Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

vw golf mk7 2015 150 hp הורדת כוח לכביש

שימו לב! השרשור הזה בן 2121 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לכולם החלפתי השבוע את הגולף 1.2 לגולף 1.4 150 כ"ס דגם קומפורטליין ,

מבחינת הרכב עצמו הבדלים של שמים וארץ מבחינת כוח ונוחות של המתלים,

צריכת דלק מורגשת ממש לעומת ה1.2 אבל זה לא הבעיה,

כשאני רוצה קצת "ללחוץ" יש הרגשה של פרפור כאילו האוטו לא דבוק טוב לכביש והוא לא מנצל את מלוא הכוח שלו עם הגלגלים על הקרקע.

לרכב הוחלף עכשיו 4 צמיגים חדשים של בריג'סטון ועדיין אין לי את האחיזה החזקה בכביש במיוחד בהאצות בהילוכים הראשונים אשמח לדעת אם יש מישהו שיכול לשפוך קצת אור מה לשפר ברכב כדי לתת לו את ההורדה של הכוח לכביש מבלי יותר מידי פרפורים

תודה רבה לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

היי לכולם החלפתי השבוע את הגולף 1.2 לגולף 1.4 150 כ"ס דגם קומפורטליין ,

מבחינת הרכב עצמו הבדלים של שמים וארץ מבחינת כוח ונוחות של המתלים,

צריכת דלק מורגשת ממש לעומת ה1.2 אבל זה לא הבעיה,

כשאני רוצה קצת "ללחוץ" יש הרגשה של פרפור כאילו האוטו לא דבוק טוב לכביש והוא לא מנצל את מלוא הכוח שלו עם הגלגלים על הקרקע.

לרכב הוחלף עכשיו 4 צמיגים חדשים של בריג'סטון ועדיין אין לי את האחיזה החזקה בכביש במיוחד בהאצות בהילוכים הראשונים אשמח לדעת אם יש מישהו שיכול לשפוך קצת אור מה לשפר ברכב כדי לתת לו את ההורדה של הכוח לכביש מבלי יותר מידי פרפורים

תודה רבה לכולם.

היית צריך צמיגים עם אחיזה טובה יותר והיית פותר את בעיית הפרפורים (חבל שלא שאלת לפני ההחלפה)

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע זה המצב הנתון אני עם צמיגי בריג'סטון חדשים זה לא שלקחתי צמיגים סיניים כלשהם אבל שוב לעניינינו איזה דברים אני יכול לשפר באוטו לתחושה של יותר אחיזה וגם דוושה יותר מדוייקת של הגז

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז תוסיף למה שכבר רשמתי שאתה עדיין לא יודע מה לחץ האוויר המיטבי להשגת אחיזה מקסימלית מהצמיגים האלו.

תתחיל לשחק עד שתמצא את הנקודה שבה הביצועים מיטביים, אין ברירה אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שכתבו, קודם כל עלייך לנסוע איתם כמה מאות ק"מ.

דבר חשוב נוסף הוא הלחץ אוויר, כיצד בודקים? לפי הסימון שנשאר על הצמיג וכרגע כשהוא חדש, קל יותר להבין.

עלייך לנסות לשאוף לכך שיהיה מגע כמעט מלא של הצמיג עד לגבול האחיזה שלו (סימון על הצמיג).

tyre-pressure.jpg

tyre-pressure-tread-wear-tyre-tracks-comparison.jpg

אם אתה תבדוק את הצמיגים עכשיו, אתה תראה מן שובל או פס על הצמיגים שלך, זה יהיה הפס שיראה לך כמה שטח מגע יש לך עם הכביש.

מה הייתה הכוונה על "סימון מהכביש"? שים לב לתמונה הבאה שבה יש "לבן" על הצמיג:

http%3A%2F%2Fprod.static9.net.au%2F_%2Fmedia%2F2017%2F02%2F10%2F16%2F40%2FTyre_Pressure7.jpg

זה לא חייב להיות לבן אלה גם שחור וכו' אבל זה יראה לך כמה מגע יש לך עם הכביש בפועל ולאחר מכן, אתה משחק עם הלחץ אוויר.

השאיפה היא שתגיע כמעט עד לקצה גבול האחיזה של הצמיג כאשר הוא חם ומה הכוונה? לכל צמיג יש סימון המראה מה גבול האחיזה של הצמיג, נראה ככה:

treads_small1.jpg

זה צמיג של מישלין למשל, תראה את האיש הקטן למטה הוא מצביע וכפי שרואים עם הסימון השחור, היכן סוף מגבלת האחיזה של הצמיג.

מה זה אומר? שעלייך למלא לחץ בכך כשיהיה חם ואתה לוקח פניות בקטנה, שלא תחרוג מהסימון הזה = אחיזה מושלמת כביכול.

עכשיו, ניתן לשחק עם הלחץ ומה שיותר קריטי לך אלו הם הקדמיים ובדרך כלל? זה יהיה כמה PSI פחות ממה שממליץ היצרן אבל מה קורה? עלייך לזכור שאם אתה עושה ככה מקדימה ומאחורה, ברגע שיהיו לך נוסעים או ציוד תצטרך למלא חזרה וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל 150 כ"ס סטנדרטים שלך יש בעיה להוריד לכביש לא הייתי עושה שום שינוי ברכב.

מדובר בהספק לא גבוה, ואחרי מעט תרגול גם אתה תצליח להעביר את הכח המאוד סטנדרטי הזה לכביש ללא "פרפורים".

לא הייתי משחק עם בקרות החלקה, או הפיכת הרכב להנעה כפולה. תתרגל לדוושה. בקרת ההחלקה הקיימת מתמודדת יפה מאוד עם ההספקים האלו, גם בכביש רטוב.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל צמיג יש סימון המראה מה גבול האחיזה של הצמיג, נראה ככה:

treads_small1.jpg

זה צמיג של מישלין למשל, תראה את האיש הקטן למטה הוא מצביע וכפי שרואים עם הסימון השחור, היכן סוף מגבלת האחיזה של הצמיג.

מה זה אומר? שעלייך למלא לחץ בכך כשיהיה חם ואתה לוקח פניות בקטנה, שלא תחרוג מהסימון הזה = אחיזה מושלמת כביכול.

זה לא נכון.

הסימון מסמל את המיקום של בליטות "השחיקה", אלו שמסמלות את הגעת הצמיג למינימום החוקי הדורש החלפה (מקור. אגב, משם גם התמונה ושים לב ל-2 האצבעות). אני יודע שמוטי-מיאטה התייחס בעבר גם לנושא באופן דומה לך.

ישנן חברות המפרסמות את ה-Tread Width, שהוא זה שבערך מקביל לכמה מהסוליה נוגעת/אמורה לגעת בכביש.

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על התגובות.

אכן שיחקתי עם הלחץ אוויר כמו שהמלצתם האחיזה לשמחתי השתפרה, אך עדיין הרכב מרגיש כאילו בלחיצה הגונה על הגז האוטו ממריא אבל לא מצליח להוריד את כל הכוח לכביש.

למרות שהמצב אחרי המשחק עם הלחץ אוויר עזר.

השאלה עם קפיצים של הנמכה יתנו ישיבה יותר טובה של הרכב על הכביש ובכך ימנעו ממנו לאבד אחיזה?

או להגדיל את הרוחב של הצמיג?

כרגע המידות הם 205/55/16 מחפש שיהיו נוחים אבל גם אוחזים מתלבט אם המידה 225/45/17 תיתן לי אחיזה משמעותית יותר גבוהה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2121 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...