Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת משאבת מים מגבים אחורית - יונדאי אקסנט 2005

dudi21
שימו לב! השרשור הזה בן 2009 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

משאבת המים לחלון האחורי ברכבי (יונדאי אקסנט 2005) הפסיקה לעבוד. בדקתי עם סיכה שאין סתימה במתז האחורי, ואני חושד שמדובר במשאבה מכיוון שכאשר מפעילים את המשאבה הקדמית נשמע קול פעולה ברור בעת פעולתה, וכשמפעילים את האחורית רק המגב פועל ולא נשמע שום קול.

בדקתי בתיבת הנתיכים ולא ראיתי נתיך נפרד למשאבה האחורית, לכן אני מניח שכנראה המשאבה התקלקלה.

האם המשאבה הבאה אמורה להתאים לרכבי?

https://www.ebay.com/itm/162620823149

ראיתי סרטון שמדגים את ההחלפה שנראה שאינה מסובכת במיוחד. האם למישהו יצא להחליף משאבה כזו ויכול לאשר?

תודה רבה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה מרק. אבצע את הבדיקה בהמלצתך אם כי מכיוון שברכבי 2 משאבות (למגבים קדמיים ואחוריים) אני מנחש שסביר יותר שהמשאבה התקלקלה מאשר תקלה בחיבור לאחת מהן (אם כי גם זה בהחלט יכול להיות המקרה).

מכיוון שאין לי נסיון רב ב"תיקונים" מסוג זה, ומכיוון שמחיר המשאבה זול למדי (לפחות באיביי) חשבתי לקנות מראש משאבה חליפית לפני שאני מנסה לבדוק את הקודמת, כדי לחסוך פירוק והרכבה נוספים.

איך אוכל לברר בוודאות אם המשאבה שמצאתי תתאים?

https://www.ebay.com/itm/162620823149

האם ניתן למצוא את מק"ט המשאבה המתאים היכנשהו?

שוב תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כול תברר במחסן של המוסך המורשה של יונדאי מהי מחירה של משאבה חדשה מקורית. בהרבה מקרים מופיע כיתוב כולשהו על המשאבה ואפילו המק"ט שלה.

בדוק עם יונדאי שופ האם קיימת אצלם במלאי משאבה מתאימה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בטוח שיש משאבה נוספת לחלון האחורי ? על פי האתר הרוסי למקטים , לאקסנט 2003 - 2006 . המשאבה הנדרשת הינה במק"ט 9851025000 וזו משאבה אחת לשני החלונות

9198611.png

כשאתם מחפשים את המקומות המעניינים באמת!

👈 היסטוריה על המפה | :wave: פרוייקט טיגארט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://cars-info.eu/

אולי תוכל לבדוק כאן האם יש משאבה אחת או שתיים, ע"פ מספר ה VIN של הרכב שלך.

להרבה רכבים (לא יודע אם לרוב) יש משאבה אחת גם לחלונן הקדמי וגם לאחורי. המשאבה בד"כ תחובר רק בזוג גידים וע"י היפוך קטבים תזרים לחלון קדמי או לאחורי. זה יכול להסביר מדוע יש לך פיוז אחד בלבד למשאבת חלונות.

אבי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובות! אם כך אני מניח שהבעיה מסובכת משחשבתי ומוזר שהמשאבה שואבת רק למגבים הקדמיים ולא לאחוריים. אברר את העניין כבר בפעם הבאה שאהיה במוסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

שאלת המשך: בסופו של דבר לא תיקנתי את משאבת המגבים האחורית כי לא הרגשתי בחסרונה, אך בעקבות תאריך הטסט המתקרב חשבתי שיתכן ותפקודה נבדק בטסט ואולי אין מנוס מלתקן אותה?

אדגיש שוב שמנוע המגב האחורי תקין ואין בעיה להשתמש בו בעת גשם. רק המשאבה האחורית אינה מזרימה נוזל ניקוי (כמו כן, המשאבה הקדמית הינה תקינה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה, אבל אני חושש שבשלב זה לא יהיה לי זמן להמשיך ולחפש את מקור התקלה.

אשמח לדעת אם למישהו יש תשובה לשאלה הנוספת (אם תקינות המשאבה האחורית נבדקת בטסט).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעריך שאין שום סיכוי שיבדקו בטסט תפקוד שפריצר אחורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאחד שהייתה לו בעיה עם כל החלונות, הצינור השתחרר מהמנוע.

ממליץ לף לפרק את הפלסטיק האחורי ולאחת אם הצינור התנתק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2009 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...