלך ההפיכה לאספנות. במהלך השנים אחר כך אף פעם לא תידרש המעבדה גם אם פתאום לא יהיה מספר שנים רישיון בתוקף?

יש הפתעות אחרות שכדי לדעת עליהם לקראת התהליך? האם אין מחויבות להפקיד את הרישיון עכשיו כדי למנוע אי אלו בעיות?

האם במהלך השינוי לאספנות שיקרה בעתיד, אפשר באותו המעמד להחליף הבעלות ואז הבעלים החדש יעשה הטסט ואישור תנועה הזמני?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תרצה למכור ללא מעבר טסט , אז קודם להעביר למצב אספנות, ורק אז למכור (אחרת תאלץ לשלם את כל החובות שיצטברו. )

Sent from ...

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מעכשיו לא אחדש הרישיון ועוד מספר שנים (יותר משנתיים) אהפוך אותו לאספנות, אז המעבדה שתידרש, תימחק במהלך ההפיכה לאספנות. במהלך השנים אחר כך אף פעם לא תידרש המעבדה גם אם פתאום לא יהיה מספר שנים רישיון בתוקף?

יש הפתעות אחרות שכדי לדעת עליהם לקראת התהליך? האם אין מחויבות להפקיד את הרישיון עכשיו כדי למנוע אי אלו בעיות?

שמעתי על כמה מקרים של מכוניות שעמדו מעל שנתיים ללא טסט ולאחר שינוי לאספנות דרישה לבדיקת מעבדה לא ירדה אוטומטית אלא המשיכה להופיע ברישיון.

זה קורה כנראה בגלל איזה באג במחשב של משרד הרישוי, אז צריך לבקש ספציפית שיורידו את הדרישה והם מורידים.

אין משמעות להפקדת רישיון אם אתה מתכוון להפוך את הרכב לאספנות אלא אם כן יש לרכב נכון לעכשיו טסט בתוקף ואתה מעוניין לקבל חלק מאגרת הרישוי ששילמת בחזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה בוקי

כל התעסקות עם משרד הרישוי זה לעמוד שעות בתור, מפחיד :x.

לרכב יש טסט עד סוף החודש, והוא תקין ונוסע, ואז כנראה לא אחדש (אחסוך קצת) ואחכה לתחילת 2019 זה עוד כחצי שנה בלבד.

אז אוכל להפכו לאספנות.

זה רכב שעוד אין כזה באספנות לאף אחד :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בהכרח יש תור של שעות במשרד הרישוי...אבל חצי שעה - שעה בהחלט יכול להיות.

רכב שאין אותו באספנות לאף אחד זה רכב שהייצור שלו התחיל בשנת 89 או שהגיע לארץ בשנת 89.

הימור שלי - מיצובישי לנסר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הימור שלי הוא לא סתם הימור.

ללנסר מודל 89-93 יש מכום של כבוד בהסטוריה הישראלית.

היא העיפה את סובארו מראש טבלת המכירות, הייתה המכונית המשפחתית הראשונה שהציעה "פול אוטומט" - גיר אוטומטי, הגה כוח, מזגן מקורי, חלונות מראות וניעלה חשמליים) + אחריות מלאה ל 3 שנים + עיצוב מודנרי ויפה + אמינות טובה.

ויש עוד פה ושם כאלה בשימוש יומיומי רגיל לכל דבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן בוקי צדקת :-D

חשבתי למכור אבל כנראה אחזיק אותו עוד קצת.

25 שנים הוא אצלי ושירת אותי מצוין, אמין ביותר, בלי תקלות, בלי תקיעות, חוץ מתחזוקה רגילה ורק עם 160 אלף ק"מ.

אז בקרוב הוא יהיה המיצובישי הראשון בארץ כרכב אספנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכדי להעביר רכב למצב אספנות , אין צורך ברישיון משולם אפילו. מספיק רישיון כלשהו ותעודה מזהה של בעל הרכב כמובן.

מבצעים את הפעולה , כל חובות העבר נמחקים. כמו כן במידה ויש דרישה למעבדה , גם היא נמחקת.

לאחר מכן כאשר אתה רוצה לנסוע לטסט , אתה מוציא במשרד הרישוי אישור תנועה זמני ל 48 שעות.

עם אישור זה וביטוח חובה בתוקף , אתה יכול לנסוע למוסך להוציא אישור רכב מיושן ומשם לטסט. (בהנחה שהכל תקין כמובן )

ניתן להוציא מספר מוגבל של אישורים ( 2 או 3 לא בטוח ) כאלו בשנה.

בהצלחה.

שאלה קטנה, נמסר לי שחברות הביטוח מסרבות לעשות ביטוח לרכב אספנות בלי טסט אלא אם כן הוצא לו רישיון תנועה זמני מבעוד מועד.

האם יש אמת בדבר?

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1996 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...