Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש לקנות רכב עם דלת פתיחת צד

Ron Poh
שימו לב! השרשור הזה בן 2169 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מחפש לקנות רכב שבו יש מאחור דלתות פתיחת צד.

כגון ברכבים: רנו קנגו, פיאט קובו, פיאט דובלו, סיטרואו ברלניגו, פיורינו.

הבעיה: בחלק מהרכבים הנ"ל יש רק 2 כריות אוויר, דבר שפוסלן על הסף.

הייתי רוצה שברכב יהיה 6 כריות אוויר, אך נראה שנצטרך להתפשר על 4 כריות.

גובה רכב לא חשוב, אך אסור שיעבור 1.80 מטר, לפי מה שראיתי אין בעיה כזאת.

תא מטען צריך להיות בגודל של כ 95X95 סנטימטר, הנ"ל פוסל חלק מהדגמים.

תצרוכת דלק לא קריטית, גם ככה אני לא נוסע הרבה ק"מ.

רכב גיר ידני עדיף.

הרכב ישמש כרכב משפחתי ולא כרכב שמיועד למטען/מסחר.

בחלק לא מבוטל מהרכבים, ראיתי שנמכרים רכבים 2018 יד 1 אפס ק"מ,דבר שמוזיל את מחירן, הדבר בהחלט מקובל עלי. רצוי שהרכב לא יעלה יותר מ 97,500 ש"ח.

לאור האמור לעיל, על איזה רכב הייתם ממליצים, אולי גם כזה שלא הזכרתי.

עריכה אחרונה על ידי Ron Poh
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק חדש?

אמנם לא דלתות צד, אבל מה אתה חושב על אופל מריבה עם דלתות אחוריות שנפתחות כנגד הקדמיות?

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאזדה 5?

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק חדש?

אמנם לא דלתות צד, אבל מה אתה חושב על אופל מריבה עם דלתות אחוריות שנפתחות כנגד הקדמיות?

אפשר גם רכב יד 2, עד גיל שנתיים ו/או 20,000 ק"מ.

ייתכן שווה לחשוב על האופל, פשוט לא יצא לי לראות כזה על ידי שיכולתי להתרשם באמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחפש לקנות רכב שבו יש מאחור דלתות פתיחת צד.

כגון ברכבים: רנו קנגו, פיאט קובו, פיאט דובלו, סיטרואו ברלניגו, פיורינו.

הבעיה: בחלק מהרכבים הנ"ל יש רק 2 כריות אוויר, דבר שפוסלן על הסף.

הייתי רוצה שברכב יהיה 6 כריות אוויר, אך נראה שנצטרך להתפשר על 4 כריות.

גובה רכב לא חשוב, אך אסור שיעבור 1.80 מטר, לפי מה שראיתי אין בעיה כזאת.

תא מטען צריך להיות בגודל של כ 95X95 סנטימטר, הנ"ל פוסל חלק מהדגמים.

רכב גיר ידני עדיף.

הרכב ישמש כרכב משפחתי ולא כרכב שמיועד למטען/מסחר.

בחלק לא מבוטל מהרכבים, ראיתי שנמכרים רכבים 2018 יד 1 אפס ק"מ,דבר שמוזיל את מחירן, הדבר בהחלט מקובל עלי. רצוי שהרכב לא יעלה יותר מ 97,500 ש"ח.

לאור האמור לעיל, על איזה רכב הייתם ממליצים, אולי גם כזה שלא הזכרתי.

יש ברלינגו ברמת איבזור Comfort Pack עם 6 כריות אוויר ושתי דלתות הזזה. לגבי מידות תא מטען רוחב 119 אורך 97 בגובה הרצפה. אבל מכיוון שמשענת המושב האחרי משופעת, האורר בגובה המדף של תא מטען קטן יותר בכ 10 ס"מ. גובה הרכב קצת מעל 180, משהו כמו 181 עד 186, תלוי אם מורכבות קשתחת גם או לא. יש גיר ישני וצריכת דלק ריאלית 1 ל 17/18.

בפיאט קובו ופיורינו תא מטען הרבה יותר קטן.

בקנגו יש 4 כריות אוויר, רוחב תא מטען 121, אורך 96, עם אותה הסתייגות כמו בברלינגו.

ברלינגו ברמת האיבזור הנ"ל ניתן לקנות חדשה ב 0 ק"מ לדעתי באיזור 115.000 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי גודל תא המטען, אין בעיה עם ההסתייגות כפי שציינת, המידות שנקבתי בהם מספיק שיהיו בגובה של כעשרים סנטימטר, גם אם לאחר מכן הגודל הולך ופוחת לא נורא.

גובה הרכב קריטי, הגובה אצלי בחניון הוא 1.85 על פי מידה נקובה על השלט, בפועל בבחירת מסלול נכון אני יכול ל"גנוב" עוד סניטמר שתיים, אך לא הייתי רוצה להעמיד זאת למבחן.

לא כל כך רוצה להגיע לטווח המחיר של 115,000 ש"ח, אלא אם כן משום מה זה יסתבר כרכב (היחידי) שיענה לצרכים שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש את הדגם הפשוט עם 2 כריות אוויר ודלת צד אחת שנמכר היום ב 0 ק"מ באיזור 92.000 ש"ח...כשהמחיר הרשמי שלו 138.000 ש"ח.

מבחינת גובה, זה אכן חשוב. קח בחשבון שעוד יש את האנטה על הגג שבהמון חניונים נוגעת בתקרה. אפשר כמובן להצמיד אותה לגג אבל אז הקליטה ברדיו פחות טובה.

באופל מריבה אין 95 ס"מ אורך תא מטען.

לדעתי רק מאזדה 5 משומשת תענה על כל הדרישות כולל גובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

*2 כריות אוויר נפסל על הסף.

*כיום בדאסטר שיש לי האנטנה מוצמדת כמעט לגג הרכב, הקליטה בדר"כ סבירה ואפשר לחיות עם זה.

*כן, שמתי לב שלמריבה יש תא מטען קטן, בסרטונים שהסתכלתי ביוטיוב היא נראת מעניינת, אם אשקול לרכוש אותה אוכל להרכיב לה גגון, קצת מגביל אך מצד שני יש טווח מחירים נוח יותר.

*המאזדה 5 אלה אם אני מפספס משהו, יקרה משמעותית לעומת כל מתחרה שהוזכרה כאן, כמובן שלא משווה כאן איכויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

*המאזדה 5 אלה אם אני מפספס משהו, יקרה משמעותית לעומת כל מתחרה שהוזכרה כאן, כמובן שלא משווה כאן איכויות.

ברור, זה מינוואן 7 מקומות אוטומטי שעלה חדש 150 - 160 אלף שקל, אי אפשר להשוות אותו למסחריות בסיסיות ידניות שעלו כחדשות באיזור 100.

לגבי אופל מריבה, הדלתות במריבה רגילות לחלוטין רק האחוריות נפתחות נגד כיוון הנסיעה. אם יש בעיית מקום שלא מאפשרת לפתוח את הדלת, אז דלת כזאת לא תשפר את המצב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עכשיו ברלינגו קומפורט ידני עם 4 כריות אוויר ב-94900 ש"ח ב-0 ק"מ. נראה שלקראת החלפת הדגם שדרגו מפרט והורידו מחיר.

גובה כולל מסילות 181 ס"מ על פי היצרן.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שלדגם הזה שבקישור יש 2 כריות אוויר.

המפרט מלא בטעיות נוספות כמו למשל נתוני מנוע של גירסה יורו 5 שנמכרה לפני 3 שנים. כדאי לבדוק את המפרט באתר היבואן. בדקתי לפני כשנה, הופיעו שיש 2 כריות אוויר ואני לא חושב שזה השתנה.

כמו כן צריך לבדוק את דירוג הבטיחות. אם עדיין דירוג 0 - 2 כריות אוויר. 4 כריות אוויר ברכב מסחרי מזכות בדירוג בטיחות 1.

אגב גובה 181 זה בלי מסילות גג. מדדתי עכשיו פיזית באוטו שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב (או לא טוב), לאחר בדיקה של חלק מהרכבים בפועל, התברר שהפתיחת צד לא מועילה ולא תורמת לי.

בשלב זה לא חושב שכדאי לפתוח שרשור חדש (אך אשמח עם המנהלים יעדכנו את הכותרת כך שקרטריון דלת הצד לא יופיע שם).

הדרישות מהרכב הם כנ"ל

6 כריות אוויר

גובה מושב מפני הכביש כמו ביונדאי גטס (לא יודע מאיפה אפשר לשאוב את הנתון הזה).

כיסא קרוב לדלת, לדוגמא אצלי ברכב (דאסטר) הכיסא רחוק יחסית מהדלת.

רצוי ידית אחיזה מפנים מעל הדלת, משום מה בהרבה רכבים אני לא רואה את זה.

תא מטען צריך להיות בגודל של כ 95X95 סנטימטר.

רכב גיר ידני עדיף.

עלות (רצויה):

רכב משומש עד גיל שנתיים - עד כ 80,000 ש"ח

רכב חדש (אפשר כזה שנרשם כיד 1 ברישיון) - עד כ 90,000 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2169 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...